Национална среща за Автокроса.

Дискусия за Българския Шампионат по Автокрос

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот Andrey13 » Сря Яну 08, 2014 20:36

Нека интересуващите се от предложението да пишат тук за да прихвана юзерите и да им постна предложението, което няма официален вид и след като го обсъдим ще можем заедно да го формулираме по-точно и в издържана официална форма.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот colt 4 » Сря Яну 08, 2014 21:27

Положението на Автокроса в България в момента е като на Шумахер-в кома,никой не може да каже кога и дали изобщо ще се съвземе.И аз се опитах да споделя ЛИЧНОТО си мнение че шампионата по добре да е един(без голямо значение за мен дали към БФАС или тип "Регионален" просто всички машини да са на едно място) но не вярвам че това ще се случи ,не и тази година.А ти Андрей ако успееш да ги сватосаш ,ща черпя :roll: :wink:
colt 4
 
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Апр 27, 2010 22:18
Местоположение: СИЛИСТРА
Име: Димитър Георгиев

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот antonkunchevkunchev » Чет Яну 09, 2014 09:22

СЛУЧАЙНО ПОПАДНАЛО ПРИ МЕН ПИСМО ОТ МИНКО МИНКОВ!

Андро

Следя усилията ти за оправне на бозата с тая дисциплина, трудна задача, защото виждам едни "дървеняци" от другата страна прости хора, злобни.. но това е мое лично мнение, като резултат от многократните ми контакти.

Повод да ти се обадя е една моя идея, която може да има макър и скромен икономически ефект. В моята "борба" за осигуряване на нормални условия /защита от лоши атмосферни условия и запрашеност/ за екипа и електронната техника, разполагам с подохдящ микробус, отговарящ на тия условия.

Каква е идеята - в буса разполагам със свободни места, които могат да бъдат използвани от ангажираните длъжностни лица от София, за да не ходи всеки с лично превозно средство. Така или иначе моят транспорт е заплатен, аз за тяхното транспортиране нямам претенции.

Ако смяташ, че това представлява интерес намери начин, това да бъде регламентирано от БФАС. Имаш моята дума. Ако си послужим с цифри - за една кола до вашия район се дават стотина лева, а в другите райони по 150-200 лв. Възможните лица са - наблюдател, спортен комисар, технически комисари.

Буса дава възможност за нормална работа и на спортните комисари /за заседанията/, секретарията и моя екип.

Скоро си освободих мазето от десетина принтера и персонални компютри, амортизирани от полевите условия на работа. Преди години ползвах един Баркас и Транспортер но си отидоха, а ти знаеш относително защитени места за работа има само на Криводол, Ловеч, Чирпан, всичко останало на полето вятър прах, народ над главата ти и.т.н. Тия условия за работа на съдийският екип са регламентирани, но никои не ги "ебава".

Ако искаш нещо допълнително ми се обади, пожелавам ти успех, похвално е, че искаш да помогнеш на ръководството на БФАС. Аз също ги подкрепям. Към теб се обръщам, за да се обединят усилията и се изготви по всетранно единно предложение. . Щипни русата красавица по бузката - Минко
Аватар
antonkunchevkunchev
 
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 16:27
Местоположение: силистра
Име: АНТОН КУНЧЕВ

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот Andrey13 » Чет Яну 09, 2014 17:14

antonkunchevkunchev написа:СЛУЧАЙНО ПОПАДНАЛО ПРИ МЕН ПИСМО ОТ МИНКО МИНКОВ!

Андро

Следя усилията ти за оправне на бозата с тая дисциплина, трудна задача, защото виждам едни "дървеняци" от другата страна прости хора, злобни.. но това е мое лично мнение, като резултат от многократните ми контакти.

Повод да ти се обадя е една моя идея, която може да има макър и скромен икономически ефект. В моята "борба" за осигуряване на нормални условия /защита от лоши атмосферни условия и запрашеност/ за екипа и електронната техника, разполагам с подохдящ микробус, отговарящ на тия условия.

Каква е идеята - в буса разполагам със свободни места, които могат да бъдат използвани от ангажираните длъжностни лица от София, за да не ходи всеки с лично превозно средство. Така или иначе моят транспорт е заплатен, аз за тяхното транспортиране нямам претенции.

Ако смяташ, че това представлява интерес намери начин, това да бъде регламентирано от БФАС. Имаш моята дума. Ако си послужим с цифри - за една кола до вашия район се дават стотина лева, а в другите райони по 150-200 лв. Възможните лица са - наблюдател, спортен комисар, технически комисари.

Буса дава възможност за нормална работа и на спортните комисари /за заседанията/, секретарията и моя екип.

Скоро си освободих мазето от десетина принтера и персонални компютри, амортизирани от полевите условия на работа. Преди години ползвах един Баркас и Транспортер но си отидоха, а ти знаеш относително защитени места за работа има само на Криводол, Ловеч, Чирпан, всичко останало на полето вятър прах, народ над главата ти и.т.н. Тия условия за работа на съдийският екип са регламентирани, но никои не ги "ебава".

Ако искаш нещо допълнително ми се обади, пожелавам ти успех, похвално е, че искаш да помогнеш на ръководството на БФАС. Аз също ги подкрепям. Към теб се обръщам, за да се обединят усилията и се изготви по всетранно единно предложение. . Щипни русата красавица по бузката - Минко

Това писмо дойде при мен днес на моята поща и явно го е препратил и на други както го прави със своите прословути бисери, но не виждам някакъв проблем в него. Просто Минко дава предложение за транспорт. Е изказва и отношение, но кой ли го няма. Ние всички сме гадни копелета иначе нямаше да сме на пистата и да дъвчем прах и кебапчета макар и с бира :D .А след кално състезание да не можем да се познаем кой кой е :D :D :D .Ама това е Автокроса. Иначе на Баце Минко му е простено щото ние на неговите години май няма да сме толкова серт .
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот Andrey13 » Нед Яну 12, 2014 09:15

Колеги! На 18 -ти г-н Козлеков е зает в чежбина с мероприятие на ФИА и няма да може да присъства, но ако отложим срещата за следващата седмица обеща че ще дойде и че държи на това. Ако решите да промените датата ще е чудесно, за до може да чуе нашето желание лично.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот Andrey13 » Вто Яну 14, 2014 19:41

Колеги! Днес разговарях по телефона с Румен и Пламен и се оказа че изменение на датата 18 е невъзможно. Но и двамата ме увериха че в събота ще дискутираме и евентуално ще приемем проект за предложение към БФАС за провеждането на сезон 2014 г. при който ще има най-малко 10 кръга. Желателно е всички да присъстват за да се чуят и дискутират повече мнения и предложения.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот bai stancho » Вто Яну 14, 2014 22:54

Да се надяваме че ще се случи нещо което трябваше да се случи миналата година на срещата на Арбанаси.Да се надяваме на разбиране.Ако не съм зает и аз съм там.
bai stancho
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 15:36
Име: Светлозар Станков

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот РУМЕН КОСТАДИНОВ » Пет Яну 17, 2014 15:45

Колеги напомням,че срещата е утре-18-01-2014г. от 11часа. Всички пилоти да се чувстват поканени!!!!!
Аватар
РУМЕН КОСТАДИНОВ
 
Мнения: 168
Регистриран на: Нед Май 04, 2008 22:16
Местоположение: ТЪРГОВИЩЕ
Име: Румен Костадинов

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 17, 2014 17:07

Предложение към УС на БФАС от името на
пилотите и организаторите на сътезания
от дисциплината Автокрос

Във връзка с успешното провеждане на състезанията от сезон 2014 г ние
пилотите и организаторите на състезания от дисциплината Автокрос предлагаме на УС на БФАС
да приеме и одобри следните промени и с цел масовост, финасова възможност и достойно
представяне на нашия спорт пред обществото.
1. Във връзка с финансовата криза която е в основата на причините които през миналата
година принудиха повечето от състезтелите да организират отделни кръгове в рамките на Регионален
шампионат стана ясно че има възможност и начин да се проведат състезания с по-нисък бюджет.
Организацията и правилата бяха на ниво както и зрителския интерес. В този аспект предлагаме
през сезон 2014 година точките от кръговете на Регионалния шампионат да са валидни за
Националния за националния.Така ще се получи възможност и начин за обща класиране.
В новия правилник който приехме за Регионалния шампионат схемата на класиране
и точките ще са точно като в Допълнителния правилник за Автокрос към БФАС. Така класирането от
състезанията в Регионалния ще е индентично с това на Националния и единсвената разлика ще е
в допулнителния правилник за провеждане на всяко състезания, което няма да е проблем, защото
всички ще се състезават на всяко състезание по еднакви правила.
2. Правилата за Националния шампионат от Допълнителния правилник за Атокрос към БФАС
ще важат за кръговете в Силистра, Чирпан, Троян и София , които ще са под егидата на БФАС.
В тях освен лицензираните състезатели от лицензираните АСК предлагаме да могат да вземат
участие и състезателите от Регионалния шампионат които ще заплащат еднократен лиценз и ще
участват от името на лицензирани АСК, което според предварителните консултации няма да е
проблем и няма да е против правилатана БФАС. В тях те ще са длъжни да отговарят на условията
за безопасност както на пилотите така и на автомобилите. Съответно лицензираните пилоти към БФАС
при участие трябва да спазват правилника на Регионалнияшампионат.
3.Календара за 2014 година на Регионалния шампионат ще бъде съобразен с този на БФАС
за да може да няма малки паузи или дублиране на състезанията. В календара за сега са заявени
следните състезания .
1.Златоклас 26-27 април
2.Търговище 10-11 май
3.Гулянци 21-22 юни
4.Садина 30-31 август
5.Силистра 6-7 септември
6.Садово 27-28 септември
Към тях след уточнение ще се прибавят тези от календара на БФАС
Силистра, Чирпан, Троян, София
Ще организираме и две състезания по правилата на Регионалния шампионат в гр.Лом и с. Мадан
Така на практика ще се получат общо 12 състезания. От тях предлагаме като вариант всеки
пилот да може да извади 4 от най слабите си представяния и така ако има пилоти които още нямат
възможност да покрият критериите на БФАС ще имат шанс за класиране и стимул за в бъдеще
да участват в Националните кръгове.С това наше предложение ние пилотите и организаторите на
състезания, смятаме и сме убедени че ще постигнем с общи усилия високи спортни резултати
както на организационно ниво така и на пистата. И най-важното ще бъдем обществено
полезни и ще дадем своя пример на по-младите колеги което ще популяризира Автокроса като
една от най атрактивните и интересни дисциплини в автомобилния спорт.

С уважение:

следват имената и подписите на пилотите и организаторите на състезанията.

Колеги! Това е моето предложение , което се надявам утре да приемем и да внесем в УС на БФАС като решение за
за провеждането на сезон 2014Г. Ако сме единни и настоятелни смятам че няма да има пречки както и от нас така и от
УС на БФАС който да го разгледа и одобри.
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот dani » Пет Яну 17, 2014 18:09

Това ми харесва . Мисля че се движим в правилна посока.Дано утре да постигнете консенсос защото ние не че не изкаме да членуваме в БФСА но пустимо пари все не стигат а сронсори няма криза .И нека спрем да се заяждаме с амалъците а да си помагаме.Успех утре и ще чакаме информация.
Аватар
dani
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Май 23, 2011 10:48
Местоположение: Varna
Име: Даниел Станчев

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот michev68 » Съб Яну 18, 2014 00:03

dani написа:Това ми харесва . Мисля, че се движим в правилна посока.Дано утре да постигнете консенсУс, защото ние не че не иСкаме да членуваме в БФАС, но пустО пари все не стигат а сПонсори няма - криза .И нека спрем да се заяждаме с амалъците /това не го разбрах/, а да си помагаме.Успех утре, и ще чакаме информация.


Научете български, чете се от много хора :evil: .
only rear wheel drive
michev68
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Ное 05, 2006 22:54
Местоположение: Търговище
Име: Николай Мичев

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот petroffbg » Съб Яну 18, 2014 07:50

michev68 написа:
dani написа:Това ми харесва . Мисля, че се движим в правилна посока.Дано утре да постигнете консенсУс, защото ние не че не иСкаме да членуваме в БФАС, но пустО пари все не стигат а сПонсори няма - криза .И нека спрем да се заяждаме с амалъците /това не го разбрах/, а да си помагаме.Успех утре, и ще чакаме информация.


Научете български, чете се от много хора :evil: .


Става въпрос за Асмалък(лека конструкция по която пълзи лоза)!
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот Kazakov » Съб Яну 18, 2014 13:05

Очакваме резултати!
Kazakov
 
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Юли 27, 2009 20:33
Име: Stkazakov

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот kaleto » Съб Яну 18, 2014 19:32

има да чакаш!
kaleto
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Сеп 30, 2013 20:05
Име: мариета иванова

Re: Национална среща за Автокроса.

Мнениеот petroffbg » Пон Яну 20, 2014 09:44

Срещата мина успешно,след награждаването на призьорите,разисквахме правилника за регионалният шампионат за 2014г,който със малки корекции беше приет единодушно.А.Колев се зае със нелеката задача,да представи исканията на националният шампионат за обединяване със регионалния,пред управителният съвет на БФАС.Кадри от успешно изминалият сезон 2013: http://www.youtube.com/watch?v=g5fidvsaEzA
https://www.facebook.com/media/set/?...8986787&type=1
Аватар
petroffbg
 
Мнения: 203
Регистриран на: Чет Яну 29, 2009 19:19
Име: Пламен Петров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат по Автокрос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта

cron