Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот APIX.bg » Съб Сеп 28, 2013 20:48

Снимки от съботния ден: ЛИНК
APIX.bg
 
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 22:51
Име: Алекс Спиров

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот ivanko_rs » Съб Сеп 28, 2013 20:49

В първата група Боби Григоров безапелационен,мисля че разликата с Ерменко е 2 секунди.Втория супер на Цецо Цанков явно още го пази,понеже му запалиха мотора в четвъртък.По назад голяма борба между няколко саксофона и Огнян Патенов с "абартчето" :D . Росен Русев с тази баба Лада летеше колкото му позволява колата по трасето :mrgreen:
Във втората група Ангел без конкуренция.Това Клио е ненормално - при ускорение на право криволичи :shock: Стоян колкото и да опитва беше на над 2 сек зад Клиото,като дори Паришков с Кадета е пред него.Ковачев с Голфа ги следва от близо,абе след Ангел се очертава е една групичка от 3-4 автомобила при които борбата ще е ожесточена.Жалко че Петре има проблеми с Клиото,аз го правя на буксуващ съединител,иначе колата е доста серизона като е и с истинска кутия.Дано да я нагласят за утре иначе няма да има смисъл да излиза.
В Макси групата се бяха събрали 6 автомобила (ако не бъркам бройката).Двата Лансъра са си в собствено състезание,като доказателството е че 3-ия е на 10 секунди :shock: Ще има оспорвана борба между М3-та,Селиката и турбо Ладата на Ивайло Христов утре,вървят горе-долу на камара.
Малко повредени автомобили ,което е добре,Резината явно е ухапал някой бурдюр ,защото дойде с разпиляна броня и разкрачена предница,дано да я съберат до утре.
Общо взето е това 8)
П.П. Парадокс е ,че времената на първите трима от първата група са по-добри от времената на останалите след Лансърите и на всички от втората група без Ангел :shock:
Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно
Аватар
ivanko_rs
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 23:05
Местоположение: Русе
Име: Иван Цветков

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот zevsa » Съб Сеп 28, 2013 21:57

Като цяло утре при най-малките ще е най-интересно, може би както винаги в последните години. Най-много участници, най-ожесточена ще е битката там ми се струва.
За днес с няколко думи - без инциденти което е добре! Много жалко за Резината, че не остана още малко на трасето да ни напълни очите, но утре ще покаже на какво е способен (дано успеят да го оправят). В първите тренировки Саксото на Радослав Кичуков нещо гаснеше и направи само 3-4 обиколки и спря, на втората тренировка не излезе - дано да установят и отстранят проблема за утре. Росен Русев скъса г**а на ладичка :lol: Другото е написано преди мен :) В другите две групи - много малко коли. При РС 2000 - страхотно каране на всички. Само Петре не знам защо така нищо не успя да направи. При най-големите - утре ще има интрига между Маршавелов и Камбуров (да се надяваме, че няма да гледаме повторение на Бургас) и много голяма борба между Иво Христов и Веско Николов (тая Лада направо събра очите на всички :shock: , а BMW-то е страхотно, поне за мен).
Организацията - има какво да се каже като критика, и то не малко!!! Като например маршалите - сигурно половината са цигани, чоплещи семки и незнаещи защо са там с тези жилетки. Ахааа, сега се сетих - както каза един от тях днес - за да мога да гледам по-отблизо и да мога да си ходя където си искам. То и друго не ги вълнуваше много, много де. Това да осигуряват безопастност на публиката, да ги прибират зад огражденията и да не допускат разхождащи се хора ... митове и легенди :mrgreen:
Но и ние сме си виновни - никакво чуство за отговорност и инстинкт за самосъхранение :!: Автомобилите летят по трасето - на никой не му пука! Всеки тръгнал и си върви пред огражденията, все едно отива на разходка в парка. Някои не разбрали какво се случва и защо са огражденията, други случайно да не се претикат да заобиколят 100 метра и давай да минем напряко покрай колите. Но и никой не се опитваше да ги спре де. Според мен така не може. Дано утре нещата не стоят по точно този начин.
Аватар
zevsa
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 23:30
Име: З. Димитров

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот emoangeliyn » Съб Сеп 28, 2013 22:33

Не съм там и не мога да твърдя...но спомнете си Варна 2009.....дано да не се повтаря никога и никъде това.....

Успех и приятни емоции на всички ..
Аватар
emoangeliyn
 
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Дек 20, 2008 12:00
Местоположение: Белоградчик
Име: Емо Ангелийн

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот rudolf » Съб Сеп 28, 2013 23:07

ivanko_rs написа:Във втората група Ангел без конкуренция.Това Клио е ненормално - при ускорение на право криволичи :shock: Стоян колкото и да опитва беше на над 2 сек зад Клиото,като дори Паришков с Кадета е пред него.Ковачев с Голфа ги следва от близо,абе след Ангел се очертава е една групичка от 3-4 автомобила при които борбата ще е ожесточена.:

ми няма как да се разбере колко точно е бързо това клио ,щото то си е само в група -е...съвсем нормално е кола клас Х да е на 2 секунди и да си се състезава с коли от свойта група...
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот ivanko_rs » Съб Сеп 28, 2013 23:33

rudolf написа: ми няма как да се разбере колко точно е бързо това клио ,щото то си е само в група -е...съвсем нормално е кола клас Х да е на 2 секунди и да си се състезава с коли от свойта група...


Защо реши,че това дето си го написал не го знам 8)
Ангел го познавам от годините когато караше(карахме) в италиянските преследвания и си имам на идея как му е подготвено клиото :wink:
Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно
Аватар
ivanko_rs
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 23:05
Местоположение: Русе
Име: Иван Цветков

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот APIX.bg » Нед Сеп 29, 2013 00:51

Снимки от тренировките: Снимки
APIX.bg
 
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юли 16, 2013 22:51
Име: Алекс Спиров

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот rudolf » Нед Сеп 29, 2013 00:53

ivanko_rs написа:
rudolf написа: ми няма как да се разбере колко точно е бързо това клио ,щото то си е само в група -е...съвсем нормално е кола клас Х да е на 2 секунди и да си се състезава с коли от свойта група...


Защо реши,че това дето си го написал не го знам 8)
Ангел го познавам от годините когато караше(карахме) в италиянските преследвания и си имам на идея как му е подготвено клиото :wink:


защото се заблудих че си изненадан че автомобил Е-3 е по бърз с 2 секунди от автомобил х-3... :)
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот ivanko_rs » Нед Сеп 29, 2013 08:48

Причерня и заваля и то не слабо.Температурата в момента е 8 градуса,не ми се вярва да спре скоро.Който няма мокри гуми....
Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно
Аватар
ivanko_rs
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 23:05
Местоположение: Русе
Име: Иван Цветков

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот rudolf » Нед Сеп 29, 2013 10:01

ivanko_rs написа:Причерня и заваля и то не слабо.Температурата в момента е 8 градуса,не ми се вярва да спре скоро.Който няма мокри гуми....

който няма двигател-- вече няма оправдание:)
rudolf
 
Мнения: 204
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 16:15
Име: Иван Иванов

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот schnitzer40 » Нед Сеп 29, 2013 13:53

И екипа на Маршавелов ще имат доста работа след това състезание ..
schnitzer40
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 20:47

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот ivanko_rs » Нед Сеп 29, 2013 13:56

Зверска катастрофа на Маршавелов долу на мелницата още на първата обиколка.До колкото успях да видя сам се качи в линейката.
Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно
Аватар
ivanko_rs
 
Мнения: 69
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 23:05
Местоположение: Русе
Име: Иван Цветков

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот manuelita » Нед Сеп 29, 2013 14:10

БМВ то на мирони защо не стартира имаше хубаво време на тренировките?
manuelita
 
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Мар 31, 2011 20:56
Име: manuelita

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот 18nv » Нед Сеп 29, 2013 14:11

ivanko_rs написа:Зверска катастрофа на Маршавелов долу на мелницата още на първата обиколка.До колкото успях да видя сам се качи в линейката.


Маршавелов, заради силния дъжд, загуби контрол над ево-то, буквално отсече един стълб и остана на островчето долу на мелницата. Ако не беше стълбът просто не ми се мисли какво щеше да стане с публиката :| На него видимо нищо му нямаше, но линейката го закара в болницата.
Състезанието бе прекратено и публиката нахлу на пистата. Вероятно ще рестартират старта.
Аватар
18nv
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 19:00
Местоположение: Ruse
Име: Пламен Братанов

Re: Писта Русе 28-29 Септември 2013, Нац.ш-т VI кръг

Мнениеот zevsa » Нед Сеп 29, 2013 15:54

На Маршавелов за щастие нищо му няма - лично ми го каза като го върна линейката. Според мен повече беше уплашен и стреснат. Наистина много зверско откъсна стълба, за което вина донякъде според мен имат и организаторите, тъй като трябваше поне 2 загряващи обиколки да ги пуснат да направят, отделно знаят какви локви се образуват под моста. Днес организацията с опазването на сигурността на зрителите бе на ниво, за разлика от вчера, може би като изключим това странно хрумване и изпълнението му до острова платформата да е успоредно спряна на трасето и публиката да са нея и отзад никой нищо да не може да види :evil:
При Макси мога да кажа класиране, тък като след като ги пуснаха наново на трасето излязоха само 4 автомобила: 1-во място за Камбуров, 2-ро за Велимир Андонов, 3-то за Иво Христов и 4-то за Атанас Бижилов
При най-малките: Първите трима от стратовата решетка очертаваха да направят доста добра битка помежду си. Още във втората обиколка мисля Цецо Цанков пое водачеството на колоната, но за кратко, тъй като получи някаква повреда. Ерменко се счупи в първата или втората обиколка. Така до края Боби Григоров си остана необезпокояван от никого. А как само вървяха на една боя разстояние един от друг в първата обиколка ... 8)
При РС2000 - Клиото мноооого върви, по едно време Ангел почна да го жали и върна газта. Апостолов само това чакаше. Настигна го много бързо. Но до там, не успя да го изпревари. Третото място бе за Ковачев, следван от Паришков. Ако имаше още 10-ина обиколки не се знае кой щеше да заеме третата позиция, но Паришков много късно го настигна. По идентичен начин на Маршавелов, дори във същия билбобрд приключи състезанието и за Боян Стоянов, но инцидента бе в пъти по-лек при Стоянов. Той също е добре. Добре, че Стоянов не успя да изкърти от основи билборда, както направи Маршавелов, че не ми се мисли това Ево както идваше с бясна скорост отгоре какво щеше да стане. Това е в общи линии. Жалко за Маршавелов и Стоянов, но важното е че са добре, ламарините се изправят :idea:
Аватар
zevsa
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 23:30
Име: З. Димитров

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта