БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот D.Nikolov » Съб Яну 11, 2014 12:12

Andrey13 написа: И аз спирам спора, защото мълчат като пръднал поп а и почвам да влагам чувства и рискувам да обидя някой заслужил артист. Всичко е нагоденко и измисленко, защото колите ни са правинджос :D. Айде чао и дано се получи нещо. Искрено и честно го пожелавам!


Ама аз немога да разбера какъв ви е проблема, несте седнали да прочете един правилник, задавете въпроси на които УЧТИВО се опитваме да ви отговорим .. ..прилагаики дори снимки от правилника и накрая ши ми говориш кой бил пръднал. Ми нете ли е срам поне малко... седни и си ги прочети.... ако неможете като отидете на състезание ще ви бъдат уточнени ама много директно къде точно ви е мястото(а пък може и след състезание с контестацийка). И всичко било нагодено !?!? и нас нени устройва правилника и като нени устройва няма да караме, защто напрактика няма клас за коли от 2000 до 3500 (бившата гр.А8 каквото е БМВ-то)но това е начина за правене на Пистови състезания. - така са решили БФАС смятайки че можеби такива коли явно са по малко и по малко интересни на този етапи или нещо друго и ние се съобрзаяваме без да мрънкаме. И аз почвам да влагам чувства така че спирам зада несе обиждаме ..грозно е.
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Ferjancz » Съб Яну 11, 2014 12:15

kornholio написа:
Правилниците цитирани в горния пост не са актуални вече.




Ама то същото го пише и в новият правилник..... :wink:

Изображение
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот kornholio » Съб Яну 11, 2014 12:21

D.Nikolov написа:
Andrey13 написа: И аз спирам спора, защото мълчат като пръднал поп а и почвам да влагам чувства и рискувам да обидя някой заслужил артист. Всичко е нагоденко и измисленко, защото колите ни са правинджос :D. Айде чао и дано се получи нещо. Искрено и честно го пожелавам!


Ама аз немога да разбера какъв ви е проблема, несте седнали да прочете един правилник, задавете въпроси на които УЧТИВО се опитваме да ви отговорим .. ..прилагаики дори снимки от правилника и накрая ши ми говориш кой бил пръднал. Ми нете ли е срам поне малко... седни и си ги прочети.... ако неможете като отидете на състезание ще ви бъдат уточнени ама много директно къде точно ви е мястото(а пък може и след състезание с контестацийка). И всичко било нагодено !?!? и нас нени устройва правилника и като нени устройва няма да караме, защто напрактика няма клас за коли от 2000 до 3500 (бившата гр.А8 каквото е БМВ-то)но това е начина за правене на Пистови състезания. - така са решили БФАС смятайки че можеби такива коли явно са по малко и по малко интересни на този етапи или нещо друго и ние се съобрзаяваме без да мрънкаме. И аз почвам да влагам чувства така че спирам зада несе обиждаме ..грозно е.


Основният проблем е, че явно от тези от, които зависи никой не чете и няма желание дори да се преведат правилниците. Най-основния проблем е, че точно за писта задължително трябва да си има коренно отделен и подробен правилник. Същото важи и за всеки един шампионат. Но тук в България или е мързел или е некомпетентност или комбинация.

Недупостимо е БМВ Е30 Ево гр. А да няма конкретен приравнен клас. Въобще правилника на писта (или по точно частта от наредбата) си е бързо скалъпено нещо си.

Колега сигурен съм, че си запознат но ето един пример как са приравнили пистовите автомобили в един прост правилник :http://www.hscc.org.uk/images/Microsoft_Word_-_HSCC_SUPER_TOURING_CAR_TROPHY_Published_2013.pdf
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Loeb » Съб Яну 11, 2014 13:03

И нека си пожелаем колкото страници по темата, толкова коли на старта във всяка серия.
Аватар
Loeb
 
Мнения: 399
Регистриран на: Чет Май 25, 2006 16:30
Местоположение: Варна
Име: Тодор Генков

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Ferjancz » Съб Яну 11, 2014 13:19

kornholio написа:
Колега сигурен съм, че си запознат но ето един пример как са приравнили пистовите автомобили в един прост правилник : http://www.hscc.org.uk/images/Microsoft ... d_2013.pdf


Малко не ти е на място примерът, поради простата причина, че хистори състезанията са от малко по друг тип, за справка можеш да питаш GT51.

Да, обединени са колите в няколко класа, но нали се сещаш, че от 2000-та година назад, колко видове коли има, а и хората там не карат само три-четири марки, има макри, които няма да видим у нас никога. И ако се трабва да се класифицират по-строго, ще имат пет страници само класове и групи. Примерно в "Class C Super Touring Cars pre 1996 with H pattern
gearbox" може да има и Остин Хейли Мк5, ама може да има и Мицубиши Ево1. Имат си пет класа и си се возят повече за кеф, от колкото да има чисто състезателен характер.

Но да, по принцип си прав, има начини..... :wink:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот D.Nikolov » Съб Яну 11, 2014 20:20

http://bgnrc.info/pista/novinite-pista/item/%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%86-%D1%81-%D0%B1%D0%BC%D0%B2-%D0%B0%D0%BB%D0%BF%D0%B8%D0%BD%D0%B0-2002-%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B2-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D1%88%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D1%82.html
Колата на снимката е BMW E9 3.0 CSL - с тази визия отговаря на бившата Група 5 (незнам неговата дали е оригинал или реплика) - Уникална кола ..
Тъй като Група 5 е силует формула, основана на хомологирани автомобили, би трябвало според мен да се причисли в нашия шампионат като E2-SH
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот STESICO » Нед Яну 12, 2014 09:45

STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Go4eto » Нед Яну 12, 2014 13:28

Интересува ме,кога ще стане ясно за календара на затворен маршрут 2014-та.Благодаря предварително.
Аватар
Go4eto
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2009 15:09
Местоположение: Бургас
Име: jorko li

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот trouble » Нед Яну 12, 2014 13:47

Поместен е в сайта на бфас в раздеь новини или в бързото меню вдясно на сайта

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот svetluo » Пон Яну 13, 2014 16:06

ПРАВИЛАТА ЗА 2015 Г.
ГОТОВИ ПРЕЗ ФЕВРУАРИ?

АМБИЦИОЗНИ намерения за правилата на пистовите съставяния обявиха днес в Стара Загора от БФАС. Ако това бъде изпълнено по схемата, по която като правила работят в европейските страни и ФИА (бъдещите промени се обявяват поне 12 месеца преди да започнат да действат), това ще е първият случай изобщо в историята на автомобилния спорт у нас. Така пилотите в пистовото първенство ще имат достатъчно време за подготовка преди първия си старт през 2015 г. и на спортната власт няма да се налага да правят семинари и да пишат обяснения в малкото месеци преди началото на първенството.

BGNRC

Мисля, че ако федерацията изпълни това си обещание темата "БШЗМ 2015 - календар, новини, слухове" ще бъде тиха и кротка, без нерви и напрежение, така че зарадвайте се и обърнете внимание и на този параграф :wink:

P.S. Явно ръководството на БФАС е послушало съвета ми от преди няколко дни :D
Eдин добре изпързалян завой носи повече духовно удовлетворение от едно Е*ане!
Аватар
svetluo
 
Мнения: 483
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2007 16:36
Местоположение: Шумен
Име: Светослав Георгиев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Пон Яну 13, 2014 21:01

мисля че правилник 2015 до голяма степен ще предопредели участието на много от евентуалните участници за сезон 2014,...в зависимост от намренията за развитие на класовете и рестикцийте.

тъй че правилника за 2015та ,съсвем спокойно мже да си се разглежда и в тази тема...
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Пон Яну 13, 2014 21:44

ЕТО СТАНОВИЩЕТО НА НАШИЯ КЛУБ ПО ЗАДАДЕНАТА ЗАДЪЖИТЕЛНА АНКЕТА НА БФАС:

До БФАС - София
0т АВТО - МОТО КЛУБ "БОТЕВГРАД"

ОТНОСНО: Гуми за серия СПОРТ - ЗА и ПРОТИВ.

