ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот ssivov » Пет Май 20, 2011 22:54

trouble написа:първия се обади...


Абе Краси защо мислиш че се заяждам с тебе, това е реалността бе човек времената говорят.
Аватар
ssivov
 
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 15:44
Местоположение: Сливен
Име: С..Сивов

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот trouble » Пет Май 20, 2011 22:56

Говори си не ми пречиш
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот ssivov » Пет Май 20, 2011 22:59

И в крайна сметка виновни ли са хората от провинцията ,че не живеят в България.В България има толкова много таланти ама си нямат татковци.......!
Аватар
ssivov
 
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 15:44
Местоположение: Сливен
Име: С..Сивов

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот Mr.X » Пет Май 20, 2011 23:00

ssivov написа:
trouble написа:първия се обади...


Абе Краси защо мислиш че се заяждам с тебе, това е реалността бе човек времената говорят.


Да на такова високо ниво наистина говорят. Говорят обаче и на Бети - една минута, Лонги и Олексович - две минути, Илиев - три, ама след него .....има трима (единият добре познат в БГ при това НЕ като "турист") на по около ДВЕ минути от БЪЛГАРСКИЯТ ЕКИПАЖ. Има и няколко други, които обаче наистина не са атестат. Така, че....... :wink:
А за талантите и "татковците" си много прав, ама ако си мислиш, че само в БГ е така........много жестоко се лъжеш. :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот ssivov » Пет Май 20, 2011 23:03

Биография
Димитър Илиев е роден на 2 август 1975 година в София, България.

Син е на известния автомобилист Владимир Илиев (бивш национален състезател, главен асистент и преподавател в НСА и мениджър на Iliev Rally Team).

Завършва средното си образование в Професионална гимназия по транспорт, а през 1998 г. и висше в Националната спортна академия, специалност „Автомобилизъм”.
Димитър Илиев лети със своето Мицубиши Лансер Ево 9, септември 2009 година.

Спортна кариера

Димитър Илиев започва своята кариера през 1994 година.

Още колко години трябва да харчи пари????
Аватар
ssivov
 
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 15:44
Местоположение: Сливен
Име: С..Сивов

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот P.Solberg » Пет Май 20, 2011 23:07

Г-н Сивов, уважавам вашите мнения, но не мисля, че е полезно да се влиза в такава тематика. Всеки си има някакво мнение по въпроса, аз лично си анализирам от много години времена и представяния и съм наясно, и много хора са. Важното е, че има български представители там и се борят.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот Mr.X » Пет Май 20, 2011 23:12

Едва ли аз съм най-правилният човек да го защитавам, ама......има пари - харчи. Не е като да няма резултати...и скандали де :lol: :wink: . Немога да разбера какъв е проблема? Проблем би имало, според мен, ако това са държавни, респективно обществени пари. Ама те не са. Тогава?
И пак ти казвам, защо си мислиш, че в чужбина е кои знае колко различно? Да, различно е, ама пак си ги има същите неща, макар и в по-малка степен.
Има ги и в БГ...не е само Илиев. :wink:
Немога да разбера защо трябва да се атакува човек, когато участва, обаче и дава много добри времена В ЕВРОПА , при това не на Ралиспринт "Танганайка" :mrgreen: . Тук ли му е мястото за това?
И пак казвам. Аз Илиев хич не го харесвам, ама това не ми пречи да съм обективен. Когато го заслужава - заслужава го, това е.
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот ssivov » Пет Май 20, 2011 23:13

Извинявам се,ако съм обидил някой.
Аватар
ssivov
 
Мнения: 94
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 15:44
Местоположение: Сливен
Име: С..Сивов

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот Цанев » Съб Май 21, 2011 01:17

ssivov написа:Дано утре отменят етапите ,че нашият представител да си остане само с 3(три)минути от лидера.Браво за героизма ,който проявява Илиев.Няма кола, няма пари, няма спонсори, няма ПР.Абе няма ли кой да го оцени това момче бе.

Леко припомняне - на Миле Миля беше първия пилот в генералното, който не е италианец! Защо трябва да оплюваме нашите момчета??? Показват отлични резултати като се има предвид последните два сезона в какви условия са карали(нац. ш-т.) Интересно щеше да е ако и Пепи участваше...
Катето също се представя повече от добре! :twisted:
Акъла е нещо което можеш да раздаваш и без да го имаш!
Аватар
Цанев
 
Мнения: 339
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 10:20
Местоположение: Велико Търново
Име: Георги Цанев

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот ivozet » Съб Май 21, 2011 11:13

Mr.X написа:Пресен, пресен --> http://www.youtube.com/watch?v=TohWn-GwPlU


Определено липсват зрители! Имаше само на някакъв жп прелез около 20 човека и на 2-3 места по 5 човека. :roll:
Изображение
Аватар
ivozet
 
Мнения: 773
Регистриран на: Вто Ное 29, 2005 10:27
Местоположение: SOF
Име: Иво Асенов

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот bat_jori » Съб Май 21, 2011 12:00

MR.X в чужбина е различно ,там се радват и уважават всеки настарт независимо кой е ,какво кара и на кой е роднина и какви времена дава .докато някой капацитети правят съпоставки и анализи ,вместо да се радваме и да подкрепяме всеки който кара някъде ,ние плюем ,все пак в България има хиляди пилоти и състезания и затова можем да си плюем Крум спечели 2009 и пак се клейми слаба конкуренция,с малко и бил и незнам какво.БГ публиката е най -извратена и мрънкаща не можеща да се радва на своите спортисти.
г-н Сивов защо Блок е на по 20-30 мин в ВРц ?бихте ли анализирали ?
http://www.youtube.com/watch?v=qqDAB-oOYC0&feature=feeduСС11
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот Mr.X » Съб Май 21, 2011 12:41

bat_jori - да, така е в чужбина се радват и уважават всеки екипаж. Наистина е така. Само, че не си мисли, че няма типичните за моторните спортове въобще, "спорове", "нападки"......."мерене на..." и т.н. Има си ги. Имало ги е, има ги и ще ги има. Това е част от този спорт и никога няма да се промени това нещо. Разликата обаче е в това, че в БГ селенията ( съжалявам за израза ) и постоянните коментари на "специалистите" ( а всички знаем, че в БГ ВСЕКИ разбира от футбол, жени, политика и коли..., а на практика от НИЩО неразбира ) дразнят , при това много. Точно понеже са не на място. Много хора си позволяват да критикуват без въобще ДА СА НАЯСНО дори с малка част от "материята" рали. Та те дори не са сядали в рали автомобил, камо ли да са карали, пък винаги са компетентни. Нестава така. Защото едно е да кажеш...."тука...еди кои си...мина по слабо", а съвсем друго "тоя ли бе, тоя неможе да кара, ебаси слабака"... Примерно.
В чужбина също се критикува, също има фенове, също има национализъм ( дори задължително....нормално е все пак ), ОБАЧЕ СИ ИМА ГРАНИЦИ. Много по-малко хора си позволяват да говорят глупости. Там е разликата. Въпрос на възпитание и манталитет. Поне според мен.
ivozet - това за зрителите и на мен ми направи впечатление. При това много лошо. Разбрах обаче, че не навсякъде е било така. Знам ли :? .
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот Mr.X » Съб Май 21, 2011 12:51

Незнам дали на някои му е направило впечатление какво казва Митко в поредната "култова" статия на Страшимир от снощи :twisted: . А именно това за което споменах още вчера - кутиите. Според мен това е една от ОСНОВНИТЕ причини Олексович да има авантаж. А и не само той. Това са МНОГО ТЪНКИ МОМЕНТИ, на който много малко хора обръщат внимание. Обаче по-запознатите са наясно за какво става въпрос. Авантажа откъм правилно подбрана кутия/пред.отношения, често е в ПЪТИ по-важен фактор отколкото......мощността примерно.
Аз незнам наистина дали Виваком имат друга/други кутии, но ме съмнява. Затова....с оглед на това........представянето на М.Илиев е още по-добро.
И едно леко отклонение - http://www.youtube.com/watch?v=AAfb23iu ... er&list=UL .... кратко, но приятно клипче от Олексович. Професионално и добро. Хората работят....особенно за PR-а си. И то не от вчера. :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот kiko » Съб Май 21, 2011 14:20

Бяха написали в една тема,че когато еди кой си спечели,форума мълчи.Ся пък що пък се пише?Луда работа.

Незаслужено това рали се игнорира от към мнения във форума.Прави впечатление,че взимат участие 3-4 и толкоз.А ралито е хубаво.През последните 3 години съм го гледали съм забелязал,че възхода в организацията е уникален.Жалко,че тази година не съм там,но ... .
Не очаквайте голямо чудо в представянето на наши пилоти на вън.Колкото и да викаме,че са добри,колкото и години стаж да имат,каквито и докторски степени да се вадят,нивото ни е средно в европейски мащаб.Като класиране аз лично не съм изненадан от нищо.Толкова са предвидими нещата,че най-голямата изненада щеше да е подаването на газ от страна на Туслак и класиране преди Митко.Но там нещата са различни-схемата за гонене на точки е ясна от години.Малко ме е яд за Траваля,но това е спорта.Иначе като доказателство,че ние си тъпчем на място са поне двама от пилотите в това рали-Олекович и Бети.Пълен майтап беше преди две години на Боровец,когато тоя втория го бяха подгонили нашите двуколки.А сега......... .
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: ERC (II кръг) Рали Хърватска 19-21 май 2011

Мнениеот Mr.X » Съб Май 21, 2011 15:23

Май е заваляло.......немога да се свържа с моите хора. Ако е вярно обаче, може да стане много интересно. А дори Стратиева може да е 1-ва в групата си, понеже конкурентите й, стартират след нея и на SS13 са на по 8-9 минути зад нея :shock: :roll: .
Последно разбрах, че Петручо ( Ево 9 от ХРТ) е имал сериозни проблеми със спирачките и затова е дал такива времена днес. То не, че има някакво значение де... :lol:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron