Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Л. Мечков » Нед Ное 18, 2012 13:45

Страхотно състезание на "Кралския клас", от 9 коли, финишират 4 през една обиколка :D :D :D Страшно недоразумение. После били атрактивни, атрактивни.... без коментар...
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот stoks1 » Нед Ное 18, 2012 14:35

Л. Мечков написа:Страхотно състезание на "Кралския клас", от 9 коли, финишират 4 през една обиколка :D :D :D Страшно недоразумение. После били атрактивни, атрактивни.... без коментар...


Пълния провал наистина от 8 коли 4 останаха... да се състезават. Големия клас много зле тази година. В по-малките беше по-добре, но както и да е няма да се оправят нещата в България скоро явно...
stoks1
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 22:11
Име: Стойчо Стоев

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Л. Мечков » Нед Ное 18, 2012 15:34

stoks1 написа:
Л. Мечков написа:Страхотно състезание на "Кралския клас", от 9 коли, финишират 4 през една обиколка :D :D :D Страшно недоразумение. После били атрактивни, атрактивни.... без коментар...


Пълния провал наистина от 8 коли 4 останаха... да се състезават. Големия клас много зле тази година. В по-малките беше по-добре, но както и да е няма да се оправят нещата в България скоро явно...

Значи, за да седя като бабичка пред компютъра и да си разчешвам китките, а не да карам, нещата не са розови.Кола има, пари има, гуми има, но не ме удовлетворява това, което виждам като зрител. Смешно е..... Не сме дорасли за такъв клас, ама изобщо. Някои авторитети си помислиха, че освобождението на даден клас е свободия и се объркаха така, както на времето си мислехме, че и демокрацията е свободия. Начи запретваш ръкавите, правиш една туристическа кола 700-800-900 коня за ПИСТА!??? :o Тея вампири, ако се уцелят да вървят през една, две секунди, няма да финишира нито един! Защото, ако трябва да се покарат на максимум, задължително се разпадат, задължително! Нека някой ме обори с факти - кога за последно е видял битка през цялото състезание, независища от техниката ??? Кога ? 2009-та примерно :lol: Ние сме много отворени, имаме си "кралски освободен клас" с коли, подготвени да изкарат евентуааално едно планинско, ама да не е като тва на Пещера, че и там ще окапят повечето. В цял свят туристически автомобили се карат с атмосверни, серийни и доста разтоварени двигатели, ама ния сме хитри, караме си драгаджийките по пистите, та даже си имаме и лимит - под 36 километра да не е пистата, щото била къса. Съдбата обича да ни иронизира, именно Румен Дунев искаше много километри, ама ин ги слаб ангелът на колата! Точно неговата най-вече. За мен един изключителен пистов пилот с кола пълен провал. Това ми е мнението на мене, не че съм някакъв фактор, но бях част от цирка и за маааалко да се лъзна и аз по тая "евтиния" Е-макс и писта :lol: БлагодАрим, ша пропсуна! Това е мнението и на много мои колеги, които уж бяха пълнеж, а в действителност бяха интригата, масовостта и до голяма степен красотата на спорта, както се вижда без тях е трагично. Хората се заблуждават, че "звездите" правят спорта, ето ви звезден спорт! Дори и с много пари и спонсори, резултатът е потресаващ.... Какво да кажеме истиските хобита, дето сме се насекли при професионалистите :lol: За първи път се случва да имаме годишни шампиони без нито една битка на трасето, а само живуркане за завършване, и не са виновни те, нещата са комплексни....
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот D.Nikolov » Нед Ное 18, 2012 16:54

Засичям няколко изказвания във форума по този повод от г-н.Л.Мечеков -
Подкрепям го в тази посока на 100%, както и не само аз но и всички в нашият клуб.
Много пъти сме коментирали,че техническите правила в група Х ако работят горе долу добре за Х1.2 и 3
то за Х4 са почти пълен провал, вероятно заради болните амбиции на много малък кръг от хора.

Преди време бях вметнал в една тема част от сериозен проблем за гр.Х4( viewtopic.php?f=3&t=6013&start=30) С две думи - Как така освобождавате двигателите със свръх пълнене, а пък ги приравнявате с коефицент(пише "нужния" ) зада отговарят на кубатурата на атмосферен по което да се отнесете в тегловна категория!?!!??
Ама кой е този коефициент? и защо?- Предполагам 90% от форума ще ми кажат "ееее " 1.7 Разбирасе!!! Пълни глупости!
Да ви НАПОМНЯ Единствения коефициент за приравняване на агрегати със свръх пълнене към кубатура е приложен едниствено от FIA(1.7за бенз. и 1.5 за дизел) и само за хомологирани коли от групите А, Н и Б(като всяка група има и отделни изисквания-нищо общо с националната Група Х)

До скоро неме бъркаше понеже нямаме болни амбиции за тази група, но нещата трябва да се променят и ще трябва да бъдат поставени за разглеждане през зимната пауза.
Аватар
D.Nikolov
 
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Фев 15, 2006 18:21
Местоположение: Бургас
Име: ДИМИТЪР НИКОЛОВ

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот stoks1 » Нед Ное 18, 2012 17:55

Ето ви две новини, които написаха днес Хасковските репортери :)

http://www.haskovo.net/news/116734/%D0% ... 0%B4%D0%B8

http://haskovo.info/index.php?option=co ... 5&Itemid=2
Последна промяна stoks1 на Нед Ное 18, 2012 17:57, променена общо 1 път
stoks1
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 24, 2010 22:11
Име: Стойчо Стоев

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот QUATRO » Нед Ное 18, 2012 17:57

Л. Мечков написа:Честито на Ерменко, Резината и Радко, както и на всички завършили. По мои сметки Ерменко е шампион в А6 и вице в генералното, Резината също би трябвало да е шампион в Х2, но откакто няма временно класиране на нито един сайт, всичко ми е мъгла


Има ве - ето тези момчета се стараят да има временно класеране - http://vromos.bg/%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0% ... %B7%D0%B0/

Честито на всички победители и шампиони по класовете си .

пп. Останалото не искам да коментирам - дано догодина всеки си извади нужните изводи - наистина Дано иначе - ЛОШО.
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот dod0 » Нед Ное 18, 2012 17:57

Пълна пародия беше тая "писта" !!!

Маршалите бяха под всякаква критика, някъв селянин там ни накара да се махнем от мястото което сме избрали да гледаме защото било опасно и организатора така бил казал... А си бяхме зад лентата, това стана 5 мин. преди старта на 1-вата серия !!! Мога и да кача снимка от мястото да видите колко е "опасно"...
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот hrisj » Нед Ное 18, 2012 20:26

Някой знае ли дали отново ще качват такива видеота на трите класа като миналата година.
hrisj
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Сеп 19, 2011 20:19
Местоположение: Хасково
Име: Ангел Ангелов

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот madGRaF » Нед Ное 18, 2012 23:58

Във facebook става истинска селска свада между Царски и Дунев, направо им се чудя, като малки деца са :(
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот dod0 » Пон Ное 19, 2012 00:14

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 586&type=1

Малко снимки от мен от Неделя. :)
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот GT 51 » Пон Ное 19, 2012 01:22

madGRaF написа:Във facebook става истинска селска свада между Царски и Дунев, направо им се чудя, като малки деца са :(


Допреди малко четох и аз, ей така имах време за губене , пък и да си почина... 8)
Нямам думи, това е недопустимо ! Просташките изказвания, селските епитети , арогантното ви поведение , говорят колко ви е Интелектуалното ниво.! А сте шампиони.На нито един Шампион в БГ не му отива да говори по този начин ! Колкото и да сте Шампиони ,с тези си писаници се показвате като неграмотни селяндури, даже и срамуващи се да пишете на български.По този начин ВИЕ отблъсквате феновете си, хората които ви се радват,подкрепят , и най-вече са заради ВАС на състезанията.....Жалка картинка сте в махленския спор, но това е отражение на управлението , реалната ситуация, и недай си Боже в бъдещето на автомобилния спорт.Жалко !Шампиони ! :twisted:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот boris » Пон Ное 19, 2012 08:06

Резината- Росен Костов. Истински победител тази година в Х2. Много се радвам и съм истински щастлив , че показа на всички истинско каране и борба до последно. Истина е че Тайм-атака подготвя много добре пилотите за тази дисциплина. Яд ме е за Ангел Григорчев който също е рожба на аматьорските шампионати и показа че може да бъде първи при професионалистите. Макар и без официални спонсори и с помощ от приятели показаха ,че не само с бърз автомобил може да се печели. Каране си трябва и то мъжката. Успех за догодина на всички :)
boris
 
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Мар 11, 2010 19:33

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот golf_1 » Пон Ное 19, 2012 11:02

madGRaF написа:Във facebook става истинска селска свада между Царски и Дунев, направо им се чудя, като малки деца са :(

Хахаха можем само да им се смеем на големите шампиони, който винаги ще си мислят че са Н1 и единия и другия, за тези хора другите пилоти с малко средства не съществуват,те винаги си мислят че са центъра на събитията,щом почнаха вече и платени статиии да си пускат...Такива хора с такова поведение са ясни,те никога не могат да кажат,да аз сбърках или извинявай,те винаги са прави и толкоз...Но винаги се питам защо избягаха от ралитата,там можеби нямаше да имат такива спорове, там щяха да видят къде са точно и да осъзнаят и усмислят много неща..И аз навремето съм се кефил и на двамата, но тази злоба и негативизъм ме отблъсна, с тязи двамата последните години видяхме най големите скандали и селении по състезанията,то не бяха удари,контестации,бяганки от отваряне, и какволи още не, но явно те не осъзнават това нещо, продължават с пълна сила...Искам да честитя и титлата на Росен Даскалов сигурно му е било много интересно,да се гони сам със себе си,страхотна конкуренция,ако такива купи са му сладки,евала и на него,вдигаме нивото.... :lol:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот Л. Мечков » Пон Ное 19, 2012 15:23

Само за протокола - на пистата е станала много по-голяма простотия от словоизлиянията във фейсбук. Свързано е с отказания рестарт на Росен Даскалов и последващата простотия на старта и продължението й в щаба на спортните комисари. Само ще припомня, че на писта Дракон 2 беше отказан старт на Росен Костов поради същите причини - угаснал двигател, тогава никой не си позволи такова отношение към комисарите, двойният стандарт е най-порочната практика. Заради забавянето от свадата на старта е имало втора подгряваща обиколка и обиколките в състезателно темпо са били 11, с една по-малко. Не искам да си отварям устата на този етап, но мога да напиша страшно много неща от кухнята. Но чисто морално не го смятам за нужно, защото четат доста хора тук и ще се хванат за главата. Да не говорим, че си водя статистика за безнаказани груби нарушения на правилника от всякакво естество - от неспазване на флаговете до закъснения за преглед, неприсъствие и тн...... За много от прикритите нарушения, останали безнаказани съм виновен аз - като поредната овца си мълчах за много неща и така допринесох за отглеждането на порочни пилоти в шампионата. Естествено съм си направил своите изводи и ще се постарая за напред това да не се случва никога! Както подчертах имах възможността тази година да гледам обстойно отстрани... Много е зле работата, много! Смешни сме всичките до един. Лично за мен си дадох сметка, че ще продължа да практикувам хобито си, но не в този формат. Планинските са по-културни, като няма единоборство пряко - няма и кавги.Пистата е станала панаир на кочини и нагли и безнаказани пилоти, както и по някоя друга овца като мен, дето си затваря очите :lol:
Аватар
Л. Мечков
 
Мнения: 614
Регистриран на: Пет Май 02, 2008 19:42
Местоположение: Cosworthland
Име: Любомир Мечков

Re: Писта Хасково 17-18 ноември 2012, Нац.ш-т V кръг

Мнениеот dod0 » Пон Ное 19, 2012 17:10

"За големите шампиони и малките хора"

http://sport.btv.bg/article/komentar-na ... -hora.html
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 20 госта