Бензиностанции,горива

Всичко извън автомобилния спорт

Бензиностанции,горива

Мнениеот Sedan » Нед Юли 16, 2006 22:41

Кажете кой от къде зарежда.От кои бензиностанции сте доволни и от кои не сте?Чувал съм доста противоречиви мнения.Сега за разлика от преди 10-15год бензиностации и газстанции има подпът и надпът.Доста от тях правят шашми обаче, с цел да продават по-евтино.Цените на световния пазар скочиха(така и у нас).Както имаше един период миналата година много хора се втурнаха да слагат газови уредби после бензина падна доста.........
Да спрем войната по пътищата!!!
И да ни оправят пътищата!!!
Аватар
Sedan
 
Мнения: 400
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 23:09
Местоположение: София/Шумен
Име: Александър Христов

Мнениеот K_Power » Нед Юли 16, 2006 22:44

Много е общо да се каже, нафтата на ОМВ понякога е много добра, понякога не! Нафтата на шел е отвратителна, поне на тези бензиностанции където сме зареждали! На ОМВ газта също е добра, но пак зависи от бензиностанциите! ШЕЛ, всяка бензиностанция е различна, има си различен шеф и различно управление, самото името е едно и също и всеки си прави каквото си знае и като цяло е много общо да се каже къде е най-добре да се зарежда. Пропан бутана на лукоил също е добър и нафтата също. Абе всичко идва от нефтохима, само, че разликата къде по какъв начин с какви добавки го мешат!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот tsveti » Нед Юли 16, 2006 23:09

Като цяло Крисо е прав. На лукойл нафтата е добра. Иначе ЕКО са добри, доволна съм много, ама не тези еко петролиум, а другите. А ШЕЛ нямам думи- отвратителна е нафтата там за другите горива не знам.
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Мнениеот Rally Fan » Нед Юли 16, 2006 23:25

Хехе, тук мога и аз да се включа. Знчи, като бивш работник на ЕКО - ЕЛда бензиностанции (един от спонсорите на Крум и Стойко ) мога да кажа, че бензините и нафтата се карат директно от Гърция и като цяло хората в Сливен, а и не само в Сливен съм чувал, че са доста доволни от тях, виж обаче за газ-та нищо не мога да кажа..... управителят всяка бензиностанция на ЕКО - Елда си избира една фирма с която подписва договор и с нея си работят. Моя съвет е за бензин от ЕКО да е само 100 октана той е най-истински... по-нисък разход и т.н докато разликата в 92 и 95 не е кой знае колко голяма. Надявам се да съм помогнал :)
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Мнениеот RaPiD » Нед Юли 16, 2006 23:29

Това е лошото на бензиностанциите - ШЕЛ, ОМВ и тн. че всяка е с различен шеф и ако на едната горивото е добро на другото може да е отврат. Аз по принцип зареждам на бензин на Лукойл или ОМВ, а дизел баща ми сипва на ОМВ пак.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот K_Power » Нед Юли 16, 2006 23:50

Абе много са лъжливи всичките! Ако сипете нафта примерно 20 литра в туба, загледайте колко вода ще се утаи отодлу, както и бензин, с тоя наш бензин една кола не може и да се направи да работи като хората. Веднъж се прибираме от риба с баща ми и ни свършва нафтата и сипваме за 10 лева на някаква селска бензиностанция в Брезник. Е казва ви, в един баир колата угасна, тя не можее да върви, после и с друга нафта трябваше да се кара 150-200 км за да изчисти разпръсквачите като хората. Единственото нещо е това с какви добавки третират горивата и с какво ги разреждат, то е ясно, че се разреждат ...
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот kalojn » Пон Юли 17, 2006 00:01

момчета не знам за вас но аз зареждам само дизел такава ми е и личната и служебната за мен випалъра на шел впазарджик е доста добър но деиствително поради разликата в горивото на различните бензиностанции човек не знае какво да мисли пък било и от една верига
kalojn
 
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Сеп 27, 2005 00:21
Местоположение: пазарджик
Име: калоян кендеров

Мнениеот K_Power » Пон Юли 17, 2006 00:13

Та за В-пауъра ... когато беше тъкмо излязъл, решихме да сипем на буса, да го пробваме, е сипахме и какво стана, с друга нафта разход на 100 е 8 литра, с в-пауъра беше 10, при едно и също каране, а и вървеше и работеше много по-лошо с него, но ако си мислип, че ще разбереш дали е в-пауър или не ... всичко едно, слагат една добавка, ацетановото число се променя ... но не е с нищо уникално това гориво!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот chefo » Пон Юли 17, 2006 01:45

Интересно ми е състезателите какво гориво ползват и с какви добавки,някой има ли идея :?: Знам че се продават специални рейсингови горива,за тях не ми се говори щото са си цифра(и като се има предвид че бегачката харчи като танк).СИгурно ползват на ОМВ 100 или В-палара на шел(знам ли) :?: :!:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот K_Power » Пон Юли 17, 2006 01:47

Има си горива на Шел, Racing Solution, на ОМВ и на какво ли още не. Те са синтетичен бензин 108-110 октана! Иначе за другото тулола има ефект!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот BradurS » Пон Юли 17, 2006 19:06

На Приста Ойл нафтата е много добра, понеже повече от година баща ми я ползва и е много доволен.
А за бегачките - например палиото гори 30-35 на 100 (колкото един автобус) :)
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот monio_wrc » Вто Юли 18, 2006 14:34

абе нищо не казвате за горивата на петрол?
Аватар
monio_wrc
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 15:35
Местоположение: Shumen
Име: Simeon Dimitrov

Мнениеот chefo » Вто Юли 18, 2006 17:17

monio_wrc написа:абе нищо не казвате за горивата на петрол?


Честно казано 95 на петрол сипвам най-редовно(за да имам да паля де).Иначе карам на метан(ол) :lol:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Мнениеот rally86 » Пон Юли 24, 2006 16:54

за мене 95 на лукоил е наи добре иначе за нафта незнам
а и тези гърците еко петролиум дават добри горива
http://kostenetsrt.net/ -Всичко за Мазда,фойерверките и деиността на групата ни
Аватар
rally86
 
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 13:17
Местоположение: Костенец
Име: Владимир Бахчаванов

Мнениеот Sainz » Пон Юли 24, 2006 18:44

Вижте нещо забавно, което снимах днес във Варна(малко са се объркали с точките на цените)
Прикачени файлове
DSC00279.JPG
DSC00279.JPG (191.53 KiB) Прегледано 18086 пъти
Аватар
Sainz
 
Мнения: 43
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 11:10
Местоположение: Варна
Име: Николай Лефтеров

Следваща

Назад към Извън темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта