Охеда желае да стартира в ERC през 2009

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Охеда желае да стартира в ERC през 2009

Мнениеот K.Donchev » Съб Дек 20, 2008 15:20

Слуховете край испанския пилот Енрике Гарсия Охеда и плановете му за участие в Европейския рали шампионат през 2009 година са все повече и повече. След като преди няколко седмици в Испания излезе новината, че Охеда ще стартира в ERC с Шкода Фабия S2000, пилота отрече слуховете за този автомобил. Той спомена, че Евро шампионата ще е приоритетен за него при наличие на добър бюджет за следващата година. Охеда е получил оферта да закупи от Пежо Спорт Испания Супера с когото се състезава през тази и миналата година, но до финализиране на продажбата не се е стигнало.



Новото Пежо 207 LW с право може да се нарича по-малкия брат на 207 S2000

От своя страна шефа на Пежо Спорт Испания - Луис Монзон е заявил, че неговия отбор ще поддържа два или три автомобила от клас Супер 2000, като през 2009 година ще се наблегне на новата френска бегачка - Пежо 207 LW, който става все по-популярен сред пилотите на Стария континент. За база на автомобила е използван цивилния модел на 207 RC, като бегачката разполага с 1.6 литров турбо двигател (съвместна разработка на БМВ и Пежо) с мощност от 175 конски сили. Цената на готовия нов състезателен автомобил е близо 20 000 евро, което го прави достъпен и за млади пилоти с по-нисък бюджет.
207lw-f3q-a[1].jpg
207lw-f3q-a[1].jpg (31.88 KiB) Прегледано 3326 пъти
Аватар
K.Donchev
 
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 15:21
Име: stanimir

Re: Охеда желае да стартира в ERC през 2009

Мнениеот Chavo » Съб Дек 20, 2008 19:20

Имам предложение да направиш една обща тема "Новини от IRC" и там да пишеш всичко, защото така се разводняват нещата. Ако направиш и аз ще пиша, като видя нещо интересно.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: Охеда желае да стартира в ERC през 2009

Мнениеот plm » Съб Дек 20, 2008 20:11

Chavo написа:Имам предложение да направиш една обща тема "Новини от IRC" и там да пишеш всичко, защото така се разводняват нещата. Ако направиш и аз ще пиша, като видя нещо интересно.

Подкрепям предложението, защото както е сега се лутаме къде какво да четем и пишем.

Относно инфото.
В момента на световния и европейския рали-пазар бъркотията е пълна. Ужасно е! Отвсякъде оферти за пилоти, за коли,...А журналистите само това чакат.
Според мен е различно на световната и на европейската сцена.
Солберг, Аткинсън, Андерсен, Гали, Дювал искат ВРЦ.
И както казва Аткинсън след новината от Субару той иска да кара в СШ, защото е сред шестимата най-добри там. Така е. При журналистическото подпитване дали няма интерес към IRC отговаря тактично-там е друго ниво, което не ме устройва.
И е прав.
И днес има ...шокиращи новини.
Росети изостави Пежо Италия, подписа 2 годишен договор с Абарт. Логично е някой да заеме неговото място. Траваля?
Днес има потвърдено инфо-Пауло Андреучи е там! Ще изчакаме програмата им -дали ще кара само италианския шампионат, или и навън. За мен той е най-добрия в Италия, но няма желание да кара в чужбина.
Ами Монте Карло 2009?
С огромните такси за участие много малко заявени. Последва намаляване на таксите и удължаване на срока за заявки. Малко се вдигна броя на заявените.
За новото Пежо за 20 000 евро не са точно така нещата. Ама друг път ще кажа/напиша какво знам.
Ето една ...интересна оферта за WRC кола.
Прикачени файлове
999.jpg
999.jpg (83.73 KiB) Прегледано 3231 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Охеда желае да стартира в ERC през 2009

Мнениеот plm » Нед Дек 28, 2008 16:11

Говори се, че Охеда ще кара испанския шампионат с Н14, а Понс с Ево 10.
В Испания нали карат и GT. През 2009 са разрешили за Н4 минимално тегло 1300 и рестриктор до 36! Интересно, нали?
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков


Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron