IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот bat_jori » Нед Сеп 11, 2011 13:06

г-н Димитров само в България се определят ,кой на кой е роднина и как го бутат ,нормалните хора се радват на всеки един дали ще е С2000 или Ярис.Тук всички сме компетентни и определяме кой ,колко може и все машинации и все ревем и проклинаме някой
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот P.Solberg » Нед Сеп 11, 2011 13:07

Все си мисля, че това рали догодина няма да е в календара. Огромна максимална скорост с множество шикани, публиката е почти на пътя и за разлика от унгарците, които са си свикнали да карат в коридор от хора, водещите пилоти ще се противопоставят на такава лудост. Отделно този инцидент и аз си мисля, че е много съмнителен. Това дърво точно на педя от асфалта, малко ми се струва странно. Отделно, че Туран не е вчерашен пилот да не прецени от къде да мине, ако знае, че дървото е там. Ще видим, пусти му няма пари да кандидатираме Сливен за IRC.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот bat_jori » Нед Сеп 11, 2011 15:18

Микелсен за заби в дърво на СС13, a и отсечката е спряна ,Шкодата е препречила пътя ,жалко за Ньовил как беше подкарал днес ,само на 8 беше Копецки
УНИКАЛЕН НЬОВИЛ,малко не му стигна ,да накаже Копецки .
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот trouble » Нед Сеп 11, 2011 16:39

Май рекорда по най-близка разлика в челото е подобрен. Коппецки спечели рали Унгария с преднина от 0,8 сек. пред Нювил.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот rally_m » Пон Сеп 12, 2011 11:38

http://www.youtube.com/watch?v=-0rG-itt ... re=related
Така изглежда истинския автомобилен спорт, който скоро не сме виждали при нас. Във време на "криза" хората показват как се правят ралита... преди две седмици в Чехия, сега и в Унгария :|
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот popodopolo » Пон Сеп 12, 2011 12:01

Така е....Направо да им се чуди човек!Не знам какво си нямаме тук че да не се получават нещата в ралиспорта!
Има някакво камъче/или скала/ която не ни позволява да се насладим на едно рали което няма да ни даде да мигнем няколко дни!
Има нещо което плаши чуждите екипажи у нас!Не може в някакво рали което за първи път чувам да има повече супери и Н 4-ки,повече Х-ове отколкото във всичките наши ралита!
Нямам си идея какво е нужно!Преди оправданията бяха че всичкия бюджет е "изразходван" за рали България,тази година България не беше кръг от WRC но и другите ралита някакси умират!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот P.Solberg » Пон Сеп 12, 2011 23:19

Колкото повече снимки и видеота от катастрофата на Туран виждам, извода е - този човек трябва да прави втори курбан след Каталуня миналата година. Просто такова размазване на ролбар не съм виждал. Добре, че е в задния край на колата иначе щяхме да изказваме съболезнования.
http://www.youtube.com/watch?v=U7U7RYcX ... re=feedlik
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот P.Solberg » Пон Сеп 12, 2011 23:22

А сега прочетох, че това дърво, в което се отсече Туран е сложено от организаторите, за да не се сече завоя! Било е описано в пътната книга, ама как може да сложиш такъв дънер на завой, който сигурно се взима със 100-120 километра в час? Айде гума, конус, ама такъв дънер, да палят свещи, че хората оцеляха!
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот madGRaF » Пон Сеп 12, 2011 23:36

Незнам тия луди ли са, но тези дървета ги имаше на доста места, точно да не се секат завоите.
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот nikkeibg » Вто Сеп 13, 2011 09:27

И на мен ми се струва че тия Унгарци се изложиха яко с това рали. Много гафове, не са за IRC. А те там попринцип са си малко луди .... (лично наблюдение)
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот vikikos » Вто Сеп 13, 2011 18:22

Защо да не се секат завоите - не мога да разбера!?Да сечеш,да сечеш,колко ще сечеш 1-1,5м.Пък и нали това е чара на състезанието на трасе от пътната мрежа.Пълно безумие-равносилно на опит за убийство е да сложиш такъв дънер в треволяка,точно в траекторията на гумата.Аз знам,че унгарците са по-просто племе от нас и за това трябва да ги гледаме само с Ладите и Вартбурзите им.Просто ми се струва,като някаква много лоша шега тази идея с дънера.
vikikos
 
Мнения: 446
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 21:49
Местоположение: варна
Име: ВИХРЕН ХРИСТОВ

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот rally_m » Сря Сеп 14, 2011 09:21

До колкото съм гледал унгарски клипове, доста често има гуми или конуси в канавки където се сече. Лично аз не мога да си обесня техните действия :?
Аватар
rally_m
 
Мнения: 528
Регистриран на: Съб Апр 16, 2005 18:15
Местоположение: Шумен
Име: Бойко Стойчев

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот popodopolo » Сря Сеп 14, 2011 09:46

Много ужаси накуп!Ужасния звук от удара на колелото в дървото,после звука на срещата на колата с дървото :shock: :shock: :shock:
Отделно как задния капак на Фиестата изхвръча от силата на удара,направо като отрязан!За ролбара Владо каза...аз също не съм виждал такова смачкване!
Имали са късмет момчетата!20 см. по-навътре и нямаше да ги има!
А за сеченето на завойте....В някои от клиповече на рали Германия чисто си караха по поляните/2-3 метра извън асфалта/!Това е ралито,избирай най-добрата траектория,използваш максималната ширина на трасето!И е пълна глупост това дърво!И определено "дървото" на Туран ще е една от причините този унгарски кръг от IRC догодина да го няма!
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот beta_racing » Сря Сеп 14, 2011 11:44

Наистина трябва да правят курбан! Тези удари в дървета с тавана напред са най-опасните. След подобен удар почина и Андрей Александров.
Иначе наистина, че със слаганего на подобно дърво "леко" са се пресилили. Резултатът е двама за малко убити състезатели и със сигурност една бракувана кола за 300 000 евро. Ако бяха конуси или гуми (въпреки че вторите понякога също могат да обърнат кола) резултатът нямаше да е такъв... Д*йба мама му - където не искат/дават да се сече, да сложат по 5 конуса и по 1 маршал, който да записва кой пресякъл и кой не, след което да пишат наказания с по 5-10 секунди на "провинените" и толкова (като всичко е описано в регламента). Въпреки че цялата работа с тези "забрани" за сечене (и то в гората) по време на рали е напълно глупава! Това не е писта или планинско все пак...

Иначе в Унгария е имало къде-къде по-сериозни катастрофи. Като цяло там трасетата са невероятно бързи и както всеки тук казва - публиката не я слуша много главата. Вижте какво стана с едно Субару Импреза WRC по време на Алианц Рали 2009 пак след удар в дървета:

Изображение

Изображение

За щастие пилотът и навигаторът са се отървали с минимални наранявания, но и те са имали късмет, че ударът е бил отзад. Абе, изобщо, ударите в дървета (странични или в тавана) са най-страшните. Не ми се иска да пускам/гледам пак един клип как Форд Ескор МК се удря с тавана в дърво. Случката е от Финландия и там обаче имаше и смъртен случай :(

И тук един класически унгарски онборд отпреди няколко години - http://www.youtube.com/watch?v=AZ1UvXeK ... A058E0EF20 След третата минута става най-страшно. А вижте хората на финала :shock:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC (VIII) кръг - Мешек Рали Унгария 9-11 септември 2011

Мнениеот bat_jori » Сря Сеп 14, 2011 12:53

за мен грешката си е изцяло на Туран ,след доброто начало на ралито ,той се е понатегнал на СС5 .Защото над 80 пилоти на първото минаване ,никой не е имал проблем,на второто 15 и пак се съобразяват с обстановката.Конуси ,ленти и гуми едва ли ще спрат да се че или да се минава на пряко ,вместо по определеното трасе ,последно гледах в рали спринта Horácká Rally Třebíč ,ни ленти ни конуси помагат .
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта

cron