Barum Rally Zlin

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот Dimitar » Чет Авг 06, 2009 11:04

По непотвърдена информация Крум няма да участва? Някой има ли повече информация?
Dimitar
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 13:36
Местоположение: Варна
Име: Димитър Димитров

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот P.Solberg » Чет Авг 06, 2009 11:30

Да, така е. Единствените българи, които ще са на старта са Тодор Славов и Катя Стратиева.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот Dimitar » Чет Авг 06, 2009 11:41

Много жалко . . . . Крум е карал в Чехия. Според мен имаше повече шансове за добро класиране, отколкото в Белгия . . . . Това дали означава край на Европейската програма за този сезон?
Dimitar
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 13:36
Местоположение: Варна
Име: Димитър Димитров

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот bat_jori » Чет Авг 06, 2009 14:15

зависи какво се разбира под добро класиране?ОЧаквам да кара на Елпа и Антиб поне -знам ли
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот Dimitar » Чет Авг 06, 2009 14:36

Имам предвид добро класиране за ERC. Иначе при така очертаващото се много силно като заявки рали, не знам какво можеше да се очаква в генералното класиране. А някой знае ли какви са причините да не стартира в Чехия? Никъде не намирам официална информация.
И над друго се опитвам да разсъждавам - за един екипаж/отбор, не е ли по-евтино ( и като логистика, и като организация ) участието в Чехия, отколкото в Белгия? Естествено задавам този въпрос без да знам причините Крум да не "бяга" В Чехия и от позицията на лаик.
Dimitar
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 13:36
Местоположение: Варна
Име: Димитър Димитров

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот bat_jori » Чет Авг 06, 2009 17:55

според мен по -скоро е финансова причината .какво те кара да мислиш че участието в чехия е по -евтино?Крум участва в Белгия за да трупа опит и нещата в класирането на ERC преди Белгия бяха в негов плюс ,а сега Басо си кара и ERC и след неучастието на крум в Мадейра .Сезона е пред него
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот plm » Чет Авг 06, 2009 20:00

Тазгодишното рали ще бъде най-силното в цялата му история. Работят хората и имат резултати. Освен това, май ще бъде и с най-силно участие от кръговете на IRC и ERC. 1хх заявени, 25 С2000. Ще карат и Новиков/с нов навигатор-Стефан Прево/, Буфие, Микелсен,...И Дювал трябваше да кара, но след представянето му на Ипр Шкода-Белгия не искат и да чуят за него.С номер 1 сигурно ще е Ханинен. Шкода моторспорт много разчитат на добро представяне. Нормално всеки ден правят тестове. Сега пък в събота на спринтрали ще кара Копецки, като "нула". Да тества в реални условия.
Фреди Лоа е отчаян. Росети/вероятно с номер 2/ след женитбата си не е така борбен. Басо си казва, че на Мадейра на гладките трасета колата се е държала много добре, но в Злин е различно и там Фиата отстъпва.
Мартин Прокоп се радва на възможността да кара/BFG/, но ще е под напрежение. Все пак това е отговорност.
Пех си мълчи, но неговото Ево ще е по-бързо от много супери.
Прогноза за победител не може да се направи, защото поне 10 екипажа са с реални шансове.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот bat_jori » Чет Авг 06, 2009 20:21

Пламене кой е твоят фаворит?
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот plm » Чет Авг 06, 2009 21:19

Вярвам на Креста, после на Копецки. Домакините там имат голямо предимство.
Още на СЕ2 ще има отпаднали фаворити.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот todor hristov » Чет Авг 06, 2009 22:05

Залагам на Пех.Мисля,че класиране в тройката е по възможностите му.Обикновено Вацлав изостава по около 40-50 скунди от Креста на състезание.Ако Роман не сгреши,мисля,че е фаворит.Дано няма инциденти,че с тия хоризонфул малко е стращничко.
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот PROSPEED motorsport » Чет Авг 06, 2009 23:49

А някой може ли да даде следната информация - карта на етапите (интересни места за гледане) :?: :roll:
Prestige Rally Team
Аватар
PROSPEED motorsport
 
Мнения: 442
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 19:30
Местоположение: Варна
Име: Борис Иванов

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот bat_jori » Пет Авг 07, 2009 10:06

Тарабус ще бъде подпомогнат от Абарт ще му предоставят и последните си разработки по двигателя на Фиат
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот Dimitar » Пет Авг 07, 2009 11:48

Аз също мисля, че има голяма вероятност победата да е за чешки пилот. Смятам, че Копецки и Креста ще направят голяма битка. Басо няма да е в ситуацията от Мадейра. Момчетата на Кронос ще са близо до чехите, но едва ли ще могат да поддържат същото темпо. Интересно ми е Крис Мийк как ще подходи - пълна атака или тактика с мисъл за генералното класиране в IRC. Всъщност той карал ли е Barum или това му е дебют?
Крайно любопитен съм Новиков къде " ще се нареди " в компанията на домакините и IRC пилотите.
Dimitar
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 13:36
Местоположение: Варна
Име: Димитър Димитров

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот plm » Съб Авг 08, 2009 19:16

Днес в Чехия се проведе ралиспринт Крконоше. Още на СЕ1 катастрофира Н1-Йозеф Петак с 207. Екипажа е откаран в болница и на навигатора е направена операция. Няма опасност за последствия. Отсечката беше спряна и после отменена. На СЕ2 катастрофира и Орсак, но нищо сериозно. Катастрофите продължиха. Имало е и пострадал зрител-малко момиченце. То, че екипажите бяха много/над 130/ е вярно, но токлова отпаднали...
Пиша тук, защото не е ясно участието на Петак на Барум. Колата е доста пострадала. Пех, Орсак, Одложилик и др. днес караха с други/от заявените на Барум/ коли.
Прикачени файлове
08082009356.jpg
08082009356.jpg (76.92 KiB) Прегледано 5962 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Re: Barum Rally Zlin

Мнениеот PROSPEED motorsport » Съб Авг 08, 2009 22:13

И аз днес четох за тази катастрофа в motorsportforums. Според мен те няма да могат да вземат участие в Barum. Дано да греша, но определено ще е трудно да оправят колата за седмица и поливина.
Prestige Rally Team
Аватар
PROSPEED motorsport
 
Мнения: 442
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 19:30
Местоположение: Варна
Име: Борис Иванов

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта