Европейски планински шампионат

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Европейски планински шампионат

Мнениеот txl » Нед Авг 20, 2006 14:35

Понеже се заговори за Европейския планински шампионат (тук и тук), искам да пусна една статия от 1990г., която дава някаква представа за този шампионат. Автор е Страшимир Димов.
Прикачени файлове
scan007_small.jpg
scan007_small.jpg (260.98 KiB) Прегледано 4530 пъти
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот BradurS » Нед Авг 20, 2006 16:36

Мерси за статията :)
Би ли ни дал малко инфо за развитието на този шампионат сега?
Ще ми бъде много интересно
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот plm » Пон Авг 21, 2006 21:27

bai_bradur_ivo написа:Мерси за статията :)
Би ли ни дал малко инфо за развитието на този шампионат сега?
Ще ми бъде много интересно

Този шампионат си го има, даже ето планинско Самоков ще кандидатства за кръг от него.
Погледни в сайта на ФИА.
Там се карат и формули , и много, много други категории коли, непознати за нас. Интересно е.
И знам, че Тошко има представа от този шампионат, очевидно е защо попита дали в Самоков знаят за какво става въпрос /в друга тема/ и после пусна тази тема.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот txl » Пон Авг 21, 2006 22:37

Да шампионатът си го има, броят на участниците също не е намалял... Докато в нашия национален планински шампионат разрешените коли са най-общо казано два вида - рали автомобили (групи А и Н) и "всички останали" (група Хобикар), в Европейския планински шампионат участват и истински пистови автомобили - групи GT, SP, S20, а също и прототипи и формули - групи CN и D/E3. Например, Поршето на Тодор Дунев би трябвало да има хомологация за група GT.

Състезанията са сериозни и по мое мнение - много атрактивни, мисля си, че едно такова състезание в България може много успешно да си съперничи с най-известните ни автомобилни надпревари. Но и изискванията към организацията също са много големи, както впрочем е нормално да бъде за Европейски шампионат.

http://www.fia.com/sport/Regulations/hillregs.html
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов


Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron