Кандидат за "форлойфер" ???

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот plm » Сря Фев 25, 2009 20:17

Ogi_sh написа:Общо взето всеки Шуменец през последните 15-20г. е започнал с Форлойферство,точно защото е достъпно и освободено.А смятам че е и перфектно начало

И как беше на Хеброс с някакви тунинговани Хонди, които ги срещахме на репатраци...
Или на Вида-Ани Ванков се надбягва с Митко Илиев!
Защо?
Иво може да помогне на желаещите, които се съгласят с условията му.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Фев 25, 2009 20:22

Абе Пламен, че е прав - прав е. Но не катастрофира автомобила , а пилота, прав ли съм и аз? След като всеки може да наеме шкодите, следователно и с тях може да се случи всичко. И пак се връщаме на въпроса за монопола...
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Сря Фев 25, 2009 20:26

Мартин Сурилов написа:
Vlahov-Motor-Sport написа:
Мартин Сурилов написа:Т.е. се наблюдава нещо като монопол при отдаването под наем на коли за форлойфери, така ли?

Да не би някои друг да предлага 3 еднакви коли? Това си е бизнес,И не виждам някои друг да се е засилил да предлага такава оферта,Така че думата монопол не е много уместна :roll:

А да не би да има изискване форлойферите да са 3 еднакви коли? И да - когато има момчета с лични автомобили, чиито единствени амбиции са прохождане в автомобилните състезания, които не могат да се вредят заради някой близък до федерацията, чиито пък единствени интереси са печелене на пари - да, точната дума за мен е монопол!
Ми наи малкото е по добре за организатора нулите да са еднотипни,В тоя ред на мисли Форлоиферите по правилника трябва да са опитни пилоти а не Сядащи за прьв пьт момчета за да се учат и вживяват и да стане някоя беля,Както тази година цветомира щеше да отнесе сьдиите на финала на една скоростна отсечка. :D
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Мартин Сурилов » Сря Фев 25, 2009 20:31

Vlahov-Motor-Sport написа:Ми наи малкото е по добре за организатора нулите да са еднотипни

И каква е логиката според теб? Аз не виждам никаква. Или може би, когато организатора им поръчва резервни части, ще получава намаление за количества?
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Сря Фев 25, 2009 20:46

Мартин Сурилов написа:
Vlahov-Motor-Sport написа:Ми наи малкото е по добре за организатора нулите да са еднотипни

И каква е логиката според теб? Аз не виждам никаква. Или може би, когато организатора им поръчва резервни части, ще получава намаление за количества?
Пак казвам,Фед ползва коли за нули които са еднакви,като видиш Шкодата знаеш че е нула нали?Плюс това колите са обуруджани сус лампи,сирени и радиостанции,Ако някои друг потготви такива коли не се знае дали няма да пробие :roll: Но за сега няма конкуренция на тази услуга така че това е положението
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Ogi_sh » Сря Фев 25, 2009 21:00

Не е толкова сложно да поставиш на тавана Един Буркан* на тавана и една свирня под капака.
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот vikikos » Сря Фев 25, 2009 21:12

Добре де,нека да е монопол.И аз търся бизнес,където да съм монополист,всеки го търси тоя бизнес.Ма ние,българите,ако не си завиждахме,а помагахме,всичко щеше да е различно.Сетил се човека,направил го.Мен ме кефят такива хора.Нито го познавам,нито знам кой е.Обаче когато има ред и дисциплина в нещо,няма начин да не се получи.Друг е въпроса,че самото състезание не е място за любители да се "пробват" на едно рали...
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот plm » Сря Фев 25, 2009 22:02

Мартин Сурилов написа:Абе Пламен, че е прав - прав е. Но не катастрофира автомобила , а пилота, прав ли съм и аз? След като всеки може да наеме шкодите, следователно и с тях може да се случи всичко. И пак се връщаме на въпроса за монопола...

Иво преценява кой става и кой не. Той носи отговорност пред организаторите.
Не е толкова сложно да поставиш на тавана Един Буркан* на тавана и една свирня под капака.
Не е толкова сложно да поставиш на тавана Един Буркан* на тавана и една свирня под капака.

Ами, защо не го направиш ти? Ти свирка може да сложиш, ама какво ще сложиш на седалката?
Защо преди да напишете нещо тук не помислите.Малко.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот tsveti » Сря Фев 25, 2009 22:29

И радиостанции, освен буркан и свирка :lol:
Като цяло в България, рали феновете, май доста са объркани от към функции на форлойферите. Какви чудеса съм чувала на записи...явно грам не знаят какво всъщност трябва да правят тези коли.
Ако аз бях организатор, никога, ама никога нямаше да наема две или три различни коли за ''нули''. Взети от един, двама или петима човека. Щях да наема Иво- шкодите. Както Пламен каза, той отговаря пред организаторите и той не дава шкодите на кой да е, само за да спечели някакви пари. Лично аз съм била свидетел тази година на отказ на двама желаещи да бъдат форлойфери от Иво и е слагал хора, които знаят какво правят и от които не печели пари, въпреки, че това е бизнес. Защото повечето желаещи както по-горе написах и за феновете, не разбират функцията на ''нулите'' Нито на първата, нито на втората, нито на третата.
В този ред на мисли- само 6 човека в България (за момента) са инструктирани и изпитани от ФИА за форлойфери! ;)
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Victor » Сря Фев 25, 2009 22:42

Абе, бурканче и сирена може да сложи всеки, ама както каза Пламен, отговорността се размива! Иво Сергиев си има правила и винаги инструктира хората, независимо колко пъти са карали вече! А иначе какво става - всеки си прави някакви изпълнения и не му пука!

Оги, нулите са добра школа, но за това какво представлява едно състезание и как се процедира вътре в него. За бързо каране си има други школи! :idea:
Нулите са с друга функция!

А колкото до лиричното отклонение на г-н Влахов - прав сте, трябват опитни хора, които да не се губят на третия завой и да не могат да се намерят до финала! :wink:
И в тоя ред на мисли, Вие, драги ми господине, да не би да бяхте там, че така категорично го казвате как Цветомира (дааа, пише се с главна буква :mrgreen: ) е щяла да отнесе съдиите??!!!
Или явно не сте успял да дочетете всичко по темата...
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Сря Фев 25, 2009 23:09

Да не би нещо да изльгах,или казах не истина господин адвокат казано на правен език.Относно моето навигаторсво не ме е било срам да си го призная за да го знае ваша милост,да не ставам за нави и няма да се пробвам вече.Но и за царедворец не ставам като ваша милост :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот motolud » Сря Фев 25, 2009 23:18

Ха така аз сега да се обадя малко по темата защото смятам че има опит като форлойфер!Първо да Ви кажа че Иво и Ивайло Серигиеви синове на добре познатия Райчо Сергиев се занимават с това нещо от 2002г. насам!!!Тъй като и аз вече 3 години се занимавам и аз с това нещо мога да ви кажа че това да си форлойфер не е ташак работа( извинетеме за израза).
От 2006г насам от както аз се занимавам с това нещо ни е проведен само 1 инструктаж сериозен и след него бяхме на изпит пред г-н Судано консултант от ФИА. Та факта че човека остана впечетлен че целия Отбор на ИРС от 2002г насам се занимава само с това може да Ви говори че не са ни хванали от улицата и са ни качили в колите. 1во само като факт да ви кажа че от 2002г насам когато ние сме били форлойфери НЯМА случай в които да ни е догонил първия състезателен автомобил!!!( само за справка миналата година на Твърдица форда беше догонен от Крум Дончев)
2006г организаторите на Хеброс отказаха услугите ни и какво се случи нулите се състезаваха един с друг и изобщо не си гледаха задълженията. 2007г поискаха 1 кола а 2008 искаха и 3 те явно хората са се обедили че има защо да ни потърсят. Да ние имахме проблеми на Хеброс 00 но за първата грешка мога да се оправдая с името на един ГОЛЯМ пилот наш от миналото но няма да му споменавам името от уваженеи към него . Та въпросния ни изкочи малко изневиделица докато се разхождаше по трасето и малко ни доиде кофти тая работа в следствие на което аз се загубих за малко в записките пилота се разконцентрира и грешката дойде. На Брестовица имахме технически проблем и въпреки че на 2 пъти излизах екстремно от колата в рамките на 4-5 завоя се намирах в записките.!!! След като колата остана неподвижна на трасето с 0 успяхме да изкараме колата максимално вън за да не пречиме на състезателите и въпреки голямото закъснение на 0 Илиев не ги догони в трасето!!!На първото минаване на Пещера пак излетяхме от трасето заради фракцията наша грешка но изгубихме 1 мин даже и 0 не ни догони!!!И след няма и 10 завоя аз бях се намерил в записките вече и можехме да продължиме напред!!!
0та на Рали Сливен на Меча поляна се наложи да спираме за да разгониме публиката която беше на опасно място и даже се наложи аз да излизам от колата за да ги накарам да се дръпнат и въпреки това не бяхме догонени от Крум вярно че в стремежа си да наваксаме времето и докато аз още се закопчвах и си търсех къде сме в записките не видяхме летящия финал.
А тук само като го казах това ще спомена за онзи случай за които обвиняват 00 на рали България но тогава ние пак си свършихме работата. Тези които са наясно със спорта ще разберат за както говоря
Които иска да го нарича монопол всеки да го нарича както си иска ние го наричаме професия.
На България в колите имахме Буркарани сирени радио станции по които съобщавахме на всеки старт и финал както е дереджето освен това имахме и GPS система с която от щаба следяха как се движихме!!!
Незнам за вас но аз лично си мисля , че е редно и естетически издържано 2те коли за сигурност да са еднакви както и 3 те коли на организатора!!!
gallery2.php?g2_itemId=141128 gallery2.php?g2_itemId=141130

Който иска да опита форлойферката професия по добре да се свърже с Иво. На своя глава ако го правите ви давам гаранция че ще се сбъскате с проблеми с които не сте ги видяли отстрани и няма да сте подготвени за тях. Казвам ви го мъжката това просто съвет!!!
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот plm » Сря Фев 25, 2009 23:19

Според мен простотията у нас е на почит.
Какво иска да каже
[quote][Да не би нещо да изльгах,или казах не истина господин адвокат казано на правен език.Относно моето навигаторсво не ме е било срам да си го призная за да го знае ваша милост,да не ставам за нави и няма да се пробвам вече.Но и за царедворец не ставам като ваша милост
Да не би нещо да изльгах,или казах не истина господин адвокат казано на правен език.Относно моето навигаторсво не ме е било срам да си го призная за да го знае ваша милост,да не ставам за нави и няма да се пробвам вече.Но и за царедворец не ставам като ваша милост :mrgreen:/quote]
Оги, ти ще караш ли пред Льоб на Мухово?
За мен темата е приключена.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Victor » Сря Фев 25, 2009 23:25

Никога не бих упрекнал един представител на реда и закона в лъжа!!! :lol: Просто в недостатъчна осведоменост. :wink: Не винаги птиченцата, които пеят тук, пеят вярно... :idea: Били те и от кафеза на царя!

А относно царедворстването - както пише в Царския указ и приложенията към него: "Само един може да се именува Цар в българския автомобилен свят!" (но не Илия :wink: )

Но пък, позволете ми да вметна, нещо сте се объркал - аз съм от ония странстващите поети, които си нямат царство! Още по-малко съм царедворец. 8) Само искам да ми издадат тапия, за да мога да попея на някои от рицарските им турнири! :mrgreen:
Пък ако говорите за някое друго царство (може и да не съм Ви разбрал) - надявам се да става въпрос за царството на готините мацки! :twisted: :mrgreen: :twisted: :mrgreen: - там с удоволствие бих бил царедворец!
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Кандидат за "форлойфер" ???

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Сря Фев 25, 2009 23:30

plm написа:Според мен простотията у нас е на почит.
Какво иска да каже
[Да не би нещо да изльгах,или казах не истина господин адвокат казано на правен език.Относно моето навигаторсво не ме е било срам да си го призная за да го знае ваша милост,да не ставам за нави и няма да се пробвам вече.Но и за царедворец не ставам като ваша милост
Да не би нещо да изльгах,или казах не истина господин адвокат казано на правен език.Относно моето навигаторсво не ме е било срам да си го призная за да го знае ваша милост,да не ставам за нави и няма да се пробвам вече.Но и за царедворец не ставам като ваша милост :mrgreen:/quote]
Оги, ти ще караш ли пред Льоб на Мухово?
За мен темата е приключена.
Я пак че нещо не разбрах мисьлта
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта