БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Съб Дек 28, 2013 13:00

Vlahov-Motor-Sport написа:Правилник не трябва да се пише за 4 дни,най малкото защото в бързината се пропускат доста неща,а като чета виждам доста. :idea:


Би ли ги описал?
Ако има важни и наложителни промени, БФАС винаги може да издаде Бюлетин, с които да ги узакони.

Резинка,
Вижда две нови обяви (другите са от септември). Едната е за рали автомобил, а там няма промени, а другата е на Трифон. Доколкото съм гледал през последните години, всяка зима е обявявал автомобила си.
Накратко драма няма.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Съб Дек 28, 2013 13:19

Иване ти разговарял ли с някой от пилотите от нашия клас ? Нали се сещаш че чакаме специалния правелник и всеки таи някаква надежда ТОВА ДА НЕ СЕ СЛУЧИ....Предполагам се имаш с доста от пилотите....звъни им и ще се убедиш :idea:
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Съб Дек 28, 2013 13:22

Да ти кажа честно, всеки ден разговарям с поне 3-ма човека.
Не знам кое визираш и под "Това да не се случи".
Просто те поправих, че "не се пълни с обяви", това е.:)
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Съб Дек 28, 2013 13:48

ВАЖНИ АКЦЕНТИ ВЪРХУ НАРЕДБА ЗА ОРГАНИЗИРАНЕ И
ПРОВЕЖДАНЕ НА АВТОМОБИЛНИ СЪСТЕЗАНИЯ ЗА 2014г.

..................

6. Серия Туринг е следващия клас автомобили ограничени[b][b] до 2000 cm3 и тегло до
900 кг.
[/b]
[/b] , с един двигателен мост. Тук няма нищо ново и съществено, освен
ограниченото тегло и премахването на класиране по класове.
.................
Това така ли да го разбираме, че теглото е ДО (а не повече) 900 кг или е печатна грешка???
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Съб Дек 28, 2013 14:44

Като техническа грешка.
В старата Наредба беше "ограничено минимално тегло до Х кг", а в случая е трябвало да бъде "над". Явно при писането е допусната грешка и със сигурност ще бъде поправена.
Теглото в тази серия трябва да е над 900кг.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Съб Дек 28, 2013 18:38

Любо Рангелов сега ме попита дали трябва да режем купетата , взел е нови семи-сликове 15" и ги е пробвал и каза че при завой предните опират в подкалниците,а като сложи фланци излизат извън калника,а задно дясно опира в гърловината на резервуара.Отговорих му че знам защото и аз съм пробвал..........

п.п.Може би ще трябва да търсим някакъв кът размер от рода на 165х35х15 за джанта 6J за да сме хем по ргламент,хем по изисквания
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Съб Дек 28, 2013 18:52

REZINA написа:Любо Рангелов сега ме попита дали трябва да режем купетата , взел е нови семи-сликове 15" и ги е пробвал и каза че при завой предните опират в подкалниците,а като сложи фланци излизат извън калника,а задно дясно опира в гърловината на резервуара.Отговорих му че знам защото и аз съм пробвал..........

п.п.Може би ще трябва да търсим някакъв кът размер от рода на 165х35х15 за джанта 6J за да сме хем по ргламент,хем по изисквания

Пожелаваме си взаимен късмет и това е...
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Kring » Съб Дек 28, 2013 22:11

Резинка ,
Не се хаби с тези семита.Премести се в Макси.Там с подходяща инвестиция(такива непрекъснато се правят) много скоро ще имаш шанс да промениш статуквото и да поднесеш изненади в класирането.
Иван ще ти обясни по-точно как да стане.

ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХ
Kring
 
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 09:37
Име: Георги Караджов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Съб Дек 28, 2013 23:42

Невероятно оригинално и смешно, браво!
Странно защо всички дискусии, без значение колко важни са, се превръщат в сочени с пръст или невероятни хуморески като горния пост.
Евала, така се прави! Градивно е, позитивно е, развива спорта!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Гетов » Нед Дек 29, 2013 00:44

REZINA написа:Любо Рангелов сега ме попита дали трябва да режем купетата , взел е нови семи-сликове 15" и ги е пробвал и каза че при завой предните опират в подкалниците,а като сложи фланци излизат извън калника,а задно дясно опира в гърловината на резервуара.Отговорих му че знам защото и аз съм пробвал..........

п.п.Може би ще трябва да търсим някакъв кът размер от рода на 165х35х15 за джанта 6J за да сме хем по ргламент,хем по изисквания

И като каза за Рангелов МС..та сега се сетих да питам...тоя клуб като извади през сезон 2013 няколко коли в серия Супер, и като престави с тях нови пилоти за сеозн 2013..та да попитам, някой свързал ли се е с тоя клуб, да го покани в редиците на 9-те апостоли, да му поиска мнението..да си каже човека какво и що, как става това , какви са трудностите, или да ни покаже как така е лесно да стават нещата???? Просто питам и искам ако някой знае да сподели тука, ако е викан и е давал съвети, нека некой да осветли, ако пък не е викан, пак да каже който е запознат защо пък не са се допитали до него, след като колите и новите пилоти са факт, нали все пак наредбата към това е насочена най-вече..към новите пилоти?
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Нед Дек 29, 2013 01:32

Гетов...ти още ли вярваш в "Дядо коледа"..........както каза някой по горе "кучето си лае кервана си върви" никой не се допита до НАС (пиша го с големи букви защото ние сме локомотива на тоя влак),лошото е че сме над 350 пилота във Федерацията които си плащаме лицензи и не знам точно колко клуба, а допускаме шепа хора да играят шах с нас (пйонките). Като ще има промени защо не се почна от Е-макс ??? Нали там беше най фрапиращ въпроса !!! Ами какво да кажат пилоти като Любо Мечков и други,където колите им стоят с години по гаражите ? Любо сигурен съм че четеш,сподели моля те за какво продаде форда ? Младите пилоти няма да дойдат защото си карат Тай-Атак и по свободните карания и им е в пъти по добре.От там дойдохме и ние с Ангел Григорчев ,Емил Иванов,Ивелин Чапанов и Ники Минков (сигурно пропунах някой). Не знам дали ви направи впечетление, но в петък на Серес (един ден преди нашия старт) имаше опън-дей на който участваха 58 коли !!! а нашите бяха 28 !!! някой замислял ли се е ЗАЩО !!!
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Нед Дек 29, 2013 02:27

А колкото до публиката по трасетата......ТЯ иска масовост и зрелища.Лично аз дойдох да карам ЗМ заради 25 коли на старта "решетка".Ако не сте гледали клипчетата на Радо-Катана вижте как се правят състезания с по 70 учасника и как се събира публика а в неделя вечер всички се прибирахме удоволетворени от уйкенда.
http://www.youtube.com/watch?v=YkF8SgcmYvg
http://www.youtube.com/watch?v=YsAKOd7Rrxo
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Иван Шопов » Нед Дек 29, 2013 02:37

Гетов,
След като днес се извини по телефона за ироничното си отношение, отново започваш с подобни подмятания.
Последно на кое трябва да ти вярвам (лично аз)?
Относно въпроса ти - както ти споменах и в разговора - тези въпроси можеш да ги отправиш писмено или устно към УС на БФАС. Не знам защо очакваш в този форум някой да успее да ти отговори.

Резина,
Извинявай, но кога точно ти стана фактор в управлението на БФАС? Не казвам, че аз съм, но съм на мнение, че и ти не си. Има УС на БФАС (добър или лош няма значение), избран законно от ОС и той взима решенията.
Твое, а и на всеки член на БФАС задължение е да ги следва безусловно (пише го в Устава). Нагледал съм се на доста неадекватни и нелогични решения, но винаги съм ги спазвал, защото именно подчинението на Устава ни прави общност, иначе бихме били просто пасмина.
В този ред на мисли не пилотите, а клубовете имат глас в ОС на БФАС (пак го пише в Устава). Та в най-добрия случай би имало допитване до клубовете, а не до редовите пилоти. Друг е въпроса за колко време, как и каква Наредба ще се появи в особено широка дискусия. Извинявам се ако наранявам самочуствието ти, но това е истината.

