WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Апр 19, 2010 21:12

P.Solberg написа:Огромни благодарности и на всички от вас, които бяха по трасето и подкрепяха по всякакъв начин нашите момчета. Наистина се чувстваха страхотно и това им даваше още по-голям хъс да се борят в това страшно трудно рали.


Ние благодарим на Тошко и Добчо, за доброто представяне и неописуемите чувства, които ни карат да се гордеем с тях :D Браво момчета, продължавайте в същия дух и ще дойдат още по-големи успехи :wink:
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот FX7 » Пон Апр 19, 2010 23:14

Страшен купон беше .... тук ще е и по-хубаво , ако ги няма тези с пагоните ....
Браво на Тошко , Добчо и екипа !!!

А Люоб къртеше мифките !!! :shock: :shock: :shock:
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот yozo » Пон Апр 19, 2010 23:24

Да ви кажа,до сега никога не съм гледал по-интересно рали.Имаше си от всичко макадам,асвалт,кал.Супер беше :D
Прикачени файлове
P1120733.JPG
P1120733.JPG (168.92 KiB) Прегледано 8904 пъти
P1120732.JPG
P1120732.JPG (158.28 KiB) Прегледано 8904 пъти
P1120617.JPG
P1120617.JPG (66.83 KiB) Прегледано 8904 пъти
P1120613.JPG
P1120613.JPG (110.04 KiB) Прегледано 8904 пъти
P1120612.JPG
P1120612.JPG (120.42 KiB) Прегледано 8904 пъти
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот yozo » Пон Апр 19, 2010 23:31

:D :D ето още малко :D
Прикачени файлове
P1120820.JPG
P1120820.JPG (182.21 KiB) Прегледано 8903 пъти
P1120806.JPG
P1120806.JPG (243.91 KiB) Прегледано 8903 пъти
P1120755.JPG
P1120755.JPG (152.12 KiB) Прегледано 8903 пъти
Лудите сме на изчезване!!!

МОМЧЕТА БЕЗ РАБОТА
Аватар
yozo
 
Мнения: 526
Регистриран на: Нед Юни 26, 2005 20:23
Име: Ивайло Василев

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот beta_racing » Вто Апр 20, 2010 11:40

Здравейте и от мен. Вчера за съжаление не можах да напиша какви са впечатленията ми от състезанието, но с малко закъснение ще го направя днес :D

-->

Стигнахме околко 5:30 часа сутринта в четвъртък до шейкдауна, след което поспахме за околко час и половина. Още преди нас имаше хора от организаторите, които подготвяха сервизната зона на шейкдауна, а лентите на старта бяха вече сложени. Мислехме да влезем по етапа, само че 50м след старта опряхме :mrgreen:, пък и беше доста кално. Добре че не влезнахме, защото после не знам как щяхме да излезем, тъй като (нормално е) бе 10 пъти по-разкопано след шейкдауна.
Изгледахме шейкдауна - в сервиза, на старта, по трасето, поснимахме се със ЗВЕЗДИТЕ :D и се прибрахме в хотела, приготвяйки се за същинското започване на ралито. Част от групата отидохме и до големия сервиз в Пендик, за да видим къде е, защото имахме планове за неделя :D

Ах, тогава имаше толкова много време до края на ралито... :lol: :lol: :lol:

Радвахме се, че на шейкдауна имаше изключително много българи. Не искам да казвам, че сме били половината публика, но със сигурност бяхме поне 1/3 :D Така бе и по време на цялото рали :)


В петък бяхме на големия скок на СЕ4 Халли. Атмосферата бе уникална, а състезанието - още повече :D За първи път присъствах на такъв голям скок. Водещите пилоти, с изключение на Себастиан Ожие скочиха горе-долу еднакво - не много зрелищно, но бързо и безопасно за колите. Самият Ожие направи най-големия скок от WRC-тата. На второто минаване, така като гледам по-снимките, е бил много по-високо.
След известно време, когато минаха и JWRC, много хора се изнесоха, а които бяха още там - мислеха да се изнасят, за да хванат второто минаване по първия за деня (и ралито изобщо) (СЕ1/)СЕ5 Дарлик.
Тогава дойде и редът на украинеца Салюк. Резултатът вече е ясен - има много видео и снимки :D Когато колата дойде и хвръкна всичко отихна, а по време и доста след скока всички бяхме ей така :shock: :shock: :shock: :lol: Как тази кола остана едно цяло след този скок не мога да кажа :mrgreen: и надали някой ще може. Един фотограф имаше голям късмет, защото падналата гума профуча само на 2-3 метра от него, а той горкият дори и не знаеше, защото снимаше колата :( За щастие обаче всичко се размина :) Като заключение за тази случка :D ще кажа, че на видеото изобщо не е това, което бе наживо. Ние бяхме на околко 4-5 метра над пътя и този ни прескочи, разбирате ли :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

След този етап мислехме направо да ходим към Истанбул за суперспециалния, но пресметнахме, че можем да гледаме и 20-тина коли на СЕ5 Дарлик. Там бяхме на едно доста бързо място, където идваха с над 150км/ч и скачаха на изкуствен малък скок, след който следваше голямо спиране за една S-ка, започваща с ляв завой, по която се качваха на асфалт :D Беше много интересно. Там гледахме колите до Тошко и малко след него, след което се прибрахме в Малтепе - кварталът на Истанбул, където бе хотелът ни -, за да се освежим и да се подготвим за суперспециалния етап.

Малко трудно го намерихме. Ориентирахме се по това къде е показан на общата карта, защото в Рали Гида освен плана му не бе дадена по-подробна карта за неговото разположение в града. В крайна сметка имаше грешка в посоченото разположение на общата карта, която ни "взе" над половин час от времето. Като по приказките обаче :D стигнахме точно навреме (добре, че си бяхме оставили повече време за търсене).
Атмосферата там не може да се опише, тя просто трябва да се изпита. Нямаше от билетите по 20 евро за трибуна 4, затова си взехме от 15 за трибуна 3, която бе точно до старта на етапа. Там влизаха и излизаха състезателните коли.
Лошото в организацията на етапа бе, че независимо, че на билетите си пишеше ред и място, на трибуните цареше пълна анархия и се виждаше, че организаторите са допуснали много повече хора, отколкото трибуните можеха да поберат (поне на нашата бе така). Да не говорим, че нито пишеше някъде редовете, нито на седалките имаше номера. Не останахме много доволни от обстоятелствата, а и затова, че нямаше къде да седнем (за етапа обаче всички станаха прави - то и някак си не се връзва да си седнал :lol:), но поне бяхме на първа редица, нямаше кой да ни пречи и независимо, че бяхме на най-ниското място, се виждаше добре.
Другият минус на суперспециалния етап бе, че разположението му беше в много централна част на азиатската част на Истанбул (Кадикьой) и трафикът бе ужасен (защото там е тясно), а да не говорим за паркиране :roll: Все си мисля, че доста по-добре щеше да бъде, ако бяха направили някакъв "суперспециален" етап (доколкото може да се нарече такъв) на пистата за Ф1, която е на супер място, за която има направени специални широки булеварди, и която се достига доста лесно, като към това прибавим и, че паркирането нямаше да бъде никакъв проблем. Но това си е мое мнение :D
Важното е, че общото впечатление, с което останахме след суперспециалния етап, бе положително :lol:


В събота решихме да ги гледаме на асфалт, за да направим "лека" тренировка за Рали България :mrgreen:, и отидохме до първия етап за деня СЕ10 Гьочбейли. Неговите първи 13 километра бяха асфалтови, а ние отидохме на 5-тия километър на етапа, като до него стигнахме през макадамов път, който се явява част от етапа Балича (последен за ралито). Този етап, разбира се, се кара в неделя и използва околко 500м асфалт от Гьочбейли, но няма значение :D
На първото минаване Яри-Мати Латвала се беше преобърнал малко след старта и после, когато мина покрай нас, не знам защо, но дълго време не пускаше (а можеше) застигналия го и очевидно по-бързия в този случай Матю Уилсън.
За второто минаване се преместихме 1км по-нататък на обратните завои. Yozo е пуснал снимка от първия обратен след дългата права, а ние бяхме застанали на следващия, който е на 50м нагоре и отново се виждаше въпросната права :)


В неделя отидохме на СЕ19/СЕ21 Мударли, който се падаше втори на деня. Имаше фен зона малко след старта, по която можеше да се стигне не само по етапа, но и по друг път за достъп, който всичката публика, барабар и ние :D, използвахме. На това място имаше страшно много хора. Конфигурация бе бавна - гледаше се как излизат от лек ляв и идват към обратен десен завой (до който бяхме застанали). След обратния следваше лек ляв и после десен, след който изчезват. Аз застанах след обратния, за да мога да направя хубави снимки, ама...долу пише какво се случи :|
По-рано, пътувайки към етапа, разбрахме, че заради калта са отменили първия етап за деня СЕ18 Дениз. Малко след като заехме позиции за гледане, мина единият форлойфер, направих една пробна снимка :D, а след това казаха, че този етап също е отменен :oops:
Плановете ни веднага се развалиха, защото трябваше да гледаме два пъти този етап и след това да хванем последния сервиз на ралито (и при възможност награждаването, което бе на "една ръка" разстояние от сервиза :)). Поради стеклите се обстоятелства решихме да пропуснем сервиза и да си гледаме "спокойно" двете минавания на Балича, като от първото минаване пропуснахме само Льоб и Солберг, защото имаше голямо задръстване от коли след отмяната на Мударли :D Дори мислехме, че ще пропуснем доста повече, така че в този ред на мисли загубата не бе голяма :lol: Мястото бе супер. Гледахме околко 1км - излизаха от ляв завой на превал, слизаха надолу за десен, след който се изкачваха към нашия завой. Той бе десен на превал, където дори леко се отлепяха от пътя :D На Яри-Мати Латвала му се размина доста за малко второ преобръщане в ралито :lol:
На второто минаване, точно преди Тошко, етапът бе спрян, а за нас дойде време да си ходим. И досега не знам какво стана, за да го спрат... :roll:

След това отидохме до сервиза, но не за да гледаме (отборите вече размонтирваха), а за да може останалите от нас :D да "напазаруват" :D

След това доман и живи и здрави по къщята :D

Тези дни ще пусна няколко по-интересни снимки :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот f1team » Вто Апр 20, 2010 16:36

Ето ви малко снимки и от мене: http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... ab5e401bbf
Изображение
Аватар
f1team
 
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 00:40
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Марков - Бобито

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот WRC_VT » Вто Апр 20, 2010 17:35

мен пък пове4е ме впе4атли с-ката на етап 1-4 селд изкуственото скок4е ,кадето по4ти не намаляваха,нищо 4е има6е 4-5 метра денивелация.не 4е и скока на Салук не бе6е екшън,но тои на снимките не се виждаМ)
WRC_VT
 
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 16:32
Местоположение: В.Тарново
Име: Rumen Rachev

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот P.Solberg » Вто Апр 20, 2010 18:38

http://www.vimeo.com/11074959 - няколко минавания от първия ден.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот rally_m » Вто Апр 20, 2010 19:26

Дамян е описал в общи линий какво сме видели и къде сме гледали :) Аз лично още немога да повярвам за какво става въпрос. Няма такова каране, няма такива етапи.... уникално е. За първи път гледам макадам... настилката е невероятна за гледане, предполагам и за каране. А за скока на Салюк... беше нещо като изпълнение на Травис Пастрана, само че небеше трениран и ралито тепърва предстоеше. Сигурно са му взели и такса за ползване на въздушното пространство на Турция :D

Съвсем случайно намерих и едно много добро видео :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=NAruH4pq2_I
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот Rally Fan » Сря Апр 21, 2010 14:32

КАто за първото ми WRC бях доста впечетлен още на шекдауна, когато видях за какви камъни иде реч и как се кара по такава настилка... скокове... имаше атракция. Все бях гледал по ТВ но когато човек го преживее на живо е съвсем различно и много по адреналитично изживяването. Видях как се кара на пълна газ, както до сега не съм виждал... и представите ми за скорост,поведение и спиране на пътя "малко" се поизкривиха :mrgreen:За пръв път се почувствах като уважаван зрител, когато чух, че всички марашали приканваха публиката (включително и мен) да минат зад лентите, докато поредната кола се чуваше, че идва с изречението "Behind the line, PLEASE" Постоянно използваха думичката "моля", нещо, което в България, на дали ще се случи скоро, нещо, което ме накара да се замисля за доста неща. :roll: В общи линии...въпреки дъжда, който ни валя в събота вечер, молейки се палатката ми да оцелее, мога смело да кажа, че всичко си заслужаваше и тези, които недойдоха, могат само да съжаляват. :roll:

Ето и няколко снимки от мен:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот rafa90 » Сря Апр 21, 2010 21:52

Днес влязох с една цел във форума и тя беше да напиша " чакам все още мнение за ралито от Rally Fan " и то е на лице , аз няма смисъл да се хабя - каквото е написал той това ви казвам и аз просто ще го опиша с две думи - 1. незабравимо - 2.чудеса
Аватар
rafa90
 
Мнения: 164
Регистриран на: Вто Окт 09, 2007 23:23
Местоположение: Сливен
Име: Георги Димитров

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот andrey kokalov » Сря Апр 21, 2010 22:52

Аз искам само да добавя-яките кадри ще са на линия скоро!!!Специални поздрави на целия катун от събота вечер!За мен истинските фенове спят по етапите.Над стоте човека в лагера от събота го доказват.Ралито беше изпълнено с емоции,добри материали за коментар...............и разбира се многобройната наша публика.Искам да изкажа огромната си благодарност за това как ме накарахте да се чувствам гледайки кадрите на Моторс осеяни с нашите знамена по етапите.За пореден път доказахме,че финландците и чехите са по-големи фенове от нас само заради техните възможности да патуват.Но трябва да се отбележи и факта,че финландците са ни фенове на нас.От личен опит знам,че ядат кисели краставички и пият двуцевка.................................
Нека всеки,които посещава този сайт да кара с главата,а не с краката си!
andrey kokalov
 
Мнения: 409
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 21:52
Местоположение: sofia,mladost-4
Име: andrey kokalov

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот FX7 » Сря Апр 21, 2010 23:28

На горе всичките снимки са без думи!
Уникално беше !!! Гледал съм 4-5 Акрополиса , ама това нещо ... :shock: :shock: :shock: не може да се опише , това трябва да се види на живо !!!!!!!
Последна промяна FX7 на Чет Апр 22, 2010 11:04, променена общо 5 пъти
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот Vinchenzo » Чет Апр 22, 2010 00:23

andrey kokalov написа:Специални поздрави на целия катун от събота вечер!


Поздравления и за калните бани на феновете на Солберг :wink: :mrgreen: :D
Изображение
Citroen Racing Team
Аватар
Vinchenzo
 
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 10:54
Местоположение: Munchen, Deutschland
Име: Георгиев

Re: WRC Rally of Turkey - 15-18 Април 2010

Мнениеот f1team » Чет Апр 22, 2010 18:51

Поздравления също за отпадането на Сордо и 5тата позиция на Райконен :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
Аватар
f1team
 
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 00:40
Местоположение: Сливен
Име: Цветан Марков - Бобито

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron