Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Календар

Дискусия за Българския Шампионат по Рали-Крос

Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Календар

Мнениеот yamaha-racing » Пон Сеп 01, 2014 22:33

Здравейте колеги и приятели,има ли вече някаква яснота относно сезон 2015г.??? Мисля,че срока в които беше обещано да излязат ясни правила за няколко години напред вече мина.Ако някои има вече някаква информация да я споделя тук,та всички да имаме време да си подготвим автомобилите навреме,а не да става като тази година до последно да не се знае нищо.
yamaha-racing
 
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 11:10
Име: Е.Минчев

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот racing_87 » Вто Сеп 02, 2014 01:29

С това останах от Божурица, дали ще бъде така едва ли се знае на 100%.
Изображение
ПОЖАРНИЯRACINGTEAM
Иван Живков Rh A+
Audi Coupe quattro 2.0 16v Turbo
Аватар
racing_87
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 20:36
Местоположение: Монтана
Име: Петър Владимиров

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот Andrey13 » Вто Сеп 02, 2014 21:29

Да.....! По неофициална информация явно следващ кръг или по-точно в Монтана няма да има. Нищо не пречи на организатора или на компетентните лица да ни информират. Макар и неофициално също става известно че следващия сезон ще има този път ясни правила и най-важното навреме ще се знаят, за да може всеки да избере в кой клас, с каква конфигурация на автомобила ще участва.Лично на мен ми се изасниха нещата и за това ще го кажа така и се надявам че и останалите ще изкажат своето и така поне ще се получи конструктивен дебат.И така догодина....
четири дивизии . D1 - до 1600 см3 само с един задвижващ мост.
D2- до 2000см3 с един задвижващ мост
D3- до 2000см3 с два задвижващи моста
D4- от 2000 до 4000 см3 с рестрикции на турбото 45м
Аз ще участвам в D1. Ще модифицирам Субарото само с преден мост и ще сложа двигател 1000см3. Това което ще искам е минималните тегла да се разпределят както следва:
до 1200 см3 -650 кг
до 1400 см3 -700 кг
до 1600 см3- 750 кг.
Ако се наложи минималните тегла да бъдат с пилотите и екипировката нека съответно да се качат на 750, 800 и 850 кг. Това е моето предложение и смятам че е коректно и приемливо за всички. Пример:
В момента теглото ми е 680 кг. Като сваля задния диф , кардан, полуоски и междинен диф ще падне на около 620кг.Ще добавя 30 кг като допълнителни ролбари и по-големи гуми, но толкоз. още 80кг ще са ми много . Това е моето мнение и не ангажирам никой с него. Нека и други колеги да дадат своето , но за своите коли и за новите правила. Надявам се да не се получат словестни битки и обиди.
Последна промяна Andrey13 на Сря Сеп 03, 2014 15:08, променена общо 2 пъти
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот Гетов » Вто Сеп 02, 2014 22:45

КОлеги, Вчера имах среща с г-н Казаков....
Така, на тази среща, той ми каза, че с г-н Попов последно са решили, и за 2015 нещата ще са така....
дивизии ще са 3
д1 - до 1600 кубиа , един мост, и минимално тегло за всички 50 кг без оглед на кубатура
д2 - до 2000 кубика, един мост и 900 кг
и д3 - всичко останало, т.е. колите като на емил и на андрей, ако са с два моста отиват при зверовете, а там килата ще са 1200 ... ако ли не им изнася, махат по един мост , набавят кила и остават в маклите серии...
Както самия Казаков каза, който иска - иска, който не..на планинско, там може и с формула 1 и с отоциклетни двигатели и с комбайни ако щетее, кой с кво има, на кроса ще е етака.... това знам това споделяям...
И ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, ЧЕ НИТО АЗ НИТО БОТЕВГРАД РАЦИНГ ТИМ ИМА НЕЩО ОБЩО С ПИСАНЕТО НА КАКВИТО И ДА Е РЕГУЛАЦИИ ЗА 2015, ЗА 2014 ОПИТАХМЕ ... НЕ БЯХМЕ РАЗБРАНИ, НО ДАНО СЕГА РАЗБЕРЕТЕ ДРУГИТЕ, ПОЖЕЛАВАМ КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ !!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот yamaha-racing » Сря Сеп 03, 2014 07:55

Имайки в предвид наличните автомобили, според мен е по-реално предложеното във Видин и от Андрей,защото в последното предложение което Гетов го написа в дивизия Д2 ще има 2-3 максимум 4 коли,а всички останали 10 коли 4х4 без турбо ще трябва да карат в Д3 а там нямат абсолютно никакъв шанс.
yamaha-racing
 
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 11:10
Име: Е.Минчев

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот Andrey13 » Сря Сеп 03, 2014 12:11

Гетов написа:КОлеги, Вчера имах среща с г-н Казаков....
Така, на тази среща, той ми каза, че с г-н Попов последно са решили, и за 2015 нещата ще са така....
дивизии ще са 3
д1 - до 1600 кубиа , един мост, и минимално тегло за всички 50 кг без оглед на кубатура
д2 - до 2000 кубика, един мост и 900 кг
и д3 - всичко останало, т.е. колите като на емил и на андрей, ако са с два моста отиват при зверовете, а там килата ще са 1200 ... ако ли не им изнася, махат по един мост , набавят кила и остават в маклите серии...
Както самия Казаков каза, който иска - иска, който не..на планинско, там може и с формула 1 и с отоциклетни двигатели и с комбайни ако щетее, кой с кво има, на кроса ще е етака.... това знам това споделяям...
И ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, ЧЕ НИТО АЗ НИТО БОТЕВГРАД РАЦИНГ ТИМ ИМА НЕЩО ОБЩО С ПИСАНЕТО НА КАКВИТО И ДА Е РЕГУЛАЦИИ ЗА 2015, ЗА 2014 ОПИТАХМЕ ... НЕ БЯХМЕ РАЗБРАНИ, НО ДАНО СЕГА РАЗБЕРЕТЕ ДРУГИТЕ, ПОЖЕЛАВАМ КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ !!!

