Дамско рали ''Интерспийд"2008

Дискусия за Българския Гимкхана Шампионат

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dankata » Чет Яну 15, 2009 15:02

Аз съм съгласна да питаме БФАС ..но кой точно и още по важното е дали ще ни отговорят и ако се случи чудо да ни отговорят дали отговарящият ще е компетентен....изобщо се събраха много ако .... И още питах познат дали ако си премахнеш задната седалка КАТ ще ти състави акт и отговора беше НЕ седалката може да се маха когато в автомобила се превозват обемисти предмети но те не трябва да закриват частично или изцяло видимостта на шофьора (демек ако си мохнол седалката и си натоварил зелето то поне да не е до тавана ) :lol:
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот vikikos » Чет Яну 15, 2009 16:22

Е оставете най-разискваната тема на жените да се разберат....
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dankata » Чет Яну 15, 2009 16:50

vikikos написа:Е оставете най-разискваната тема на жените да се разберат....


Не мисля има какво да се разбираме ние жените..... трябват ни отговори желателно точни и ясни и желателно е да ги получим възможно най - бързо а не 1 час преди старта .
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dreams_for_rally » Чет Яну 15, 2009 17:50

Чета темата с голям интерес и отегчение едновеменно, щях да питам "защо са тези подобрения, щом няма полза от тях" ама ifcho ме изпревари. Седя и си мисля, кое наричате удобство? По тази логика всички коли трябва да се направят възможно най-удобни. Мисля че не това е начина, обаче след като никой не ни спира нека правим каквото си искаме!? После ревем, че шампионатът ни не ставал.. от една страна сами си го правим това...
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот tsveti » Чет Яну 15, 2009 23:05

Данка, има кой да ни отговори компетентно, Камен Михайлов се казва човекът. Председател на техническата комисия. Предполагам, че въпросите, които ще му зададем и молбата за отговори, както и за точен правилник, няма да го затруднят, тъй като той се занимава с далеч по-сложни неща. Просто искрено се надявам да отдели време и да ни отговори, или просто да напишат новите изисквания за дамския в Бюлетина за 2009г.
От два дни чакам отговор, такъв няма. Да смятам, че определени хора НЕ желаят по никакъв начин ние с ''направените'' коли да участваме в този ш-т... :roll:
Значи, ОТНОВО сама трябва да действам! Ок. Нищо ново под слънцето.
Моля, четящите и пишещите в темата- освен участничките и пряко свързаните с този ш-т да попитам клуба, от който карат съгласни ли са и ще сложат ли печатите и подписите си, в/у това писмо-молба към БФАС/. Колкото повече клуба, толкова по-добре. Аз от своя страна ще звънна на всички, на които имам телефоните, които не посещават този форум или рядко влизат да четат.
Утре следобед, най-късно неделя вечерта писмото-молба ще бъде написано, като преди това разбира се ще ви го изпратя, ако смятате, че нещо съм пропуснала.
Благодаря на всички предварително!
Лека ви нощ...
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот motolud » Пет Яну 16, 2009 01:01

някъде прочетох на няколко пъти определението туристически автомобил и всички обяснявате как това е автомобил които слиза от конвейра. е хайде тогава някой да ми обястни какво значи Български шампионат за туристически автомобили??? или пък WTCC тва не е ли онова дето онуй наШто момче гого ръчка един бял биимър?аз от тИливизора знам че тва ВТЦЦ значи световен шампионат за туристически автомобили.http://www.fiawtcc.com/ Тва определено е един ТУРИСТически автомобил с които може да идеме на ПИКНИК някъде из поляните на Витоша - http://i.eurosport.com/2008/03/07/423202.jpg / ей тва сеати са голяма работа / пък ако не ви кефи сеатката що да не ида с бмвто - http://i.eurosport.com/2008/03/07/423179.jpg ха сега някой да ми намери приликите и разликите външните между ей тез машини!!!

http://i.eurosport.com/2008/03/07/423179.jpg и gallery2.php?g2_itemId=160894
аиде цвета няма да го броиме за разлика :arrow: значи бялото бмв е туристически автомобил защото кара в сериите ВТЦЦ ама пък от друга страна сивото бмв също е Туристически автомобил защото е нормална кола без роулбар и е заводска направо хмммм нещо сам доста объркан май ще потърся нещо още като пример а сетих се я вижте и вие gallery2.php?g2_itemId=158339 и gallery2.php?g2_itemId=144149 хмм ама и тука пак се обърках .. как казваха жените БОЖЕ РАЗДВОЕН съм и едното туристически автомобил и другото и то ми са ако реша да си купувам едно от двете кое ли да избера то май са еднакви само по цвят са различни ма дето има една приказка цвят кола не кара!
Я обачИ забелязВЪм чИ МеждО gallery2.php?g2_itemId=144171 на кака Верка ПИжото и еи тва чудо има някакви малко разлика е има и прилика ама май разликите са повече gallery2.php?g2_itemId=155865
:arrow: ясно тоя Иван Мюлер бил голям турист !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ше падна от смях Явно личи че и едното фиатче и другото са туристически ама онова жълтото струва мама и тате и с него Басо е изпоналупа бая народ . :arrow: аз лично разбрах че под Туристически автомобил трябва да се базира автомибил който е на основата на автомобил сериино производство с неговите габаритни размери и форми и както и това да бъде автомобил който ако му сложа 4бр седалки може да си се возиме с тайфата спокойно мога да ходя с него на риба на язовира и да бера кокуруза . А Бъгито което дадох като пример не е туристически автомобил защото шасито не е на база за нормален автомобил.
Тъй сам се хванал да приказвам нека ви разкажа едно нещо . Всички които са се интересува ли от българския автомобилен спорт са чували името Павел Жеков ако не са ето тук може да разберете повече за него http://www.jrs.dir.bg/_wm/basic/?df=12&dflid=3 то същия този човек на рали Твърдица бях заедно с ОБВИНЯЕМАТА МАНУЕЛА КОСТАДИНОВА и когато представих на г-н Жеков коя е обвиняемата неговите думи бяха цитирам
"много сам впечетлен от уменията Ви с Цвети!!!!"мисля че ние тук мастърите на клавиатурите може по цял ден да си пишеме и да се джафкаме един друг и да обсъждаме кой какво е постигнал и как е просто смешно!!!Нито един от нас не е постигнал повече от обсъжданиете личности с темата така че може би нямаме право да казваме кой може да кара и кой не!!! Има хора който са си посветили живота на автомобилния спорт и те са доста по на ясно кой може да кара и кой не!
Малкия състезател имам едно питане само я ми кажи кое е по майсторско??? обръщането около конус с обикаляне или с ръчна или с ръчна спирачка? или пък кое е по трудно да обърнеш в един квадрат с 2-3 маневри или да го вземеш с 1 маневра? А не мислиш ли че майсторството минава вече на погорно ниво в което се използват и други елементи? А има ли смисал да си отварям кое е по зрелищно ? А не беше ли ти точно тоя който разправяше на последното дамско как ти се иска да вземеш на майка ти или на брат ти колата и да и дърпаш ръчната АМА ТЕ не ти я дават щото нямаш опита? ако не вярваш аз имам свидетели поне 2ма първия е Виктор а втория Руди
и престанете да благотворите тая тъпа ХИДРАВЛИЧНА ръчна все едно като я има и самата кола си прави всичко супер примери ще ви дам и вижте другата подсадима Цветомира Георгиева как и се получават ръчните и с оня тролей пежото и с оная корейска чи**я те са със супер стоманени жила поръчкови от за ТИКО СУПЕР 800 и е с карбонови барабани
а и в тоя ред на мисли се сетих за едно нещо някой компетентен да ми каже какво са СПОРТНИ АМОРТИСИОРИ!!! и най- накрая почнете да правите разлика между спортно окачване и амортисиори ТИП СТРИИТ!!! на спотните може да им се регулира и височината на и твърдостта а на някой тип стриит може да им се регулира твърдостта. между едните и другите разлика от земята до небето най малко външна !!!и пружините на стриит сериите са напълно заменяеми с тези които са УРГИНАЛНИТЕ пружини!!!
и а престанете да ревете за подобрения и удобства след като никъде няма нищо като информация какво може и какво не мисля че няма привилигировани и не привилигеровани след като пише само ТУристически автомобили значи работа е ясна аз мисля че ви го демонстрирах с няколкото примера
Които се съмнява в качествата на М.К. нека си спомни само че миналата година стана първа с 106цата дето е мъртво родена а за Ц.Г. да проследи от 2005г. до сега как се движи в класирането и още няколко дребни факта Италянското във Сепарева баня и Варна а и факта че хора и гласуваха доверие и повериха не леката задача да представя тяхните фирми и продукти в българския рали шампионат е достъчен!!!
и нека им отнемат титлите и на Мануела и Цвети ама на какво основание??? коя точка от правилника не бяха спазили???
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот ifcho » Пет Яну 16, 2009 01:15

Това дето си го изписал наистина ли мислиш, че някой ще го чете :lol: Щом не знаеш какво се има предвид под туристически автомобил тук, и във WTCC, значи просто не трябва да пишеш в тази тема :)

И такива думи в БГ езика няма:
АМОРТИСИОРИ
УРГИНАЛНИТЕ
(не съм ти чел мнението...просто се набиват на очи от пръв поглед)

Вместо да приемаш нещата лично, и да се правят лични нападки в тази тема, е сто пъти по-добре да се обсъжда въпроса културно...ма нещо някои много лично го приемат.
Аз като безпристрастен не видях някой да обвинява някой конкретен съзтезател(ка). Дискусията е по-скоро принципна (поне тази която аз водя)
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот GTI-8V » Пет Яну 16, 2009 08:58

motolud написа:някъде прочетох на няколко пъти определението туристически автомобил и всички обяснявате как това е автомобил които слиза от конвейра. е хайде тогава някой да ми обястни какво значи Български шампионат за туристически автомобили??? или пък WTCC тва не е ли онова дето онуй наШто момче гого ръчка един бял биимър?аз от тИливизора знам че тва ВТЦЦ значи световен шампионат за туристически автомобили.http://www.fiawtcc.com/ Тва определено е един ТУРИСТически автомобил с които може да идеме на ПИКНИК някъде из поляните на Витоша - http://i.eurosport.com/2008/03/07/423202.jpg / ей тва сеати са голяма работа / пък ако не ви кефи сеатката що да не ида с бмвто - http://i.eurosport.com/2008/03/07/423179.jpg ха сега някой да ми намери приликите и разликите външните между ей тез машини!!!


тази твои мнение е чисто манипулативна.
Ако четеш правилника за WTCC, ETCC и по добно ще видиш че там подробно е обяснено какво може и какво не може.
В дамски шампионът също е обяснено, тоест "стандартни туристически автомобили".
Така че в момента сравняваш ябълки и круши независимо че и двете за плодови ;-))
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот GTI-8V » Пет Яну 16, 2009 09:01

ifcho написа:Вместо да приемаш нещата лично, и да се правят лични нападки в тази тема, е сто пъти по-добре да се обсъжда въпроса културно...ма нещо някои много лично го приемат.
Аз като безпристрастен не видях някой да обвинява някой конкретен съзтезател(ка). Дискусията е по-скоро принципна (поне тази която аз водя)


+1, и аз забелъсвам че некои хора имат проблем с друго мнение, чак до такава степен че явно се обишдат
Аватар
GTI-8V
 
Мнения: 959
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 23:57
Местоположение: Smolian
Име: Alexander Boch

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот motolud » Пет Яну 16, 2009 10:07

[quote="ifcho"]Това дето си го изписал наистина ли мислиш, че някой ще го чете :lol: Щом не знаеш какво се има предвид под туристически автомобил тук, и във WTCC, значи просто не трябва да пишеш в тази тема :)

И такива думи в БГ езика няма:
АМОРТИСИОРИ
УРГИНАЛНИТЕ
(не съм ти чел мнението...просто се набиват на очи от пръв поглед)

Вместо да приемаш нещата лично, и да се правят лични нападки в тази тема, е сто пъти по-добре да се обсъжда въпроса културно...ма нещо някои много лично го приемат.
Аз като безпристрастен не видях някой да обвинява някой конкретен съзтезател(ка). Дискусията е по-скоро принципна (поне тази която аз водя)[/quote]

ифчо праф си че няма такива думи в бг езика ама ако се зачетеш ще откриеш доста думи с грешки като тИливизор наШто и пижо а за амортисьори споко имам 8 ми клас :)
Бох защо да ми е провокативно мнението аз просто съпоставям нещата за мен туристически автомобил е моя твоя на на Мюлер биимара или сеатката по простата причина че тези автомобили са създадени на база същия модел !!!
Аватар
motolud
 
Мнения: 67
Регистриран на: Чет Юли 21, 2005 20:20
Местоположение: на софия
Име: Галин Гетов

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Л. Мечков » Нед Яну 18, 2009 09:46

Прехвърлих темата на един дъх :lol: Не съм чел романите с повече от три реда, защото и в първите два реда се разбира кой как и защо :D Оставете дамите да си вадят очите, това е тяхно задължително право след всяко състезание, преди всеки сезон и преди месечния..................
Щом и мъжете се хванахте за гушите, значи е заразно :mrgreen: Како Цветке защо разрови кошера, глей кво стана :mrgreen:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Иван Шопов » Вто Яну 20, 2009 20:51

Искам да благодаря на човека, който е звънял в БФАС и е поискал отнемане на лиценза ми заради участието в "Галатея".:-)
Желаейки да нанесе удар под кръста вероятно не осъзнава, че всъщност ми помага и то съществено.
Няма да се впускам в подробности, ще спестя и името му (засега).
Искам само да споделя, че ми дреме на фара колко, как и защо ще се опитвате да ме ритнете. Не можете, но продължавайте - наистина е забавно!:-)
Аз съм карал и ще продължа да карам по един или друг начин, докато ми стигат силите. Лицензи, пък дори и от други държави винаги ще се взимат, а ако някой реши да ми мрънка, че правилата са за всички да подготви един бърз списък от около 30-40 човека действащи състезатели и Шампиони на България, които трябва да са в един кюп с мен.:-)
Не съм аз човека, който ще го направи или ще забърка нови интриги. Искам само да пожелая повечко кураж и енергия на хората, които забъркват поредният бълвоч, само защото някой се е осмелил да казва истината в очите и да си търси правата. Куража Ви го пожелавам, за да се научите да се държите мъжки, а енергията ще Ви трябва за да ме откажете от целите, които съм си поставил. Второто според мен е невъзможно, но какво пък - надеждата умира последна.:-)
Благодаря мили приятелчета - осъзнавате или не, но с този щедър жест ми развързвате ръцете още повече и ми вливате нови сили. Желая Ви приятно спотайване - аз няма да Ви вадя имената, а Вие няма да посмеете да го направите. Но едно е сигурно - паниката винаги диктува грешни решения. Това ме радва, защото подсказва, че съм/сме на верен път. Успех!:-)


Edit: Пиша мнението си точно в тази тема по ред причини. Моля Модераторите да не го местят в друга тема. Благодаря!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Предишна

Назад към Български Гимкхана Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта