Да спрем форума?

Важни съобщения за потребителите на форума, предложения, коментари, оплаквания...

Re: Да спрем форума?

Мнениеот txl » Сря Дек 30, 2009 18:47

Разделите са пуснати. Препоръчвам на всички да си припомнят правилата на форума, преди да пишат.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Да спрем форума?

Мнениеот Astra_26 » Сря Дек 30, 2009 19:08

txl написа:Разделите са пуснати. Препоръчвам на всички да си припомнят правилата на форума, преди да пишат.


Това е добре! Тошко пусна основните теми, които ще са актуални цяла година, ние ще си припомним и правилата на форума, но... преди да пуснем някакво мнение или тема, добре е да помислим... поне малко.
Изображение Ivan Ivanov Rh A+
____vromos.bg____
Аватар
Astra_26
 
Мнения: 717
Регистриран на: Съб Дек 30, 2006 00:30
Местоположение: Бургас skype: astra_26 0877838227
Име: Иван Иванов

Re: Да спрем форума?

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 01, 2010 17:58

Лично благодаря за изчерпателния отговор на Beta racing.Сигурен съм че на всички им е ясна причината за това което се случи.Ами вие господа какво искате от хора които застават един срещу друг на пистите.Нима не сте усещали каква ярост и дори ненавист към този пред теб е нужна за да минеш с една позиция напред във всяка гонка.Просто доста от участниците тук пишат и се изказват по начин идентичен с каране по писта.Ако някой си мисли че добрия тон е качество присъщо за спорт като автомобилния, просто се лъже.Даже в художествената гимнастика интригите и караниците са повече та камо ли в такъв динамичен и повратен спорт като автомобилния.Съгласен съм че не трябва да има обиди и нецензурни изказвания и именно тези потребители да се банват и толкоз.Друго нещо важно според мен е да не се взимат насериозно изказвания на участници с УФО никове /безименни имам предвид/ зад които не се знае кой стои.Лесно е да си се скрил в храстите и да насочиш лайномета по някой. Трябва всички да знаят на кого отговарят, с кой спорят или просто чие мнение четат.Аз лично не мога да обещая че ако някой ме обиди или се заяжда ще си мълча безропотно. Ами то няма да съм аз.Друг е въпроса че някои, просто не могат да се изкажат нито веднъж без да отправят обиди и закани към другите.Те лесно се различават и наистина нямат място тук.Често те бъркат този форум с някои от познатите чатове като Гепи ме или подобни.Но те са и сред нас на пистата, в парковете, сред публиката и няма как да ги няма.Относно темата за Автокроса мисля че активността в нея беше доста висока в сравнение с други и не смятам че няма място в този форум.Аз лично , колко и нескромно да звучи мисля че съм допринесъл доста за ПИАРА и във форума.На мен лично ми е забавно и се развличам и разтоварвам тук.Не се смятам за виновен или за черна овца или за някои който е получил Новогодишна амнистия.Единствено съм против цензурата. С две думи, ако някой не спазва правилата за ползване да се наказва и толкоз.Но да се твърди че темата за Автокрос не е актуална или няма място в този форум е именно "казване на черното бяло или обратното".От преглежданията на снимките и изказванията е видно че доста гости от други теми са любопитни и проявяват интерес, което е видно на модераторите.А това че изказванията са противоречиви , дори граничещи с конфликтни мнения е признак на отношение към този спорт и това е добре, разбира се когато е овладяно положението. Именно това е и Новогодишното ми поздравление към модераторите ."Нека да успеят да овладеят тази стихия от страсти , мисли и желания наречена ралиспорт.Ние сме насреща :wink:
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Re: Да спрем форума?

Мнениеот txl » Пет Яну 01, 2010 18:21

Andrey13 написа:Ами вие господа какво искате от хора които застават един срещу друг на пистите.Нима не сте усещали каква ярост и дори ненавист към този пред теб е нужна за да минеш с една позиция напред във всяка гонка.Просто доста от участниците тук пишат и се изказват по начин идентичен с каране по писта.Ако някой си мисли че добрия тон е качество присъщо за спорт като автомобилния, просто се лъже.

Ти се лъжеш. Напълно сбъркана ти е представата за спорта. Съвсем друга е идеята му. Както казва един познат - "Не сме на война". Жалко е, че малко хора го осъзнават. Аз и преди съм писал - ако спортистите не се уважават сами, никой няма да ги уважава. Обаче и това малко хора го разбират. А то е елементарно - ако спортистите се отнасят един с друг като животни, не може страничните хора да се отнасят към тях по друг начин. И тогава целия спорт ще стане такъв - животински. Обаче за такъв спорт във форума място няма и няма и да има.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Re: Да спрем форума?

Мнениеот Andrey13 » Пет Яну 01, 2010 18:55

Не смятам че представата ми за спорта е объркана.Аз самия не се определям като някакъв спортист и радетел като вас.Лично мнението ми за автомобилните състезания и разновидности е че не принадлежат към олимпииската идея за чиито идеи и идеали явно намеквате. Не искам да изпадам в излишна полемика, а и се съмнявам че ние тук ще променим идеята за спорта. Нали като имаш предвид по-горните твърдения не смяташ спорт като бокса,джудото, каратето където бавно се убиват или футбола,където се чупят крака а псувните, щипанията и неетичните обноски нямат край.Интересно към кой от тези спортове припознавате нашия.Автомобилния спорт е един от най-агресивните а силата на агресията му е равна на мощността на двигателя и устройството зад волана.И винаги е бил такъв от векове.Само че конете са сменени с машини.В този смисъл няма как пилоти механици и фенове да са различни.Не вярвам че ще се променят мислите,характерите и стереотипа на хората.Ами то целия свят е полудял.А и лично не смятам че този форум трябва да бъде един спортен ежедневник за събития и тунинг.Сами видяхте кое е интересно на хората.Те искат да знаят какво мислят и говорят пилотите, механиците и др. по проблемите си.И то на езика им.Естествено че дискусията тук ще е многозначна и противоречива като действителносттта ни.Като проблемите които са около нас.И естествено най-честото явление ще е спора и то на краен език.Сигурно това е започнало още с първите спортисти, които са се състезавали по хвърляне на камък и са се скарали че другия е взел по лек такъв и проблема е бил че е нямало кантар за да го премерят. :wink:
"Винаги можеш да се откажеш, но никога не можеш да спечелиш, без да опиташ!..."!
Аватар
Andrey13
 
Мнения: 726
Регистриран на: Вто Фев 24, 2009 18:38
Местоположение: Montana
Име: Андрей Колев

Предишна

Назад към Съобщения и коментари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта

cron