Рали Аржентина

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот damon » Нед Юли 17, 2005 20:40

Все пак не е чак толкова напред този път... Иначе Льоеб просто е невероятен този сезон. Като машина, компютър някакъв...

plm ще те помоля да постнеш линкове или направо филмите с репортажите от това рали, тъй като сега го дават сутрин рано и все не мога да го гледам...
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот plm » Нед Юли 17, 2005 20:46

Вече съм качил Preview на Евроспорт.Скоро ще ги има и другите репортажи.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот ZaroS » Пон Юли 18, 2005 00:19

Честито и на Дювал, успя да завърши :lol:
Аватар
ZaroS
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 18:31
Име: Здравко Стефанов

Мнениеот sastezatelia » Пон Юли 18, 2005 11:55

plm кажи къде ги качваш че бях извън града и неможах да го гледам.
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Мнениеот Singulus » Пон Юли 18, 2005 12:10

ZaroS написа:Честито и на Дювал, успя да завърши :lol:


Не само успя да завърши, но и помогна на Ситроен да увеличи с една точка преднината си пред Пежо...което малко малко, ама си е увеличение...и все пак да не бъдем прекалено стриктни, Дювал е с нов навигатор, движеше се горе-долу с темпото на Мартин, на моменти имаше доооста добри времена, явно трябва да напипа постояността, хех, Льоб ако продължава в същия дух се очертава и Ситроен да е шампион тази година, макар че ще е доста оспорвано...макар че от 7 оставащи ралита има 3 асфалтови, на които се очаква солидни точки от двата Ситроена...макар и Льоб вече не е нужно да натиска толкова все пак си мисля (и ми се иска) да го направи...хехех, тъкмо да направи заветните 10 победи за сезона...мисля, че ще има натиск от шефовете им във Ситроен за брутални точки на 3-те асфалтови ралита...щото там шанса да се откъснат значително пред Пежо е най-голям...дано съм прав в разсъжденията си де...и накрая Льоб с 10 победи, Ситроен шампион...и да се отказват спокойни, че размазаха всички...
Гронхолм и Мартин макар и да не могат да вземат победа като цяло се движат доста стабилно, и особено благодарение на системата за точкуване "не позволяват" на Ситроен да се откъснат много напред...засега...пък и той Льоб каза, че тактиката му за този сезон ще е различна от "консервативната" тактика от миналата година, когато натрупа преднина, и после караше спокойно и вземаше втори места на поразия...а той си каза, че бавно не може да кара, щото се разконцентрира :wink:
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот shakedown » Пон Юли 18, 2005 12:12

Най забавното, е че Сайнц за 2 състезания спечели 11 точки а Дювал със същата кола за 7 състезания спечели 7 точки. Матадора си е матадор :)
Fun is not a straight line.
http://www.boxfishbg.info
Аватар
shakedown
 
Мнения: 261
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:12
Местоположение: София, Сливен
Име: Любомир Дренски

Мнениеот Singulus » Пон Юли 18, 2005 15:29

Е Сайнц може да се каже, че е бил основния разработчик на Ксарата в последните 2 години, което хич не е малко...и все пак Дювал не е Сайнц, Дювал си е Дювал...аз му се кефя дори и на това класиране, а според изявленията и Ситроен са доволни от това 7-мо място...така че и аз продължавам с подкрепянето му...
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот plm » Пон Юли 18, 2005 19:42

Директорията с репортажите на Евроспорт е
http://store2.data.bg/pivap/Rally/Movie/
Скоро ще кача останалите,защото сега е само Preview.
Вероятно сте разбрали,че в Аржентина е бил декласиран Марк Хигинс,който си извоюва второ място в гр.Н.Причината-непозволен сервиз!
При стартирането на финалния етап в неговото Субару е имало две резервни гуми,маркирани като резервни,но на Тирабаси.Екипажа разбрал грешката си и уведомили наблюдателите.Нито една от гумите не е използвана.
Комисарите го декласират,защото е направен опит за монтиране на резервните гуми на колата.
Друг декласиран с гр.Н е третия-Вилагра заради нередовен турбокомпресор.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Singulus » Вто Юли 19, 2005 12:24

И да не забравите, че тази вечер в 1:30 през нощта е ревюто за цялото рали по Eurosport...в ревютата дават неща, които не са ги давали в предаванията от 3-те дни, така че ще е интересно...
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот Гост » Вто Юли 19, 2005 15:20

Singulus написа:И да не забравите, че тази вечер в 1:30 през нощта е ревюто за цялото рали по Eurosport...в ревютата дават неща, които не са ги давали в предаванията от 3-те дни, така че ще е интересно...


Ако не ти се чака до 1:30ч. ще го дават от 19:30ч тази вечер.
Гост
 

Мнениеот Singulus » Вто Юли 19, 2005 17:21

Anonymous написа:
Singulus написа:И да не забравите, че тази вечер в 1:30 през нощта е ревюто за цялото рали по Eurosport...в ревютата дават неща, които не са ги давали в предаванията от 3-те дни, така че ще е интересно...


Ако не ти се чака до 1:30ч. ще го дават от 19:30ч тази вечер.


Хех, мерси....свикнал съм да гледам в програмата само за късните часове, и изобщо не съм видял, че ще го дават в по-нормално време...
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот plm » Вто Юли 19, 2005 21:32

Много интересно състезание,според мен.
Льоб беше принуден да кара на максимум.На традиционни отсечки подобри най-добрите времена.Освен това направи грешка-нещо нетипично за него.Очевидно натиска на Солберг и Грьонхолм вече е голям.А следващото състезание е Финландия.
Друго нещо за това състезание-много малко отпаднали.
И невероятно много зрители/споменава се за 2 милиона/.
Забележете как се движи колата на Льоб,и на Солберг.От известно време наблюдавам това и имам обяснение за по-добрите времена на Льоб.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Singulus » Вто Юли 19, 2005 22:45

Мдаааа....макар да нямаше абсолютна интрига до самия край за победата, състезанието беше много оспорвано...иначе и аз се загледах в подобни неща...че например Солберг като цяло създава впечатлението за една нестабилност на колата в държанието й на пътя, много повече корекции му се налага да прави с хода на един завой, това разбира се си е и до стил на каране, но (очевидно?!?!) стила на каране на Льоб е по-бързия в момента, само остава да видим приложен в една кола, различна от Ситроен, до какви резултати ще доведе...като че ли (видимия) стил на каране на един пилот не малко зависи и от самата кола...прави ми впечатление "лашкането" по завоите на пилотите на Митсу, вярно доста хора по форумите се изказват за old-school стила на каране например на Джиджи Гали, но все пак има значение дали колата така да се каже поощрява определен стил на каране, и до колко пилота е нужно да нагажда неговия си стил с този, който позволява колата за постигането на най-добри възможни резултати...
Би ли доразяснил какво е обяснението ти за по-добрите времена на Льоб?
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот beta_racing » Вто Юли 19, 2005 22:58

Само още нещо за Review-тата по Eurosport:

В петък от 11:00 (наше време :D ) ще има също Review
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот plm » Вто Юли 19, 2005 23:04

Нещо не можах да разбера какво искаш да кажеш.
Гледаш ги колите само отвън с тази мисъл-как завиват.
От гледна точка на фенове Льоб не е интересен за гледане.Солберг,както преди съм казвал, е "силов" пилот в сравнение с Льоб.Но,той е атракция за зрителите и затова има много фенове.Но,губи с времената.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта

cron