Уважаеми господа,
Клубът който предтсавлявам има следния участник в дисциплината затворен маршрут:
Боян Георгиев Гетов - Фиат Пунто 1600, бивша Х2, технически паспорт от БФАС - номер 0117 от 2009 г.

Автомобила е Х2 (бивш) , тежест замервана от техническите комисари на раличните писти от 830 до 880 кг, в зависимост от вида на гуми и джанти които използвам, а също така и от количеството гориво в резервоара. Гуми - възможност за използване само на 16" и 17" гуми в зависимост от вида и настилката.
Категорично ПРОТИВ използването на СЕМИСЛИКОВЕ, както и категорично ПРОТИВ ограничаването на 15" като максимален размер.
Обосновка - 1.Чисто физически е невъзможно да се използва джанта по-малка от 16" заради конструкцията на авромобила;
2. Против семисликовете, тъй като не е ясно дали ще има доставка на такъв размер гуми от избрания от БФАС доставчик (дори и да ни бъде разрешено да стартираме с 16"), и в същото време неубеденост в надеждността на тези гуми.

Използвам случая, да дам своя коментар около другите проблеми :
*Килограми - Нека в първата серия да се допускат автомобили бивши Х1 и Х2 (имам предвид кубатурите има до 1400 и до 1600) , съответно с килограми за 1400 - 780 кг и за 1600 - 850 кг, за да има равнопоставеност (тегло - кубатура) и тогава да е справедлива борбата единствено за генерално класиране в серията.
**За всички пилоти каращи от години в първа серия - СПОРТ, и решили че вече не са начинаещи, да им е разрешено да стартират във втора серия - ТУРИНГ - като там, които са с 1600 кубикови двигатли да са на 850 кг, а 2000 кубиковите да са на 900 кг минимално тегло, и тогава отново да има равнопоставеност относно борбата единствено за генералното калсиране и в тази серия.
***Относно серия МАКСИ нямам коментар.
****На тема гориво - ЕДИНСТВЕНО ГОРИВА ОТ БЕНЗИНОСТАИЯ за серия СПОРТ и серия ТУРИНГ . за трета серия - пак нямам коментар.

ПОЗДРАВИ:
Георги Гетов
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот clio16 » Пон Яну 13, 2014 22:11

Аз писмо до федерацията няма да пратя, но за разлика от повечето съм твърдо за семисликовете, ако има възможност и в серия туринг, първо са доста по евтини от сликовете, второ с еднакви гуми в цялата серия става доста по интересна борбата, тактиката и интригата, трето не смятам че една нова гума е по малко надеждна от една гума 2-ра употреба.Porsche-cup карат на семисликове....Еднаквата гума ще доведе и фирма която ще рекламира и т.н.По малката джанта пък те облекчава откъм спирачки, които и без това не са толкова необходими заради по малкото сцепление....още един минус в бюджета. Но реално ако не се промени нищо в малкия клас, като гуми и размер на джантата....всъщност нищо като цяло няма да се промени, колите които се движат с времена като горния клас, суперите и бързите 1600, пак ще си господстват и ......сме пак на старото само някакви килограми,на които доколкото съм запознат болшинството от участниците отговарят с малки изключения. :)
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Пон Яну 13, 2014 22:19

Аз също съм на мнение, че ако ще се кара със „семи-слик“, нека това да е и за трите серии, тогава отпада и ограничението за размера...така че, ако ще са семита, да са за целия шампионат..но нека да чуем мнението на някой от серия МАКСИ по темата????
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот rudolf » Вто Яну 14, 2014 09:33

мен не ме притесняват семисликовете стига да са от реномиран доказан производител, мен ме притеснява евентуално бъдещо отпадане на модификаций които разграничават състезателен автомобил от ежедневен.
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 26 госта

cron