Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Дискусия за Световния рали шампионат

Кой български пилот желаете да кара с WRC кола на Рали България 2010?

Анкетата свършва на Чет Ное 26, 2009 11:25

Димитър Илиев
21
17%
Ясен Попов
39
31%
Крум Дончев
9
7%
Петър Гьошев
17
13%
Тодор Славов
11
9%
Пламен Стайков
16
13%
Игнат Исаев
3
2%
Тихомир Стратиев
1
1%
Иван Ганчев
1
1%
Георги Белчев
0
Няма гласували
Емил Денев
1
1%
Огнян Герджиков
2
2%
Иво Даскалов
1
1%
Кирил Тодоров
0
Няма гласували
Екатерина Стратиева
2
2%
Георги Василев
0
Няма гласували
Искрен Маринов
2
2%
Байчо Ненов
1
1%
 
Общо гласове : 127

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот P.Solberg » Сря Окт 28, 2009 18:55

Браво Любо. Хубаво си се позаинтересувал, най-малкото ще си полезен на някой от хората, които решат да си наемат кола, ако решат и намерят пари. Ние да ги съберем тези пари, надали ще успеем, а и аз не мисля, че има особен смисъл за едно рали да се дават толкова пари. Но пък дискусията стана интересна, аз мисля че на Вальо предложението да направим нужната атмосфера по етапите има по-голям смисъл и по-лесна реализация.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот todor hristov » Сря Окт 28, 2009 19:35

Ще ни узреят кратуните,ще видите.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот plm » Сря Окт 28, 2009 19:37

Ето, че се заформи дискусия. :D Което е добре.
В много отношения подкрепям Любо. Трезво и реалистично написано.
Преди да коментирам ВРЦ колите искам да напомня viewtopic.php?f=22&t=7315
или да питам отново - кои български състезатели ще карат на България 2010?
Защо искат да карат?
Това участие ще им струва 5-10-15-50-100 хил евро.
Наемането на застаряло ВРЦ няма смисъл. Нашите пилоти имат много добри коли, които превъзхождат старите и полу ВРЦ-та. И не виждам никакъв смисъл да се наема такава кола. Освен това, цената за наема е доста по-различна от реалните разходи и може да нарастне двойно.
Наема на актуално ВРЦ действително е 250-300 000. Ако, въобще е възможно за нас. И това отпада.
А относно карането
Само не съм съгласен с Любо за карането за публиката-в смисъл карането за време е по-важно отколкото за публиката-това е смисъла на рали спорта!

Е, не само това е ралито. То е комплексно състезание и в това му е чара.
Много, много пилоти уважават публиката и ги радват. Защото, например на Мухово, която е 30 км. зрители ще има на 5 места, примерно. На тези места може да зарадват феновете. В гората карат за време, но видят ли публика и махащи фенове...
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот chefo » Сря Окт 28, 2009 20:21

И става това например... :D http://www.vbox7.com/play:c98ad20f

Иначе сега го видях това за окачването на лансера-че е някъф стрийт.Одеве четяйки набързо видях само думата tarmac и ...както и да е :wink:
Long live rock n` roll
Аватар
chefo
 
Мнения: 971
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 23:08
Местоположение: Под тепетата
Име: Стефан Лазаров

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Ferjancz » Чет Окт 29, 2009 09:01

plm написа:Ето, че се заформи дискусия. :D Което е добре.
В много отношения подкрепям Любо. Трезво и реалистично написано.
Преди да коментирам ВРЦ колите искам да напомня viewtopic.php?f=22&t=7315
или да питам отново - кои български състезатели ще карат на България 2010?
Защо искат да карат?
Това участие ще им струва 5-10-15-50-100 хил евро.
Наемането на застаряло ВРЦ няма смисъл. Нашите пилоти имат много добри коли, които превъзхождат старите и полу ВРЦ-та. И не виждам никакъв смисъл да се наема такава кола. Освен това, цената за наема е доста по-различна от реалните разходи и може да нарастне двойно.
Наема на актуално ВРЦ действително е 250-300 000. Ако, въобще е възможно за нас. И това отпада.
А относно карането
Само не съм съгласен с Любо за карането за публиката-в смисъл карането за време е по-важно отколкото за публиката-това е смисъла на рали спорта!

Е, не само това е ралито. То е комплексно състезание и в това му е чара.
Много, много пилоти уважават публиката и ги радват. Защото, например на Мухово, която е 30 км. зрители ще има на 5 места, примерно. На тези места може да зарадват феновете. В гората карат за време, но видят ли публика и махащи фенове...



Напълно съм съгласен с Пламен. С наемането на старо ВРЦ , се рискува пилота каращ го , да е лошо напляскан от Н4-ките и не само, че няма си направим реклама, ами ще станем за смях. Искам да приомня, че след Льоб и Хирвонен има още много пилоти, които ги чакат да сбъркат много малко за да им вземат отсечка и чак след това идва нашия пилот. Така, че да си мислим, че наш пилот ще вземе отсечка е меко казано една огромна химера. А що се отнася до Мицубишито по-горе , не знам дали ви направи впечатление, но това си чисто градска кола, с визия на ВРЦ. даже няма и ролбар. А и тези Мицубишита , не са никак сполучливи, дори нарпотив. ВРЦ кола у нас , като идея - отлично , превъзходно, като изпълнение - за мен лично - абсолютно безмислено.
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот BOXER » Чет Окт 29, 2009 20:18

Изхода за да пробием на международно ниво са два.Единият е пилотите като Стайков,Гьошев и Исаев да намерят пари първоначално за европейския шампионат,защото си трябва придобиване на опит в международните съзтезания и после да се мисли нещо друго(това разбира се с С2000) и другия е пилоти като Илиев,Дончев,Ясен да опитат на ниво IRC.За мен това е правилния начин да се просперира навън.Аз смятам,че е излишно наемането на ВРЦ.Просто няма смисъл от тези големи разходи при положение,че реално няма как в момента наш пилот да победи някой от редовните участници с тези автомобили.
Аз съм сигурен,че ако някой от топ пилотит ни завърши веднага след ВРЦ автомобилите,ще му се отдаде повече внимание,отколкото ако е последен с ВРЦ.
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот MIROSLAV MARINOV » Чет Окт 29, 2009 23:46

Постепенно започнаха да се появяват по реалистични коментари по темата.Даже не знам дали е зададена правилно.По добре е да боде така: Ще подкрепите ли пилот който иска да кара кола ВРЦ на рали България.Защото още не е ясно дали някой иска това.Много е важна трезвата преценка а мисля че не само Кортелов ,а и 98% от състезателите я имат.И не биха се хвърлили на ВРЦ за едно единствено състезание.Както каза Деймъна по добре да си караш клиото на 100% отколкото да се бориш с непознатата кола само заради някаква неоправдана идея.Какъв би бил смисъла да караш старо и неактуално ВРЦ без необходимите средстваи без тестове,защото тази кола ще дойде в деня на състезанието както винаги, и пилота ще направи 20 км тестове.И какво ще постигнеш с нея в битката със заводските отбори.Това ще бъде провал и тогава всички ще оплюят този състезател като некадърен.
Та моя отговор на въпроса по темата е никой.Но за сметка на това биж желал да видя 5-6 наши пилоти със С2000.Средствата са доста по-малко,колите са с добро развитие а и тези пилоти ще ги карат по добре и каквото и да постигнат ще е положително и ще зарадват публиката.Мислите ли че световния шампион Кими Райконен нямаше пари да си наеме ВРЦ за рали Финландия?Просто прецени че не е по възможностите му за добро представяне.А карайки Пунтото всички казваха колко добре върви с тая кола.
Тук се споменаваше идеята феновете да събират пари за Наем на ВРЦ.Адски нереалистична идея.Все едно да събираме пари да купим на Бил Гейтс компютър.Оттам се хвърлихте на другата крайност-щом не може ВРЦ ,тогава да си купим пиратки.Това ще е изключителна помощ за рали спорта.
Аз пък имам друга идея и мисля ,че е реалистична и разумна.Нали искаме млади състезатели да прогресират напред.Нека се вгледаме в N2 например.Наблюдавам карането на някои пилоти в които има потенциал.Бих искал например да видя Кирчо Тодоров в една конкурентна кола в А6.Защо не се помогне на него и той да бъде нещо като пилот на феновете.Има и други.Лошото е че тези пилоти остават незабелязани от вас феновете защото 90% от вас гледат първите коли и хукват на друга отсечка.А аз винаги гледам всички коли до последнта и затова забелязвам тези неща.Когато помогнеш н анякой който няма пари да постигне нещо помощта е реална и оценена.Ако дадеш на някой който има половин милион още двеста лева,помощта е безмислена.
Това е моето мнение,не е задължително да се съгласите с мен.Но все пак искам да чуя и други мнения.
Но ако алтернанивата е ВРЦ или пиратки ,100% ще е второто.
Аватар
MIROSLAV MARINOV
 
Мнения: 602
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 19:35
Местоположение: SOFIA
Име: Мирослав Маринов

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот BOXER » Пет Окт 30, 2009 00:04

