OMV Rally Waldviertel 2005 - Интересно!

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

OMV Rally Waldviertel 2005 - Интересно!

Мнениеот RallyBase » Вто Ное 29, 2005 18:44

Здравейте!
Много се зарадвах на успеха на Ясен и Дилян Попови на рали OMV Waldviertel в края на Октомври, но тогава бях зает и пропуснах следенето на класирането и резултатите.

Днес разгледах резултатите от официалната страница на ралито и от http://www.rallybase.nl и ми направи впечатление, че информацията представена от медиите и пресата в България малко се разминава от реалността.

Състезанието има генерално класиране, в което след първата отсечка има класирани 84 екипажа:
Ясен Попов върви 11-ти; 5-ти в N4 !
Вилхелм Кънчев пък е 43-ти; 1-ви в N3 !

В окончателното генерално класиране Ясен е 5-ти; 2-ри в N4.

Другото класиране е за European FIA Rally Cups - East.

Там стартират 23 екипажа и финишират едва 12 автомобила, от които 5 са от група N, клас 4.
На финала нашите печелят !!!

От чутото по телевизията и прочетеното в интернет ми направи впечатление, че тези факти не се споменават или взимат под внимание.

Успеха е безспорен, но за European FIA Rally Cups - East - а не за генерално класиране!

Смятам, че в едно състезание най-голяма тежест има генералното класиране.

Иначе по реда на мисли от предоставената информация от пресата за рали OMV Waldviertel, трябва да се съгласяваме и с новина, че Тоши Арай е спечелил тазгодишното рали Австралия, а не Франсоа Дювал или, че Дани Сордо е новия световен рали шампион за 2005-та !
RallyBase
 
Мнения: 14
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 13:08

Мнениеот K_Power » Вто Ное 29, 2005 19:47

Виж сега бате, състезанието няма генерално класиране. Това състезание е все едно две състезания. Едно класиране за източната купа на ФИА и едно за Австрийския шампионат.
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот P.Solberg » Вто Ное 29, 2005 22:35

Чудех се кога някой ще го отбележи това нещо. Крисо ще ме извиняваш, ама няма такова понятие дето го казваш ти. Както и да е, успехът е голям, но не бива да ни заблуждава.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот K_Power » Вто Ное 29, 2005 22:47

Аз до колкото бях разбрал докато следих състезанието така ми се стори ....
Kristian Metodiev Pavlov
VW MANIAC
Изображение
Аватар
K_Power
 
Мнения: 2636
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:57
Местоположение: гр. Банкя
Име: Кристиян Павлов

Мнениеот todor hristov » Сря Ное 30, 2005 09:34

кога БТВ са отразявали регионално рали,а?че то ако нямаш реклама,закъде си трагнал. гр.Н- втори ,генерално-пети,източна купа-първи
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Мнениеот plm » Сря Ное 30, 2005 21:29

Да, трудно е да се разбере какво става.Има го и този момент ,че малко се трансформира информацията в медиите.Кой както си го направи.
Исках и нещо друго да отбележа, но са махнали резултатите от сайта на ралито.
Заявените за шампионата на ФИА са 39 екипажа.
http://www.waldviertel-rallye.at/wr_up_media/56_entrylist_erc.pdf
Заявените за шампионата на Австрия са от номер 40.
http://www.waldviertel-rallye.at/wr_up_media/63_entrylist_oem-arc.pdf
Защо , например ,Гаснер/Н4/ не фигурира в класирането за ФИА.Защото кара само австрийския шампионат и такава такса си е платил.А този шампионат има отделни класирания за събота и за неделя.Още в събота Баумшлагер е станал шампион и в неделя е карал за кеф.Друг австриец с ВРЦ шкода не е карал в събота ,но е карал в неделя и си взима точки/толкова пари е имал/.
Ами, ако с това Ауди 200, което кара там беше карал Хану Микола и имаше най-добри времена дали той щеше да е победител с гр.В.На това рали се провеждат все едно няколко състезания.
Да погледнем и нашите регламенти.Разрешено е да се кара хоби кар,но ще има ОТДЕЛНО класиране.Та ,представете си такава кола побеждава всички останали и според правилата /нашите/ става шампион, но има още един шампион.Та кой е баш шампиона?
Бъркотията е голяма.
Ето един репортаж от ралито.
http://www.rallye-magazin.de/index.php?PHPSESSID=fqr3d54d5ursm8b26qgfb9dk72&newsID=7924&view=news_detail
Да изчакаме още малко и да видим какво ще пишат в годишника на ФИА за Семперит.
Искам да бъда разбран правилно.Не съм адвокат на никой.
Освен това не мисля, че "недостоверната " информация ще повлияе на спонсорите на Ясен за 2006.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот todor hristov » Пет Дек 02, 2005 10:38

Пламене,резултатите от ралито стоят.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Мнениеот plm » Вто Дек 06, 2005 21:27

Не мога да ги видя.От този линк не мога да видя класирането.
http://waldviertel-rallye.at/index.php?r_id=4&s_r_id=12&LNG=de#
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот todor hristov » Сря Дек 07, 2005 16:50

е те там Пламене.В ЕРЦ е първото място място на Ясен
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Мнениеот plm » Пон Дек 19, 2005 22:33

Да де ,но това не мога да го отворя.
Ще ми се да си изясним нещата.Та затова продължавам да проучвам.
Преди броени дни си купих списание от Германия и там има статия за Семперит.Не разбирам немски.Показвам я цялата, но ми се струва ,че там въобще няма ФИА.
Има и интервю със Щол за плановете му през 2006.Ама като не разбирам немски...Ако има кой да преведе ще е добре.Има и добра статия с Клаус Виха -навигатор на Шварц, и обяснение за записките,но на немски!
Точно сега не мога да ги покажа , защото ми е запълнено местото.Утре ще изтрия нещо друго и ще покажа новото.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков


Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта

cron