IRC 2009

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: IRC 2009

Мнениеот bat_jori » Чет Сеп 03, 2009 17:30

1. Meeke, Kris 42
2. Kopecký, Jan 39
3. Basso, Giandomenico 27
4. Loix, Freddy 27
остават астурия,сан ремо и шотландия -май крис мийк е с по -големите шансове за съжаление.но дано копецки ме опровергае
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC 2009

Мнениеот plm » Чет Сеп 03, 2009 20:24

Да, Крис Мийк има най-големи шансове. Вече кара много силно на асфалтови и непознати трасета. А на последното рали е домакин. За крайното класиране се зачитат 7 от 8.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: IRC 2009

Мнениеот bat_jori » Вто Ное 10, 2009 17:40

ентрито на Рали Шотландия е като кръг от местният шампионат ,абсолютна дупка то при нас е по интерено.
Витман поне е там
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC 2009

Мнениеот Lanco Rally » Вто Ное 10, 2009 21:06

много беден списък,де са тия шотланци,но квото такова :mrgreen:
http://www.rallyscotland.tv/downloads/2 ... -11-09.pdf
Lancia №1 in Rally Sport Ever!!!
Аватар
Lanco Rally
 
Мнения: 74
Регистриран на: Вто Апр 24, 2007 16:56
Местоположение: Бг
Име: Венко Станчев

Re: IRC 2009

Мнениеот damnit » Вто Ное 10, 2009 22:52

Lanco Rally написа:много беден списък,де са тия шотланци,но квото такова :mrgreen:
http://www.rallyscotland.tv/downloads/2 ... -11-09.pdf


Ами.. това не е целият списък с участниците.... Има още 24 заявки с номера от 100 до 124-ти, които участват в местния шампионат и още 7 или 8 Роувъра, участващи в "Ланд Роувър" купа, които са с номера от 200 нагоре.


Ето ги и тях...
http://www.rallyscotland.tv/downloads/2 ... -11-09.pdf
http://www.rallyscotland.tv/downloads/2 ... -11-09.pdf


Ако някой го интересува...Ето това са въпросните Ланд Роувъри...
Изображение
Изображение
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: IRC 2009

Мнениеот beta_racing » Сря Ное 11, 2009 10:36

Като се прибавят и другите два листа със заявки, нещата стават "по-други", но така или иначе на фона на предните ралита от IRC това състезание е слабо откъм "големи" имена, които участваха постоянно в тазгодишния шампионат.
Въпреки това, рекламата за Рали Шотландия е много голяма - в официалния сайт на IRC постоянно се тръби колко велико щяло да бъде ралито, какви битки щяло да има, какви стари етапи от бившето РАК Рали са щели да бъдат използвани и така нататък... :roll: :roll:
Ще видим какво ще стане. Ще има и предавания наживо, които може би ще изпуснем, защото ралито (отново като някои други) ще е през седмицата.

Изобщо не одобрявам, че направиха някои от ралитата от IRC през седмицата!
Ето, "Монте Карло" тази година беше така, догодина пак ще е така. Сега "Шотландия" е по същата схема, а по-рано тази година имаше и други, които бяха така, доколкото си спомням. И какво ще видим от всички специални етапи на Рали Монте Карло след два месеца? Само нощните може би...
Разбирам ралитата да са и през седмицата, но ако бяха както преди - по 500-600-700 състезателни километри, които е невъзможно да се изкарат само събота и неделя! Сега, както са по 280-300км (говоря за състенията от IRC), не виждам защо трябва да са през седмицата...не мога да си представя колко е голямо числото на хората като мен, които ще пропуснат да гледат "живите" етапи в четвъртък и петък :evil: :(
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC 2009

Мнениеот bat_jori » Сря Ное 11, 2009 19:08

Дамяне -Монте Карло 2010 е 405състезателни км(общо 1680км) разпределение от вторник до петък последният ден когата всичко ще се решава битка ще започва след 20:00ч.Сряда и четвъртък предлагат по един сравнително късен етап.Миналата година се насладих на това което показа Евроспорт -тази година ще е още по -добро .Още ми светят в очите фаровете на асовете преминавайки кол де турини -басо,ожие,саразен,копецки,лоикси компания.за монте карло не мисля че е толко лошо да е през седмицата.
От рекламата на Шотландия,от това колко се шумеше и се мятаха слухове и аз останах с големи очаквания -а то се оказа дупка като ентри ,а вероятно и като развитие -мийк с тази слаба конкуренция едва ли ще се напъне на макс.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC 2009

Мнениеот plm » Сря Ное 11, 2009 20:14

Имам слаби спомени от преди доста години, когато Монте Карло започваше от 4-5 места във вторник или сряда. Тръгваха от Мадрид, Варшава, Рим, Букурещ,...и се събираха в Монте Карло.
И сега се опитват да направят нещо подобно. Да върнат формата на класическото Монте Карло.
Какви са критериите не знам, но е нещо като пролог или пресявка и това ще определи реда на стартиране.
Във всички случаи ще бъде интересно. :D Даже много интересно.
Информация ще има достатъчно.
Вече писах, за голяма група чехи са с резервации и точно планиране за гледане..
Като си спомня как като ученик в голямото междучасие отивах да си купя в.Отечествен фронт за да прочета 5 изричения инфо...Сандро Мунари, после Бернард Дарниш...
Шкода усилено работят по новата С2000, която ще хомологират от 01.01.2010. Но, в Монако ще карат старата версия.
От 2010 С2000 могат да имат макс. широчина 1820, т.е. с 20 мм. повече. Грозната Шкода става още по-...широка :D В Чехия я наричт "кутия", синоним на нашето "сандък"/май е турска дума/.
Да вметна, че ВРЦ колите остават без промяна за 2010. И ще се срещнат широки, къси, смешни С2000 с тесни, дълги, бързи ВРЦ коли. :D
Фиестата ще дебютира там с големите хвалби на Малкъм Уйлсън. :)
Французите са тайни.
Италианците се карат...типично за тях :D
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: IRC 2009

Мнениеот beta_racing » Чет Ное 12, 2009 10:08

bat_jori написа:Дамяне -Монте Карло 2010 е 405състезателни км(общо 1680км) разпределение от вторник до петък последният ден когата всичко ще се решава битка ще започва след 20:00ч.Сряда и четвъртък предлагат по един сравнително късен етап.Миналата година се насладих на това което показа Евроспорт -тази година ще е още по -добро .Още ми светят в очите фаровете на асовете преминавайки кол де турини -басо,ожие,саразен,копецки,лоикси компания.за монте карло не мисля че е толко лошо да е през седмицата.
Признавам си, че не съм гледал тазгодишния маршрут на ралито. Сега го видях, но не виждам нищо кой знае колко различно от маршрутите от 2007 година насам.
Тогава (2007-ма) започваха в четвъртък с два нощни етапа, както бе и през 2008-ма. Организаторите на Монте Карло искаха да върнат класическото състезание, но в рамките на модерния Световен рали шампионат - огромно рали с дълги преходи и нощни етапи, но същевременно с обособена сервизна зона, например.
От ФИА се възпротивиха и Рали Монте Карло 2009 не беше в световния шампионат, както и ще е с изданието догодина, до което остават малко повече от два месеца.

Трябва да погледнем нещата обаче и от друга гледна точка. Както се казва: "Рали Монте Карло си е Рали Монте Карло!" И тези думи не са случайни...
Това е меката на рали спорта, това е класиката в рали спорта! Няма човек, занимаващ се с този спорт, който да не е чувал за това рали! Дори хората, които са далеч от ралитата, знаят за него! Просто името "Монте Карло" работи за себе си :D
Няма значение, че доста хора се оплакват от организацията на ралито......"Това е "Монте Карло" :D

Чисто статистически - тези 405.01 състезателни километри са в маршрут от общо 1668.83км. Това значи, че състезателните километри са около 24-25% от целия маршрут. Неписан закон гласи, че в едно рали този процент трябва да бъде около 30-35, най-много до 40.
При чехите от Рали Барум миналата година процентът беше около 50! Това може би бе прекалено и тази година състезателните километри бяха свалени до 39%.

Друга информация: град Валанс, който става своеобразен център на ралито до завръщането в Монако, е на около 400км от Монте Карло :shock: Ти представяш ли си какво е това разстояние? Казвам ти веднага - от Пловдив до Варна! Можеш ли да си представиш българско рали с такива размери в днешно време?
В този ред на мисли, много пъти сме си правили майтап, че ще направим шейкдауна на Рали Хеброс на "Пивовара" или на "Аладжа манастир" :D Как ти се струва...невъзможно, нали?
Там е друго - просто "Това е "Монте Карло"!


plm написа:Имам слаби спомени от преди доста години, когато Монте Карло започваше от 4-5 места във вторник или сряда. Тръгваха от Мадрид, Варшава, Рим, Букурещ,...и се събираха в Монте Карло.
И сега се опитват да направят нещо подобно. Да върнат формата на класическото Монте Карло.
Какви са критериите не знам, но е нещо като пролог или пресявка и това ще определи реда на стартиране.
Във всички случаи ще бъде интересно. Даже много интересно.
Информация ще има достатъчно.
Така беше със стартирането, Пламене! Аз съм по-малък и не помня, когато фактически ралито е стартирало по този начин, но съм чел и гледал много. Това се е практикувало до 1991 година.
Но не само от градовете, които ти споменаваш, са тръгвали. Други са Париж, Хамбург, мисля дори и Лондон (дано не се лъжа).
Отдолу пускам снимки на Валтер Рьол от изданията на ралито от 1984, 1985 и 1986 година, както и снимки на Ари Ватанен от 1985 година и на Юха Канкунен от 1986 година. Забележете какво пише на вратите - "Бад Хамбург" на Рьол и "Париж" на Ватанен и Канкунен.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


plm написа:Шкода усилено работят по новата С2000, която ще хомологират от 01.01.2010. Но, в Монако ще карат старата версия.
От 2010 С2000 могат да имат макс. широчина 1820, т.е. с 20 мм. повече. Грозната Шкода става още по-...широка В Чехия я наричт "кутия", синоним на нашето "сандък"/май е турска дума/.
Да вметна, че ВРЦ колите остават без промяна за 2010. И ще се срещнат широки, къси, смешни С2000 с тесни, дълги, бързи ВРЦ коли.
Фиестата ще дебютира там с големите хвалби на Малкъм Уйлсън.
Французите са тайни.
Италианците се карат...типично за тях
Много е интересно развитието на колите от Супер 2000, докато WRC-тата започват лека-полека да остават на заден план. Все пак разликата във "вървежа" :D си остава огромна.
На мен ми е интересно какво ще направят колите от група N с променените втулки по новите правила. Честно казано не очаквам много. Още повече щом разрешават по-широки Супер 2000 :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC 2009

Мнениеот P.Solberg » Чет Ное 19, 2009 20:26

Ето на този сайт всеки може да се регистрира безплатно и да гледа 4 етапа директно на компютъра си от рали Шотландия - http://events.servercorporation.com/
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: IRC 2009

Мнениеот bat_jori » Чет Ное 19, 2009 23:01

очакванията се потвърждават в първите 3 състезателни км (две минавания на Scone Palace 1.53 km)-Мийк срещу Уилкс:4 сек засега.Очаквах повече от Боланд-все пак състезанието тепърва започва
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC 2009

Мнениеот Chavo » Чет Ное 19, 2009 23:26

Боланд е силен с WRC автомобил, в група Н няма много опит.
Chavo
 
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 16:20
Име: няма такова

Re: IRC 2009

Мнениеот beta_racing » Пет Ное 20, 2009 08:47

Снощи се регистрирах...
Ще видим как ще го гледам от работата без звук :(
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC 2009

Мнениеот P.Solberg » Пет Ное 20, 2009 10:49

Пускайте Евроспорта, почва първата отсечка.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: IRC 2009

Мнениеот beta_racing » Пет Ное 20, 2009 10:58

P.Solberg написа:Пускайте Евроспорта, почва първата отсечка.
Много благодаря за онлайн предаването!!! Върви перфектно, а си намерих и звук тук на работата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Форлойфер е Матю Уилсън с новата Фиеста..
Не мога да разбера защо обаче от одеве дават само по-слабите...не вярвам да стартират в обратен ред :roll:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта

cron