Да ви се представя

Всичко извън автомобилния спорт

Мнениеот дубрутру » Чет Яну 10, 2008 22:22

[/quote]
ПП Мен също ме е яд, че изгониха дубрутру...беше забавно с него. Ум да му зайде на човек какво толкова попречи на форума?! :roll:[/quote]


Не мога, не мога да се въздържа с повече мълчание , при условие че прочетох какво си мислиш за мен...и всичко това че още в самото начало ти ми легна на сърце като интуиция, интелект, чувственост и красноречие.
Трябва да ти кажа това, ако ще и да са последните ми думи в този форум.
Не се ядосвай, за мен ти си най- истинското и съществено нещо което срещнах в този форум.
Покланям се пред женската ти същност, скъпа приятелко.
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Мнениеот Freemad » Пет Яну 11, 2008 00:20

Здрасти дубрутру...ако смениш "стила" мисля,че никой няма да има против да си от съфорумниците.Сигурен съм,че ще ме разбереш правилно,но въпреки "Извън темата" е нормално да има подразнени сред посетителите на сериозен форум като този. :wink:
IMPOSSIBLE IS JUST A BIG WORD THROWN AROUND BY SMALL MEN WHO FIND IT EASIER. IMPOSSIBLE IS NOT A FACT. FOR ME...IMPOSSIBLE IS NOTHING !!!
Аватар
Freemad
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 15:57
Местоположение: София

Мнениеот tsveti » Пет Яну 11, 2008 12:30

Ще кажа следното: Живеем в демократично време и абсолютно никой не може да каже на друг какъв стил на писане да използва и как да се изразява, разбира се, ако стилът му не е прекалено агресивен, ако в него няма обиди и прочие и изобщо, ако е в разрез с правилата на този форум. Аз подобни неща не прочетох в писанията на дубрутру, а даже обратното (доста голям ласкател е на нас жените :wink: ).

Заглавието на този раздел ''Извън темата'' само по себе си подсказва предназначението му!!! Ако ми е кеф ще пусна тема в този раздел за новата спирала за мигли на Макс Фактор и ще си я обсъждам с дамите колкото си искам.

И още нещо. В писанията на дубрутру всичко е свързано с този спорт! Независимо, че разделът е ''извън темата'', та даже и някакво момче чу за Чубриков за 1-ви път точно от тази тема.
Хайде моля ви се...и без това само се дрънкаме в различни теми, трябва ли да сме фенове, състезатели и т.н., които освен, че трудно водят нормален диалог за сериозни неща, не могат и да се помайтапят помежду си в някаква подобна тема, в която не са визирани поименно никакви конкретни лица и никой не е обиден?!?
Моето мнение е, че точно в ''паузата'' такива теми сближават различните хора, фенове на различни автомобилни отбори и състезатели.
Я малко по-ведро :D
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот Freemad » Пет Яну 11, 2008 12:55

tsveti незнам за дубрутру,но ти май ме разбра погрешно.В никакъв случай не му налагам мнение за това как да пише.Просто въпреки,че съм убеден,че е на ясно защо има подразнени просто изразих моята гледна точка.Голям срам,но аз съм същото момче което разбра за Чубриков от тази тема.Като новак се надявам да бъда разбран-уча се още.Против дубрутру нямам нищо...ако кажа,че не ми е малко странен на моменти...ще излъжа,но публикаций като историята за Чубриков на мен лично са ми интересни и точно това имах впредвид като стил на писане...едни такива публикаций не вредят никому.Това разбира се не узначава,че другите вредят,но както се видя има подразнени.Аз лично подкрепям мнението ти. :wink:
IMPOSSIBLE IS JUST A BIG WORD THROWN AROUND BY SMALL MEN WHO FIND IT EASIER. IMPOSSIBLE IS NOT A FACT. FOR ME...IMPOSSIBLE IS NOTHING !!!
Аватар
Freemad
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 15:57
Местоположение: София

Re:

Мнениеот дубрутру » Съб Яну 12, 2008 15:03

Freemad написа:Здрасти дубрутру...ако смениш "стила" мисля,че никой няма да има против да си от съфорумниците.Сигурен съм,че ще ме разбереш правилно,но въпреки "Извън темата" е нормално да има подразнени сред посетителите на сериозен форум като този. :wink:


Интелигентните мъже знаят, че всяка дума може и носи всякакъв смисъл и че проблема не е в смисъла, а във възприемането му.
А жените го усещат с вродената си интуиция.
Има какво да научим и от едните и от другите...
Ти, освен неподходящия ми "стил", какво друго успя да възприемеш от тази тема?
Моля, кажи какво лично те дразни в "стила" ми ?
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re:

Мнениеот дубрутру » Съб Яну 12, 2008 15:35

tsveti написа:Ще кажа следното:
Заглавието на този раздел ''Извън темата'' само по себе си подсказва предназначението му!!! Ако ми е кеф ще пусна тема в този раздел за новата спирала за мигли на Макс Фактор и ще си я обсъждам с дамите колкото си искам...Моето мнение е, че точно в ''паузата'' такива теми сближават различните хора, фенове на различни автомобилни отбори и състезатели.
Я малко по-ведро :D


http://bgflash.com/details.php?image_id=1094
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: Да ви се представя

Мнениеот Freemad » Съб Яну 12, 2008 19:03

Ти, освен неподходящия ми "стил", какво друго успя да възприемеш от тази тема?


