Дамско рали ''Интерспийд"2008

Дискусия за Българския Гимкхана Шампионат

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Ernest » Съб Авг 16, 2008 13:46

Ето оригиналните файлове, незнам защо още не са ги качили в сайта на БФАС :?
Прикачени файлове
Po Etapi.pdf
(46.24 KiB) 399 пъти
GeneralClass.pdf
(48.54 KiB) 357 пъти
General.pdf
(44.11 KiB) 352 пъти
Ernest
 
Мнения: 13
Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 14:14
Име: Андрей Лозанов

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Co_pilot » Съб Авг 16, 2008 16:42

Ernest написа:не знам защо още не са ги качили в сайта на БФАС :?


Качи ги ти де Изображение А не аз да се моря и да ви "преписвам" крайното класиране
А, маха Изображение
С кой да се "разправям"
Изображение
Co_pilot
 
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:36
Местоположение: София
Име: Румяа Руменова

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот littleredaudi » Нед Авг 17, 2008 09:50

Идеята Ви за скоростно изпитание е страхотна!! :D
Възникват обаче няколко въпроса ако позволите мили дами!!!
Колите Ви могат да са доста бързи разбира се но не са обезопасени с ролкейдж. Тоест при евентуален инцидент ( да не чуе Дявола) последствията може да са доста лоши. Втората ми забележка е , че в италиянския шампионат и в драг рейсинга вече се кара с каски. Вие поради формата на състезанията Ви още не го правите. При скоростно каране би следвало да помисли и върху това. Все неща свързани с безопасността ма........така ми е дошло. Все пак приятно е да Ви зяпаме а не да се чудиме после защо и така се е получило :wink:
Цвети идеята за някакъв формат "италианско преследване" е добра. Онзи ден тествахме по ваште стъпки на пистата. С конуси може да се очертае някакъв формат на писта и да се кара по класове една срещу друга. После първите три по класове всека срещу всека. Нещо такова за да се даде шанс на големите коли срещу малките "оси" :D
Иначе успех на всички другия сезон!!!
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dreams_for_rally » Пет Ное 21, 2008 17:54

Малко след като Мануелка ми изпрати линка с генералното класиране в Дамския шампионат го споделям с вас:
Честито на всички дами :)
http://www.bfas-bg.org/documents/Dam_2008.pdf
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Съб Ное 22, 2008 18:55

Дааа,честито на всички :)
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Сря Ное 26, 2008 22:27

Ето едно клипче от Дамско рали "Интерспийд" 2008,с първите три екипажи и още някои!
Дано ви хареса! ;)

http://www.vbox7.com/play:2da6d83a
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dreams_for_rally » Сря Ное 26, 2008 23:38

Браво браво, задобряваш :) много хубава песничка :)
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот malkiq_sustezatel » Сря Ное 26, 2008 23:48

Благодаря,благодаря! :) Уча се от кака си! :D Хехехее...ще има и още клипове,с още повече екипажи! ;)
VROMOS RACING TEAM
Аватар
malkiq_sustezatel
 
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Фев 14, 2007 23:38
Местоположение: София
Име: L.Vlahov

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот Rossi-GTI » Вто Дек 02, 2008 11:26

......Здравейте на всички!!
аз съм Роси със синята ...106-тица от 3ти клас:)))) :D :D :D :D
най-накрая и аз дойдох тук,
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ДАМИ
взели участие в сезон 2008
до нови срещи в следващия:)))
(дано)

пп.Специални благодарности на
МАЛКИЯТ СЪСТЕЗАТЕЛ,
за ...клипчето:)))
.....ВЕСЕЛИ КОЛЕДНИ И НОВОГОДИШНИ ПРАЗНИЦИ!!!
Аватар
Rossi-GTI
 
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Дек 01, 2008 11:30

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот dankata » Съб Яну 10, 2009 15:52

Здравейте,

Пожелавам на всички дами една супер успешна Нова 2009!
разглеждайки форума забелязах ,че тази година дамските ралита са с едно по-малко ....липсва Благовещение . Та въпросът ми е наистина ли ще има само 4 кръга или просто от АСК Младост не са потвърдили официално дата .
Аватар
dankata
 
Мнения: 70
Регистриран на: Пон Юли 30, 2007 10:44
Местоположение: sofia
Име: Даниела Нешева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот tsveti » Съб Яну 10, 2009 17:26

Данка,
Чух, че организаторите искали две състезания да направят...
(опазил ни Бог) :lol:
Има много неясноти що се касае до Дамския ш-т. Някои хора негодуват от така наречените ''направени'' коли, Елена Попова (техническа комисия) лично ми каза, че тя няма да допуска такива коли до участие тази година (не завиждам на Яна в случая :evil: , с такова желание бе направено всичко...)
Не зная този ш-т на какво ниво щеше да бъде сега, ако не бяхме някои от екипажите, но определено би било крайно безсмислено, ако не бъде допуснат автомобил само защото има окачване или пък чип. Има туристически автомобили, за които самият производител продава чип, примерно. Или пък за хидравличната ръчна спирачка. Ми, да си сложат всички бе, 200-300лв. е егати!!! А и още нещо, как техническата комисия на едно дамско състезание ще хване, че дадена кола има чип? Ще мъкнат с тях специален уред ли, какво?! Има неща, които могат да се направят и техническата комисия (по дамските) по никакъв начин няма да разберат, че ги има... Ама това е една друга тема...
Аз бих предложила друго. Вместо да осакатяват по този начин ш-та, да направят отделно генерално класиране за тези автомобили, нещо като група Х. Така оправдаващите се участнички с техните автомобили, ще са доволни, ще са доволни и всички други, които са дали толкова много, за да се развият в този ш-т и той да бъде интересен и забавен.
Лошото е, че няма нищо конкретно написано никъде, а най-лошото е, че доста от момичетата в момента подобряват колите си, купуват си разни нещица и накрая ще се окаже, че са пари хвърлени на вятъра и единственото, което им остава е да участват в състезания извън календара на БФАС, в ''Италианско преследване'' да речем :wink:
Бъркотия!
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот ifcho » Съб Яну 10, 2009 20:40

Не че съм навътре, ама все пак това е шампионат в който се гледат пилотските качества + че е любителски, тъй че нормално е да се искат колите да са стандартни :roll: . Ако някой държи да си модифицира колата може винаги да иде в Х-иксовете и да прави квото си иска.
А относно нечестните коли, винаги ще има такива, но тези хора обикновено всички ги знаят и те сами си избират да се самоунижават по този или по, който и да е друг начин :)
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот tsveti » Съб Яну 10, 2009 21:36

Изобщо не съм съгласна Ифчо, с мнението ти. Ще ти кажа и защо.
1. Какво трябва да се разбира под ''стандартен'' автомобил? Защо не е уточнено?
2. В този ш-т, както и във всички състезания с коли, колата ИМА значение. Не е само пилотски умения. Защото и най-великия пилот да го сложат в някой ''кораб'' да върти м/у конуси, осморки и гаражи, няма да успее да се пребори с най-обикновен ''любител'' с някоя въшка да речем...
3. Но не на последно място, идва моментът, в който някой казва ''Нормално е да искат колите да са стандартни и В този ш-т ще се допускат само стандартни автомобили''. Е да де, а защо тогава бяха допуснати до участие нестандартни автомобили тази година??? Никой никъде не написа нищо относно този въпрос. Все си мисля, че най-нормалното нещо е, всички, които имат желание, да си купят нови коли, да си направят старите и прочие, най-малкото, за да са конкурентно способни. Какво трябва да направим с тези коли, да ги изхвърлим ли?!?
Мануела миналата година им/ни показа, как може да се побеждава и със стандартен автомобил, нали?! Така, само, че този стандартен автомобил тази година, сред всичките фиатове, кой с чип, кой с хидравлична ръчна, нямаше да успее да направи нищо, значи ли това, че тя трябваше да седи и да гледа отстрани? Примерно.
Не може днес да е така, утре да е иначе! Защото НИЕ даваме тези пари, не те.
Щом дамския ш-т е допуснат до това си развитие, то или трябва да остане така, или както споменах, да се направи отделна група за тези нестандартни автомобили.
И още нещо... ако ги няма ''тези'' коли да правят шоуто, изобщо не ми е ясно кой ще иде да гледа успоредно паркиране да речем. Това мое мнение споделят доста от състезателките в дамския ш-т.
Безспорен факт е, че този ш-т се разви адски много в последните две години. Смея да твърдя, че няколко човека допринесоха за това, ''въведоха'' нов начин на изпълнение на дадените елементи, доста по-забавен и атрактивен за обикновения зрител, което смятам, че може да бъде само един + за състезанията от календара на БФАС.
Трябва ли и това да бъде осакатено?
Една отделна група. Това е. И всичко се запазва.
Последна промяна tsveti на Съб Яну 10, 2009 21:40, променена общо 1 път
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот ifcho » Съб Яну 10, 2009 21:39

С отделна група е ОК, ама за да се запази любителския характер е хубаво основната група да са си сток автомобили...сега колко ще останат там е друг въпрос
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Дамско рали ''Интерспийд"2008

Мнениеот plm » Съб Яну 10, 2009 22:31

Според мен всичките коли тази година са сток. Това са регистрирани коли, карат се по улиците...Имали други пружини. Или с чип от 50 коня станали 55/според търговците/.
Е, и с другите пружини, и с 5 конски сили + ще хвръкнат колите.
Бъркотията е пълна! И в случая волно или неволно се отива към унищожаване и на ТОВА.
Писал съм тук какво съм преживял на международни подобни състезания.
Невероятни преживявания!
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

ПредишнаСледваща

Назад към Български Гимкхана Шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron