БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот golf_1 » Сря Яну 15, 2014 11:04

Гетов написа:Аз също съм на мнение, че ако ще се кара със „семи-слик“, нека това да е и за трите серии, тогава отпада и ограничението за размера...така че, ако ще са семита, да са за целия шампионат..но нека да чуем мнението на някой от серия МАКСИ по темата????

Първо си твърде против,сега ако ще се карало с такива всички да карали,нали имаше среща в Стара Загора,защо не зададе тия въпраси там,а сега продължаваме по старо му из форума...Доста момчета се изказаха положително за семитата и изравняването на силите,но явно 2-ра ръка си е най добре,то в тая държава обичаме всичко 2-ра ръка...Какво ти пречат семитата,нали конкурента до вас ще е с абсолютно същите..И тва с тия джанти 16,17 не мога да го разбера,колата ви заводски супер 1600 ли е че е с такива джанти,или като почнахте проекта май е била с 14 или 15-ка,ама сега не можело да се преправи по старо му,и вие ли имате останали гуми на 16 и 17 и накрая пак стигнахме до "моята" кола,и кое трябва да се угоди за нея,и пак забравихме за изравняването на някой детайли за който всъшност са тия правила.... И разграничавай 150кс от 500-700 за да искаш и в големия клас да са с семита.... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Сря Яну 15, 2014 17:15

golf_1 написа:
Гетов написа:Аз също съм на мнение, че ако ще се кара със „семи-слик“, нека това да е и за трите серии, тогава отпада и ограничението за размера...така че, ако ще са семита, да са за целия шампионат..но нека да чуем мнението на някой от серия МАКСИ по темата????

Първо си твърде против,сега ако ще се карало с такива всички да карали,нали имаше среща в Стара Загора,защо не зададе тия въпраси там,а сега продължаваме по старо му из форума...Доста момчета се изказаха положително за семитата и изравняването на силите,но явно 2-ра ръка си е най добре,то в тая държава обичаме всичко 2-ра ръка...Какво ти пречат семитата,нали конкурента до вас ще е с абсолютно същите..И тва с тия джанти 16,17 не мога да го разбера,колата ви заводски супер 1600 ли е че е с такива джанти,или като почнахте проекта май е била с 14 или 15-ка,ама сега не можело да се преправи по старо му,и вие ли имате останали гуми на 16 и 17 и накрая пак стигнахме до "моята" кола,и кое трябва да се угоди за нея,и пак забравихме за изравняването на някой детайли за който всъшност са тия правила.... И разграничавай 150кс от 500-700 за да искаш и в големия клас да са с семита.... :D

Лично те каня в гаража, да ми дойдеш на гости и да се запознаеш с колата....
Когато започнахме проекта, сме се старали да направим РЕПЛИКА на С1600, и като така, съответно сме вложили суми от порядъка на 4-5000 лв за амортесьори спирачки и т.н., за да сме във възможност да "изпълним" раздутите калници и да запазим визията на автомобила, снабеден съответно с такъв кит за външния му вид, който струва в БГ - 1500 лв, а за Италия няма да ти казвам, че глава ще те заболи.
Освен окачване и спирачки, за да е възможно да се въртят тия големи гуми - 16" и 17 ", съответно се наложи да закупим и главно предаване , което струва с доставката около 1000 евро.
Освен това, закупихме 2 комплекта джанти 16" и 2 комплекта 17", които ако погледнеш цените са има няма 6000 лева.
Последния сезон в който карахме цялата година писта и планинско сме закупили общо 16 броя нови гуми и нито една втора употреба, така, че не плача за гуми втора употреба.
Та с две думи, за да купим всички изброени неща, разпродадхме всичко каквото имахме останао от палоито на 15 " като гуми и джанти..
И какво сега, таз година правилник...хайде всичко надолу, пак да разпродаваме и пак да купуваме ли????? Ами ако догодина пак дойде друг правилник, пак ли маневри????????
Ако има правилник за 5 години напред да е гарантирано, че никой няма да го променя, ок, ще се настроим....
Относно анкетата, БФАС е казала всеки клуб да впише имената на пилота и колата с която разполага....което само по себе си показва, че хората искат всеки от нас да си каже проблма според личната си кола и личния си проблем, а те какво ще решат??? ..Те решават...Та за това съм и описал точно при нас какъв е проблема, с което не виждам да съм обидил някой или да съм дърпал чергата към себе си по какъвто и да е начин.

Относно килограми, мисля достатъчно добре става ясно от станивищто ми, и ако схващаш добре, дори и да караме писти, едва ли ще ни видите в първата серия, по скоро смятам че мястото на колата ни е в средната серия, при този и вид и с тая и еекипировка. Като излезе регламнта за писта и всичко да е записано вече черно на бяло, тогава ще решавам точно къде и какво ще караме.

Поздрави - Гетов
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Сря Яну 15, 2014 21:40

Гетов,честно казано чудя ти се на акъла да се обясняваш на тоя и оня като ученичка... :mrgreen:
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Сря Яну 15, 2014 22:02

Vlahov-Motor-Sport написа:Гетов,честно казано чудя ти се на акъла да се обясняваш на тоя и оня като ученичка... :mrgreen:

ххахахаааха
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот golf_1 » Чет Яну 16, 2014 09:57

Благодаря на Гетов за изчерпателния отговор, пожелавам ви успешен сезон и повече участия и финали разбира се..А на Трифон пожелавам като "лети" из трасетата все така да не вижда тоя и оня, супер самочувсвие евала за което.. :lol:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот D.Nikolov » Чет Яну 16, 2014 11:27

Гетов написа:Когато започнахме проекта, сме се старали да направим РЕПЛИКА на С1600,
Поздрави - Гетов

Здравейте г-н Гетов :) Надявам се мнението ми да него изтълкуваш като заяждане, а точно напротив.
След като подготвяте кола по изисквания на Супер 1600 независимо дали е реплика или оригинал значи сте наясно, къде се класифицират тези автомобили.
Според правилника на ФИА S1600 се приравняват към Клас RC3, a A6 към RC4
т.е.. след като отговаря на S1600 немисля, че е умесно да се съревновава с коли от по ниска категория.
Точно поради това такъв автомобил трябва да участва в Серия 2 не в 1
За това донякъде разбирам и полувинчатите решения на БФАС за рестрикции за цолаж на джанти и килограми.
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Чет Яну 16, 2014 15:28

Точно за това както описах по-горе, съм преценил , че по-редно е наща кола да кара във ВТОРА серия...НО искам да кажа, че ако правилата ни позволяват да караме в 1-ва, или било то в 3-та, без да сме в разрез по действащите правила, бихме карали и там.....ПАК КАЗВАМ, ТАМ КЪДЕТО НЕ НАРУШАВАМЕ ПРАВИЛАТА!!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Вто Яну 21, 2014 13:17

Очаква се решението на УС на БФАС":

http://www.bgnrc.info/pista/novinite-pi ... D0%B5.html
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот kornholio » Съб Фев 01, 2014 10:15

Февруари, а още няма правилници... дъното
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот lukaev » Нед Фев 02, 2014 21:41

Гетов искам да ти пожелая успех през 2014г.Не се познаваме но аз те знам млад си и доста талантлив,трябва такива пилоти като тебе да има по пистите.Пожлелавам ти да имаш спонсори да може да се реализираш УСПЕХ.
Аватар
lukaev
 
Мнения: 89
Регистриран на: Вто Мар 24, 2009 20:48
Местоположение: Габрово
Име: Венци Лукаев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот trouble » Пон Фев 24, 2014 12:34

Според новините,например тази:
http://www.rallypulse.com/bulgaria/pist ... wsf5eN_srU
няма да има Серес. Поне не сега...
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот kornholio » Вто Фев 25, 2014 09:16

старата песен изпята от нов хор или ку_вите стари бардакът с нов меринджей :):):)

после да се надат, че ще пускат правилници от далече и ще се спазват... те една дата не мога да изпълнят за 2 месеца ко става други неща - ЗАКРИВАЙ
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот sastezatelia » Вто Фев 25, 2014 11:09

А ти закривачо, направи ли си труда да прочетеш причината за отлагането на състезанието ???
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот kornholio » Вто Фев 25, 2014 11:19

sastezatelia написа:А ти закривачо, направи ли си труда да прочетеш причината за отлагането на състезанието ???


Г-н Башкехайов, Вас не съм ви накърнил с нещо, нали? Вярно не се познаваме и ако имате нещо общо с хората, които съм визирал - БФАС и Организатора на първия кръг с право сте се засегнал.

Аз не само съм си направил труда да прочета лъжите ами и още първата седмица на АПРИЛ 2014 съм организатор на традиционно 7-мо по ред, тридневно мероприятие на писта Серес - 10 дни след датата на първия кръг. Мисля останалото са недоразумения.

Не всичко, което ни се сервира в "НЮЗ ЛЕЙНА" е чистата истина.... даже никога не е така.

Каква е истинската причина - досиетата хикс.

Поздрави!
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот sastezatelia » Вто Фев 25, 2014 11:42

Само за протокола, с организаторите нямам нищо общо, с БФАС, общото ми е, че съм член, като състезател.
Извинявам се за спама, но не мисля, че федерацията, носи отговорност за състезания, които не се организират пряко от нея (лично мнение :) )
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта