IRC - Рали Монте Карло 19-23 Януари 2010

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот bat_jori » Съб Яну 23, 2010 11:15

Битка, състезанието беше на ниво ,но публиката ме разочерова твърде много -да беше един път да е прецедент ,а те преминаха всички граници -не ги разбирам къде е удоволствието да поставиш пилотите в екстремна ситуацуия ,да им провалиш ралито и да съсипеш тази скъпа машина .
Брой спечелени етапи :
Хирвонен - 3 етапа
Ожие -7етпа
Ханинен-2етапа
Вуйо-1етап
Саразен-2 етапа
Фиеста може да постигне втора победа днес или утре Ал Атиах води в Рали Катар :D
Класиране в IRC.
1.Хирвонен-10
2.Ханине-8
3.Вуйо-6
4.Саразен-5
5.Копецки-4
6.Уилкс-3
7.Магаляеш-2
8.Вижион-1
Конструктори.
1.Шкода14,2.М-спорт10,3.Пежо-9...
Евроспорт направи нещо адски добро ,вдигна нивото доста сравнение миналата година ,голямо благодаря
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот dod0 » Съб Яну 23, 2010 15:21

Браво на Мико, честита му победа. Жалко за Ожие но, и такива работи се случват по някога.. :D :D
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот kiko » Съб Яну 23, 2010 16:06

Завърши едно много интересно рали и коментарите навсякъде по света са доста разнородни.
Като цяло Ожие заслужаваше победата,но ралито е едно супер непредвидимо състезание.Някак си не мога да повярвам,че неговите сънародници го прецакаха в началото,а още повече се блещя на уникалния карък накрая.Хирвонен и Форда обаче си заслужиха победата.Пилота си беше на ниво,колата......... не мога да преценя.........заводска е,заводска потдръжка и най-вече непозната,че да се знае какво може да се "готви" по нея :wink: .Иначе не е по-силна от Шкодата,но като цяло е по-стабилна от Пежото.Гледам,че се заформя едно мнение по форумите:най-стабилна в завой - Фиеста,207,Фабия;най-силен мотор - Пежо и почти еднакво с него са Шкода и Форд.Най-силно като скорости :Шкода и доста по-назад с Форд и Пежо.
Като цяло се очертава доста интересен сезон.Форд като добри продавачи си изиграха картите най-добре с това рали и рали Катар.Евтин,но доказан трик за събиране на клиенти.Армадата на Шкода е много силна.А Пежо имат само два,но доста силни коза:Мийк и Ожие.Като коли тук не пролича коя е по-добра,което значи,че разликите са минимални.Предстои ни интересен сезон.
Съжалявам за пилотите на Пежо - много им се изкефих.Малко ме е яд Копецки - очаквах много повече.Много се кефя на това момче с Реното - страшен сладур.Томи Макинен май е направил добри коли,но без бъдеще.Ако Субару не се върнат в ралитата с нещо истинско,до три-четири години ще спре да се говори за тази марка в този спорт,така както спря да се говори за Тойота.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот bat_jori » Съб Яну 23, 2010 17:58

Ал Атиах спечели катар с Фиеста .
В Катар бяха две фиести с една Ал Атиах а с другата Ал Касими . Още преди самият старт е имал проблеми с някаъв сензор в електроинсталацията,кой са отстранили .В началот на вторият ден Ал Касими получава дефект и губи 3 мин ,след това се появява и сериозен проблем в спирачната система довежда до оттеглянето му .Жулиен също отпадна след проблеми с двигателя .За мен за силата на Фиеста е твърде рано да се говори и да се дават категорични мнения .
Ако Мико беше подложен на натиск от Ожие в 14 етап ,не знам дали щеше да издържи и той и колата .Сезона започна интересно ,Шкода ще доминира този сезон .
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот vargala81 » Съб Яну 23, 2010 18:39

bat_jori ......Ако Мико беше подложен на натиск от Ожие в 14 етап ,не знам дали щеше да издържи и той и колата
Мико е доста постоянен пилот и много рядко допуска грешки.Той си е осигорил доста голяма преднина още в първите 2 етапа,после само запазваше преднината като през цялото рали не допусна никой да го измести от 1то място.Когато Ожие го доближи на 30 и няколко сек. Мико на следващия етап му взе 8сек .На 7мия етап Мико стартира предпоследен и колите преди него бяха изкарали много кал на пътя ,и въпреки това беше с 23сек по бърз.Даже на интервюто каза ,че не е давал много газ.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
vargala81
 
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Яну 21, 2010 20:02
Местоположение: Асеновград
Име: Валентин Димитров

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот Danchoni » Съб Яну 23, 2010 19:41

Ралито беше перфектно, само може да се радваме и да се надяваме скоро и в БГ да гледаме нещо подобно, снега и леда още повече допринесоха за интригата в това състезание, то за това е уникално по рода си. Отдавна не бях гледал такова добро отразяване, тоя път тия от Евроспорт ги уважих :) . Незнам дали само ми се струва но като че ли суперите от тая година вървят повече :D . Пежото, Шкодата яко се разцепват а да не говорим за Фиестата. Агентите от М-Спорт яко са поработили явно. Само 4 дни след хомоголирането на колата тя бие всичко наред в дебюта и върви страшно в едно от най-престижните ралита в света. Не можем да не споменем и карач като Хирвонен. Перфектен никъде не сбърка а и малко трудно щеше да бъде да победят финландец на снежни отсечки,все пак човека си направи тренировка за началото на ВРЦ сезона, ама както се видя не се возеше а наистина караше. Не пренебрегвам отстаналите дори и на мен Ожие и Копецки страшно много ми допадат като пилоти, но един беше над всички, все си своето отначалото и после само подържаше огъня, защо ли ми е познато май един човек тука в България го правеше същото :D Мисля че всички се сещате. А сега в следващия кръг се чудя Хирвонен ли ще кара пак Фиестата или някой друг. Някой ако е запознат да каже че вече започна да става интересно покрай IRC. :)
Аватар
Danchoni
 
Мнения: 175
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 23:46
Име: Йордан Ковачев

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот Lubo » Съб Яну 23, 2010 23:41

Отличен старт на сезона.Ралито всички видяхме как протече и смея да твърдя,че беше интересно.Много интересно.Лично аз съм изненадан от Шкода.Очаквах повече.Като пилоти - ставаха работите.Но като техника - зле.Реално през цялото рали техническата доминацията на Пежо и Форд ме изненада.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот krezobmw » Нед Яну 24, 2010 17:07

Уникално състезание,определено си заслужаваше мръзненето,както друга година.Мико
отново и отново доказа че е един от най добрите.Ние (групата от Ловеч) гледахме два пъти SE 13 тъй като не ни
пуснаха да се измъкнем към Лантоска-Лусерам,но ни стига това което видяхме в закрития парк в Монако
и етапа Пейра Кава,и макар,че беше на тъмно имаше луна и се виждха страхотно.
Специално аз се радвах като малко дете,въпреки ,че гледам това рали за четвърта година.
Пожелавам късмет на всички вас,и много пари за да гледаме поне една част от тези ралита..... :):):)
Утре ще кача малко снимки,тъй като се прибрахме преди малко и съм уморен.
Спорен ден на всички.
krezobmw
 
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 08:45
Местоположение: Ловеч
Име: Краси Танев

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот plm » Нед Яну 24, 2010 18:46

Както винаги рали Монте Карло беше изключително интересно. И с тв отразяването-направо страхотно.
Заслужена победа за Мико-Фиеста-М спорт. Перфектно постигнаха целта си.
Страхотна борбеност показа Ожие.
Всъщност това май беше битка между отбори от СШ - Форд/М спорт/ и Ситроен /Пежо/. Битка между двама бъдещи световни шампиони.
Защо мисля така?
М спорт по пътя си към новата ВРЦ кола разработиха и хомологираха Фиеста С2000. Продадоха повече от 20 коли и спечелиха Монте Карло. Сега спокойно ще продължат работата по 1.6 т колата/световната рали кола/ и от 2011 Мико Хирвонен ще я кара.
ПСА за новата ВРЦ кола разчитат на Ситроен ДС3, опита на Пежо с 207 С2000 и разбира се собствения такъв. И на Себастиен Ожие. Сега на Монте Карло имаха възможност да сравнят моментното състояние. / Льоб няма желание да кара друго освен ВРЦ/.
Подхода на тези отбори е коренно различен. Предполагам, че Ситроени 1.6т ще има само в СШ. Нови Пежа ще се правят
инцидентно, Шкода засега имат достатъчно работа, Форд също.
За IRC-нивото на "гост пилотите" от СШ е различно.
И Крис Мийк има желание след нова победа през 2010 да премине в СШ.
Но, IRC е интересно с големият брой потенциални победители в отделните ралита, с тв отразяването, с чара си... :)

Причината за отпадането на Жулиен Маурин е унищожен мотор/скъсана биела/.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот bat_jori » Пет Яну 29, 2010 13:58

Вчера в AutoSport.CZ,почетох един интересен за мен факт -Рали Монте катло е наблюдавано то 12 милиона зрители ,средно за СЕ -810 000 зрители ,а СЕ9-St-Bonnet-le-Froid / St-Julien Molhesabate / St-Bonnet-le-Froid - 2-от над 1 милион.Евроспорт отчиатат ръст с 70 процента :D ,за мен IRC ,изби рибата тотално ,темповете им завземане на аудитория се покачват главоломно-IRC се превърна в един продукт на световно ниво .3 млн-посещения на сайта на IRC ,успешен дебют също е съвсем новото в IRC приложение за iPhone.IRC -стана примамливо за все повече пилоти ,при тези възможности които предлага .
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот Nil SaTiS » Съб Яну 30, 2010 17:43

Поздрави от Китай (GMT+8). За IRC Monte и интереса към предаванията на Евроспорт от него съм с две ръце и два крака съгласен.
Понеже нямах Евроспорт на ТВ в хотела успях по зверските нощи да гледам последните два етапа по Евроспорт Румъния през Сопкаст. Картината беше на пиксели, обаче емоцията си заслужаваше всяка изстрадана минута безсъние... MONTE RULZZZ!!!

До скоро по трасетата в БГ!
Nil SaTiS... nisi optimum!
Nil SaTiS
 
Мнения: 117
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 15:48
Местоположение: вече Варна
Име: Ивайло Цонев

Re: Рали Монте Карло 19-23.01.2010 - IRC - 1 кръг

Мнениеот damnit » Пет Мар 05, 2010 22:33

krezobmw написа:Уникално състезание,определено. . .от тези ралита..... :):):)
Утре ще кача малко снимки,тъй като се прибрахме преди малко и съм уморен.
Спорен ден на всички.


Пичага, това утре станаха 2 месеца... Пусни ни едни снимки да усетим 1/1000 от чувствата, които сте изпитали като сте гледали на живо великото Монте Карло! :)
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Предишна

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта