Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Дискусия за Българския Шампионат на Затворен Маршрут

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот ivozet » Нед Май 20, 2012 19:56

Сложете някое видео от започналото световно първенство. :lol:
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот QUATRO » Нед Май 20, 2012 20:40

ivozet написа:Сложете някое видео от започналото световно първенство. :lol:



Довечера гледай по Евро Спорт :D
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот НРТЕАМ » Нед Май 20, 2012 21:10

Някой да има информация относно Трабанта?Отваряха ли го?
ТОВА,КОЕТО НЕ ТЕ УБИВА,ТЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН
0899748061
Аватар
НРТЕАМ
 
Мнения: 149
Регистриран на: Съб Яну 05, 2008 16:12
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Николай Тодоров

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот emo_s_klasa » Нед Май 20, 2012 21:34

НРТЕАМ написа:Някой да има информация относно Трабанта?Отваряха ли го?

Аз не виждам смисъл да го отварят, той тежи 600кг и е с 200к.с. мотор,нормално е да му върви колата толкова добре
Аватар
emo_s_klasa
 
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 22:58
Местоположение: Pleven
Име: Emil Ivanov

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот isaev_fan » Пон Май 21, 2012 00:08

Онборд от "Ориза" на Любомир Мечков - http://www.youtube.com/watch?v=0wfo2-zAp9A
Изображение
Team: INTERLEASE Racing
Driver: Ignat Isaev
Co-Driver: Stefan Kordev
Аватар
isaev_fan
 
Мнения: 334
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 00:42
Местоположение: София
Име: Теодоси Димитров

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот REZINA » Пон Май 21, 2012 01:06

emo_s_klasa написа:
НРТЕАМ написа:Някой да има информация относно Трабанта?Отваряха ли го?

Аз не виждам смисъл да го отварят, той тежи 600кг и е с 200к.с. мотор,нормално е да му върви колата толкова добре

Бе тя кът си е нова колата......... :wink:
Браво поздравления към всички учасници........много добро каране се получи :D
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот НРТЕАМ » Пон Май 21, 2012 07:46

а я кажи на теб какво ти се случи,че се предаде?
ТОВА,КОЕТО НЕ ТЕ УБИВА,ТЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН
0899748061
Аватар
НРТЕАМ
 
Мнения: 149
Регистриран на: Съб Яну 05, 2008 16:12
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Николай Тодоров

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот emo_s_klasa » Пон Май 21, 2012 09:19

НРТЕАМ написа:а я кажи на теб какво ти се случи,че се предаде?

за кого питаш ? за РЕЗИНА-та или за мен, защото и двамата се предадохме в последната обиколка :D
Аватар
emo_s_klasa
 
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 22:58
Местоположение: Pleven
Име: Emil Ivanov

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот sparcostz » Пон Май 21, 2012 10:35

И двамата да споделите няма да е лошо :)
sparcostz
 
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Юни 04, 2008 22:29
Местоположение: Стара Загора
Име: Атанас Цонев

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот REZINA » Пон Май 21, 2012 10:50

Четири обиколки преди финала излезнах от пистата на спирането (заради съдийска грешка,неразвят флаг на изоставащ автомобил с две обиколки) и за дизбегна удара влезнах в "пипера"при което се откачи масления охладител,в предпоследната обиколка ми светна лампата на маслото и на финалната обиколка мотора започна да затяга.Колата блокира точно на влизане в "кроасана" и финиширах по инерция.Три метра преди финалната линия,Добрин Петров успя да се промъкне и да ме мине с 14 стотни. Въпреки всичко аз съм много доволен от себе си и колата :D Лек ден и успешен сезон на всички :wink:
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот Андрей Стефанов » Пон Май 21, 2012 14:43

Честито на всички победители,искам да обясня на някои хора,че просто късмета този път не беше на наша страна,и ви обещавам,че следващият старт ще покажем на всички кой кой е и кои сме ние !!! Пожелавам на всички успешен сезон !!!
AUTOTZAR RALLY TEAM
Аватар
Андрей Стефанов
 
Мнения: 180
Регистриран на: Чет Дек 18, 2008 21:16
Местоположение: Lovech
Име: Андрей Стефанов

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот VAZ sport » Пон Май 21, 2012 20:46

Обръщение на Росен Даскалов относно събитията на писта Дракон - Калояново

Поздрави и благодарности на всички колеги и фенове за подкрепата в борбата с ..... нещото наречено управление на автомобилният спорт в България. В този ред искам да споделя моята и ТЯХНАТА гледна точка..
Всички имащи бензин в кръвта знаем какво е нивото на автомобилният и картинг спорт в България. Особено в малките групи, имаме супер безинтересни състезания, едни и същи хора , като Гегата например ( моите уважения) , се разхождат отпред и затварят останалите минимум с по една обиколка, а отзад драмата и борбата за класиране в многобройните групи общо взето е известна само на участниците и механиците... Определено не подценявам никой от средата и края на колоната, защото без тях спорт няма да има, точно поради тази причина говорих с всеки един от тях и искам да представя и тяхната гледна точка.
Защо някои от тях се опълчиха срещу участието ми, с новата придобивка на СК Русе Кар Моторспорт? Защо всъщност постъпих „ГЛУПАВО” като закупих и докарах в България този супер спортист?
Идеята дойде с разработването на новата ни кола за сезон 2012, която се надяваме да е готова за писта Русе – 16.-17.06.2012 ,( което ще е трудно , но с общи усилия се надяваме да проведем) . Радикал (www.radicalsportcars.com) e водещ производител на спортни и състезателни автомобили от острова с повече от 10 годишна история. Участват във всички състезания, по цял свят, като това е само един от многото такива производители (Ligier, Osela, Norma racing cars ....), които за съжаление са непознати в България. Участват заедно във всички останали класове в Льо Ман , Нурбургринг и много други шампионати.. Та изучаваики тази материя във връзка с новото ни производство, от радикал ме поканиха да разгледам завода им , и аз реших да инвестирам в нещо , което да даде началото на една нова ера в автомобилният спорт в България.
Ретроспекция на събитията от 2 кръг от Националния шампионат – Затворен маршрут на писта Дракон :
- технически преглед- оказа се че колегите от техническата комисия не са виждали други такива документи и хомологационни фишове- всичко отговаря напълно на стандарта на ФИА и съответно на правилника за група Е . Резултат - бях допуснат до състезанието в неделя – 20.05.2012г
- брифинг преди тренировките: няколко души с две различни мотивации, настроиха голяма част от състезателите в най-малкият клас :
1-ва група : Гегата ( който после си смени позицията) и Боби Григоров ( от Видин,който аз не познавах досега) от страх да не се окажат зад Радикала
и да не могат да си вземат полагаемата им по подразбиране купа(от 10лв.бр.)
2-ра група: Радко от Вромос , Бургас ( който ми сподели, че работи като пожарникар, и който аз винаги съм уважавал като радетел на спорта ), се опита да настрои групата около него, със следната теза:
АКО Росен Даскалов КАРА С РАДИКАЛ-А НЯКЪДЕ ОТПРЕД , НИКОЙ НЯМА ДА ГЛЕДА ВЕЧЕ МОЯТА КОЛА ОТЗАД.....
Всички защитавайки тези тесни лични интереси се оправдаваха със сигурността , тоест моята сигурност.... в автомобил, който е по сигурен от всички останали ( кой например има safe fuel cell - специален горивен резервоар) ?? Нямало да ме виждат?? Нали аз съм отзад и аз решавам от къде да мина ..... Жалка картинка...беше....защитавайки себе си се оправдаваха с моята сигурност.... Смях....Аз карам професионален картинг от години.... така че за какво говорим...
Сами виждате как идеята ми за по - разнообразен и по - интересен за публиката спорт беше опорочена.
Организаторът на състезанието, Ицо Дракона и останалите от секретариата ( дядовци) започнаха да ми обясняват , че ако изляза на пистата рискувам някой нарочно да ме затвори и дори блъсне, за да ме спрат да не карам с тях.... ?? "Някой ще те пребие нарочно " бяха думите на Ицо....
ПРЕДСТАВЯТЕ ЛИ СИ ДО КЪДЕ СТИГАТ НЕЩАТА В НАШИЯТ ЛЮБИМ СПОРТ?
Аз не съм конфликтна личност и не такава беше идеята да купя Радикал-а. Взех самостоятелно решение да не карам в първата тренировка с останалите.
3. След това всички радетели на спорта , като Владо Илиев, Райчо Сергиев, колеги като Румен Дунев и Илия Царски ме убедиха , че трябва да карам и не може диктата на неколцина състезатели с ограничено мислене да провалят развитието на спорта в България. Ако не карам, вратата се затваря завинаги за такива автомобили по нашите трасета.
4. Реших да карам във втората тренировка - веднага ми написаха на ръка заповед на комисаря по сигурността , че автомобилът ми е ОПАСЕН за трасето и останалите, с която ми се забрани участие .... Обадих се по късно на партньора ми в UK, който работи над 20 години в моторспорта, та той веднага говори с негов приятел в ФИА, умряха да се смеят, посъветваха ме да пишем жалба , но аз не мисля че това е пътят....
Та не КАРАХ заедно с останалите, пуснаха ме отделно като интересен обект в цирка...:)
5. Неделя сутрин: говорих с всички състезатели поотделно, Радко, Гегата- всички се съгласиха , че ако отговарям на регламента мога да карам. Георги Пейчев дойде лично с мен при Камен Михаилов, който също беше съгласен да карам, за да изрази своето съгласие.
Обадих се на всички , за да им обясня че напрежение вече няма , но никой не застана на позиция да отмени измислената Заповед и не ме пуснаха да карам. ( впечатли ме как директорът на състезанието Ицо, пита Радко от Бургас дали аз мога да карам... ) Жоро Янакиев младши закъсня предвидливо..... :) а беше съгласен да карам
Така завърши крехкят ми опит да направя нещо добро и интересно в автомобилният спорт- Безуспешно.
Иначе Румен Дунев изяви желание да купи Радикал-а от мен за да кара в Русе с него. Мисля че него НЯМА кой да го спре... :)
Като останали впечатления от 2-ри кръг, от участието ми в кралският клас:
Не сме развивали БМВ - то за тази година , поради развитието и работата по новата кола.. беше учудващо по- слабо, заради смяната на диференциала преди Серес миналата година. Тръгнах последен, асфалта на старта , както и целият дракон е ужасен. Успях да взема няколко позиции, през това време Любо Мечков избяга доста напред и след това нямах шанс да го застигна..
Наблюдавах отблизо борбата на Царя с Коцето, който като един картингист кара перфектно през двата дена... Румен Дунев се представи блестящо , заслужена победа след една много тежка за него минала година. Поздравления за Калин, като новобранец се представи добре, но колата сглобена в последният момент му изигра лоша шега ( бушон)...
Така завърших 4 - ти, което ми носи 12 точки и е важно за класирането.

Надявам се да успеем с новата кола за писта Русе, също и да успеем да направим състезанието...
Поздрави и благодаря !

Росен Даскалов

radicalsportcars.com
www.radicalsportcars.com
www.rusecar-motorsport.com
Знания и опит се трупат с количество натрупани щети. Когато унищожиш всичко ставаш експерт.
http://www.facebook.com/pages/Hillclimb ... 4282809751
http://www.facebook.com/#!/SbirsteinRacingTeam
VAZ sport
 
Мнения: 297
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2007 23:45
Местоположение: ПЛОВДИВ
Име: Радко Ботов

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот ceco_rs » Пон Май 21, 2012 21:19

Роска (REZINA) и коя беше колата, която затваряше с две обиколки? Пусни един онборд, мн напечено беше състезанието ти...
ceco_rs
 
Мнения: 113
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 22:35
Местоположение: Русе
Име: Цветомир Цанков

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот golf_1 » Пон Май 21, 2012 21:25

Росен е прав че Пейчев не е от най добрите пилоти,и наистина той и затова избяга от планинския шампионат..Но пък неговата английска самоходка за мен не е от най честните,спрямо другите коли...Искам да го видя в един супер като на Пейчев,и тогава да го видим,колко е голям...Че като гледах някой път на Русе как мачкаше Шивев към уличните стъбове,или на Серес как свиваше Камбуров на правите,не ми се каментира,ама някой станаха много големи-медийни звезди...... :lol:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Писта Дракон I 19-20 май 2012, Нац.ш-т III кръг

Мнениеот REZINA » Пон Май 21, 2012 22:34

ceco_rs написа:Роска (REZINA) и коя беше колата, която затваряше с две обиколки? Пусни един онборд, мн напечено беше състезанието ти...


Цецо нямам онборд за съжаление от бързане да сглобим колата (която запалихме чак в събота сутринта в 06.15 на диното в Пловдив при Венци,на който изказвам спецялни благодарности ) даже нямах време и да я пробвам как върви,а за капак на всичко и не ме допуснаха да карам втората квалификация (бил съм закъснял с 5 сек :shock: ) така че за мен си е жив късмет че колата се оказа сполучливо направена.Колата която застигах беше Фият Палио на Димитър Пенчев (момчето нямаше никаква вина а и едва ли е разбрал какво се случило) за мен грешката е съдийска,той изобщо не реагира да размаха синия флаг..........няма значение, не се сърдя на никой даже напротив, доволен съм от състезанието,колегите и атмосверата на провеждането му..........до скоро се чудех къде да карам дали БФАС или ТАЙМ-АТАК да си продължа,след това мероприятие мисля че ще продължа при вас.........тук също имам много приятели които милеят за спорта и всичко това да се случва.

п.п.Тази събота и неделя е Тайм-Атак втори кръг при мен на пистата в Плевен на което аз съм организатор,ако на някой му се кара да ми се обади ;-)
0897989808 Росен
Не е важно колко ти върви колата а колко ти е празна главата
http://www.youtube.com/watch?v=evnW6Ntqlao
Аватар
REZINA
 
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 22:46
Местоположение: Плевен
Име: Росен Костов

ПредишнаСледваща

Назад към Български Шампионат на Затворен Маршрут

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта

cron