Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Дискусия за Българския Шампионат по Рали-Крос

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот Ferjancz » Вто Юни 19, 2012 08:53

Уви тази година не бях на състезанието, за което искрено съжалявам тъй като ми едно от любимите. От клипа, който бе пуснат във фейсбук се вижда, че субаруто спря не от загуба на инерция, предполагайки, че не е могъл да влкючи скорост, а спирането бе рязко. Не казвам имало ли е умисъл или не, но това се вижда от клипчето. Ако колегата arnest наистина има онборд от червеното субару, мисля ще е интересно за всички да го изгледат. На този етап това, което се видя от клипа, а и мисля същото се е видяло и на живо от публиката (ревностните команетари на зад кадър) сочат за спиране със спирачките, а не заради изгубване на инерция поради липса на предавка.
Иначе изключително много ме радва факта, че от година на година, започнаха да се появяват все по мощни и расови коли в кроса, една дисциплина, която за мен остава една от най-уникалните и атрактивни :)
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот dimitar r dimitrov » Вто Юни 19, 2012 09:48

Не състезатели те разбирачи, а хората които разбират и са в този спорт от доста години и са технически грамотни.А не такива със не обременена мисъл които правят съпоставка с кварталното каране и на всеки завои тръгват на 1-ва.
Дали на тази кола с 300кс.и е необходима 1-вя предавка?Вие с необременената мисъл смятам,че ще можете сам да си го обясните.
dimitar r dimitrov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 22:55
Име: Dimitar Dimitrov

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот Ferjancz » Вто Юни 19, 2012 11:54

Въпросът с 1-ва в завоя, особено когато нямаш скорост от предния звой, мисля няма нужда да го коментираме и във ВРЦ слагат първа по завои (справка youtube).
Въпросът е какво наистина е станало, защото има няколко варианта - умисъл, грешка на пилота или неправилна реакция при създалата се ситуация с невлизането на предавката в желания момент. Същото важи и за удара секунди преди това. Мился на всички е ясно, че монетата има две страни, в някои случаи дори три ;) В крайна сметка при тази дисциплина измачканите ламарини не са нещо ново, те най-големите се бутат като овни - Кенет Хансен, Мартин Сканке, Пер Окланд и т.н. клипове има за тях бол, та какво остава за нас. Не казвам, че трябва да се удрят нон стоп, но и няма как да се размине без това. Разбира се на никой не му е приятно да с еприбере от състезание с кола приличаща на ритан чайник, но пък при общ старт върху хлъзгава настилка шанса това да се случи е повече от голям, особено при силни коли.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Вто Юни 19, 2012 12:56

Напълно подкрепям мнението ви както за неизбежните понякога удари(по-често са такива и по-рядко са умишлените според мен), както и за чара на тази дисциплина и не разбирам всички, които псуват пилотите на никой колата не му е подарена за да я чупи умишлено.
А с изказването си за това на коя скорст ще тръгне в завоя колата личи, колко далеч е колегата Димитров от тези неща.
Според предавателните числа на диференциала и тези на кутията се знае на коя скорст трябва да си за да ти е в оптимални обороти колата тоест не взимаш завоя на трета защото колата ти е 300 коня и ще продължи да се движи.
Причината за рязкото спиране в завоя се крие и в изкривения носач на лявото колело от сблъсъка с Аудито, след него гумата стърже непрекъснато и колата се управлява трудно в завойте, като това води и до обръщането на субаруто във втората обиколка. Ако не вярвата мога да кача снимка на носача по-късно днес ще кача и клипа от онборд камерата.
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот mincho_bs » Вто Юни 19, 2012 13:14

arnest моля те, спри с тези безумия които пишеш.Искаш да ни убедиш в неща които са нелогични и изпълнени с огромна доза не спортсменско поведение!Истината в цялата ситуация е, че тази изключително интересна и грандиозна за гледане и каране(поне за мен е така) дисциплина, я превърнаха в изключително селска и грозна "забава".
Аватар
mincho_bs
 
Мнения: 224
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 16:58
Местоположение: Бургас
Име: Минчо Стоянов

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот cutflash » Вто Юни 19, 2012 13:53

Малко снимки:
http://www.assenov.net/gallery/index.ph ... ovech_2012
След като Субарото спря се чуваха само трясъци и мачкане на ламарини в облака прах, много кофти ситуация. Ако е било нарочно е много, много тъпо...
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот trouble » Вто Юни 19, 2012 18:10

cutflash написа:Малко снимки:
http://www.assenov.net/gallery/index.ph ... ovech_2012
След като Субарото спря се чуваха само трясъци и мачкане на ламарини в облака прах, много кофти ситуация. Ако е било нарочно е много, много тъпо...


Много добър кадър:
http://www.assenov.net/gallery/var/albu ... 1340099951

Тука ако имаше fisheye, щеше да е снимка за милиони :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот terzo » Вто Юни 19, 2012 18:36

Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Вто Юни 19, 2012 20:17

Ето това е клипчето за мен ясно се вижда, как Румен се опитва да включи два пъти първа и след това тръгва на втора(при него втора е на мястото на трета) освен това звука на правите, който се чува е от гума, която стърже в борда заради изкривения носач.
Моля за вашите коментари за сблъсъка и всичко останало.
http://vbox7.com/play:8e2a36c381
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот H1pNoTiC » Вто Юни 19, 2012 22:25

2 видео клипа онборд от Lancia-та на Петър Петров

Квалификационен тур: Неделя 17 Юни 2012

Финали B: Неделя 17 Юни 2012

Малко трепти, за което съм виновен аз, но нямахме дълги свински опашки :lol:
Аватар
H1pNoTiC
 
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 00:29
Местоположение: Бургас
Име: РИНГ МЕДИЯ

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Вто Юни 19, 2012 23:37

Нещо се покриха някои съфорумци, като мишоци. Бяха доста по активни, когато търсеха под вола теле а сега, когато имат поле за изява и видео за коментар ги няма.
Но нищо може да гледат мачовете. :wink:
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот terzo » Сря Юни 20, 2012 00:02

Моите съмнения за тапата, която се получи са опровергани от онборда. За контакта след първият завой обаче продължавам да съм на мнение, че удъра можеше да бъде избегнат. Вярно, че не му оставиха място, но Аудито беше поне с половин кола пред Румен, а първият не е длъжен да осигурява място за автомобилите зад него. :roll:
Аватар
terzo
 
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 01:17
Местоположение: Бургас
Име: Мирослав Терзиев

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот arnest » Сря Юни 20, 2012 00:16

Мисля обаче, че трябва да си с повече от една предница пред другия за да смениш траекторията, така според мен се получава засичане без да оставиш свободна траектория за минаване на колата до теб, ако приемем, че Аудито не беше влязло толкова остро преди завоя също може би нямаше да има сблъсък.
Другият вариант е Румен да спре интензивно, но мисля че от клипа се вижда, че няма необходимото време за избягване на удара.
Тези дни ще пусна още един клип, на който се вижда далеч по-умишлена проява.
arnest
 
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 18, 2012 13:30
Име: Иван Петков

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот asb2004 » Сря Юни 20, 2012 10:04


много ми е интересно защо никой не коментира това нима това че има пострадал човек от глупоста и простотията на някой комплексиран пилот не е проблем а е по важно намачканите ламарини на други двама коплексари.Питам се все пак накаде отива тази дисциплина
asb2004
 
Мнения: 155
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 07:44
Име: Борисов Александър

Re: Рали-Крос Ловеч, 16-17 юни, нац. ш-т

Мнениеот dimitar r dimitrov » Чет Юни 21, 2012 22:54

arnrst.Представи се кой си, помолих те.Ако ти имаш по богат опит от мен мол те да се види ме и да ми обясниш някой тънкости от този спорт.Може би моите 25г в този спорт не са били достатъчни да ги открия, двете години в които съм участвал евро шампионата съм ги пропилял и не съм забелязал как карат хората и как се уважават да не говори ме за дисциплината по време на състезанието.Така ,че моля те не коментирай хора които не познаваш.0888 307 440/Димитър Димитров. Обади ми се ако искаш да коментираме и разисква ме нещо от кроса.
dimitar r dimitrov
 
Мнения: 66
Регистриран на: Вто Фев 02, 2010 22:55
Име: Dimitar Dimitrov

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат по Рали-Крос

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта