Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Kring » Нед Сеп 29, 2013 22:57

Става интересно.Затворените маршрути в градски условия е повече от ясно че не са безопасни нито за публика , нито за състезатели, но пък имат голяма посещаемост. Специализираните трасета са добре обезопасени , интересни за каране, но няма публика и се харчат много гуми.
Kring
 
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Май 05, 2005 09:37
Име: Георги Караджов

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот kornholio » Нед Сеп 29, 2013 23:00

В България сме си във война... само някакъв безумен късмет ни пази!
Колеги, за Бога направете всичко възможно тези безумия да спрат - тези които карат да не подават заявки, а ние феновете да не ходим по такива опасни за всички събития. Това за мен е обсолютно незаконна и нерегламентирана дисциплина. Иван Шопов е прав с историята за палците!
Последна промяна kornholio на Пон Сеп 30, 2013 00:20, променена общо 1 път
kornholio
 
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Апр 05, 2013 19:08
Име: Nedelin Kalchev

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот p_tanev » Нед Сеп 29, 2013 23:54

Още една гледна точка на катастрофата.

http://youtu.be/JbCCptiPsng
http://results.bg/ - Резултати
http://results.bg/Rally/ - Рали на живо
http://results.bg/Planinsko/ - Планинско на живо
http://results.bg/Pista/ - Писта на живо
p_tanev
 
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Май 24, 2009 21:54
Име: Пламен Танев

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Сеп 30, 2013 00:12

А аз от години се чудя какво си мислят с тези 2 изправени гуми пред стълбовете ?! Дали някой изобщо може да му мине през акъла, че тези гуми поставени по този начин ще умекотят какъвто и да е удър :shock: На този билборд също е имало гуми :lol: - 2 броя вертикално разположени :evil:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот zevsa » Пон Сеп 30, 2013 00:28

По тая логика пък тогава дайте и името на шампионата да сменят - да го кръстят Български Шампионат на Писта Дракон и всички кръгове да се правят там. То не че и това съоръжение прилича много на писта де ама ...
Аватар
zevsa
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 23:30
Име: З. Димитров

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Сеп 30, 2013 01:00

zevsa написа:По тая логика пък тогава дайте и името на шампионата да сменят - да го кръстят Български Шампионат на Писта Дракон и всички кръгове да се правят там. То не че и това съоръжение прилича много на писта де ама ...

Безопасноста на хората трябва да е на ПЪРВО място, не сеира ... Ако ще се трепат хора по-добре да няма състезания ! Не е само Дракон, а и до Плевен на Долна Митрополия има писта. Може да се замислят да се конфигурират и други изоставени летища. Но дори и да са по 2 състезания на Дракон, Плевен и Серес пак е по-добре от този касъплък. А и ако погледнем от друга страна собствениците на билборди и те ще изреват вече :mrgreen: ... 2 за 7 дена им свалиха и за съжаление 2 коли за много пари са тотал щета ...
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Сеп 30, 2013 01:00

zevsa написа:По тая логика пък тогава дайте и името на шампионата да сменят - да го кръстят Български Шампионат на Писта Дракон и всички кръгове да се правят там. То не че и това съоръжение прилича много на писта де ама ...

Безопасноста на хората трябва да е на ПЪРВО място, не сеира ... Ако ще се трепат хора по-добре да няма състезания ! Не е само Дракон, а и до Плевен на Долна Митрополия има писта. Може да се замислят да се конфигурират и други изоставени летища. Но дори и да са по 2 състезания на Дракон, Плевен и Серес пак е по-добре от този касъплък. А и ако погледнем от друга страна собствениците на билборди и те ще изреват вече :mrgreen: ... 2 за 7 дена им свалиха и за съжаление 2 коли за много пари са тотал щета ...
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот ICI » Пон Сеп 30, 2013 01:06

я да вземе да видите как карат примерно в Холандия, през бордюрите и тротоарите дори, на по педя от стълбовете и без нито една гума по тях, може да си намерите и клипчета където се отсича и някой друг стълб, или кола се удря покрай трасето, това не са истински писти а градска среда, все едно рали отсечка с всичките му дървета, скали, канавки и прочее
http://www.youtube.com/watch?v=ASes5R0Su40
и сега пък дрифтърите виновни били, прах от пилени гуми - глупости, ами те запълваха времето между класовете, даже първият път ги прибраха по-рано и пак имаше голяма пауза в която зрителите нямаше какво да гледат и си скучаеха.
ICI
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 00:23
Местоположение: Русе
Име: Илиян Илиев

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Сеп 30, 2013 01:21

ICI написа:я да вземе да видите как карат примерно в Холандия, през бордюрите и тротоарите дори, на по педя от стълбовете и без нито една гума по тях, може да си намерите и клипчета където се отсича и някой друг стълб, или кола се удря покрай трасето, това не са истински писти а градска среда, все едно рали отсечка с всичките му дървета, скали, канавки и прочее
http://www.youtube.com/watch?v=ASes5R0Su40
и сега пък дрифтърите виновни били, прах от пилени гуми - глупости, ами те запълваха времето между класовете, даже първият път ги прибраха по-рано и пак имаше голяма пауза в която зрителите нямаше какво да гледат и си скучаеха.

Колега, клипчето което си постнал за пример с холандците се казва "RallyPro Amsterdam Rallysprint" и очевидно става въпрос за РАЛИ, а не за масов старт на затворен маршрут, на което му викаме писта на кратко :wink:
Но дори и някъде си да го правят така, не е от значение. ОК, ако искате сеир ... на ви сеир.
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот REZINA » Пон Сеп 30, 2013 01:24

До ту чух само негативни мнения и недоволства, фейса го запалихте от мнения по въпроса с Коцето Маршавелов и колко били опасни пистите.......ми ако пък бяха мантинели тройни или четворни какво щеше да стане ? Скъсахте се да плюете ЗМ че бил в градовете.........какво ще кажете за планинските тогава или както някой беше споменал....да обезопасим всяко едно дърво !!!......до тук не видях един пилот от ЗМ да изрази мнение,или пък ако има някой който е против ...... просто да не кара !!! Вие вместо да кажете една добра дума за Организаторите,които са се трепали дни на ред да направят това възможно само плюете......Евала на ПЛАМЕН ПАНТАЛЕЕВ човека беше всеотдаен и обърна внимание на всички,предостави сервиза си на всеки който му беше необходимо каквото и да било,направи едно чудесно мероприятие за което малцина от вас го можете...........малко са хората които правят такова нещо с цел НЕ МАТЕРИАЛНА а за СПОРТА...........това е положението,никой ви не е бил с мотиката в главата и ви е задължил да ходите да карате или гледате............!!! интересно ми е по какво ли щяхте да плюете ако нямаше инцидент с Маршавелов !!! Колкото за случката, за мен това си беше чисто пилотска грешка.....на всеки се случва........КОЙТ ГО Е СТРАХ ОТ МЕЧКИ ДА НЕ ХОДИ В ГОРАТА !!!
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот clio16 » Пон Сеп 30, 2013 01:26

Аз искам само накратко да споделя своето мнение като участник на тези трасета и като очевидец. Късмет е , че този билборд беше там, иначе сега щяхме да сме във всички новини, макар че не се знае дали това не е целта на някои хора.Безумие за мен са тези градски трасета, колкото и атрактивни да са за публиката според мен не е редно.... Аз направих абсолютно същия аквапланинг като Коцето, но за мой късмет на изкачването и колата просто спря на 50метра след завоя, но там нямаше нищо, просто път и се разминах само с неприятното усещане да си пътник в собствената си кола. А колкото до останалата част от състезанието, последните 9 обиколки на колата и блокира педала на газта на натиснато положение, така че смятам че хората които смятат , че съм върнал газта според мен бъркат на 100%. трудно ми е да обяснявам как се кара кола на пълна газ и как се гаси преди завоите за да мога евентуално да спра и после като запали почва да буксува като луда , но беше изживяване което едва ли някога ще забравя. Съботния ден, чудесен, вечерта пред мола страхотно представяне , неделния ден пълен крах с организация и логистика, никой нищо не знае, никой за нищо не поема отговорност. И последно....защо награждаванията винаги се бавят толкова,, сега повече от час в дъжда, многото хора заради които уж състезанията се провеждат в градовете си тръгнаха и ни забравиха.....а ние 15 човека...подгизнахме.....фарс, смях и още нещо.
Изображение
Аватар
clio16
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Мар 14, 2006 23:35
Име: Ангел Григорчев

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот REZINA » Пон Сеп 30, 2013 01:40

Ангеле евала ти за представянето и още един път честито.........бях сигурен че ще изразиш мнение тук, на всички ни се случиха многократно аквапланинг.......ми на дъжд какво да се очаква......колкото за последните два реда написани от теб си напълно прав....да се надяваме че за в бъдеще Организаторите ще си вземат поука

п.с. Аз пък се ударих и в събота а в неделя закачих бордюр и спуках гума,а в края на състезанието хвърлих и мотора и въпреки всичко съм доволен !!!
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот Иван Шопов » Пон Сеп 30, 2013 06:49

Резина,
Не си прав приятелю за тази максима.
Това, че на теб, на мен или на някой друг му се кара в състезателно темпо, не оправдава риска за човешките ЖИВОТИ с подобни поговорки.
Отдавна състезанията се правят на "всяка цена". Ако тази цена е нечий живот, то спокойно можеш да ме обвиниш, че много ме е страх. Честно казано не ме интересува кой и в какво ще ме обвинява, но знам, че моите удоволствие не са чак толкова величайши, че да бъдат заплатени с жертви.
Безразсъдството и липсата на елементарна предпазливост не прави никого смел. Иначе по тази логика спокойно може по време на състезание да си подмятаме и гранати, пък който го е страх...
Никой не отрича усилията и колегиалността на Пламен например - аз самият съм ги ползвал през годините. Чудя се обаче ако утре не дай си Боже има пострадали или починали, дали техните близки ще възприемат максимата "Имахме си хале, инструменти, автомобили и не ни е страх от нищо!".
Света не започва и не свършва с нас, приятелю и не е редно да издигаме забавленията и удоволствията си в култ за чужда сметка.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот todor hristov » Пон Сеп 30, 2013 10:27

Напълно подкрепям Иван Шопов.
Другият вариант да се използват улиците е специални заграждения,трибуни и прочие. Това обаче няма как да стане.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот APIX.bg » Пон Сеп 30, 2013 10:37

Снимки от състезанието: СНИМКИ
APIX.bg
 
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 22:51
Име: Алекс Спиров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron