Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Андрей Стефанов » Вто Юли 03, 2012 21:05

QUATRO написа:Нормално е да има фалове при положение че организираш такова мероприятие за срок от 15-16-е.дни . Те даже пропуснаха и шампанското за победителите в целия тоя хаос - не че е от значение - но дано си вземат поуките и съм сигурен че догодина пак ще са 30-40к.зрители .
пп.Интересно изказване на Румен за момента на изпреварването му спрямо Царски . :lol:

Да колега именно за това пуснах това видео да видите самата изтина,добре се вижда,4е Илия пука гума и след това Румен го изпреварва ина4е не ми се вярва6е да ни изпревари просто мал6анс за на6ият отбор !!!
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Vaseto » Вто Юли 03, 2012 21:41

Пукането на гумата е в резултат на грешка на Царски. На колелото той се качи на бордюра от вътрешната страна. Прав си, че човек с неговия опит не би позволил на Дунев да го изпревари. По отношение на това на кой какво му харесва, публиката се разделя на две групи. Едната се чуди какво правят там тези картинги и дрифтъри, а другата се пита тези с номерата(пистарите) да кога ще обикалят без да се изпреварват. Организатора се опита да даде на всекиго по нещо.
Аватар
Vaseto
 
Мнения: 143
Регистриран на: Съб Апр 14, 2012 18:21
Местоположение: Sliven, Tvardica, Sofiq
Име: Васил Киров

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот H1pNoTiC » Сря Юли 04, 2012 14:10

Днес публикувахме и кратко интервю с Илия Царски
Аватар
H1pNoTiC
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 00:29
Местоположение: Бургас
Име: РИНГ МЕДИЯ

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот uBo » Сря Юли 04, 2012 14:50

само да попитам как така става, че за всичко изкарахте виновни дрифтърите ??? защо като отидете на дракона не казвате, че там сте се подхлъзнали заради тях при положение, че тази писта се използва за дрифт в повечето случай ...
uBo
 
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Мар 07, 2010 20:44
Име: Ивайло Бочуков

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Юли 04, 2012 19:29

В интерес на истината дрифта точно около островчето, а иначе казано, където автомобилите трябва да спират от ~200км/ч до около 60 си е меко казано от опасно. Разбирам желанието да се внесе разнообразие и емоция, но надали това е най-добрият начин.
В едно съм сигурен - не е било направено с умисъл за "по-лошо" състезание и излишно се спекулира с името на Росен. Знам, че някои хора не харесват това, че е имал възможността да закупи автомобил като Радикала, но едно ще Ви кажа - не е виновен този, който е успял, а този, който мрънка но не успява.
Разочарован съм от малкия брой участници на фона на гръмко рекламираните в този форум 70+ заявки. Оказаха се въздух под налягане, а явно разковничето за по-голям брой участници не е само в удължените хомологации.:)


P.S. Все си мислех, че латиносериала Румен-Илия е завършил, но явно има нови сезони.:D
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот QUATRO » Сря Юли 04, 2012 20:37

P.S. Все си мислех, че латиносериала Румен-Илия е завършил, но явно има нови сезони.:D

Иване хора като вас би трябвало най добре да знаят че тези латиносериали са вечни . Незнам на какво се очудваш . :lol:
Ако Румен вярно дойде да кара на Панагюрище със сигурност ще е МНОГО интересно - въпреки това че няма да има пряк двубой.
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот golf_1 » Сря Юли 04, 2012 20:47

Иван Шопов написа:В интерес на истината дрифта точно около островчето, а иначе казано, където автомобилите трябва да спират от ~200км/ч до около 60 си е меко казано от опасно. Разбирам желанието да се внесе разнообразие и емоция, но надали това е най-добрият начин.
В едно съм сигурен - не е било направено с умисъл за "по-лошо" състезание и излишно се спекулира с името на Росен. Знам, че някои хора не харесват това, че е имал възможността да закупи автомобил като Радикала, но едно ще Ви кажа - не е виновен този, който е успял, а този, който мрънка но не успява.
Разочарован съм от малкия брой участници на фона на гръмко рекламираните в този форум 70+ заявки. Оказаха се въздух под налягане, а явно разковничето за по-голям брой участници не е само в удължените хомологации.:)


P.S. Все си мислех, че латиносериала Румен-Илия е завършил, но явно има нови сезони.:D

Самоче тоя дето мрънка ще си остане фен на Боби Григоров и колегата му с Фиата, защото поне хората са си купили нещо истинско за разликато от тази формула 500кг по лека,и човека щял да се конкурира с някой,пълен смях,както каза един градски на Даскалов,поредното недуразумение.... :lol: Ако една секция с купи са голям престиж на фона на тази конкуренция с Радиала,евала.То и без туй в големия клас на БМВ-то и на тавана да му преместят мотора,винаги ще е последно,поне в малкия клас ще има конкунция...Ако Боби пък бе в доста по силния Фиат,тогава и една обиколка нямаше да му даде на Радиала...Но затова има и планински дисциплини,ще бъда щяслив ако Росен пусне формулата на планинско,да видим Панчугов колко ще му сложи за 5км завой....Иване не всички фенове им харесват пилоти който дават зверска гас по правите,и после ще обясняват че вдигали конкуренцията в класа.... :lol:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот Иван Шопов » Сря Юли 04, 2012 21:18

Golf1,
За латиносериала съм наясно, но все си мислех, че страстите не са толкова лесноизбухливи. А и все пак, каквото и да се говори ( в интервюта или другаде) - резултатите са единственият важен фактор. :)
Относно Радикала и т.н. и т.н.
Това, че ти харесва нечие пилотиране не означава, че трябва другите да бъдат пренебрегвани. Не забравяй, че все някой е първи в дадено начинание.
Ако допуснем, че си прав, то отдавна трябваше много хора да са вън от спорта, само защото подхождат различно.
Помниш ли Асен и Голфа? Човека мина през сума ти глупости, че чак и в "Технотест" искаха да го пратят. След абсолютно вярното твърдение, че ако този автомобил мине "Технотест", то той ще има правото да го произвежда, страстите поутихнаха.
Ами първият Супер 1600? Ако не ме лъже паметта Румен затваряше останалите в А6 с 2 до 3 обиколки на същата писта "Русе" и практически караше сам в този клас. Трябваше ли да бъде оплют, защото е инвестирал в такъв автомобил? Ето че времето доказа, че в тези автомобили има смисъл и се радваме на доста повече Супери от преди. Ако бяха отречени и забранени, то преди няколко дни Боби с какъв автомобил щеше да те/ни радва?
Пежото на Мичкин? Първият Супер 2000 на Крум? Аудито на Ники? WRC-то на Илия?
Винаги е имало някой, който е с едни гърди напред и наистина в конкуренцията се ражда по-добрият спорт.
Аз лично винаги съм бил на принципа, че щом нещо е позволено от Правилника, то спокойно може да се ползва. Това, че не е моя собственост, а нечия друга не го прави лошо.
Много бой съм ял и от Ники с Астрата, и от Мичкин с Пежото (че и с Ладата) и... Така трябва да бъде! Ако нямах подобна конкуренция, нямаше да се и опитвам да развивам автомобила си. И не аз съм мерилото - такъв е принципа! Иначе автомобилният спорт ще се превърне в монотонно преживяване като кърлинга например.

Относно кой давал газ на правата и доколко радостен е този факт...
Да, на никого не му харесва, когато пилот не взима максимума от автомобила си. Но нека не забравяме, че има редица фактори, които може да са причината това да не се случва. Ако се превърне в практика - ок, човека "се вози". Лошо няма да се спомене, аз самият съм го правил за някои хора, но е излишно да се натяква от първото му състезание. След десет такива - никой няма да каже на черното - бяло.
Разни хора, разни идеали все пак. Един се радва да е в списъка с участници, друг - да вземе купичка, а трети не се задоволява и с първото място, а вече гледа към следващото състезание. Това няма да се промени, но пък нека не заплюваме всеки опитал се с нещо да подобри и без това съсипания ни спорт. Подобен опит заслужава уважение, най-малкото, защото твърде малко хора вече се опитват да правят по нещо добро.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот QUATRO » Сря Юли 04, 2012 21:36

За латиносериала съм наясно, но все си мислех, че страстите не са толкова лесноизбухливи. А и все пак, каквото и да се говори ( в интервюта или другаде) - резултатите са единственият важен фактор. :)

ЗнаЙш кво - по твоето време имаше Спорна Злоба , и всичко беше в границите на нормалното - а при тия двамата много отодавна това понятие е минало всякакъв вид ГраниЦи . Дано цялата тази история завърши колкото се може по скоро и по БезавариЙно .
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот viktor_vts » Сря Юли 04, 2012 22:56

Айде и аз да си кажа, какво мисля по въпроса "Пист Русе 2012"... На първо място нямах удоволствието да присъствам лично, бях просто зрител на живото предаване, което направиха Networx и макар и то да си имаше косурите, поздрави за усилията, подкрепата към организаторите и факта, че успях да гледам дори в Шотландия и то с минимални проблеми. На следващо място искам да кажа на всички, които негодуват срещу факта, че е трябвало да се "пекат" 5-6 часа на близо 40 градусовата жега - не е приятно съгласен съм. Ама трябва не организаторите и опитите им да предизвикат голям зрителски интерес да се плюят, а ония умните глави, дето за поредна година слагат Писта Русе в разгара на лятото! Всеки знае, че в Русе по това време не се диша лесно. После, напълно подкрепям колегата, който каза, че организатора се опита да даде на всекиго по нещо по простата причина, че публиката край трасетата не винаги знае защо е там, а дори и да знае мотивите могат да са потресаващи! Не един или два пъти съм чувал изказвания от сорта на "Айде бе няма ли да има още катастрофи!". Иначе, "дрифтърите" и картингите едновременно на метри едни от други не беше много добре съобразено, да не кажа никак. За щастие вичко мина без инциденти и се надявам, конкретно тази тема да стигне до ушите на организатора и да се "доизбистри" за догодина. Хората искат зрелище. Дадено им беше.. Под една или друга форма. Пак казвам, трябва да се сърдим на тия от дето правят календара и местят един от най-горещите стартове все повече и повече към най-горещите месеци през годината.

Относно Радикала на Даскалов, тук напълно подкрепям г-н Шопов и мисля, че никой не роптаеше така, когато Румен Дунев и Илия Царски наистина си правеха състезания сами със себе си и то в поредни години. Ами Тодор Дунев с Поршето?.. Според мен, трябва да се радваме, че успяхме да видим и такова "чудо". В същото време, Боби Григоров (сърдечни поздравления за карането) и Миро Ангелов показаха, че всъщност "чудото" не е толкова голямо и съм дълбоко убеден, че на писти с по-къси прави и по-дълги серии от завои, Радикала ще се види в приключение. Тук специално искам да искажа поздравления за Цецо Цанков, Дани Ковачев и Ерменко Ерменков, които водиха една истинска и мъжка битка и мисля, че напълниха душите на всички познавачи и любители на спорта.

Клас RS.. Безапелационен Урумов, поздравления! Дано колата продължава да се развива и да остане така надеждна както се показва от началото на тоя сезон и мисля, че титлата му е в "кърпа вързана". Поздравления и за асът Стоян Апостолов и второто място.

Клас Max - Ами какво да кажа, освен, че драмата тепърва започва поне по мое мнение. След крайно неуспешния сезон 2011 за Дунев, сега колата изглежда по-надеждна и по-добра. Царски и компания в съшото време, успяха да развият една наистина много бърза и засега доста държалива кола, което е предпоставка за яка борба между тях на пистата, а може би и извън нея. Малшанс за Илия и Маршавелов, иначе можеше да стане мноооого по-интересно. Мисля, че през следващите състезания ще стане ясно какъв е баланса на силите, просто и на тримата им трябва чисто състезание, без тенически гафове и състезателни инциденти. Тук е момента да поздравя и Ивайло Христов и Петър Петров за състезанието, което направиха.

За да обобщя впечатленията си - силна организация (не казвам перфектна, но много силна и амбициозна), за съжаление малко коли в състезанието, дори на фона на заявките; и не на последно място интересни битки в класовете, оформящи много интриги и поставящи много въпроси до края на сезона.

Поздрави от дъждовна Шотландия! :)
Аватар
viktor_vts
 
Мнения: 26
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 16:21
Местоположение: Варна/Русе/Дънди
Име: Виктор Несторов

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот 18nv » Сря Юли 04, 2012 23:14

viktor_vts,
Споделям напълно мнението ти, както и това на Иван Шопов, относно Радикала и организацията.
Дрифтърите наистина бяха опасни за публиката, особено долу до боксовете. Нека организатора си вземе поука за догодина.
Относно жегата - по-добре за всички(публика, пилоти и техника) този кръг от шампионата да е в края на Април или началото на Май:roll:
Аватар
18nv
 
Мнения: 62
Регистриран на: Нед Апр 30, 2006 19:00
Местоположение: Ruse
Име: Пламен Братанов

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот beta_racing » Пет Юли 06, 2012 08:59

Случайно резултати (в сайта на БФАС) знае ли се дали ще бъдат качени :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот chakazulu » Пет Юли 06, 2012 22:03

Сравнение на времена от квалификация 2011/2012
16 Състезатели са повторили участието си от миналата година, ако не съм изпуснал някой (Царски няма време от квалификация 2011).


X4,max/E4,max
Ивайло Христов
Квалификация 2011 - 1:35.250
Квалификация 2012 - 1:33.874

Румен Дунев
Квалификация 2011 - 1:19.991
Квалификация 2012 - 1:18.060

Константин Маршавелов
Квалификация 2011 - 1:22.332
Квалификация 2012 - 1:20.010

Росен Даскалов (различен автомобил)
Квалификация 2011 - 1:27.879
Квалификация 2012 - 1:24.471

X3/N7
Светослав Ковачев
Квалификация 2011 - 1:30.909
Квалификация 2012 - 1:32.455

Росен Русев
Квалификация 2011 - 1:32.919
Квалификация 2012 - 1:33.708

X1,2/N5,6/A5,6

Цветомир Цанков (друг автомбил)
Квалификация 2011 -1:30.101
Квалификация 2012 - 1:30.709

Ерменко Ерменков
Квалификация 2011 - 1:32.525
Квалификация 2012 - 1:36.647

Александър Павлов
Квалификация 2011 - 1:33.222
Квалификация 2012 - 1:35.624

Ивайло Симеонов (друг клас, Х1->Х2)
Квалификация 2011 - 1:35.110
Квалификация 2012 - 1:34.571

Радко Петров
Квалификация 2011 - 1:35.112
Квалификация 2012 - 1:35.160

Павел Шенков
Квалификация 2011 - 1:36.539
Квалификация 2012 - 1:39.018

Даниел Ковачев
Квалификация 2011 - 1:37.023
Квалификация 2012 - 1:34.639

Николай Ивано
Квалификация 2011 - 1:38.892
Квалификация 2012 - 1:37.389

Димитър Пенчев
Квалификация 2011 - 1:38.892
Квалификация 2012 - 1:40.043
chakazulu
 
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Сеп 13, 2008 09:05
Име: Александър Генов

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот beta_racing » Нед Юли 15, 2012 21:02

beta_racing написа:Случайно резултати (в сайта на БФАС) знае ли се дали ще бъдат качени :roll:
Тотално успиване с тия резултати :x :x :x
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Писта Русе 30 юни-1 юли 2012, Нац.ш-т IV кръг

Мнениеот veskon4o » Съб Юли 21, 2012 11:24

Някой знае ли как са класиранията за сега?
Аватар
veskon4o
 
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 17:40
Име: Veselin Zlatev

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта

cron