International Rally Challange 2008

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот beta_racing » Чет Апр 17, 2008 10:12

plm написа: Даже към мен има конкретен въпрос- какво мисля за отказа на заводски отбори да участват на рали България 2010!
Дали нашите организатори се вълнуват от реакцията на отборите от СШ относно рали България 2010?

Аз не съм видял/прочел официални изказвания поне засега :?
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот P.Solberg » Чет Апр 17, 2008 10:17

Честно казано, не вярвам заплахите им да станат реалност. Като тръгне шампионата и им затрябват точки за класирането при пилотите и конструкторите, ще ги попитам къде ще ходят. Още повече, че изказванията им са меко казано глупави и прибързани. Ако се замислиш рали "България" 2010 ще бъде посетено от българи, румънци, сърби, македонци, гърци, турци и още един куп националности - което прави почти целия балкански полуостров. А това е регион с доста добър икономически потенциал, така че ако искат да си вкарат подобен грандиозен автогол, нека да бойкотират. Иначе след това, което гледах в Турция - няма да съжалявам да разкарат WRC-то и да ни включат в IRC - шоуто не е по-малко.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот damon » Чет Апр 17, 2008 15:59

beta_racing написа:
plm написа: Даже към мен има конкретен въпрос- какво мисля за отказа на заводски отбори да участват на рали България 2010!
Дали нашите организатори се вълнуват от реакцията на отборите от СШ относно рали България 2010?

Аз не съм видял/прочел официални изказвания поне засега :?


Eто нещо което изтече в информационните източници вчера http://www.rally-club.bg/viewnews.php?nid=156

Янакиев в предаването Моторинг каза, че има определена дата за Рали България и такова рали ще има, независимо дали на производителите им се кара тук или не. В крайна сметка си е така - има си дата. Иначе дали са цитирали правилно Кеснел - не се знае, може и нещо такова да е казал. Определено производителите доста се интересуват от пазарите в страните на ралитата, а както знаем България е малък пазар на коли. Въпреки, че по логиката на производителите световния може да се измести само в Китай и Индия... С тия цени на спорта е така. Ако беше по-евтин, можеше и по друг начин да стоят нещата.
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот plm » Пет Сеп 05, 2008 20:13

Следващата седмица ще се проведе рали Principe de Asturias (ESP) от IRC.
На сайта са качили даже пътните книги.
http://www.rallyeprincipe.com/2008docs/ETAPA_1_WEB.pdf
http://www.rallyeprincipe.com/2008eng/participantes.htm
Наскоро смениха термина и мястото на ралито в Китай.
Струва ми се, че реално последното рали от този сериал ще е Сан Ремо.
Жалко за гениалния Росети, който на Барум спука гума и загуби шансове за добро класиране. Пределно ясно е, че Росети разполага с няколкокртано по-малко средства от конкурентите си.
Самият той вече е зачертал IRC, набляга на италианския шампионат и на ЕШ. Специално за ЕШ не е похрчил и стотинка, защото караше паралелни ралита.
Ухажван е от много топ отбори за 2009.
Очаква се на Сан Ремо С2000 да са над 25, т.е. нов рекорд.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот plm » Пет Окт 17, 2008 19:12

Следващ кръг от IRC- Rallye du Valais.
http://www.riv.ch/
Заявените
http://swissrally.ch/saisons/2008/engages_valais.html
Изненада за мен е колко са се променили нещата в Швейцария, където до скоро автомобилните спортове бяха...подтискани.
Иначе силно присъствие на Пежо - осигурено участие на Росети, Буфие...С този ход се цели шампионата да се реши на това рали, без да се кара Китай.
Очертава се финална битка.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот ptp777 » Съб Окт 18, 2008 03:16

Ами то и миналата година Китай се оказа изключително непопулярно рали от календара, въпреки че отсечките бяха доста атрактивни, поне според мен. Явно IRC шампионата се очертава основно европейски насочен, което не е особенно учудващо, все пак рали спорта е най-популярен в Европа ( най-малкото, ни стига и да видим, кои са участниците в него ), а и да не забравяме доста големите разходи свързани с един такъв старт, който е доста отдалечен от тук. Може би, ако не беше последно състезание... , но...
Мисля , че има много интересни неща свързани с идеата IRC, които все още не са съвсем изчистени за това малко време, откакто съществува
Аватар
ptp777
 
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Юли 07, 2007 20:07
Местоположение: Варна
Име: Преслав Петров

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот beta_racing » Съб Окт 25, 2008 10:26

Относно заявките за Рали дю Вале...
Интересувам се какво значат сърцата на заявки с номера 73 и 98 :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот K.Donchev » Сря Ное 05, 2008 20:12

има още един кръг от IRC шампионата или се лъжа
Аватар
K.Donchev
 
Мнения: 64
Регистриран на: Сря Окт 29, 2008 15:21
Име: stanimir

Re: International Rally Challange 2008

Мнениеот plm » Сря Ное 05, 2008 21:10

Има, в Китай.
Няма много желаещи да карат там. Пък и класирането е ясно.
http://www.fasc.org.cn/english/irc/index.html
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Предишна

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron