Писта Бургас 21-22 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот trouble » Пон Сеп 23, 2013 13:24

Хубаво е да се обясни от какво класиране е отстранен Царски, след като даже и не завъртя минимума обиколки за класиране. Остраниха отпаднал пилот. Интересно :) Иначе ок състезателен инцидент ще го пишем. Но се радвам, че вече не ходя на писти.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот GT 51 » Пон Сеп 23, 2013 17:26

Тони някъде по-напред го беше казал, а сега и Любо :idea:

http://lap.bg/pista-burgas-i-mecheshkite-uslugi

И още една новина, този път криминална.Не съм си представял , че ще чета за Шампиона в криминалните раздели !

http://www.burgasinfo.com/news/view/10/42262/
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот marin_Vn » Пон Сеп 23, 2013 20:06

http://www.burgasinfo.com/news/view/10/42262/ - това е " най-спортсментската " проява (ако е вярно)
marin_Vn
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 19, 2009 11:55
Местоположение: Варна
Име: Marin Ivanov

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот terzo » Пон Сеп 23, 2013 20:18

Чета, чета, чета и се опитвам да се сдържа да не изцепя някой епитет по адрес на някои от хората тук, които макар и да не познавам уважавам поради простата причина, че имаме общи интереси. Най-малкото е невъзпитано да пишете "тъпите писти" и добре че не "ходя на писти" или "така е на тия писти" и най-вече "добрите пилоти не карат на писти". Смешно е! Първо защото с подобно изказване обиждате труда на толкова много хора. Второ обиждате хората, които участват редовно в този шампионат и са ваши колеги и приятели. Трето една от т.нар "писти" има зрители колкото целия планински шампионат за 1 календарна година. Не ви харесва пистата - добре ходете си на планински и си ги гледайте. Не е нужно да ангажирате хората с това, че на вас не ви харесва пистата. И на мен не ми харесва да броя врабчетата докато чакам да мине някой покрай мене на планинските, ама не съм тръгнал да сипвам колко са скучни нали? Относно претенциите на някой, че биоборда не е обезопасен. Въпросния рекламен елемент се намира на 3 метра в страни на края на асфалта, а състезателната траектория съвпада с идеална права. Вие господа капацитети, да не би случайно да обезопасявате всяко дърво на вашето велико планинско състезание, че така стремглаво нападате колеги? Едва ли..., но като стане нещо в чуждия двор лесно се плюе. А защо не коментирате, че по време на инцидента нито един зрител не напусна зоните за сигурност, например? Или че може би сме единственото състезание, което се движи по графика обявен в програмата? Отвратен съм и съжалявам, че съм пропилял толкова време, труд и средства ако щеш и в последствие да чета такива компетентни анализи, от хора които дори не са присъствали.
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот BradurS » Пон Сеп 23, 2013 20:38

Изображение


В тон с билборда отзад ! :mrgreen:
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот BradurS » Пон Сеп 23, 2013 20:41

Айде още една гледна точка.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10 ... =2&theater
Не че съм някой в тоя спорт но...ми е малко гадно, че състезатели достойни за уважение одобряват постъпката на Камбуров. Било то косвено.
И аз съм ги правил тея номерца с избутването, но зад клавиатурата в къщи само :shock:
Щом Царя удря Камбура, има съдии, които им е под носа, ще го напишат в докладчетата. И ще има наказания после. Такова своеволие от състезател да се саморазправя.....пак казвам, не съм никой но...не съм много разочарован.
Последна промяна BradurS на Пон Сеп 23, 2013 20:46, променена общо 1 път
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Л. Мечков » Пон Сеп 23, 2013 20:42

REZINA написа:
Л. Мечков написа:......... Резинката за съжаление не направи нито една обиколка, така и не разбрах какво му стана...

Любо в събота хвърлих каре и купикме ново от ЕВРО-07 .........това каре издържа цели 50м. още в подхождащата обиколка се пръсна :(

Кажи честно, че си купи каре от Еврото ??? :lol: Съжалявам много, но няма как, от еврото можеш да си купиш ароматизатор, топка за скоростен лост, някоя стелка, ама части за бегачка....
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот kajo » Пон Сеп 23, 2013 20:48

BradurS написа:Изображение


В тон с билборда отзад ! :mrgreen:

Още след това изпълнение е трябвало да го дисквалифицират Големия карач царски. Тук се вижда че предния автомобил се е отлепил целия от пистата не без помощта на задния не знам по какви кадри са гледали спортните комисари но според мен решението им е грешно да отстраняват и Пламен Камбуров. Той другия пилот и без това сам си се отстрани от тук излиза че всъщност са дисквалифицирали само Камбуров.
kajo
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Сеп 22, 2013 18:29
Име: николай мурджев

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот hronos » Пон Сеп 23, 2013 20:59

И каква е постъпката на Камбуров, нека я разгледаме по-детайлно тогава
Пилотира състезателният си автомобил във очертанията на трасето, гумите му не сочат към изпреварващият го през храсталаците автомобил, не променя рязко посоката си на движение, просто водачът на атакувашият автомобила сам си е виновен. Никой не може да те задължи или да ти наложи във състезание да предприемеш маневра за да осигуриш трасе на атакуващ те от външната страна и то през зелените площи автомообил.
Водач е на колоната и останалите са длъжни ако го атакуват да го правят безопасно( safety) както за водача така и за самите тях и публиката. Атаките на задният пилот противоречат на всички правилници за този шампионат.
Ако го нямаше билборда какво е развитието
Как можеш да очакваш че ще атакуваш успешно от външната страна в завой който със сигурност трябва да се отвори на излизане.
Ако от външната страна имаше мантинела никога никой нямаше да си помисли да предприеме тази атака, тъй като задължително се озовава в мантинелата.
http://www.rcmodeli.com
Радио-управляеми модели/СБА-Горубляне
Аватар
hronos
 
Мнения: 128
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 00:23
Местоположение: София
Име: Антон Тонев

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот BradurS » Пон Сеп 23, 2013 21:12

Ами нека си атакува през зелените площи. Автомобила няма право да напуска очертанията на трасето. Ще се изисква наказание, което е явно. Явни са и ударите на Царя по задника на Камбура. Под носа на съдиите (документирано). После ще има наказания, които почват + 10 сек. на грешка. И си измивам ръцете.
Просто си изказвам гледната точка.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот ivozet » Пон Сеп 23, 2013 21:35

"Отде дошло, там отишло" :lol: писта софия 2009
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот hronos » Пон Сеп 23, 2013 21:56

Вечерям и си мисля за всичко това и се нервирам още повече.

Със какво образование и квалификация е Рейс директорът на всяко едно от тези състезания?
Каква отговорност (морална, административна и наказателна) носи за решенията или бездействието си към подобни ситуации?
Осъзнават ли тези лица че възложената им задача, обезопасява живота и имуществото на състезатели, публика, община и др?
Ако носят реална отговорност, дали ще вземат точно това решение или не?
Кой гласува толкова голямо доверие на тези лица от всички състезатели и публиката?
Състезателите наясно ли са кой точно ръководи надпреварата във която те рискуват своя живот и своята техника подготвяна за да се представят добре и да зарадват публика и спонсори?
Осъзнават ли тези лица, че могат да влияят на класирането чрез своите действия или бездействия.

Това не трябва ли да бъдат публично известни личности със доказан ценз, поведение, справедливи и бързи решения?

Доказали се пилоти, дългогодишни шампиони са принудени да се състезават под ръководството на човек който си противоречи във всеки трети израз и на въпросите отговаря със въпроси. Никога не проявява разбиране, никога не изслушва събеседника си, и много често заплашва или задава въпрос когато се очаква да даде смислен отговор.

Това ли е новата политика на ръководството на този така скъп и силно популяризиран при всеки скандал спорт.
Състезателни серии със техника за милиони левове, хиляди души публика, се провеждат обезопасени със полиетиленови ленти под ръководството на Рейс директори - магазинери, вносители на автомобили втора ръка, дистрибутори, и т.н.

И всеки може да ми докаже че не съм прав ако успее да направи дори и една пълна обиколка на която и да е пистова надпревара от републиканският ни шампионат във вида във който е автомобила на снимките по долу.
Пилотът не знае и не е длъжен да знае как изглежда в момента неговият състезателен автомобил, но е поверил живота и техниката си във ръцете на компетентните лица.

Изображение

Изображение

Изображение
http://www.rcmodeli.com
Радио-управляеми модели/СБА-Горубляне
Аватар
hronos
 
Мнения: 128
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 00:23
Местоположение: София
Име: Антон Тонев

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот FERRARIST » Пон Сеп 23, 2013 22:51

hronos написа:Как можеш да очакваш че ще атакуваш успешно от външната страна в завой който със сигурност трябва да се отвори на излизане.
Ако от външната страна имаше мантинела никога никой нямаше да си помисли да предприеме тази атака, тъй като задължително се озовава в мантинелата.

Когато през 2003 на Имола Шумахер прати Монтоя в къра при идентична ситуация, Питър Уиндзор, един от хората който се занимават с Формула 1 още преди мнозина в БГ да са чували за нея каза:
- Когато някой изпреварва от външната страна своя съперник, то той лежи изцяло на неговата милост.......а Шумахер е пилот от който милост не може да се очаква......
Кратко и ясно, и е прав на всичкото отгоре, тва не е Ф1, но принципа е същия.......
Не познавам и двамата, нито ме радват, нито обратното.......и двамата не са прави, но разбирам защо въпросния Камбуров не е проявил "милост"......
Изображение
Аватар
FERRARIST
 
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Мар 15, 2010 21:52
Местоположение: Стара Загора
Име: Николай Димитров

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот BradurS » Пон Сеп 23, 2013 22:59

Защото сме гадно племе !
И при удобна ситуация на Русе или Търново или Х състезание, Царя ще си го върне задължително и тогава да не да се гледаме смутено !
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Писта Бургас 14-15 септември 2013, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот hronos » Пон Сеп 23, 2013 23:07

BradurS написа:И при удобна ситуация на Русе или Търново или Х състезание, Царя ще си го върне задължително и тогава да не да се гледаме смутено !

Ако това значат думите неколкократен Шампион, нека си връща.
Но избора е на пилота, дали да блъска, дали да изпреварва отвън, дали да спре късно, винаги избора е личен и персонален. Това прави някой по-добър в сравнение със друг, по-разумният, по-печелившият и по-правилният избор. Не конските сили, марката автомобил или готвача и клакьорките в бокса.
Каквото има да връща да го върне на Рейс директора или той на него.

FERRARIST написа:- Когато някой изпреварва от външната страна своя съперник, то той лежи изцяло на неговата милост.....

Ултра точно определение
http://www.rcmodeli.com
Радио-управляеми модели/СБА-Горубляне
Аватар
hronos
 
Мнения: 128
Регистриран на: Чет Юни 23, 2005 00:23
Местоположение: София
Име: Антон Тонев

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта