Рали Швеция 2010

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот bat_jori » Нед Фев 14, 2010 18:09

Честито на Мико и Форд .Андерсон кара адски силно и постоянно.Солберг отново разочерова
Класиране
1. Hirvonen M. 25
2. Loeb S. 18
3. Latvala J. 15
4. Sordo D. 12
5. Ogier S. 10
6. Solberg H. 8
7. Wilson M. 6
8. Ostberg M. 4
9. Solberg P. 2
10. Andersson P. 1
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот BradurS » Нед Фев 14, 2010 18:11

Да и на мен не ми харесва отразяването. Евроспорт си го правиха перфектно. И коментара не ми харесва....но всяко начало е трудно. Да се нядяваме че нататък ще е по-добре.

Иначе Честито на Хирвонен. Страхотна победа ! Разочарован съм от Солберг. Дано Латвала е по-постоянен този сезон.
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот beta_racing » Пон Фев 15, 2010 09:14

Честита победа на Мико, заслужи си я напълно :D
Що се отнася до колегата, който се радваше, че Хирвонен слага по 7-8 секунди на Льоб на етап, ще му припомня, че обикновено в последния ден, освен ако няма много близка битка, пилотите връщат газта. В случая Льоб дори бе казал в едно интервю: "Много е силен, спирам да се боря за първото място." В този ред на мисли е абсолютно нормално да виждаме такива по-слаби времена от него. А като се има и предвид, че другите отзад са достатъчно далеч, за да го настигнат, въпреки че той видимо изостава от Хирвонен, се вижда, че времената са напълно нормални и оправдани. Така че това си е тактика, която съществува откакто свят (рали спортът :mrgreen:) светува :D

Що се касае до предаването: добре са го направили да е 45-50мин дълго за всеки от дните. Това си е около 2/3 по-дълго предаване в сравнение с минали години. Само че наистина за тези още 15-20мин на ден трябваше да дават поне първите 10, поне! Хубаво е, че има много onboard-и, но все пак.........няма само 4 пилота!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот Ferjancz » Пон Фев 15, 2010 09:59

Нищо изненадващо няма в развръзката на ралито, както и това, че този сезон ще е страхотна конкуренция. Естествено ако няма технически проблеми по колите. Хирвонен и Льоб са много далеч от другите като каране. Явно Мико е тренирал усилено и това сега си личи :) Никой не може да отрече прогреса му и няма да се учудя ако тази година Хирвонен стане шампион. Но все пак има много състезания до края, така че няма как да си правим изводи от едно състезание :)

Малко оф-топик : през целия уикенд гледах стари ралита на канала на ВРЦ в youtbe.com, 2001 на Санремо , когато Льоб прави своя дебют с ВРЦ кола и става втори, Паници каза, че това е човека, с който ще имат много главоболия в бъдеще :mrgreen: и позна !!! Още тогава Льоб е спряган за бъдещия шампион. Страхотни едночасови предавания има за всяко рали от даден сезон. За тези които не са ги гледали ги препоръчвам горещо.

http://www.youtube.com/show/worldrallychampionship
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот plm » Пон Фев 15, 2010 21:01

Честито на победителите! Извоюваха си тази победа.
И както вече се писа сезона започва интересно. Мико е израстнал. Льоб като догонващ ще бъде мотивиран.
Латвала трудно се сдържаше. С газта. Сордо направи много добро каране, но не се сдържа пред медийте и лепна загубеното 3-то място на навигатора си-Марти. А това не е правилно, не е добре. И не предвещава нищо добро за екипажа. Много по-добре щеше да бъде, ако сам поеме вината и каже, че в Швеция Латвала е малко по-добър. :D Ето, Льоб си призна, че Мико е много бърз и връща газта.
Отношенията в колата Сордо-Марти едвали ще са каквито трябва да бъдат. Даже ми се струва, че това е резултат от липса/вече/ на добри отношения в C4 с номер 2.
И Гали си биеше навигатора и много не напредна. :(
Първите двама са на друго ниво. Следващите двама се възпитават.Латвала се гради като шампион, а Сордо като сигурен Номер 2.
Следващите 2-3/Ожие, Матьо/ в класирането се/ги градят като пилоти. Ожие като наследник на Льоб.
П. Солберг и с актуална кола си дойде на мястото.
Видяхме тоталното превъзходство/вече/ на С2000 над Н4.
Видяхме и младия Семерад как изпусна добро класиране от глупост. Психика.
В събота е катастрофирал частен самолет на Хароуз, летял към Швеция. Хароуз-рали-Форд.
И на мен предаванията на Моторс ТВ ми се струват ...постни, както каза Асен. Все пак Евроспорт са много напред и с кадрите, и с техниката. Но, в СШ неможеха да покажат на какво са способни. Заради Ф1 и ФИА. Сега в IRC имат поле за изява. И ние бързо свикнахме с Евроспорт - IRC.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот Гетов » Пон Фев 15, 2010 21:24

Хайде някой да каже най-после, как може да се гледа Моторс ТВ????
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот trouble » Пон Фев 15, 2010 21:36

Гетов написа:Хайде някой да каже най-после, как може да се гледа Моторс ТВ????


1. Да си абонат на:
- Мегалан
- НЕТ 1
- Виатал
- Кабел Сат Запад

и още 1,2 малки кабени оператори предимно в София.

2. Предполагам със сателит и платена смарт карта за този канал (затова не съм сигурен, не съм специалист)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот Гетов » Пон Фев 15, 2010 21:58

trouble написа:
Гетов написа:Хайде някой да каже най-после, как може да се гледа Моторс ТВ????


1. Да си абонат на:
- Мегалан
- НЕТ 1
- Виатал
- Кабел Сат Запад

и още 1,2 малки кабени оператори предимно в София.

2. Предполагам със сателит и платена смарт карта за този канал (затова не съм сигурен, не съм специалист)

Благодаря колега!!!! За сега в Ботевград или няма такива животни, или аз не знам , но ще се поинтересувам утре с гаранция!!!
Аватар
Гетов
 
Мнения: 707
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 15:44
Местоположение: Ботевград
Име: Георги Гетов

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот FX7 » Пон Фев 15, 2010 23:59

plm написа:Сордо направи много добро каране, но не се сдържа пред медийте и лепна загубеното 3-то място на навигатора си-Марти. А това не е правилно, не е добре. И не предвещава нищо добро за екипажа.


Абсолютно си прав ! Това не е екипаж :shock:... а само сложени двама души да работят един до друг . Никога няма да стане нищо ...
Аватар
FX7
 
Мнения: 930
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 11:21
Местоположение: Sofia
Име: Delkaite go profila

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот cutflash » Вто Фев 16, 2010 09:28

Дан 1 ,2 ,3 + Preview + Highlights от Motors TV.

http://kz.gotdns.com:8090/plamen/Videos ... 010_01_SW/
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот OgyWRC » Вто Фев 16, 2010 10:59

Мико караше като ... Льоб :D , това се казва да биеш някого със собствените му методи :) Мико вървеше много точно, по траектория, без излишни пързалки и ... без грешки!
Льоб продължава да ме учудва с прагматичността си и трезвата си прецена за нещата. Той е не само велик пилот, но и много голям тактик. Чест му прави, че похвали Мико, но с толкова титли зад гърба и с оправдано самочувствие, можеш да си позволиш подобни "ларж" коментари.
Виж Сордо трудно би похвалил Латвала ... там все още се уточнява, кой, кой е :wink:
Грьонхолм си е бърз, но му липсва форма ... ако се върне, ще е в тройката!
Андерсон с Шкодичката беше уникално бърз - местен джигит :D
Друг местен, който постоянно пердашеше една дузина А8/Н4 - Сторм с една Фиестичка Н3 :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот Aaltonen » Вто Фев 16, 2010 12:37

Относно Марк Марти - мисля, че си му е време да слезе от колата на Сордо. Да не забравяме,когато преди години като навигатор на Сайнц си забрави карнета на контролата. За навигатор от елита това според мен е недопустимо. А и той замести легендата Моя в колата на Сайнц, а после го сложиха до Сордо заради "големия" му опит.
Aaltonen
 
Мнения: 52
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 09:16
Местоположение: Varna
Име: Свилен Маринов

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот bat_jori » Вто Фев 16, 2010 13:16

Aaltonen-2007 Рали Япония Даниел Елена прати Себ у храсталака.Льоб трябваше да смени Елена ли ?Сордо си вкарал нелеп автогол като обвини ,пред медийте Марти ,както каза Пламен -Сордо трябваше да признае силата на Яри в Швеция .
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот plm » Вто Фев 16, 2010 19:58

OgyWRC написа:Мико караше като ... Льоб :D , това се казва да биеш някого със собствените му методи :) Мико вървеше много точно, по траектория, без излишни пързалки и ... без грешки!
Льоб продължава да ме учудва с прагматичността си и трезвата си прецена за нещата. Той е не само велик пилот, но и много голям тактик. Чест му прави, че похвали Мико, но с толкова титли зад гърба и с оправдано самочувствие, можеш да си позволиш подобни "ларж" коментари.
Виж Сордо трудно би похвалил Латвала ... там все още се уточнява, кой, кой е :wink:
Грьонхолм си е бърз, но му липсва форма ... ако се върне, ще е в тройката!
Андерсон с Шкодичката беше уникално бърз - местен джигит :D
Друг местен, който постоянно пердашеше една дузина А8/Н4 - Сторм с една Фиестичка Н3 :D

Много точно казано. :)
А за испанския екипаж Сордо-Марти да припомня, че и двамата са в Ситроен благодарение на Сайнц. Сордо стана шампион в JWRC със Ситроен Ц2 при не много чисти обстоятелства. На домашното Каталуня тогава имаше контестация и беше готов. Но, местните потулиха нещата. Тогава реагирах много рязко тук, защото не харесвам протекцията. Освен това, Ситроен бяха малко задължени на Сайнц. А и периода беше слаб от към изявени пилоти. После се включи и испанската федерация, която и сега подкрепя екипажа. Факт е,че вършат работа на Ситроен. В момента.
Подобно беше и с Крис Мийк. Но, Колин Макрий не успя да ...го уреди в отбор. Ако, беше станало Крис сега нямаше да е по-лош от Сордо.
Или напоследък Ожие. Градят французин за световен шампион.
Как последователно се подкрепят. /За разлика от нас :oops: /.
И Мартин Прокоп е от ...Чехия, от чешкия отбор, подкрепян от федерацията и държавата.
Не знам дали има връзка, дали е шега, дали е неволна грешка, но след финала на Швеция на сайта на ФИА поне едно денонощие отборното класиране беше
Прикачени файлове
tymy.jpg
tymy.jpg (53.76 KiB) Прегледано 7989 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Швеция 2010

Мнениеот ptp777 » Вто Фев 16, 2010 23:54

Хвърлянето на вината за случилото се от Сордо, само върху навигатора, според мен, си е доста неколегиално, да не кажа и непрофесионално ,за пилот съсътезаващ се на това ниво. А относно това, как той се озова в Ситроен - освен всичко друго, може да споменем, че Испания е един от най-големите им пазари след Франция.
Аватар
ptp777
 
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Юли 07, 2007 20:07
Местоположение: Варна
Име: Преслав Петров

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 41 госта

cron