Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот golf_1 » Сря Ное 21, 2012 01:04

Интересно Ванка след дъж качулка,казваш че си пробвал психо атака за 0-ла на Шипка и ти е било отказано и сега си бесен,а ако ти беше казал да, сега какво щеше да пишеш, или щеше да му кажеш че си получил технически проблем, защото ресурса на мотора ти е свършил,предвид многото ти участия,и нямаше да се явиш при покана...И за тея пари не спря да мрънкаш,ше кайш че на теб ги дължат.Кажи ся защо нахрани Стратиева в форума,и защо не и го каза ти в очите,за ония глупости дет писа,да се правиш на защитник там на "някой" си,ама Катя къде е ти къде си,Катя не съм я срещал из форуми,скоро прочетох че била с добро класиране за годината,да не забравиш да и честитиш,и ако не си като Дунев И Царски даже може и да и се извиниш,ама трудна работа. :lol: .Ами що не станеш ти един организатор,и да пробваш така лекинко без парици,да направиш нещо,ама отстрани всички да те хапят яко,да видиш,не ще стискаш пръсти всичко да мине успешно,ами незнам как ще подскачаш след финала...И въобще защо споменаваш името на Росен Даскалов,че бил мерило,това вече е пародия, и надменото му писмо и поведение,и глупавите дрифтове по негова селска идея,на иначе хубавата писта Русе,та половината хора си заминаха защото не им се стоеше +2часа на 40градуса...Говориш за амбиции на организатори,апък май забравяш за амбиции на някой твой колеги,който май правят постоянно скандалите,защото са баровци и за тях правила няма,и винаги вкарват организатори в някви филми с кви ли не кавги,защото няма да могат да спят ако не са първи...И айде поговори малко за рали и планинските,че явно си ги посетил всичките и инспектирал,ади кажи там какво видя през този сезон,че ми е интересно..И организатора на Хасково е много прав писта Серес -фенове механици,а отразяване,новини,резултати никви,се едно го е нямало,добре че беше Мечков,оттук оттам да ни светва,това ли е по яко..Към Владо Гатев да видяхме Сливен на всяка цена организирано,докъде ни докара,и ми обеснявахте догодина до амина какво чудо щяло да стане в бг видяхме чудото,сега сме изритани,защото не си платихме цената,видяхме и прякото предаване на Евроспорт,всичко беше ок..Добромир Иванов -човек недей да говориш за маршали,че на Сливен видях такива тъпотии,ама не ги написах,и даже не се карах с хората,а най смешното беше,че местата ни бяха заети 10мин по късно от други хора и вече нямаше проблеми,такаче по-добре недей да говориш,че и вие не сте по далеч...И накрая и аз да кажа за смешния журналист,който първи натопи Лука Бети,как само го раздуха,сигурно е пуснал линк с статията си до Фиа,за да изгонят голямата конкуренция и да гледаме много интригуващо рали България,колко фена чух по отсечките да го плюят тоя,заедно с Джордана и фотографчето,защото хората искаха да гледат битка,а не полегнала е тодорка,защото хората мразят топачите(в казармата така се викаше на путювците).Интересно Резината го гонят на Дракон,а примера на Иван,господин Даскалов вдига скандали за същото нещо,и тва бил примера дами и господа,смях.Журналиста написа подобна статия и за планинско Търговище,там друг ас на спорта бе пропищял от лошо трасе,или можеби от загуба от 2-пъти по слаба кола,как ония навремето дет са карали в нечовешките условия са се справяли и не са хленчили,ей тва не мога да си обесня... :D
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот GT 51 » Сря Ное 21, 2012 01:58

Веднагически ти го обяснявам, остаряваш, и го караш само на спомени, ама само със спомени не се живее,нищо няма да бъде както преди, напротиФФ, всичко ще е различно, колкото и да не ти харесва :mrgreen: Що се касае за Страшо, много малко хора могат да му стъпят и на малкото пръстче, за това което пише, ама истината понякога боли, дали е прав или крив...хората ще го оценят.Обективната журналистка, понякога не се харесва на Сульо,Пульо и Мамульо, но това си е техен проблем :mrgreen: И на края да подчертая....най - малко пък той е пристрастен журналист.Айде лека ноШт със спомените за Комунизма и Комсомола,другарки и другари и тем подобни .....да не ме баннат... :mrgreen:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот efco » Сря Ное 21, 2012 09:27

Не разбрах само господин Иван Шопов господ ли е началник ли е психолог ли е организатор ли е пилот ли е фен ли е разбирач ли е счетоводител ли е адвокат ли е ??? Я по добре почни да ходиш да гледаш състезания после се опитай да участваш и най накрая се опитай да организираш едно състезание и тогава се занимавай с мен и другите организатори !!! Представи си че не съм на 7 години да ме пробваш, и може да съм повече от теб психолог а защо не и в друго, за да очакваш че ще караш форлойфер на Шипка! Като ти дадоха възможност на Българка и не кара пак ли ги пробва и тях ! По добре изпълни по горните ми пожелания към теб ! Жив и здрав бъди!
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот golf_1 » Сря Ное 21, 2012 11:10

GT 51 написа:Веднагически ти го обяснявам, остаряваш, и го караш само на спомени, ама само със спомени не се живее,нищо няма да бъде както преди, напротиФФ, всичко ще е различно, колкото и да не ти харесва :mrgreen: Що се касае за Страшо, много малко хора могат да му стъпят и на малкото пръстче, за това което пише, ама истината понякога боли, дали е прав или крив...хората ще го оценят.Обективната журналистка, понякога не се харесва на Сульо,Пульо и Мамульо, но това си е техен проблем :mrgreen: И на края да подчертая....най - малко пък той е пристрастен журналист.Айде лека ноШт със спомените за Комунизма и Комсомола,другарки и другари и тем подобни .....да не ме баннат... :mrgreen:

Незнам дали го карам само на спомени,ама ти май гледаш състезания от сайта на Стрaшо, и така даваш мнения..Когато започнеш да ходиш на състезания на повече от 50км,около остта ти,тогава ми обеснявай,и казвай на хората сулю и пулю,защото ти в този стил(точно сулю) пишеше за състезанието на Аладжа манастир,няма да го има,и после кото имаше най много фенове,даже и от повечето ралита,не гъкна,ама сега ми пишеш за обективна журналистика в България-хахахах ти да не живееш в друга държава...И каква истина боли бе,истината че като излезеш от вас е пълно с боклуци,дупки,мизерия, а оня ми пише се едно иска да види някоя немска писта,е как да стане на фона на цялата мизерия в тая държава..Другитя пък искали трасе за планинско като в Австрия,щото нашето имало 2 превала,ама в Австрия като си тръгнеш от трасето излизаш на някой аутобан,а тука излизаш в мизерията за да се прибереш в къщи,и понеже искате лачено,ами да карат 5 кръга на серес пред 50 човека и всичко да е ок,не съм ходил на Хасково,ама на последното Търговище бях,и почти никой не мрънкаше,но статията беше поразителна на обективния ти другар...И не ми говори за Комунизъм,защото тогава поне някаше хора да ровят по кофите...
Последна промяна golf_1 на Сря Ное 21, 2012 11:13, променена общо 1 път
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Ное 21, 2012 11:13

Тихомире,
Никъде не съм споменал психо-атака.:)
Ще ти го кажа с едно изречение - понякога човек задава въпроси, чиито отговор знае предварително само за да е сигурен, че е на прав път.
И не, не съм бесен - искрено се забавлявах със ситуацията - то не бяха мрънкания, оправдания и т.н.

За парите не мисля, че мрънкам, а искам правда! И да знаеш - мои са, както и на всички колеги, които са внесли членски внос, платили са лицензи, глоби и т.н. Омръзна ми да се замазват присвояванията ня някои хора и вечно да минават между капките. Ако не си забелязал - не чакам проблема да касае лично мен за да се опитам да го реша.

Катя не смятам да я коментирам, че съвсем ще пожълтее темата. Извинение не смятам, че дължа, защото не съм използвал обидни епитети или публикувал неверни неща. Оцених поведението и, а на това всеки има право.

Я... Организатор без парици? Не завъртя ли току що омагьосания кръг и се стига пак до "липсващите пари". Е, защо по ангелите тогава защитаваш лакомията и наглостта на тези, които ограбват другите?
Ще организирам състезание ако и когато съм убеден, че имам нужните сили, средства и желание всичко да бъде на максимума. Тук мога да дам за пример "Хеброс" тази година.

И стискането на палци би трябвало да те подсети за безобразно ниското ниво на безопасност. Това имах предвид.

Ванката Бакърджиев е прав за "Серес", но това може само да те подсеща къде и защо са проблемите, които не се решават сума ти време. Ербап е нашата БФАС - тя на Евроспорт отряза главата, та един затворен маршрут ли няма да сътвори?

Румен и Илия не смятам да ги коментирам изобщо. Мисля, че те със собствени сили и поведение придобиват облик, който няма да харесват пред време и това си е кръста, който ще си носят сами.

Ако държиш ще ти кажа и за ралитата и планинските.

За мен лично тази година имаше едно изпъкващо рали и това бе "Хеброс". Направено както трябва, отразено подобаващо, с доста участници и страхотни мерки за безопасност. При останалите виждам или старото ниво или пропадане надолу. "Твърдица" диша във врата му и искрено се радвам и оценявам усилията на организаторите му догодина да бъдат с още едно ниво нагоре. По този начин се вдига нивото впрочем - с пряка конкуренция и мисля, че резултатите са показателни.

В планинския шампионат образец бе "Българка", на второ място нареждам "Шипка" и "Аладжа". Ако някое от тях трябва да е еталон, то това е "Българка" - сигурност, перфектна организация, спазване на часовия график, навременна информация и т.н. и т.н. Това не означава, че другите "не струват". Нормално е да се "прозвъни" дадено мероприятие като "Аладжа" и през следващата година да е на максимума, стига да има сили и желание.
За смехотворните твърдения, че с чист слик трябва да се кара по ужасно мръсно трасе като "Узана", защото "нямам пари" няма да говоря повече. Ученичетата, които са слагани тук и там за маршали, че е по-евтино също няма да разисквам.

И в крайна сметка Тихомире каква теза защитаваш? Че трябва да сме радостни и доволни, че нещата позакърпени кретат, но все пак има нещо ли? Аз лично защитавам друга - всички състезания трябва да се организират аналогично на "Хеброс" и "Българка", да има пряка конкуренция между самите организатори, еднакви правила за участниците, ЕТИЧЕН КОДЕКС, който забранява поведение като на селски тарикати, еднаквост в правата и задълженията на всички членове на БФАС и т.н. и т.н.

За мен лично годината е невероятно слаба и затова не е виновна кризата. Виновни за провалите са тези, които с действие или бездействие са довели до тях. Не видях сбъдване на предизборните обещания за финансови средства, които ще се появят, силно медийно присъствие, ред, законност, нов Устав и т.н. Видях скандали, сплетни, интриги, преливане от пусто в празно и връщане назад. Лиценза пред ФИА си е в СБА и в частност г-н Янакиев, календара за догодина не е издаден, което ще рече, че не може да се търсят рекламодатели навреме, промените в правилата в средата на сезона доведоха до страхотни скандали, а нагаждачеството и шуробаджанащината властват отново.

Факт е, че например Добри и Росен по собствена инициатива пишат писма до колегите си. Те са "от двете страни" на барикадата що се касае до пряката им конкуренция. Щом и двете страни сигнализират за проблем - значи такъв наистина съществува и не си го въобразявам само аз. Болшинството от хората си затварят очите до момента, в който даден проблем не касае пряко тях самите и затова рядко се променят нещата. Виж решенията на така наречения Трибунал например... Ще останат забравени от времето като всеки друг път. Но стига толкова... Мисля, че ти отговорих на всичко, което ме попита.

Ефко,

Както винаги не отговаряш на нито един въпрос, а само се опитваш да отклониш темата в друга посока.
Чудиш се кой съм аз ли? Ще ти кажа. АЗ съм този, който докато има сили и желание няма да остави теб или който и да било друг да присвоява, дерибейства, лицемерничи или да си играе с живота на колегите ми заради някой и друг лев отгоре.
Пак да те питам:
- На коя дата си плати членския внос (така нареченият клубен лиценз)?
- Имаше ли истински и реален такъв, когато проведе "Шипка"?
- Как така си изключен, но същевременно си пълноправен член? Ако не вярваш на мен ще ти приложа отговор от Ради, в който потвърждава, че не си част от БФАС.
- След като имаше предостатъчно богат бюджет през тази година (преди време извадих справка какви пари са гласувани за теб и клуба ти) върна ли поне част от старите задължения?

И бъди така добър и не ми давай препоръки как трябва да участвам в автомобилния спорт. Ще ти припомня, че по времето, когато се състезавах във всяко едно планинско или пистово състезание ти още прохождаше като организатор, но пък раболепничеше още тогава на "силните на деня". Когато Ники ти каза в очите, че не ставаш за член на УС на АДАС ни намрази жестоко и от този момент АДАС бяха черните овце за теб. Още помня треперенето на ръцете ти до изборната урна, когато Камен не успя да се пребори с Александров. Имаш ли идея колко много неща помня, че да трябва тепърва да създавам нови спомени?

И ако не смяташ да отговориш на поставените въпроси, по-добре не драскай. Знам, че етиката и съвестта са далечни и необясними за теб понятия, но не желая да влизам в дискусия, в която другата страна ще е като развалена грамофонна плоча. Благодаря!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот efco » Сря Ное 21, 2012 12:16

Когато покажеш че разбираш поне малко от автомобилен спорт ще ти отговоря на всички въпроси ! Кой с какъв бюджет и какво прави не е твоя работа не си им го постигнал ти с трудът ти на писател ! Аз организирам Шипка от 2003 година което отново показва че май ти прохождаш в фен средите а не в спорта! Поне спри да показваш колко си далече от материята наречена Автомобилен спорт! А това че не ти се иска Шипка да е най доброто планинско не означава че не е най доброто просто си е твое мнение в качеството ти отново на ФЕН !
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Ное 21, 2012 14:18

Ефко, Ефко...
Спри да се мъчиш да ме охарактеризираш и напиши някакъв смислен отговор.
Иначе става като в народната поговорка "Гузен негонен бяга!".

Мога да ти го кажа и в прав текст - "Ефко Рейсинг" няма заплатен членски внос за 2012г. в предвиденият от Наредбата срок. "Ефко Рейсинг" бе изключен като член от предишният УС на БФАС, това изключване бе потвърдено и от текущият УС и съгласно Устава има право да възобнови членството си само и единствено по волята на ОС - нещо, което не се е случило. "Ефко Рейсинг" продължава да дължи 2бр. незаплатени такси за организиране на състезание от планинския шампионат, наравно с другите организатори.
На базата на това ще ти кажа, че ако приемем, че аз съм фен, то ти като Председател на "Ефко Рейсинг" по време на случилото се и описано по-горе, очевадно си човек, който е спестил (или присвоил) конкретна финансова сума за сметка на останалите членове на БФАС. Като такъв не си имал и нямаш правото да организираш състезания от календара на БФАС и да излъчваш състезатели.
Факт е, че се случва обратното. И да не решиш, че имам против Планинско "Шипка". Тц, съгласен съм да го има, но не съм съгласен да бъдеш "по-член" от всички останали в БФАС.

Колкото до разбирането на автомобилен спорт с удоволствие бих ти доказал, че на тема правилници за провеждане и участие, йерархията им, структура на БФАС, начин на управление, годишен баланс, бюджет и подвластност на конкретни закони, управление на автомобила в състезателни условия и т.н. имам предостатъчно добри, а вероятно и по-пълни познания от твоите.

Така или иначе си караш по старому и вместо отговори (като за предложенията за промяна на Наредбата, екип за УС, цели, стратегии и начина за постигането им) продължаваш да хвърляш безпочвени обвинения за да се размие темата. Не смятам да продължавам безсмислената дискусия с теб конкретно. Ще мине още малко време и ще се преориентираш спрямо посоката на вятъра.

И едно ще те посъветвам (нещо, което ти казах и преди) - ако ще организираш нещо, прави го от сърце! Не си създавай и титулувай сам оценките за направеното, а остави крайните потребители (състезатели и фенове) да направят реални такива. За пример можеш да вземеш "Хеброс", "Аладжа", "Българка"...
Колкото и да не ти се иска по доста параграфи изоставаш от тях. Не че нямаш възможността да ги достигнеш, а все ти се свиди. Нали все пак за и от едно състезание живеем!

Край на лиричното отклонение.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот trouble » Сря Ное 21, 2012 14:43

Не се сещам в коя тема се пренасочиха тези обсъждания, затова нека да продължат там. Нещо БФАС- ала бала, иначе рискувате тази тема да стане 88 страници и да излезе от същността, за която е създадена.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот efco » Сря Ное 21, 2012 16:15

Така както си започнал да ме клеветиш и да лъжеш на това публично място, за това аз дали съм платил и кога, дали съм член на БФАС и дали съм си провел състезанието без да съм имал право и лиценз и много други, по този юридически казус като гледам мога да заведа дело срещу теб с което да ми "съдействаш" да започне АСК "Ефко Рейсинг Казанлък" сезон 2013 с един добър бюджет!!! Така че продължавай да го правиш , а аз ще те чакам на едно друго място !!! Не съм крадец , не съм лъжец , не съм ощетил никой и не дължа пари на БФАС !!! Ако само ти смяташ че това състезание се прави без сърце то тогава ти не си дори и никакъв ФЕН!!! Това че ти нямаш поле за изява къде да блеснеш и да бъдеш актуален не е мой проблем - "Проблема на давещия си е проблем на самия давещ ! " Плащаш си всяка година 600 лева членски внос на АСК за да си част от автомобилния спорт а нещо не ти се получава освен да показваш неговото нежелано лице! И не мисля повече да отговарям или пиша защото ме е страх да не би болестта да е заразна , че като гледам все още не се е намерило лекарство което да помага ! А относно посоката на вятъра, мисля че уринирането в неправилна посока на вятъра води до мокър лицев ефект, и не ме плаши с това което искаш да кажеш между редовете! Аз мога и да не бъда част от този спорт в бъдеще и имам с какво да се занимавам,12 години съм в него и съм оставил нещо! Притеснявам се за теб, че ако го няма и този форум незнам ?!? Отиди на темата ШИПКА 2012 и виж колко хора са недоволни и какви проблеми е имало, как е нямало тоалетни как е била груба охраната , как трасето е било под всякаква критика, как е нямало резултати написани на картон, как това състезание е била най селската кушия и нищо не е било наред защото имам съмнение, че може би пищова ти е бил тук но теб те е нямало ! А може би проблем с очите? И ако някой казва на черното бяло си единствено и само ти! Не се мъчи да ни скараш организаторите кой е по, по, най в стил на един журналист твой приятел, и това няма да ти се получи бъди сигурен ! Ако имаше действащ "ЕТИЧЕН КОДЕКС, който забранява поведение като на селски тарикати" поради уронване престижа на автомобилния спорт ти отдавна нямаше да си част БФАС ! И пак те приканвам да се вслушаш в моите пожелания от предния пост ! Приеми моите пожелания за крепко здраве! Жив и здрав бъди!
Към Краси Славчев, извинявам се от мое име! Наистина няма смисъл, форума е за нормално човешко общуване и обмяна на информация свързана с автомобилния спорт, както го правите Вие феновете и трябва да взимаме постоянно пример от Вас .
efco
 
Мнения: 355
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 16:01
Местоположение: Казанльк
Име: Стефан Драганов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Ное 21, 2012 19:44

Оффф...
Аман от лицемерщини, празни приказки и биене в гърдите.
Можеше простичко да отговориш на няколко въпроса, но вероятно не ти допадат отговорите.
Не знам коя болест се лекува, но вместо параноични думи за скарване възприеми сравнението с други състезания като добронамерен опит да ти се покаже как трябва да се случват нещата. Не всичко е черно на този свят, да знаеш.

В този ред на мисли, предай и на Ради, че според теб е лъжец, точно колкото и аз. Пак казвам - ще ти дам подписан от него и подпечатан от БФАС документ, в който твърди същото, което казах и по-горе.

Много, много ще се радвам да ме поканиш в Съда, но съм повече от убеден, че и това е поредното ти празнодумство.

Виж, в едно си прав, дори в опита ти да раболепничиш, барем те подкрепи някой. Взимай пример от феновете, от тези които наистина милеят за спорта, а не за джобовете си. Опитай се да водиш дискусия, подкрепена с факти, вместо да обръщаш на панаир и празно плюене всяка тема, в която се обадиш.

Останалото от мнението ти е празна загуба на време. Поемам и своята отговорност, че за кой ли пореден път зададох въпроси на стената.

Да ме прощавате пичове за отклонението.

P.S. Моля не цепете темата на две. Нека си остава свързаността на темите, откъде е почнато и през какво е минато.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Сря Ное 21, 2012 21:26

Едно клипче от менhttp://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pB2mgNQ4LTk#t=101sОн борд камера Андрян Влахов,малш шанс,корсата остана без втора скорост след рестарта :(
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот sparcostz » Сря Ное 21, 2012 21:43

Неможа да пребори пежото.А как се обарна саксото?В гумите ли се бутна?
sparcostz
 
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 22:29
Местоположение: Стара Загора
Име: Атанас Цонев

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Vlahov-Motor-Sport » Чет Ное 22, 2012 07:56

Можеше да го пребори,и то на няколко пъти :D
Аватар
Vlahov-Motor-Sport
 
Мнения: 225
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 18:43
Местоположение: софия
Име: Трифон Влахов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Л. Мечков » Чет Ное 22, 2012 09:58

Избягвайте подобен род кавги тук, много хора четат и си мислят, че са попаднали на друго място :lol: ! Моята гледна точка е по-философска за повечето, но реално е много обективна. Всички ние - пилоти, организатори и тн... сме вързани като свински черва. Вижте само колко е порочен шампионатът, и не само пистовият - всичко се гради на познати, приятели, връзки, симпатии и интереси. Това се нарича липса на дисциплина, която е основата за изпълнение на правилника и прилагане на законите в него. Човекът Х направил неумишлено нарушение е помилван от комисарят Y , защото:
а: - комисаря е потупан по рамото от друг по-нагоре
б: - комисарят счита, че това нарушение не е нарочно и "помилва" съгрешилия
в: - най-честото явление - мегапростотия и скандал - изведнъж всичко се забравя "в името на спорта", който спорт така, или иначе липсва.
В последствие пилотът Z прави нарушение срещу пилотът Х и пилотът Х си замълчава, защото пък преди това е проявена снеизходителност към него...
Или примерно Х е спонсор на Y, който е организатор на дадено мероприятие. В един момент си предсатвям, ако човекът Z пък е роднина на спортен комисар за какъв панаир ще стане на въпррос :lol: Най-големите виновници сме ние пилотите, ние позволяваме тези неща! И когато ни настъпят цвилиме, когато ни приложат закона сме ощетени, ругаеме, обиждаме, кълнеме се един друг. В крайна сметка обвиняваме федерацията, която е наш продукт и маша за разправии. Ние нямаме един читав шампионат. Ние не решаваме състезанието на трасето, а после се чудим къде е грешката. Ефектът на доминото няма да спре, защото първо НИЕ- участниците в шампионата трябва да бъдем дисциплинирани, да се уважаваме, да бъдеме прегледни, с чисти автомобили, чисти боксове. Ние не сме - ние отиваме на барбекю и помежду другото правим скорости до тарелката с кебапчета, приличаме на скъсаняци и зомбита, ние си казваме "здравей" лицемерно, а вътрешно се псуваме. Просто сме си такива, от нас идва проблема. От нас, през федерацията до организаторите - вързани сме здраво и сме много тясно зависими. В момента отстрани сме един готов продукт за реклама на оркестър Ориент и на Пайнер Мюзик. Няма как да има 10 секунди за обобщение на едно състезание, а за скандалите да има пет вестника с по три страници и няколко предавания сутрин да тръгват ни в клин, ни в ръкав с поредната драма и кавга помежду ни :D Един вид трябва всеки да вземе по едно огледало и наистина да се попита - какво е дал и с какво е допринесал, че да иска същото от някой друг. Ако бъдем честни - над 95% ще се светнем, че грешката е в нас, другите 3% трябва да са шизофреници :lol: 2% ще са овци, това е положението от моята гледна точка.
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот QUATRO » Чет Ное 22, 2012 10:37

Л. Мечков написа:, ние си казваме "здравей" лицемерно, а вътрешно се псуваме.


Е тук си много прав ...... :mrgreen:
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта

cron