Относно твърдението ти, че някой е трябвало да се допита до "ВАС", кои "ВАС" визираш? Х1,Х2, всички пилоти или? Дай ми един пример, в който народа си избира сам законите и за всеки нов такъв има допитване. Единствено Конституцията прави разлика, а нея можеш да приравниш към Устава.

В този ред на мисли, защо ли Е-макс не стартират първи, а "най-малките" последни? Задавал ли си си въпроса колко човека ще останат да гледат "локомотива"? Попрочети малко мнения тук и ще разбереш, че огромна част от оредялата ни публика спира да гледа планинско след 4-5 автомобил, защото другите им изглеждат бавни. Нищо, че момчетата карат на оцеляване - за окото скоростта е "ниска". Харесва ли ти или не, но всеки фен идва да гледа зрелище, атракция, сериозни битки и не на последно място да се докосне до автомобил, който той най-вероятно не би могъл да притежава и управлява. Факт е, че най-мощните и бързи автомобили предизвикват най-голямо внимание и това е в реда на нещата.
И това не прави пилотите от "Е-Макс" виновни, че ги притежават, грешката е в останалите, които не могат да си го позволят. В крайна сметка не всеки кара последен модел "С класа" по улиците, нали? Е, на пистата е същото.

Тази година само благодарение на късмета ти, автомобила ти не изгоря на "Дракон". Знаеш ли защо? Защото пак по същата схема, някой е минал по "тънката лайстна" и вместо истински пожарен автомобил, просто е боднал надписи от фолио върху обикновен автомобил. С него може да поливаш на някоя бабичка градината, но не и да изгасиш горящ бензин. Е, и това е вид "спестовност", но колко ли ще струва утре на някого от "ВАС"? Не е важно, нали? Важното е да ти е евтино!

За любителските шампионати нека не говорим в момента. И там мога да ти отговоря, но надали ще ти хареса отговора. Ако все пак изпитваш някаква носталгия, винаги можеш да се върнеш. Вече са под "шапката на БФАС" и никой няма и да ти докосне лиценза за участие в тях. Нещо повече - лиценза е по-евтин. Ура!

Много мога да говоря по тази тема, но надали има смисъл. Трудно бих обяснил каквото и да било на някого, който нехае за собствената си безопасност, а и тази на хората, дошли да го аплодират. Защо? Защото живота на всеки един струва по-малко от 50-100лв ли?

Толкова ли е трудно да погледнете малко по-напред, малко повече от 2-3 дни? Само днешната "въздушна далавера" ли е важна? А утре като я няма? Някой ще се разскимти за нещо друго ли? С подобен начин на мислене и сегашното ниво на спорта и гледаемостта са твърде високи, да знаете. Погледнете този форум... Преди години беше невероятна емоция да влезеш след състезание и да прочетеш десетки мнения и впечатления.
През последните 2 години се е превърнал в "Продавалник". Защо? Защото хората харесват това, което правите ли? И тук не визирам теб, Резина или Гетов, визирам всички, които дейно искаха да им се угажда за какво ли не и така наречените "правила" разкатаха фамилията на псевдо групата "Х". И докога този тумор искате да расте на гърба на всички ни? Докато е неизлечимо ли?

Погледнете се само отстрани и ми кажете дали наистина харесвате това, което проповядвате тук. Не повече от 5 човека, ежедневно иронизирате мен, други колеги или мрачно пророкувате отвратително бъдеще. А останалите до 350 къде са? Не могат да пишат или предпочитат Вие да ги представлявате?

И един конкретен въпрос - Вие двамата, какво лично сте допринесли за общото благо на автомобилния спорт? Не ми говорете за личните си автомобили, колко са бързи, атрактивни и т.н. Кажете ми Вие колко време отделихте, какво направихте и как бяхте полезни на всички ни? Ако ще най-глупавото предложение да сте дали, или пък да сте написали 17 специални правилника.

Ако случайно не можете да ми дадете примери (а мисля, че не е случайно), значи изобщо нямате право да съдите когото и да било. Защото някой е отделил от времето и живота си да седне и да свърши общата работа, докато Вие сте изразходвали времето си по някакъв приятен за Вас начин, без да Ви пука за останалите.

И да знаете... Изобщо не се заяждам. Огорчен и отвратен съм от това колко грамаден може да е личния интерес, а общия изобщо да не се отразява.

И нещо друго... Спорта спокойно ще мине без всеки един от Вас двамата, точно така както чудесно си върви и без мен. Никой от нас не прави спорта, той прави нас! Запомнете го и го проумейте!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот REZINA » Нед Дек 29, 2013 03:26

Е нали ми говориш за идей....... аз за това го написах по горе а и в предишните си мнения,а колкото дали съм фактор? Ми може да не съм фактор,но изразявам лично мнение по въпроса,но никога не съм дърпал чергата към себе си !!! карал съм по правилата и съм ги спазвал стриктно и автомобила ми е отговарял на изискванията,а това за където ми се запали колата е от сухата трева под нея,пламна от генерацията..... не знам за какъв нов тип пожарни уредби ми говориш.Колкото до Тайм_Атак аз и до ден днешен си ги посещавам и участвам когато имам възможност (пускам си емейл до федерацията) може да провериш.А самочувствието ми много трудно някой може да го нарани и не съм го показл такова тук за да ми го споменаваш......мисля че някой друг е навирил перчема.Питаш ме какво съм допринесъл за автомобилния спорт ли? да допринесъл съм с участието си и в спазването на изискванията и регламента....... до толкова ми е била дадена възможност ! колкото за група Х аз нямам вина че е имаше когато дойдох да карам във Федерацията.И никога не съм казвал че автомобила ми е бърз или атрактивен.........ако се опитваш да ме засегнеш,както че и спорта може да мине без мен. Къде видя Личен Интерес....... че съм продал 40 гуми ли ? хахахха смях, гумите си бяха за мен Иване,но ми се случиха някой неприятности в Австрия и се наложи да разпродам доста неща за да си платя солидната глоба .Казх го и пак ще го кажа,нямам нищо против промените,даже съм ЗА ,против съм краткия срок за изпълнение (а лично съм не доволен че трябва да карам със семи слик) което едва ли ще стане!

п.п.Пропуснах да отбележа.Държа картинг пистата в Плевен,всяка година организираме състезания от рода Тай-Атак и дрифт а почти всяка неделя и свободно каране!!! Първите състезания от този род за Любители са станали тук при мен и съм помагал за тяхното развитие....може да попиташ Искрен.
И още нещо. Готвя сина си за състезател, от 5 годишен съм го качил на картинг и смея да кажа че кара и му се отдава,сега е на 12 год. и вече кара и състезателна кола................така че не ми е през оная работа автомобилния спорт,като 90% от семейния бюжет отива там !!!
http://bgnrc.info/pista/novinite-pista/ ... D0%BA.html
А и това "Проумейте" не ми го казвай във всеки пост......достатъчно голям съм, на 46г. имам две висши образования......не ме изкарвай малоумен,даже мисля че проумявам и то малко по дълбоко в нещата.
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: БШЗМ 2014 - календар, новини, слухове

Мнениеот Kring » Нед Дек 29, 2013 07:45

Иван Шопов написа:Невероятно оригинално и смешно, браво!
Странно защо всички дискусии, без значение колко важни са, се превръщат в сочени с пръст или невероятни хуморески като горния пост.
Евала, така се прави! Градивно е, позитивно е, развива спорта!


Получава се така , защото в повечето случаи , всички освен теб имат грешно мнение и нищо не разбират .Остава само да иронизират , пишат хуморески и създават пълнеж между два поста на човека дето ги разбира нещата.

За да не е спам: Напънах се и изчетох три пъти последния ти пост .Пропуснал си да напишеш за инвестициите в Емакс.(Това е сериозно)
Kring
 
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 09:37
Име: Георги Караджов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта

cron