MIROSLAV MARINOV написа:Постепенно започнаха да се появяват по реалистични коментари по темата.Даже не знам дали е зададена правилно.По добре е да боде така: Ще подкрепите ли пилот който иска да кара кола ВРЦ на рали България.Защото още не е ясно дали някой иска това.Много е важна трезвата преценка а мисля че не само Кортелов ,а и 98% от състезателите я имат.И не биха се хвърлили на ВРЦ за едно единствено състезание.Както каза Деймъна по добре да си караш клиото на 100% отколкото да се бориш с непознатата кола само заради някаква неоправдана идея.Какъв би бил смисъла да караш старо и неактуално ВРЦ без необходимите средстваи без тестове,защото тази кола ще дойде в деня на състезанието както винаги, и пилота ще направи 20 км тестове.И какво ще постигнеш с нея в битката със заводските отбори.Това ще бъде провал и тогава всички ще оплюят този състезател като некадърен.
Та моя отговор на въпроса по темата е никой.Но за сметка на това биж желал да видя 5-6 наши пилоти със С2000.Средствата са доста по-малко,колите са с добро развитие а и тези пилоти ще ги карат по добре и каквото и да постигнат ще е положително и ще зарадват публиката.Мислите ли че световния шампион Кими Райконен нямаше пари да си наеме ВРЦ за рали Финландия?Просто прецени че не е по възможностите му за добро представяне.А карайки Пунтото всички казваха колко добре върви с тая кола.
Тук се споменаваше идеята феновете да събират пари за Наем на ВРЦ.Адски нереалистична идея.Все едно да събираме пари да купим на Бил Гейтс компютър.Оттам се хвърлихте на другата крайност-щом не може ВРЦ ,тогава да си купим пиратки.Това ще е изключителна помощ за рали спорта.
Аз пък имам друга идея и мисля ,че е реалистична и разумна.Нали искаме млади състезатели да прогресират напред.Нека се вгледаме в N2 например.Наблюдавам карането на някои пилоти в които има потенциал.Бих искал например да видя Кирчо Тодоров в една конкурентна кола в А6.Защо не се помогне на него и той да бъде нещо като пилот на феновете.Има и други.Лошото е че тези пилоти остават незабелязани от вас феновете защото 90% от вас гледат първите коли и хукват на друга отсечка.А аз винаги гледам всички коли до последнта и затова забелязвам тези неща.Когато помогнеш н анякой който няма пари да постигне нещо помощта е реална и оценена.Ако дадеш на някой който има половин милион още двеста лева,помощта е безмислена.
Това е моето мнение,не е задължително да се съгласите с мен.Но все пак искам да чуя и други мнения.
Но ако алтернанивата е ВРЦ или пиратки ,100% ще е второто.

Напълно подкрепям мнението на Миро
FTA RACING TEAM
Изображение
Аватар
BOXER
 
Мнения: 1118
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 14:30
Местоположение: Бisтяiца
Име: Владислав Аронов

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот todor hristov » Пет Окт 30, 2009 20:30

Това за хубави работи,ама идеята е да подпомогнем млад пилот,който както писа съфорумник,трябва да изнасили едно ВРЦ.Случаят предполага да се изфукаме с такъв пилот,апък макар и със С2000
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот plm » Нед Ное 01, 2009 19:45

Аз идеята я разбрах така - как да подкрепим български състезател, който ще представи достойно България.
И трябва да намерим начин. :)
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот MARVI » Пон Ное 02, 2009 21:44

Много интересна обява в RCFS :arrow: http://www.rallycarsforsale.net/clas/in ... s&id=43950

:P :P :P
Винаги вярвам в мечтите си!
Always believe in my dreams!
Аватар
MARVI
 
Мнения: 1007
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 07:26
Местоположение: Worcester
Име: Марио Попов

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот plm » Пон Ное 02, 2009 22:28

Сериозно ли е това? :shock:
Последна промяна plm на Вто Ное 03, 2009 07:37, променена общо 1 път
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Lubo_car » Вто Ное 03, 2009 00:53

Хахаха, no comment просто.
Имам идея. Дайте да съберем пари направо за едно WRC по евтино. За България да се даде на някои наш пилот да го кара, каквато е и идеята на тази тема. А след състезанието да го заменим за този имот едно към едно. След това имота ще остане собственост на форума, ще се дава под наем и така ще има достатъчно средства за бъдещи проекти.
Колко идеалистично звучи само :D !
Аватар
Lubo_car
 
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Апр 22, 2005 13:55
Местоположение: Zeist NEDERLAND, Varna BULGARIA
Име: Любомир Любомиров

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот prodrive » Сря Ное 04, 2009 14:50

MARVI написа:Много интересна обява в RCFS :arrow: http://www.rallycarsforsale.net/clas/in ... s&id=43950

:P :P :P


Луда работаа :) Сега е момента
Аватар
prodrive
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 14:32
Местоположение: Шумен
Име: Мирослав Багержиев

Re: Кой БГ пилот желаете да участва с WRC кола на България 2010?

Мнениеот Мартин Сурилов » Чет Ное 12, 2009 18:18

Бях чел преди време едно интервю с Карлос Сайнц, в което той каза, че в световния шампионат за да те забележат, по-правилната тактика е газ, колкото може, в опит дори за едно единствено по-предно класиране в един единствен етап, от колкото стратегическо каране с цел завършване на цяло състезание. Аз мисля, че имаме пилоти, които могат да постигнат това и наемането на WRC за рали "България" съвсем не са хвърлени на вятъра пари. Вярно е и това, че наемането на конкурентна кола е наистина почти непосилно и дори налудничаво за нашия стандарт от финансова гледна точка, но пък за сметка на това, мисля, че хората там могат да разграничат възможностите на един автомобил от тези на управляващия го пилот, така че според мен и с по-неконкурентен автомобил имаме шанс.
Мартин Сурилов
 
Мнения: 383
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:54
Име: Мартин Сурилов

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта

cron