Харватска Делта Рали 2008

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот plm » Вто Май 13, 2008 20:37

Днес обявиха заявените екипажи.
http://www.croatiarally.com/delta08-lista_prijava.pdf
Приоритетните състезатели са известни от вчера.
http://www.shakedown-bg.com/home/index. ... e&Itemid=1
Но, сега виждам още един български екипаж - Екатерина Стратиева/ Румен Манолов.
Много добре. :D Ще им стискаме палци! :D
Шири се мълвата, че след оттеглянето на главния спонсор на ралито - INA и малкия брой заявени екипажи /60/ поставят организаторите в много тежка финансова ситуация. Даже се говори и за отмяна на ралито!
Дано не се случи!
Това е показател за действителността в ралитата от ЕШ извън IRC.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот damon » Вто Май 13, 2008 23:51

Ееее браво на Катето! Супер! :D
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот Lubo » Сря Май 14, 2008 10:08

.........малкия брой заявени екипажи /60/ поставят организаторите в много тежка финансова ситуация. Даже се говори и за отмяна на ралито!



Горките те :lol: .Че,то ние тук защо правим въобще шампионат........въх 60 коли не можем и да си го помислим дори и на "България"
Като гледам списъка силничко ще се получи ралито,но Крум Дончев има реален шанс за нещо по-така.Катето.......супер!!!
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот YaH40o_Shterevi_RT » Сря Май 14, 2008 11:12

И аз си мисля че Крум трябва най - накрая да покаже целия потенциал на колата и му пожелавам успех. Иначе и на Катето успех и добро упознаване на Цитрона :D
nai golemite SRT
Аватар
YaH40o_Shterevi_RT
 
Мнения: 391
Регистриран на: Нед Юли 30, 2006 15:02
Местоположение: plovdiv

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот bat_jori » Сря Май 14, 2008 13:26

според мен субарото пак ще сюрпризира крум неприятно
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот Donchev-Sport » Сря Май 14, 2008 16:21

bat_jori написа:според мен субарото пак ще сюрпризира крум неприятно

Според мен не трябва да си такъв песимист ;) , и си мисля че както спомена Любо по-горе Крум наистина има реален шанс за наистина добро представяне, което силно му пожелавам да стане реалност след 2-та поредни каръка в БГ шампионата :wink:
Аватар
Donchev-Sport
 
Мнения: 249
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 11:02
Местоположение: Сливен
Име: С.Стойков

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот Lubo » Сря Май 14, 2008 18:37

Е няма да го изненада техниката(надявам се).Квото имаше да се чупи се чупи на Вида :wink: .
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот madGRaF » Сря Май 14, 2008 21:19

Дано не се чупи, че както е тръгнало да не стане като с Ясен през 2006г.
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот plm » Вто Май 20, 2008 18:57

Както вече се спомена ралито можеше да не се проведе поради недостатъчно финанси.
Организаторите си намериха нов/стар спонсор INA /петролна компания/ и вече е INA Delta Croatia Rally.
Същевремено е отменен първия етап на ралито с две преминавания на атрактивната отсечка Пила/25 км/ в природния парк Медведница. Аргумента е заради безопасност...
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот lrb » Вто Май 20, 2008 19:18

доколкото знам 2-те субара на румънците (Приста ойл) са чупили диференциалите по същия начин...
lrb
 
Мнения: 61
Регистриран на: Пет Сеп 07, 2007 21:00
Местоположение: София
Име: Лъчезар Рубчев

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот Rally Fan » Сря Май 21, 2008 15:45

Donchev-Sport написа:... и си мисля че както спомена Любо по-горе Крум наистина има реален шанс за наистина добро представяне, което силно му пожелавам да стане реалност след 2-та поредни каръка в БГ шампионата :wink:

На какво се базират твоите мисли...? Аз също не искам Крум да отпада по такъв нелеп начин, но все пак това е спорт изцяло зависим от техниката...т.е. технически спорт. Както казва самия той... "Според мен проблемът е някъде дълбоко в Япония". Има и друго на едно от най-тежките ралита пък Субаруто остана здраво - Рали Турция, а на асфалтовите се счупи, Пиеро Лонги завтши на 4-то място на рали Миля Миля тази година именно с такова субару, а на същото това рали Дончев/Вълчев нямаха технически проблеми (поне не е известно на нас феновете). Явно нещо не е, както трябва и някъде нещо се изпуска - защо у нас се чупи тази кола?!? Ако Крум успее да се върне в борбата за призово класиране поне в нашия шампионат интригата ще се засили.Искренно се надявам и му желая успех на Крум, и дано да не се случва повече това, което го споходи на Траянови Врата и Видин... но само времето ще покаже, ние можем само да се надяваме. :roll:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот P.Solberg » Сря Май 21, 2008 16:16

Крум имаше проблеми навсякъде, където караше - излязла тръба на турбината в Турция и отново в Италия, счупено окачване в Турция, диференциалите в Траянови врата и Видин.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот tsveti » Сря Май 21, 2008 20:06

Rally Fan написа:(поне не е известно на нас феновете). Явно нещо не е, както трябва и някъде нещо се изпуска - защо у нас се чупи тази кола?!?


(Главина, откачен маркуч на турбото са... все проблеми случили се в Италия примерно).

Не мога да разбера какво искаш да кажеш с това, което съм цитирала по-горе..., че нещо се изпуска... Какво имаш предвид?
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот Donchev-Sport » Сря Май 21, 2008 21:49

Rally Fan написа:
Donchev-Sport написа:... и си мисля че както спомена Любо по-горе Крум наистина има реален шанс за наистина добро представяне, което силно му пожелавам да стане реалност след 2-та поредни каръка в БГ шампионата :wink:

На какво се базират твоите мисли...? Аз също не искам Крум да отпада по такъв нелеп начин, но все пак това е спорт изцяло зависим от техниката...т.е. технически спорт.

Базират се на това, че доста от елитните пилоти липсват в стартовия лист съответно конкуренцията е доста по-малко и шанса Крум да заеме челната позиция е доста висок ;).Верно не е гаранция, че колата няма да го предаде пак, но не е и гаранция че не може да издържи ралито и Крум да е с доста предно класиране, както споменах вече силно му го желая, а и ако се представи добре на Хървастка, това отчасти ще му помогне да забрави двете разочарования в БГ шампионата и да погледне напред с оптимизъм ;) .
Аватар
Donchev-Sport
 
Мнения: 249
Регистриран на: Пон Апр 25, 2005 11:02
Местоположение: Сливен
Име: С.Стойков

Re: Харватска Делта Рали 2008

Мнениеот plm » Сря Май 21, 2008 22:17

Чак сега имах възможност да прочета инфото от Харватска.
По време на шейкдауна е валял проливен дъжд и трасето е било с много вода.
Крум е направил първо време, после Ишък е постигнал същото.
Там е някаква тотална бъркотия. Днес са карали и други, но ги няма в резултатите. Лука Бети с 207 е карал 4 пъти, Соловов, Фонтана, Манфринато...
По някое време с мегафон обявили, че вместо до 19 ще могат да карат до 17 ч.
На тренировките пък на една отсечка се провеждал маратон и пилотите трябвало да пазят маратонците. На друго отсечка имало много колоездачи...Най-шокираща е била тренировката/опознаването на суперспециалния етап. Част от трасето минава през магистрала, но организаторите не получили разрешение за затваряне на участъка и екипажите оглеждали/описвали трасето пеша!
Сега има някакви празници там. Именно това беше повод за отмяната на първия етап.
Днес екипажите са получили по имейл покана за рали-парти утре вечер. Колко готино!
След официалното откриване вместо да покарат състезателите отиват на парти! Но, при положение, че са си прочели пощата, :D защото там може да нямат интернет!
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Следваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта

cron