Нямах за цел да се конфронтираме , защото това не е полезно и конструктивно за никой. При нас преди дни се оформи дебат на местно ниво на който всички бяха учудени от разни слухове и нови правила от типа "чух че този каза на онзи". Има си техническа комисия и хора които са отговорни за съставянето на новите правила и моите ужавения към Стефан, но според мен изказвания от този род са прибързани и неаргументирани и най вече не отговарят на критериите които искаме да постигнем. Защото в едно смесено състезание трябва да има равнопоставеност и критерии които да не опорочават основния смисъл на надпреварата.За това са именно дивизиите, които пък са съставени от класове оформени в цял свят и разделени по основните критерии- обем на двигателя, тегло , и движещи мостове.
P.S. Гетов , ти как си представяш всички да се набутат в една дивизия/ кози, магарета и коне/ . Това ли са мерките за безопастност . А и защо постоянно сме ти трън в очите аз и Емил? Да не би да няма други куатро или нещо не ти харесва крайното класиране? :lol:
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот darkangel » Сря Сеп 03, 2014 21:41

Само да попитам :D не че е важно да ми се отговори някои тука като какви се явяват ?????.Нещо като официални лица на БФАС ли тех.комисари ли .За да определят правилата в дисциплината.На всичко отгоре пък си позволяват и да са " ръководители движение"кои къде да кара.На планинско на писта или някаде по нивите с комбайните :mrgreen: :mrgreen: . Айде със здраве и обещавам че няма да присъствам догодина на нито едно състезание, за да гледам 10 жигули и на Г-н Гетов сеата :D смех :D :D :D :D :D :D :D :D
darkangel
 
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 17:26
Име: alfa romeo

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот Гетов » Съб Сеп 06, 2014 19:21

darkangel написа:Само да попитам :D не че е важно да ми се отговори някои тука като какви се явяват ?????.Нещо като официални лица на БФАС ли тех.комисари ли .За да определят правилата в дисциплината.На всичко отгоре пък си позволяват и да са " ръководители движение"кои къде да кара.На планинско на писта или някаде по нивите с комбайните :mrgreen: :mrgreen: . Айде със здраве и обещавам че няма да присъствам догодина на нито едно състезание, за да гледам 10 жигули и на Г-н Гетов сеата :D смех :D :D :D :D :D :D :D :D

И ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, ЧЕ НИТО АЗ НИТО БОТЕВГРАД РАЦИНГ ТИМ ИМА НЕЩО ОБЩО С ПИСАНЕТО НА КАКВИТО И ДА Е РЕГУЛАЦИИ ЗА 2015, ЗА 2014 ОПИТАХМЕ ... НЕ БЯХМЕ РАЗБРАНИ, НО ДАНО СЕГА РАЗБЕРЕТЕ ДРУГИТЕ, ПОЖЕЛАВАМ КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ !!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот Гетов » Съб Сеп 06, 2014 19:21

darkangel написа:Само да попитам :D не че е важно да ми се отговори някои тука като какви се явяват ?????.Нещо като официални лица на БФАС ли тех.комисари ли .За да определят правилата в дисциплината.На всичко отгоре пък си позволяват и да са " ръководители движение"кои къде да кара.На планинско на писта или някаде по нивите с комбайните :mrgreen: :mrgreen: . Айде със здраве и обещавам че няма да присъствам догодина на нито едно състезание, за да гледам 10 жигули и на Г-н Гетов сеата :D смех :D :D :D :D :D :D :D :D

И ДЪРЖА ДА ОТБЕЛЕЖА, ЧЕ НИТО АЗ НИТО БОТЕВГРАД РАЦИНГ ТИМ ИМА НЕЩО ОБЩО С ПИСАНЕТО НА КАКВИТО И ДА Е РЕГУЛАЦИИ ЗА 2015, ЗА 2014 ОПИТАХМЕ ... НЕ БЯХМЕ РАЗБРАНИ, НО ДАНО СЕГА РАЗБЕРЕТЕ ДРУГИТЕ, ПОЖЕЛАВАМ КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ !!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот yamaha-racing » Съб Сеп 13, 2014 21:23

От 35 човека постоянно участващи,само аз и Андрей ли имаме мнение????Май пак ще се кара без правила и доста ще мрънкат по пистите като ощипани госпожици.
Последна промяна yamaha-racing на Пон Сеп 15, 2014 15:26, променена общо 1 път
yamaha-racing
 
Мнения: 47
Регистриран на: Нед Мар 03, 2013 11:10
Име: Е.Минчев

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот dam » Нед Сеп 14, 2014 17:52

Заедно с правилника(наредбата) за изисквания към автомобилите и участниците мисля,че трябва да се помисли и за трасетата(писти).За тях също има наредба??? Или греша?
dam
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 15:21
Име: vilian atanasov

Re: Нацuонален Ралuкрос Шампuонат 2015 - Новuнu,Слухове,Кале

Мнениеот m.georgiev » Сря Окт 08, 2014 14:43

Няма такъв тъп форум!
Нищо неможе да се разбере и няма никаква информация!
По-добре да чета за рали-кроса в bgmama
m.georgiev
 
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 18:06
Име: Мирослав Младенов


Назад към Български Шампионат по Рали-Крос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта