Що е то "несъобразена скорост"?

Всичко свързано с рали спорта, което не се вписва в по-горните категории

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Пет Апр 27, 2012 13:35

Наистина, излиза, че "несъобразената скорост" е практически всяка скорост над 0 км/ч. Защото ако нещо ти излезе на такова разстояние, еквивалентно на скоростта, с която се движиш, на което разстояние практически нямаш физическо време да извършиш всички процеси от реакция до спиране на колата (независимо, че караш с разрешена скорост), се води "несъобразена". И когато ти праснат тази простотия, това едва ли не значи, че си можел да съобразиш скоростта си преди произшествието, но не си го направил, което в действителност в ...сигурно почти 100% от случаите не е така! Точно оттук вече се вменява вината към шофьора, което е крайно нечестно! Да, ама както казах, това не е, а и не може да е така! Защото шофьорът няма как да знае какво би могло има на пътя (дупка) или пък какво би могло да му излезе след примерно 100 метра, за да се съобрази с това и да намали. Естествено, че ако знае, ще намали скоростта - не вярвам някой да иска да се удря :wink: От друга страна пък полицаите няма как да знаят дали той е можел и не е спрял или пък не е можел изобщо да спре. А пък за установяване на скоростта казахме, че 100-процентово точен начин няма (или поне аз не знам, извинявам се, ако нещо!).
И в този ред на мисли, ако всички можехме да предвиждаме бъдещето, тогава съм с двата крака за "несъобразената скорост", защото наистина тогава тя би била основателна и на място :!: Да, ама да се върнем в действителността, защото не можем да предвиждаме бъдещето...иначе всички щяхме да сме номер 1 :mrgreen:

И като за финал една случка, която за съжаление не успях да намеря като клип във Vbox7 :? Мисля, че беше по Нова или по bTV (всъщност няма значение) и ставаше въпрос за лек инцидент с ТИР, който след произшествието беше запушил някакъв път и не можеше да излезе от канафката/дерето ...нещо от сорта. И какво се бе случило, за да се стигне до това - зима, снежен и заледен път. Шофьорът на ТИР-а спрял на отбивка от пътя и искал да обърне. Не оспорвам дали е имал право да го прави или не, но го е направил. Нямало е коли, поне това е добре, но докато обръщал, заради тежестта на камиона и заледения път, една негова част просто се хлъзнала настрани в единия край на пътя и камионът просто така си останал - без шанс да излезе. Между другото, мой познат тази зима стана свидетел на следното нещо - движил се зад един автобус на път със съвсем леко спускане (пътят е и леко наклонен на една страна - към другата лента). Колоната спира. И както всички били спрели, автобусът изведнъж започва да се пързаля настрани в посока другата лента :lol: Нещо такова се е случило и с ТИР-а, защото беше зима и беше заледено :wink: Само с разликата, че ТИР-ът се е движил със скорост колкото да обърне :wink:
И да се върнем на примера - разбира се, репортерката от някоя от телевизиите бе на мястото на инцидента и задава въпрос на един от полицаите, които също са там:

Репортерката (Р): "Каква е причината?"
Полицаят (П): "Несъобразена скорост."
Р: "?!? Как "несъобразена скорост" - та той е обръщал, т.е. движил се е с .......5 км/ч! :)"
П: "Да се е движил с 0 (нула) тогава!"

Вторият отговор на полицая са дословно думите му (не моя "интерпретация") :lol: След като го чух, направо паднах :mrgreen: :mrgreen: Според вас това може ли да е адекватно обяснение от лице, което е там по принцип, за да изяснява случая? Изводите си ги правете сами! Щом за това нещо изтъкват подобна причина, смятайте какъв процент причини "несъобразена скорост" се изтъкват за произшествия с по-висока скорост :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот Victor » Пет Апр 27, 2012 14:07

То и при 0 км./ч. може да вземат да ти праснат акт за "несъобразено стоене"! :mrgreen:
Всичките тези констатации на господа полюционерите са силно оборими в съда. Аз затова и не им оставам длъжен и си ги обжалвам до дупка.
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Пет Апр 27, 2012 14:09

Victor написа:То и при 0 км./ч. може да вземат да ти праснат акт за "несъобразено стоене"! :mrgreen:
Всичките тези констатации на господа полюционерите са силно оборими в съда. Аз затова и не им оставам длъжен и си ги обжалвам до дупка.
Като гледам не си умрял от глад :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот k. kirilov » Пет Апр 27, 2012 14:38

Ето нещо по темата, обаче този път другата страна е потърпевша
http://vbox7.com/play:b51840bbbc
k. kirilov
 
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 13:04
Име: Калин Кирилов

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Пет Апр 27, 2012 14:56

k. kirilov написа:Ето нещо по темата, обаче този път другата страна е потърпевша
http://vbox7.com/play:b51840bbbc
Да, Иван даде този клип в предната страница :wink:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Чет Май 03, 2012 18:09

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... apsed&sb=1

Страхотен случай по засегнатата тук тема в стария дом на нашия форум :)
Изумен съм от несправедливостта, която има срещу хората, които спазват правилата и тук става въпрос за велосипед срещу кола (достатъчно е само да прочетете първото мнение :shock:). Добре, че човекът е намерил начин да се защити след като първоначално все пак е "поел вина" :lol: :lol: Жалко, че няма повече писания, за да видим дали е спечелил делото след обжалването :o
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот golf_1 » Вто Май 08, 2012 10:59

И аз да драсна в тая темичка защото предната седмица олекнах с 130лв заради алчнотията на нашата държава,която е пуснала тъпите катаджии да пишат наред актове и фишове за щяло и нещяло,че инак няма да има за пенсии,защото парите за пенсии са откраднати и някой си е купил кола 500кс и кара с 200км и мачка такива кат нас и кат го спрът показва една карта и си заминава,а мишоците като нас си хабят нервите и парите и преглъщат горчилката...Значи покрай празниците решаваме с една приятелка в топлото и лятно време да идем до едно приятно място към нос Калиакра,хем да се разходим,хем да идем до Мидената ферма да се почерпим...И аз и казах да кара,защото ми се пиеше бира...Колата е 110кс -тди на 5 скорост при 1800об колата върви с 80км,по надолу почва да мучи двигателя,говоря за равен път...И пътуваме си ние,и изведнъж някво добружанско ченге ни спира и с някъв груб тон иска документите,брех викам си аз тоя много зъл,ко ли иска та ние се влачим...Извикаха момичето и след малко разбирам,че сме карали с 73км на ЧИСТО НОВИЯ ПЪТ ЗА КАВАРНА....Оня вика фиш ви пишем за 50лв.Момичето му каза,че може да си отдели 20-те лева за това супер престъпление което е направила,,да си го плати на място,но нямаше разбиране,при което аз им казах евра ли искате бе,не сме румънци с чисто нови коли,казах им за едни може за други не,стана им лошо,но си го написаха фиша.На момичето му платих фиша,защото аз я накарах да кара. :D ..Ебаси отиваш да се разходиш на 3лв нафтата,плащаш годишни винетки,граждански,данъци,караш в дупки и накрая и тея ти идват и тормоза продължава,е докога бе...И аз му викам е на 4-та скорост ли трябва да караме до Каварна да не съм по закон,та викам му измислиха коли с 6скорости за да са икономични извън града,а тия ще те карат да караш на 4-та,да ти е яко...Накрая и написаха фиша,аз им казах че един ден всичко ще им се върне на главите,за наглостта и то към млади хора учещи и бачкащи..Това ли е стимула за хората,да ги ошушкват по пътищата,един ден да искаш да се разходиш и те чакат за всеки храст да те изгърбят,голям бизнес е това,евала....Няма да ви кажа,че до каварна имаше 3 такива изненади,и знаете ли защо били толкова много,защото Румънците запалиха колите и дойдаха да изхарчат някой лев,а нашите катаджии и паяци из комплексите им казаха,че за тези празници са ги чакали с нетърпения да им истискат и на тях по някой лев..Хората бяха потресени,някой казаха че една стинка повече няма да изхарчат в нашата хубава държавица...Така сега да обесня и за ситуация номер две,то за една седмица ми се насъбраха тея ултра нарушения...Влизам си аз в Варна от пътя за Бургас и си влача колата с 80км,приближавам Аспаруховия мост,там намалям и виждам,че чингитата който винаги чакалят там ги няма и ускорявам от 4-та на 5-та до към 80 и галя лекинко гаста на около 1800об и изведнъж в огледалото ко да видя... :evil: Патрулка скрита в едни храсти,като невидима,минаваш и заминаваш и тя те снима в гръб,с две думи не можеш да я видиш никога както си караш напред...И след една седмица няква лелка ще скъса звънеца в нас,викам и ко званиш така бе,що за наклост е това да завариш звънеца за 1 минута...И хоп пристига честитка от пътна полиция варна...Снимка на задницата на колата,как минава на 2лентов прав път с 79км и честито на печелившите 100лв с опция за бързо плащане 70лв(колко са добри само :twisted: ) Ченгетата видяха че всички намалят и просто решиха вече никой да не ги вижда,и да си снимат задници на коли,така в гръб по най курвенския начин...Чудя се докога ще просължи това малтретиране на народа....И докога ще трябва да караме на старите знаци 60км извън градско,от на баща ми времето жигулито или волгата....Аз не искам да летя,но искам да си карам нормално на 5-та,мисля че 80км е доста поносима скорост....И оня премиер мутра не спря да лала магистралите му,кви магистрали бе,сменете си старите знаци от комунизма,жигулите и ладите изчезнаха,време е и някой знаци да бъдат заменени с 10-20км повече,че колите се задушат с тея извънградки хипер 60-ки.....Ходих до Германия,Холандия обиколих Европа с тази кола,е проблеми нямах никъде с полиция,караш си като бял човек по хубави пътища и не забелязваш полиция,докато тук всеки взел по една палка и цял ден стоят под сянката и чакат рибките да дойдат,манталитет ко да прайш,но докога ще се търпи.... :evil: Метата ми е да видя ченге да плаща подобна глоба,и да се чуди,за детето ли да ги дам,или на държавата.....
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот trouble » Вто Май 08, 2012 13:13

Хубаво всичко ама Тишо...Без значение е дали мъчиш двигателя или не. Там не разбрах имало ли е табела за скоростта. Пишело е 60 предполагам, а ти си карал със 73. Тук не става дума за несъобразена скорост. Ти направо си нарушил правилника (приятелката де). И всъщност да, тук е вече истинката несъобразена, но законово превишена скорост. Има ли знак, ако ще и писта за Ф1 да пише, няма как да се противиш. Освен това си искал и да подкупиш полицая, а той не е искал. Мога да го защитя този път. И във Варна колкото и да ти се иска да влезеш с 80, трябва да влезеш с 50. Поздрави и ако пътуваш за ралито, надявам се ще се видим там :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Вто Май 08, 2012 15:21

Смятам, че това, което си посочил, е доста в страни от темата. Не става въпрос за полицаите и тяхното държание, а за точно определено нещо, с което "обясняват" дадено ПТП (бел. ред. :mrgreen: "несъобразената скорост"). Иначе темата за криенето и арогантното държание на полицаите е доста необятна :mrgreen:

Що се отнася до последното нещо, което пуснах отгоре преди няколко дни, там ставаше въпрос за абсурдна ситуация, в която един велосипедист си кара колелото в съответната лента за движение и изведнъж от отсрещната лента някакъв с кола прави забранено обръщане на движението (както си кара и изведнъж завива наляво да обръща без дори да изчака велосипедиста :lol:). В следствие на това колоездачът, който си спазва правилата и си кара направо в собствената лента, не успява да спре и се удря в колата (то по-точно трябва да се каже, че колата се удря в него, де :wink:), заради което на велосипедиста му пишат акт за несъобразена скорост 30лв. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: и той също излиза виновен за това, че някой друг е нарушил правилата :lol: Ето това е абсурдът в закона ни! Не може да спазваш правилата и въпреки това да те изкарат виновен, защото някой друг ги е нарушил :( Последното "го знаят и 6-годишните деца", както се изрази един наш съфорумец в тази тема :wink:
Хубавото в случая е, че явно скоростта и на двамата е била ниска, заради което няма ранени.


П.П.: Не разбрах само защо са писали фиш на момичето, което те е возило.....ограничение ли е имало на мястото или какво? :roll: :D Ако да, тогава не виждам защо се ядосваш :) И на мен са ми писали фиш за превишена скорост (май бяха 78 км/ч в града), но защо да са ми виновни тогава? Има и друга "врътка" - те никога не могат да докажат, че засеченото е твоята скорост :wink: В случая аз знаех, че карах над 50 км/ч и съответно не "пледирах невинност" :mrgreen:, но това го казвам само по принцип :wink:
А що се отнася до ниските ограничения съм хем съгласен с теб скоростите да се вдигнат, хем не много, защото като знам какво става при един челен удар (в стълб) със 70 км/ч, например ми става лошо :wink: Наистина е досадно да караш с 50 км/ч на трилентов булевард с перфектен асфалт, но какво да се прави. Хубаво е решението за допустими 80 км/ч на "Цариградско" в София :wink: Иначе личното ми мнение, ако говорим за вдигане на ограниченията е, че не трябва само "знаците да се сменят", а целият закон да се преработи и да се "приспособи" към сегашната действителност, защото колите вече не са това, което са били през 60-те или 70-те години. Съответно и законите трябва да се "пригодят" за тях.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот Rally Fan » Вто Юни 26, 2012 16:54

Като цяло се възприема, че станеш ло шофьор отговорностите ти спрямо другите участници в движението се увеличават. Реално погледнато "несъобразена скорост" е правилно, но много общо понятие за определяне на вината в дадено произшествие. Винаги щом си причина за ПТП най-малкото е несъобразена скорост.Практически движението с 0 км/ч би предотвратило инцидент на пътя или по-точно - движиш ли се с 0 км/ч образно казано, "прехвърляш вината върху този който се движи". На практика ако два автомобила се движат един срещу друг с еднаква скорост от 0 км/ч те никога няма да се блъснат. 0 км/ч е скорост (на Превозното средство), която предотвратява ПТП. Ако само единият от 2-та автомобила се движи със скорост по-висока от 0 км/ч, то риска от произшествие се увеличава много кратно. Появата на понятието "несъобразена скорост" е много удобна за КАТ и до някаде е приемлива, защото условията в които се шофира (време,настилка,сцепление,скорост,дистанция,състояние на шофьора,) винаги трябва да са на първо място от съображение за сигурност към другите участници в движението, били те шофьори на коли, камиони, колоездачи или пешеходци. Реално погледнато ако съобразиш всички тези фактори с възможността за ПТП, то шансовете за вина се минимализират, но не изчезват напълно. Имаше въпрос коя е "съобразената скорост" по нагоре в другите мнения..
Съобразената скорост е тази скорост, която предотвратява Пътно Транспоспортно Произшествие.
Аз така ги разбирам нещата, възможно е и да греша..радвам се, че се включих в тази интересна тема на Дамян ;)
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Вто Юни 26, 2012 17:49

Rally Fan написа:Аз така ги разбирам нещата, възможно е и да греша..радвам се, че се включих в тази интересна тема на Дамян
За което благодаря :D

Проблемът знаеш ли какъв е - че когато полицаите "разследват" (извинявам се, че го пиша в кавички, но с причина "несъобразена скорост" не мога да кажа, че те разследват в истинския смисъл на думата) дадено произшествие, те винаги започват отзад напред, а именно "какво е станало в крайна сметка", вместо да започнат с "какво е станало преди да се стигне до инцидента" (заедно с "какво го е причинило"). Именно заради тази обърната схема се вменява вината на шофьора (дори и той да е невинен).

И оттук какво излиза - щом е станала катастрофа, значи има нещо (може и повече от едно), което е нередно - това не го оспорвам. Но на полицаите после "им е лесно" да видят кое не е било наред и им е още по-лесно (за да претупат работата) да си "кажат думата", написвайки "несъобразена скорост", защото - да - скоростта не е била съобразена, щом се е стигнало до катастрофа.
Но я да отидем "от другата страна" - преди това нещо да се случи, дали шофьорите са могли да предвидят кога (и дали изобщо) нещо ще им излезе на пътя (на точно определеното място), за да си съобразят скоростта? Но дали на полицаите им се "занимава" да установяват това :wink: :evil: И как биха могли изобщо да бъдат обективни на 100% при т.н. "установяване" :wink: В крайна сметка какво е по-лесно да се напише като причина..........сетете се сами :twisted:

Причините, довели до дадена катастрофа, разбира се, са различни за всеки случай - не може да се дава генерална оценка за различните ситуации. Просто искам да кажа, че пишейки "несъобразена скорост" под път и над път, полицията не работи за хората (става въпрос за наистина невинните шофьори - примери по-назад в темата има доста!), а срещу тях.

Съгласен съм и с теб, че когато се качиш в колата, отговорностите ти стават повече - никъде не казвам, че дори и да караш с разрешена скорост, трябва да мачкаш наред! Но не може да си караш примерно с 40 км/ч в населено място (пък дори и с 50 км/ч - какво, нали е разрешена?), някой да те засече без изобщо да подозираш (като човека с колелото от по-горе) и после ти също да си виновен, защото си карал "с такава скорост, при която не си могъл да ПРЕДВИДИШ, че на това място някой идиот няма да спази правилата и ще се ударите!" Е, извинявай, ама това е прекалено! Не трябва ли тъпакът да е виновен, че те е засякал, като по този начин е нарушил правилата? Защо и ти трябва да си виновен заедно с него?? Просто не виждам логиката......... :shock: :shock: То тогава, щом при спазване на закона ще сме виновни, идва въпросът "защо да го спазваме?" :mrgreen: Трябва ли да се стига до подобен въпрос?

Не съм противник на термина "несъобразена скорост", когато се използва в разговорната реч :mrgreen: между хората - "Той не съобрази, че ще е заледено и даде газ!"....примерно!
Противник съм на термина "несъобразена скорост", когато полицията го използва, за да "определи" по УЖ ЗАКОНОВ НАЧИН причината за дадено ПТП, като на всичкото отгоре по този начин прави виновен дори и този шофьор, който в дадения случай е спазвал правилата! Не знам как по-ясно да го кажа :lol:

Не на последно място по важност, но нещо, което странно защо остана в страни от темата, е, че този "термин" дори не присъства в закона, което е още по-голям парадокс! В този случай дори на лудия ще му "светне", че в такъв случай всяка причина "несъобразена скорост" за дадена катастрофа е НЕЗАКОННА! Това на какво прилича? :D И логиката води към следващото нещо - защо не се опитат да го узаконят? Ама как да стане това, като "терминът" си е субективен отвсякъде..........


П.П.: за какво движение на автомобили един срещу друг говориш при 0 км/ч, бе, майна - я се виж к'ви глупости пишеш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот Rally Fan » Вто Юни 26, 2012 18:44

beta_racing написа:П.П.: за какво движение на автомобили един срещу друг говориш при 0 км/ч, бе, майна - я се виж к'ви глупости пишеш :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Опитвам се да ти го обесня математически, въпреки, че математиката далеч не ми беше най-силния предмет в училище. Но ме разбра идеялно щото си интелигентна личност... уж. :P
Както казах, понятието "несъобразена скорост" е трърде общо и неконкретно. Затова и на минцифайките им е много удобно и само него пишат, за да си улеснят работата. А до колкото знам, туй нещо "несъобразена скорост" го има само в България?!?! :roll:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Вто Юни 26, 2012 19:14

Rally Fan написа:Опитвам се да ти го обесня математически, въпреки, че математиката далеч не ми беше най-силния предмет в училище.
Личи си :mrgreen: :mrgreen:

Rally Fan написа:Както казах, понятието "несъобразена скорост" е трърде общо и неконкретно. Затова и на минцифайките им е много удобно и само него пишат, за да си улеснят работата. А до колкото знам, туй нещо "несъобразена скорост" го има само в България?!?! :roll:
Е аз какво искам да кажа според теб? Трябва ли заради това, че на тях ще им е по-лесно, някой невинен да излиза виновен?! Май взе да се съгласяваш с мен без да си признаваш :twisted: :lol: :lol:

Rally Fan написа:А до колкото знам, туй нещо "несъобразена скорост" го има само в България?!?! :roll:
И аз не съм чувал да го има някъде. Казвал съм за него на хора от различни държави и са ми отговоряли, че при тях, ако се докаже, че си карал с позволена скорост, си невинен. Няма такива простотии...защото това са простотии, при това незаконни!

Най-много се притеснявам обаче, че хората не обръщат ни най-малко внимание на това последното и го приемат за нещо съвсем нормално..........това е наистина лошото!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот GT 51 » Съб Юни 30, 2012 00:54

Ха, доста интересна тема...чак сега я виждам и мога да споделя някой неща, доста интересни, и изводите от тях....но в крайна сметка всичко е въпрос на адвокати...и то добри адвокати....Виктор е по в час...съд до дупка...От толкова ходене по дела разбрах едно нещо: Има ли дупка в закона използвай я.Тълкуваш ли закона правилно , така , че да убедиш съдята в залата и да му се завие свят...печелиш....много е просто...поне за моя случай...несъобразена скорост, даже случайте са два , и двата акта паднаха , сега съдя КАТ за пропуснати ползи , на две инстанций ги осъдих , чакаме ново решение...та ...Карам по Тракия,колата е БМВ 855 Динамик ,естествено карам с превишена скорост, надъхан, амбициран да си покажа Винкела на дамата до мен,но имаше след Траянова врата катастрофа и намалих...минах бавно и продължих към Пазарджик..малко след това изгубих контрол над автомобила,бях засечен и обрах мантинелата...за ужас на много хора нищо ми нямаше...на дамата също,но понеже трябваше протокол за застрахователя, колата имаше пълно каско,викнах КАТ...обясних им целия случай, казах истината и ми написаха АКТ :!: За несъобразена скорост на магистралата ???? възражението ми беше описано в акта, и това ме спаси в съда, добре , че се сетих.....Как , аджеба ВИЕ органа разбрахте и ме видяхте и ме засякохте , че карам с несъобразена скорост...???? Отговора беше ...такава мощна кола не се кара със 120...тогава толкова беше позволената скорост на магистрала...Еми спечелих....и то доста ....даже Държавата ми плати ...не се шегувам, сега водя още две дела...за едното понеже приключва вече ще ВИ споделя....карам си Кънекта...един драйвър ме засича, и за да няма ПТП,попадам в една канавка и финиширам.....става интересно...Кънекта е служебен,имам и снимки,но незнам дали е редно да ги пускам тук, но ми трябва оправдание за щетите, естествено викам КАТ , идват и ми пишат акт...за несъобразена скорост, изгубил контрол , и се забил в канавката, нищо ,че им казах, че пак бях засечен...От оня няма и следа...замина си...Катаджията вика, боли ме фара, оправяй се...карал си с несъобразена скорост,загубил си контрол и си в канавката...Айде сега ми кажи старши , ТИ , как разбра , че съм карал с несъобразена скорост, при положение, че ограничението е 80...??? ТИ как ги засече, заснема и доказа....???? Еми няма как.Такъв е закона,Дамяне,шибан, но трябва да се спазва, и той пише това , което му е в книжката...Органа си изпълнява задълженията, ТОЙ няма право да тълкува, той пише това което го има като закон.....ние трябва да се борим да оборваме тези глупости в закона....за третия случай няма да ти пиша...с кола на НСО е...и ме блъсна....и пак съм прав, и пак ги осъдих.....ама шофера им беше с алкохол ...и сега ще им разкажа играта... :wink: 8)
Докато има термин и вратичка в закона , като " несъобразена скорост " всеки човек е невинен.Борете се за правата си....Поздрави... :wink: 8)

Точно тук се сещам и за случая с Дани Живков и Цецо Мезинов за Узана....Сводката гласи " Несъобразена скорост" , щот там в планината , няма друго обяснение,въпрос на гледна точка е.....надявам се правилно да сте ме разбрали..... :wink:
Колумбе,йебем ти откритие !!!
Абе вземи си нещо ретро , и не се занимавай с глупости !!!
GT 51
 
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 17:59
Местоположение: Перник
Име: Владимир Димитров

Re: Що е то "несъобразена скорост"?

Мнениеот beta_racing » Нед Юли 01, 2012 14:51

GT 51 написа:Такъв е закона,Дамяне,шибан, но трябва да се спазва, и той пише това , което му е в книжката...Органа си изпълнява задълженията, ТОЙ няма право да тълкува, той пише това което го има като закон.....ние трябва да се борим да оборваме тези глупости в закона...
Там е работата, Владо, че това "чудо", наречено "несъобразена скорост", дори не присъства в закона :wink: Не знам за кой път да го напиша вече......точно това, че отсъства от закона, според мен, трябваше отдавна да е сложило край на тази тема :mrgreen:

Този факт, плюс факта, че в страни, които даваме за пример, това нещо също отсъства (защо ли :)), плюс другия факт, че това нещо те изкарва виновен дори, когато си спазвал правилата (което пък е абсолютен абсурд!), плюс факта, че не издържа в съда (твоят пример беше поредният в тази насока), плюс още доста факти, изброени в тази тема, не може да значи друго освен, че "несъобразената скорост", като официална причина и обосновка за едно ПТП от органите на реда, е просто една от многото еманации на безотговорността, неработещата ни система и като цяло - положението в държавата ни! Тези генерални изводи са ми доста клиширани и дразнещи, но в случая по-точно не мога да се изразя :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Обща дискусия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта

cron