Rallye d Italie - Sardinia

Дискусия за Световния рали шампионат

Rallye d Italie - Sardinia

Мнениеот plm » Съб Апр 16, 2005 14:34

Следващият кръг от световния шампионат ще е Rallye d Italie - Sardinia ,който ще се проведе от 29.04 до 1.05.2005.
http://www.rallyitalia-sardinia.com/
Освен традиционните участници заявки имат Саразин/първи старт на макадам/,Карлсон и Йохансон/Субару на Olsbergs/,Хирвонен,Хигинс и Уилсън/Форд стара спецификация/,Щол и Пикалисто/Ксара-OMV/,Делавила/Ц2/,Навара/Ево 8/.
Очертава се сериозна битка както в челото,така и по-назад.
За Саразин:
до скоро записките му за асфалтовите състезания са давали информация за степента на завъртане на волана!Но,така е невъзможно да се кара на сняг,на макадам и затова е преминал на класическа система,която дава информация за завоя.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот txl » Съб Апр 16, 2005 14:53

Аз лично очаквам много силно представяне от Навара, макар и с гр. Н. Иначе ще е интересно как ще се справи Сарацин, струва ми се че напоследък доста си е променил стила и на асфалт, може би има връзка и със записките и с предстоящите стартове на макадам...
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот plm » Съб Апр 16, 2005 15:12

Миналата година Навара постигна там "животния си успех"-четвърти в генералното класиране.
Сега е с гр.Н,но той има богат опит и с тази коли.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот K_Power » Съб Апр 16, 2005 16:18

На мен ми е много интересно как ще се представи Манфред Щол. Навара съм убеден, че ще е пред Хирвонен, нищо, че е с група Н. Дано льоб спечели състезанието.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот P.Solberg » Съб Апр 16, 2005 16:50

Солберг е най-големия фаворит в това рали, според мен. Всички си спомняме как ги омете миналия път.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот beta_racing » Нед Апр 17, 2005 10:15

Дано Пикалисто да направи нещо!, аз съм му голям фен :D ! Миналата година в Италия отпадна след лек удар в дърво, а пък във Финландия беше 3-ти след втората отсечка и в прехода между SS2 и SS3 му стана нещо с двигателя, бях бесен :evil: :evil: :P
Трябва Kronos отново да му дадат кола за Финлндия!!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот sastezatelia » Нед Апр 17, 2005 12:26

syglasen 4e minalata godina peter gi pomete v sardiniq i toi e so4en za favorit no toi be6e so4en za favorit i v nova zelandiq ama kakvo napravi "ni6to" iskam da se znae 4e az mn go haresvam oba4e.... a i osven tova kara s pireli a sardiniq e makadam neka ne go zabravqme tova
sastezatelia
 
Мнения: 855
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 10:30
Местоположение: Пещера
Име: Angel Bashkehayov

sardinia

Мнениеот OgyWRC » Пет Апр 29, 2005 10:25

Solberg каза, че това е ралито в което определено могат да победят! Но да видим, защото тук не се изисква толкова performance, колкото прецизност и завършване на състезанието. Настройките на окачването са като за груб макадам, а в същото време пътя е доста тесен и с много завочйета. Може би точно за това тази година има много нови отсечки, по-широки и с по-добър макадам. Дано отпадналите да са по-малко! :)
А ето, че Solberg вече дръпна на Loeb и Martin! Rpvanpera също ще кара силно! Но май Gronholm ще определя темпото тази сутрин :D
Интересно ще е! :lol:
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Мнениеот TURBO » Пет Апр 29, 2005 13:53

K_Power написа:На мен ми е много интересно как ще се представи Манфред Щол. Навара съм убеден, че ще е пред Хирвонен, нищо, че е с група Н. Дано льоб спечели състезанието.

Май Хирвонен е напред,а?
Аватар
TURBO
 
Мнения: 151
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 12:02
Местоположение: Варна
Име: Иван Христов

Мнениеот plm » Пет Апр 29, 2005 17:43

На СЕ5 се случват интересни неща.
След страшните времена Гали е повредил окачването и напуска първия етап.
Солберг има проблеми с турбокомпресора и ще трябва да кара и СЕ6 до сервиза.
Аткинсън е ударил камък и е повредил задното дясно колело.Напуска първия етап.
Дювал е минал през таван,опитал се да продължи,но и той напуска първия етап.
Грьонхолм пак изпусна първото място.
Льоб има 25 сек.преднина пред Солберг.
Рованпера,Мартин и Гардемайстер пак се събраха/4,5 и 6/.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот damon » Пет Апр 29, 2005 18:08

Щол е направил четвърто време на тоя СЕ6.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

След СЕ6

Мнениеот plm » Пет Апр 29, 2005 18:12

Основната група финишираха на последната отсечка за днес.
Льоб има преднина от 32 сек.
Още на СЕ1 Гардемайстер е ударил и изкривил кормилна щанга.Поизправил я с камък и така е карал три отсечки.След сервиза започна да дава добри времена.
Щол има много добро време на тази отсечка и мина напред.
А Мартин е на 0.7 сек от Гардемайстер.
Въобще добре се "оплетоха"днес и утре се очертава голяма битка.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Шварц

Мнениеот plm » Пет Апр 29, 2005 18:25

И Шварц днес имаше добри времена,само на последната нещо е по-слабо.Може сега да е във форма.
Изображение
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

За утре...

Мнениеот plm » Пет Апр 29, 2005 18:55

Доколкото разбрах от отпадналите днес утре ще продължи само Аткинсън.Гали и Дювал приключиха.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот Singulus » Пет Апр 29, 2005 19:45

Погледнато откъм времената с изключение на Грохнолм, който не е в челото, нещата са доста подобни като в Нова Зеландия...Льоб с малко над 30 сек аванс пред втория Солберг, който чисти пътя отново като водач в шампионата...но коментарите са, че Льоб като втори на пътя не е с кой знае какво предимство относно по-малкото "работа" по чистене на пътя от Солберг, и въпреки това дава страхотни времена и етапни победи...интересно е какви ще са коментарите, дали толкова силно ще се засегне отново ролята на гумите...ноооооо Льоб на практика отново кърти в негов стил - без грешки, и като резултат на това постоянно увеличаване на разликата пред останалите...нека да не е само заради гумите (смешно звучи да е само заради това), но напредъка в макадамовите ралита при Льоб продължава, при все че е е несъмнено сред първите 4-5 най-добри на макадам той продължава с видима напредък да "ускорява" на тази настилка...
In the long run, we are all dead.
Аватар
Singulus
 
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 17:00
Местоположение: Sofia
Име: Росен Петров

Следваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта

cron