IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот beta_racing » Сря Фев 24, 2010 13:17

Това е официалната тема за RAC MSA Рали Шотландия, което ще се проведе между 15-ти и 17-ти Октомври 2010 година.

Валидност:
Intercontinental Rally Challenge - IRC - 11-ти кръг
...

Официална интернет страница:
http://www.rallyscotland.tv/

По-важни линкове:
Регламент -
Маршрут -
Заявки -
Карти -


Страницата ще бъде обновявана своевременно.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот todor hristov » Пет Окт 15, 2010 21:31

Ето един линк за времената.Днес два етапа.Алистър МакРей ще кара.Кронин и Боги са новите,стари шампиони на Англия и Шотландия.
http://www.nersresults.co.uk/html/2010/ ... index.html
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот beta_racing » Пет Окт 15, 2010 22:21

Абе нещо тези англичани са се превъзбудили с това рали - най-доброто в света било, най-хубавите етапи, страхотно участие, много коли. Нищо лично, ама миналата година там бяха само Крис Мийк и Гай Уилкс. Алистър и той караше. И какво? Това ли е участието? Тази година кои ще карат - изброените + Юхо Ханинен, Тиери Ньовил и още 2-3ма....айде моля ви се! 'Щото им си е домашно и дай сега..........

Извинявам се, ама това може ли да е карта на рали......и то от IRC с амбиции за най-доброто в света - http://www.msaevents.co.uk/Map_%28Katie ... 9-9-10.pdf

Не знам какво да кажа....англичаните здраво са превзели спорта. Същото е и при WRC :roll: Каквото им харесва на тях, то е "хубавото". Рали България не им се хареса :D

Не съм раздразнен на англичаните заради отрицателната им "оценка" за нашето рали. Просто от няколко години съм забелязал, че са "окупирали" почти всичко във WRC и IRC и постоянно си натъртват мнението и тяхното си....... :roll: :evil:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот todor hristov » Пет Окт 15, 2010 23:39

Аз мисля в неделя да отида да се разочаровам от ралито.Не смесвай Шотландци с Англичани-организира се от Кралския Шотладски автомобилен клуб.Ако наподобява поне част от това,което съм гледал,пак ще е по-добро от нашенските-за жалост.Кронин срещу Боги ще е доста интересен двубой-Шотландия срещу Англия.По отношение картите-никога не съм се забърквал-има знаци и табели от километри.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот dod0 » Съб Окт 16, 2010 00:10

Eurosport - Събота

12:00

RALLY: Intercontinental Rally Challenge in Scotland - Day 1 (55min)

18:30

RALLY: Intercontinental Rally Challenge in Scotland - Day 1 (60min)



Eurosport - Неделя

12:00

RALLY: Intercontinental Rally Challenge in Scotland - Day 2 (60min)


14:45

RALLY: Intercontinental Rally Challenge in Scotland - Day 2 (75min)


23:30
RALLY: Intercontinental Rally Challenge in Scotland - Day 2 (60min)


Часовете са в българско време ! :)
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот beta_racing » Съб Окт 16, 2010 08:36

todor hristov написа:Аз мисля в неделя да отида да се разочаровам от ралито.Не смесвай Шотландци с Англичани-организира се от Кралския Шотладски автомобилен клуб.Ако наподобява поне част от това,което съм гледал,пак ще е по-добро от нашенските-за жалост.Кронин срещу Боги ще е доста интересен двубой-Шотландия срещу Англия.По отношение картите-никога не съм се забърквал-има знаци и табели от километри.
Не, не, не ги бъркам, нарочно го написах по този начин. Просто ме дразнят постоянно, когато говорят как ралито било най-доброто, как етапите били най-хубавите в света, как това, как онова. Нищо лично, но щом един важен (макар и не регулаторен) документ като картите им е на това ниво, на какво ниво са им другите работи..........просто има много пари, с които могат да правят добра реклама. Нищо повече от всеко едно друго рали от IRC...дори много по-малко класни участници!

Дано все пак стане добро състезание! Ще гледам живите предавания после да видим дали е по-добре от миналата година.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот bat_jori » Съб Окт 16, 2010 13:06

Всички са като развалени грамофони ,всеки се скъса да обяснява колко добро рали ,били и каква чудна отсечка -никога не били карали на такива условия -почти се разплаках от умиление .Коментаторът на Евроспорт достигна висини с хвалбите за отсечките и ралитио , а утрешната отсечка Loch Ardбила най-добрата в света .
Иначе Мийк сам се изклати за 2 км 3 пъти в критична ситуация и третия път спука задна гума .иначе от към състезатели то в България по интересно .
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот todor hristov » Съб Окт 16, 2010 15:43

Нещо се обърка Батко Жоре.Не ща да им бъда защитник на островитяните,ама тази година съм бил на 5 ралита-всяко едно от тях беше перфектно.Нека не ставаме смешни като коментираме неща,за които не знаем достатъчно.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот bat_jori » Съб Окт 16, 2010 15:54

добре ,колко са екипажите от острова ?какво е перфектно в какво се изразява ?аз ти сравнявам ралито с останалите от шампионата е IRC ,-Монако,Сан ремо,Сардиния.Мадейра,Барум,Канарските острови,Ипър?
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот P.Solberg » Съб Окт 16, 2010 16:22

Нали знаеш, че пилотите си имат състезания, които харесват. Това, че за нас тези ралита са куци, не означава че за тях са. Ето примерно Басо много харесва българските отсечки, ама онея ревльовци от Форд друго казаха. Така, че нормално е. Иначе за картата - нямам думи просто.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот beta_racing » Съб Окт 16, 2010 16:23

Не, Тодоре, не ме разбирай погрешно, моля те! Нямам абсолютно нищо против ралито, дори този етап, който гледахме, пък и онзи от миналата година, ми харесаха - настилката е хубава, бързи са. Само че се престарават, мама му стара! С приказките си само вредят на ралито. Не може да става на въпрос, че тук в България е по-добре от там! Фактът, че в Британския шампионат са минали почти всички величия, е показателен! Ама 'айде стига! "Най-доброто рали, най-добрите етапи, много (класни) пилоти..." Ми то и слепият ще види entry-тата на Барум и Санремо.............Според мен само си вредят на ралито с празните приказки! Нека са по-реалистични! В ралито има 20 коли! Сега ще кажеш: "Ама то има и местни, и исторически, и....които ги няма в класирането." Да, ама на Барум и Санремо след 100-те тогава караха и другите, които ги нямаше в класирането... :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC - RAC MSA Рали Шотландия, 15-17 Октомври 2010

Мнениеот beta_racing » Нед Окт 17, 2010 18:33

Рали Шотландия завърши - http://irc-results.com/2010/irc/scotland/12all.php
Юхо Ханинен е шампионът за 2010 година в IRC - това се знаеше още преди ралито. Той е и победител в състезанието. Тази година направи един супер сезон с прецизно и спокойно каране и абсолютно заслужи титлата.

На другия полюс тази година е Крис Мийк - страшен карък през цялата година. Когато не правеше грешки, имаше проблеми с колата. Рали Шотландия не бе изключение. Вчера спука гума след доста агресивно каране, днес пак дойде със спукана гума на последния етап и каза, че е карал 20км така. Това, което сподели на финала - че Рали Шотландия е олицетворение на целия му шампионат тази година -, бе много вярно.

В ралито завършиха само 14 пилоти, 5 от които караха по супер рали. Последният етап бе наистина страхотен - тесен, бърз и в същото време техничен. За този етап миналата година Крис Мийк каза, че е най-хубавият в света. Сега каза, че е ужасен... но, разбира се, имаше предвид, че е протекъл ужасно за него :D

Много хубаво каране на Анреас Микелсен. Вчера похвали гумите, с които кара, - Ханкоок :D
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров


Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта

cron