Rallye d Italie - Sardinia

Дискусия за Световния рали шампионат

Мнениеот madGRaF » Нед Май 01, 2005 15:08

Go go Sloberg!!!
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Мнениеот Singulus » Нед Май 01, 2005 16:10

madGRaF написа:Go go Sloberg!!!


Тва правописна грешка ли е...хехе, или още по-добре "Go go Slowberg!!!"

И пак по темата - макар че е прекалено рано за сметки и за рекорди...ще стане много яко ако тази година падне заветния рекорд от 6 победи в един сезон, който миналата година Льоб изравни...друг е въпроса, че най-реалистично е ако се гледа броя победи спрямо общия брой стартове...това вече ще е истинска касапница, доколкото се сещам рекорда от 1992 на Ориол е 6/10, и въпреки това тогава не става шампион, иронично, но факт...така че от 60% от 16 старта през този сезон е 9.6, така че който направи 10 победи ще е наистина брутален...От 5-те изминали старта се вижда, че като чиста скорост определено над всички са Льоб, Солберг и Гронхолм, разликата между тях е, че Гронхолм вече с наистина надежната си кола продължава да прави грешки, които на практика го провалят...но се вижда, че дори загуби на време в началото на ралито от в рамките на 2 мин не спират изродите да наваксат с чиста скорост до края на ралито и да се доберат в първата четворка, което е още по-показателно за това, че са class of its own както се казва (Льоб в Мексико, Гронхолм сега в Италия)...
След като засега отмениха промяната в рали Испания към макадам (дали наистина е така), остават 3 асфалтови ралита, в които Льоб едва ли ще има сериозна конкуренция (която миналата година я направиха Мартин и Дювал, които и двамцата са в нови отбори и не няма как да постигнат скоростта на Льоб особено на асфалт...), така че си мисля, че поне изравняване на рекорда ще има...
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот damon » Нед Май 01, 2005 22:06

Приказвах аз навремето, че Льоеб ще стане голям състезател, но никой не ми вярваше. То си личеше още от победата му в Монте преди няколко години. Това се казва пример за израстване на асфалтов спец до макадам спец, какъвто определено Льоеб вече е. Нещо, което ще се случи и с Дювал, а при Мартин беше обратното. Интересно ще бъде развитието на Сарацин. А навремето като гледах Панизи почти бях повярвал, че човек херфектно научен на асфалт толкова "затъпява" от него, че няма шанс да направи нещо на макадам. Льоеб опроверга "теориите" ми.
Иначе ралито наистина може да се запомни със "бруталния" Гронхолм. Просто както казваш в момента наистина са Льоеб, Солберг и Гронхолм и всички останали. The best of the rest както и да го погледнеш е Мартин - с нищо неблестящ (мисля, че от началото на сезона има само една етапна победа) но все пак съвсем близо до върха и събиращ достатъчно точки. Благодарение на постоянните си резултати има 2 точки повече от Гронхолм и благодарение на него Пежо водят при марките и то с цели 11 т.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Мнениеот plm » Пон Май 02, 2005 20:01

Доста критики имаше след финала.
Организацията не е била на ниво.Най-много се критикуват правилата и очевидната несправедливост спрямо Рованпера,например.Фантастично състезание за него и...без точки.Обратно,Гардемайстер нищо особено,даже отпадна заради технически проблем,а на финала-с точки.
Друго критикувано нещо е настилката,която е била кошмарна,особено за С1600.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот prodrive » Пон Май 02, 2005 20:09

damon написа: А навремето като гледах Панизи почти бях повярвал, че човек херфектно научен на асфалт толкова "затъпява" от него, че няма шанс да направи нещо на макадам.


Мда Панизи беше заклет асфлатаджия , Като караха с Делакур тогава си драха кожите на Корсика. На Делакур му се ревеше и разправяше че на всеки завой като виждал дирите от Панизи си знаел че никога няма да може да спира като него. Жил спираше в завойте и беше полудял тогава , но нямаше успех на макадам и всичко отмина...
Аватар
prodrive
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 14:32
Местоположение: Шумен
Име: Мирослав Багержиев

Мнениеот madGRaF » Вто Май 03, 2005 17:58

madGRaF написа:Go go Sloberg!!!Тва правописна грешка ли е...хехе, или още по-добре "Go go Slowberg!!!"


Ха ха не се надувай в началото на сезона сме! има много време ще го видим Себастиен баси гейското име :twisted:
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Мнениеот K_Power » Вто Май 03, 2005 22:31

Може да е гейско, ма им го набутва на всичките в дупенцата в последно време!
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот dreamtech » Сря Май 04, 2005 08:57

:D Еееее K-Power-е айде сега, не с рогата.
Снощи по Евроспорт даваха много добър репортаж от цялото
състезание. Тия хора бяха просто ненормални(визирам - Грьонхолм,
Гардемайстер, Мартин и естествено водачите Льоб и Солберг), такова
майсторство на волана просто не е истина.
dreamtech
 
Мнения: 230
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:54
Местоположение: Габрово
Име: Илко Ангелов

Мнениеот K_Power » Чет Май 05, 2005 01:22

Аз не съм тръгнал с рогата, не съм повдигнал тон, просто се изразих цветущо! :D
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот Singulus » Пет Май 06, 2005 01:05

dreamtech написа::D Еееее K-Power-е айде сега, не с рогата.
Снощи по Евроспорт даваха много добър репортаж от цялото
състезание. Тия хора бяха просто ненормални(визирам - Грьонхолм,
Гардемайстер, Мартин и естествено водачите Льоб и Солберг), такова
майсторство на волана просто не е истина.


Мда, и аз т'ва викам :shock: тия просто са ненормални "шофьори", то просто няма как да е иначе, тва са най-добрите автомобилни пилоти на разнообразни настилки...
леко OFF-TOPIC: от известно време имам една идея за някакъв рекламен клип (не е важно какво точно ще се рекламира, ей така идеята е важна) в WRC коли във някакъв голям град, и то през нощта (малко напомня Fast&Furious, да не ме изядете сега 8) )...правят се някакви луди обратни и каране из тесни улички в стил на преследванията във френските градове (French Connection, Ronin...), и тва примерно със Citroen Xsara :wink: хехех, двама пилоти се състезават по някакъв си техен маршрут, който следят примерно по GPS...та такива работи и фантазии...
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Мнениеот plm » Пет Май 06, 2005 07:09

plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот plm » Пон Май 09, 2005 22:36

plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

За Шварц

Мнениеот plm » Съб Май 14, 2005 19:25

Това е документа за декласирането на Шварц в Сардиния
Изображение
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Majestic-12 [Bot] и 19 госта

cron