Възприех,че ти не си успял да възприемеш правилно моето мнение.Може и да не си го прочел внимателно...знам ли.Всъщност незнам и аз какво се занимавам,но спирам!

...чао,чао !
IMPOSSIBLE IS JUST A BIG WORD THROWN AROUND BY SMALL MEN WHO FIND IT EASIER. IMPOSSIBLE IS NOT A FACT. FOR ME...IMPOSSIBLE IS NOTHING !!!
Аватар
Freemad
 
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 15:57
Местоположение: София

Re: Да ви се представя

Мнениеот littleredaudi » Съб Яну 12, 2008 19:09

Ако позволиш моля!
Лично мен в стила ти не ми харсаше следното! Уточняването и бързия "психологически профил" на всеки дръзнал да пише в темата! Не , че особено ми пука какво мислят другите за мен но все ми се иска като вляза във форум да се обменя опит а не да ме анализират какъв човек съм по писанията ми! Лично за това и се въздържах от писане! После ми стана интересно как пък жена ще е навътре с нещата. малко са пък и за това требва да се ценят. Честно казано впечатлен съм от познанията върху скоростните кутий на Рали момичето/момчето!Вече не знам зад тоя ник какво се крие.
Гледам от един град сте познавате се явно или пък не все е едно. Ако просто не ме анализираш на база постовете ми нема проблем. Ма все пак да не ме познаваш лично и да ме преценяваш само по писаниците ми някой път ми идва малко повечка. Това разбира се си е само мое мнение и разбиране!
Благодаря за разбирането и изчитането на горното!
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Re: Да ви се представя

Мнениеот дубрутру » Съб Яну 12, 2008 19:33

[/quote] Възприех,че ти не си успял да възприемеш правилно моето мнение. Може и да не си го прочел внимателно...знам ли. Всъщност незнам и аз какво се занимавам,но спирам!
...чао,чао ![/quote]

Благодаря,
Не бързай, имаме време да се разберем.
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: Да ви се представя

Мнениеот дубрутру » Съб Яну 12, 2008 19:47

littleredaudi написа:Ако позволиш моля!
Лично мен в стила ти не ми харсаше следното! Уточняването и бързия "психологически профил" на всеки дръзнал да пише в темата! Не , че особено ми пука какво мислят другите за мен но все ми се иска като вляза във форум да се обменя опит а не да ме анализират какъв човек съм по писанията ми! Лично за това и се въздържах от писане! После ми стана интересно как пък жена ще е навътре с нещата. малко са пък и за това требва да се ценят. Честно казано впечатлен съм от познанията върху скоростните кутий на Рали момичето/момчето!Вече не знам зад тоя ник какво се крие.
Гледам от един град сте познавате се явно или пък не все е едно. Ако просто не ме анализираш на база постовете ми нема проблем. Ма все пак да не ме познаваш лично и да ме преценяваш само по писаниците ми някой път ми идва малко повечка. Това разбира се си е само мое мнение и разбиране!
Благодаря за разбирането и изчитането на горното!


Обещавам да направя сериозни усилия да не те анализирвам, моля да ме извиниш.
Аз мисля че във форум в който посетителите държат да е сериозен на първо място трябва да стои взаимоотношенето между хората, на второ място професионализма ни.
Че, ако от Цвети , примерно, мога да се науча на професионализъм, от друг мога да се науча на взаимоотношение, толерантност, уважение.
Нали и на рали състезанията тези човешки качества са над професионализма.
Изпитвам уважение към твоите неща, доколкото ги познавам от малкото ти мнения по темите, това в личен план към теб.
Независимо аз какво мисля, чувствам се длъжен и ще се съобразявам с вашето мислене, обещавам.
Аватар
дубрутру
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Дек 24, 2007 20:59
Местоположение: В.Търново

Re: Да ви се представя

Мнениеот littleredaudi » Съб Яну 12, 2008 19:56

За горния ти пост мога да кажа само едно!
ЕВАЛА !!!
И само да добавя ако просто позволиш! Просто бъди себе си!
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Re: Да ви се представя

Мнениеот rally_girl » Пон Яну 14, 2008 10:17

littleredaudi написа: Честно казано впечатлен съм от познанията върху скоростните кутий на Рали момичето/момчето!

Е, сега вече какво да те правя направо незнам.... :twisted: . Определението момичето/момче никак, ама никак не ми хареса. Тук има хора, които наистина ме познават и могат да ти кажат, че съм 100% жена!!!Хайде, от мен да мине....ще се направя, че не съм те чула :wink:

Васил Величков е наясно с нещата и, което не означава че може да направи такава качествена кутия ,но казва:” 400 конски сили тръгват от двигателя, минават през двудисков съединител и препускат през 7 степенна секвенциална скоростна кутия. Оттам излитат през двата диференциала и палят 22-цоловите гуми отпред и отзад за 4.8 сек. “
Последното заслужаващо нашият коментар е : Секвенциална М скоростна кутия Драйвлоджик.
Оборудвани с второ поколение секвенциални скоростни кутии Секвенциална М скоростна кутия Драйвлоджик (SMG Drivelogic), M3 автомобилите притежават висококачествена концепция, комбинираща предимствата на технологиите използвани във Formula 1 и изискванията на всекидневното шофиране. SMG позволява на водача да избира характеристиките на трансмисията чрез 11 програми (шест за секвенциална, пет за автоматична) според техния стил на шофиране, варирайки от сдържан, но динамичен стил до ултра-спортен стил на шофиране. Лостовите превключватели върху волана (водачът натиска десния за предавка нагоре и левия за предавка надолу) намаляват времето за смяна на предавките до 80 милисекунди. Сигналът за смяна се предава по два пътя: електронно, чрез кабел; едновременно и по два паралелни начина, също както системите в космическата индустрия. Електрохидравлична система управлява функциите на съединителя и процеса на смяна на предавките. Мощността се предава както при стандартните M3 чрез саморегулиращ се съединител (SAC) и шест-степенна предавателна кутия.
Секвенционални идва от "sequential" (последователни) - което няма нищо общо със прави или диагонални зъбчати колела... това са скоростни кутии които са със много бърза смяна, но недостатъка им е че за да отидеш на 3та от 6та трябва да минеш през 5 и 4 .
Правите зъбчати колела могат да се сложат на всяка трансмисия (секвенционална или нормална) със цел заздравяване.
Правозъба скоростна кутия…
Правозъбата скоростна кутия има несравнено много висок КПД. Безотказен механизъм на превключване на скоростите, където наклонените зъби са заменени с прави. Главното е принципа на действие. Когато на автомобила се наложи бързо сменяне на скорости, те се включват веднага в една плоскост. Правозъбата скоростна кутия се отличава от обикновената че у нея муфите за превключване не представляват както у обикновените венец с множество малки зъби, а няколко големи колела /като правило от 5-7/ които влизат в сцепление с подобни на вала, което позволява мигновено включване на скоростите без никакви синхронизатор. Зъбите, като правило са прави, за да отпадне осовото натоварване на вала. Всичко това повишава много КПД на скоростната кутия/ триенето в зацепването на скоростите. Недостатъци също има- големи ударни натоварвания в двигателя, трансмисията, което довежда често пъти до повреда на детайли за които преди не е ставало на въпрос. Виенето което издава тази кутия по време на работа не позволява да чуеш гласа си в колата и тя не става за нормално каране.
Ти желаеш такава скоростна кутия и аз казвам мнението си: Тази кутия е взета от старите руски товарни автомобили ЗИЛ 130 и там е доказала че: тази скоростна кутия може да използваш само на рали ,заради преимуществото което има пред обикновената кутия, но е хубаво да знаеш, че не компенсира нейните недостатъци /при използване за ежедневно каране/. На тази кутия и е нужна постоянна профилактика и често смяна на масло и отстраняване на метални частици поради бързото износване, което пък води до още по- бързо износване. Подобните скоростни кутии са с два типа на превключване: по желание и секвенционална. Тези кутии са по – сложни, които позволяват да се включват скоростите само по една степен на един път-нагоре или надолу. Поради това се налага при рали, когато никога не мислиш, коя скорост е включена /в секвенционалната скоростна кутия на таблото с приборите да се показва коя предавка е включена в даден момент/. Защото по време на състезанията автомобила силно се тресе, концентрацията на пилота е на други места, вън от автомобила а само сетивата му са заедно с него и заради това е много трудно да вкараш подходящата скорост при секвенционалните кутии. Също така при обичайната езда тази кутия в този описан от мене вид /без взаимодействието на двигателя и системите и агрегатите му, което се прави при приспособяването на такива кутии/ не е нужна, дори е неудобно т.е, по всяко време да ходиш по скоростите и да ги редуваш, ако не си в автоматичен режим, което пък ни лишава от други преимущества на ръчното превключване.
Такива скоростни кутии правят много фирми и любители на тунинга любители на гонките. Принципно те са еднакви. Различават се както казах вече в предишно мнение по използваните материали, не големи конструктивни особености, качествено изпълнение и цени. От известите големи качествени аз познавам Sadev, Gemini, Heuwland . Те са за предпочитане защото са успели да намерят точният компромис между цена и качество, и пак както казах преди заради големия си опит и изпитания на автомобилите. Преимуществото на тези кутии в състезателно каране е очевидно. Но едно обстоятелство затруднява тяхното превключване на пътните машини. Отсъствието на синхронизатори изисква от водача точни действия при превключване. Без правилно изпълнение скоростите или не се включват или се включват с жестоки удари. В общност мога да кажа, че е нужно овладяване на твърди спортни навици, ако искаш да караш в града с тази кутия, но наистина такова каране доставя много удоволствие.
Накрая : Разбира се че да караш и да се научиш за един ден на такава кутия е малко време и е нужно доста за да се добият такива умения. Да, и вие и шуми силно тази трансмисия-примерно както серийната без масло. Впрочем има и такива скоростни кутии, които не изискват специални спортни умения/истината е че на нашите обикновени машини , за съжаление, те не стават. Подобна система под фирменото название SGSM разработва московската фирма „Спортмобиль” създадена на основата на холандската секвенционална скоростна кутия. В тази фирма се променя микропроцесорно управлението на двигателя, независимо от пилота на автомобила, за да се избегнат тласъци и удари при смяната на скоростите с тези кутии.
Мнението ме е че при тунинговане с такъв вид кутия всеки различен автомобил изисква индивидуално управление на двигателя и че ако при атмосферните двигатели е възможно уменията на пилота да компенсират до някъде недостатъците на кутията, то при турбо двигателите това е почти невъзможно.
Виж: http://www.fiestasportingtrophy-bg.com/specs.html -
.....“5 степенна правозъба кутия SADEV заменя стандартната. Стандартната може да се замени с доплащане за правозъба.”
И най-накрая: Незнам как е правилно - секвециална или секвенционална? :D моля, за помощ! :oops:
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Re: Да ви се представя

Мнениеот rally_girl » Пон Яну 14, 2008 10:26

Що се отнася до отношенията ми с дубрутру, наистина сме от един град r сме много, много близки и е моя Учител по автомобилизъм, тази информация ви подавам с негова помощ, като се надявам да послужи на теб и на всички любители на високите скорости.
Поздрави! :D
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

Re: Да ви се представя

Мнениеот littleredaudi » Пон Яну 14, 2008 15:40

Ама чакай сега нема нужда нищо да ме правиш!!! :evil: Гледам с Дубрутру сте от един град и понеже не съм Модератор или администратор да видим IP-та предположих че може и да сте един и същи човек и да си прави гаргара с нас някой :evil: Са като уточни вече съм сигурен че си 100 % жена както казваш. Все пак съм пред екрана на компютъра и немам способностите на Ванга и Касандра та да виждам кой е отсреща.
Сега с това вече приключихме темата кой кого какво ще прави надявам се!
Извинявам се ако съм те засегнал!!! Не е било нарочно! Не ,че тва ме оправдава!
Благодаря за изчерпателните разяснения по скоростните кутий още довечера ще бъде предадено на Явор какво си казала и разяснила. Хъммм лицето Васил Величков казваш! Верно , че го позагубих от поглед тоя елемент напоследък а той може да е полезен в това начинание. За скоростите на ЗиЛ 130/131 си абсолютно права! Имам опит от казармата с такова чудо и със ЗиЛ 157 небезизвестния "джуган". Галено му викахме "Джулия" :lol: Идеята за такава кутия е дашла на Явор а аз разучвам защо щото щом той ще слага значи или е стигнал предела на стандартните или..........де да знам какво му се върти в главата. За сега кутията дето успях да навра в колата си ме устройва напърно. Е имам разбира се известни проблеми ма съм на път да ги реша. Идеята е да пробваме какво сме сътворили първо на Калояново а от догодина ............ е до там има много време. Все пак не гона някакви мега мощности а доста реални 280-300 к.с. Не , че нема хора правили повече ма за сега това ме устройва напълно.
И последно ще потърся и пусна едно две клипчета в тази тема ако може да видиш какво имах предвид пък ще изчакам после с интерес коментара ти! Стига да си съгласна де!?
Мерси още веднъж за разясненията !!!
Баси колко ми е кеф да карам
Аватар
littleredaudi
 
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Май 08, 2005 11:21
Местоположение: София
Име: V.Vasilev

Re: Да ви се представя

Мнениеот rally_girl » Пон Яну 14, 2008 17:14

На твое разположение съм! :D
Аватар
rally_girl
 
Мнения: 182
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 12:35
Местоположение: Велико Търново
Име: Petya Alexandrova

ПредишнаСледваща

Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта