Национални рали шампионати - календари

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот техо7 » Пет Ное 16, 2012 15:12

От 23-25 ноември ще се проведе Рали дю Вар.
Има подадени 177 заявки,от които 8 WRC,6 S2000 и 5 GT
Ето и някои по известни имена:
Loix - 307 WRC
Кубица - C4 WRC
Maurin - Fiesta WRC
Брийн - 207 S2000
Salanon - 207 S2000
Bouffier - R2 208
Аватар
техо7
 
Мнения: 393
Регистриран на: Съб Мар 22, 2008 09:21
Местоположение: Казанлък
Име: тихомир ганчев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот trouble » Пет Ное 16, 2012 15:59

За рали дю Вар няма слабо място - всичко се пуска ВРЦ, С2000, Р, ГТ, нови, стари. Това е ралито за мен.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот beta_racing » Сря Ное 21, 2012 09:34

http://www.facebook.com/photo.php?v=4252483308046

В Чехия става нещо страшно след последната трагедия отпреди около 2 седмици, когато по време на рали загинаха 4 момичета.
Не знам дали е решено, но се говореше за отмяна на всички състезания до края на годината, едно от които е и известният Пражки рали спринт.
Трагедията със смъртта на четирите момичета е наистина голяма! Аз лично си нямам представа как точно е станал инцидентът и дали там, където са стояли, е било забранено от организатора или не. При всички случаи обаче щом цялата чешка общественост се е заинтересувала (пример е не само горния репортаж, а и други по-рано) и в него се изброяват смъртните случаи по време на ралита в Чехия от последните няколко години, значи работата при тях е доста сериозна!

П.П.: 1: Доколкото чета и разбирам, журналистите, правили репортажа, са в стил повечето наши - сиреч, неразбиращи нищо от спорта. По този начин всички знаем какво се насажда в главите на хората, които не са част от спорта.......

П.П.: 2: Пак доколкото чета и разбирам, зоната, в която е станала трагедията, е била забранена от организатора.

П.П.: 3: Внесено е и отворено писмо с възмущение от некомпетентния репортаж - http://otevrenydopis.autosport.cz/
Последна промяна beta_racing на Сря Ное 21, 2012 10:42, променена общо 1 път
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот P.Solberg » Сря Ное 21, 2012 10:11

Не знам какъв е проблемът, но е факт, че в Чехия стават огромен брой тежки инциденти, а тази година направо е ужас. Да не забравяме как на Пражкия спринт преди няколко години Кузай отнесе огромен брой хора и 5-6 загинаха. Явно в комбинация с бързите трасета, публиката не може да си намери правилното място.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот beta_racing » Сря Ное 21, 2012 10:52

P.Solberg написа:Не знам какъв е проблемът, но е факт, че в Чехия стават огромен брой тежки инциденти, а тази година направо е ужас. Да не забравяме как на Пражкия спринт преди няколко години Кузай отнесе огромен брой хора и 5-6 загинаха. Явно в комбинация с бързите трасета, публиката не може да си намери правилното място.

Да, така е. В Чехия виждаме какви са етапите и от тази гледна точка е нормално да има повече тежки произшествия. Като вземем предвид, че те имат около 20 ралита на година (говоря само за рали и рали спринт шампионатите), процентът нещо да се случи се вдига допълнително.

Хората от автомобилната общественост обаче са тотално разочаровани от гореспоменатия репортаж. Направих си труда да прочета всички мнения под видеото до този час и мога да ви кажа, че журналистите, направили репортажа, са тотално некомпетентни. В мненията една от журналистите защитава медията, казвайки дори думи от сорта: "Какво прави този пилот на рали, след като не може да кара и се блъска?" :shock: И това го пишат от официалния акаунт на медията... Смятайте за какво говорим - въпросната журналистка сигурно не е била на рали, а в същото време прави "компетентен" репортаж за случката, а дори има и предложение за забрана на ралитата!

След всичко прочетено, поне се успокоявам, че не само при нас некомпетентни журналисти правят глупави репортажи, опетнявайки спорта ни :wink: Най-жалкото в случая е, че те не могат да разберат колко са зле!

Иначе, както написах по-горе, трагедията е станала на забранено за зрители място! Голяма трагедия наистина - четири млади живота! При положение обаче, че мястото е било забранено за зрители...
Журналистката точно това не може да разбере! В друго абсурдно мнение предлага, да се слагат ограничения в селата по време на рали..... :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот nikkeibg » Сря Ное 21, 2012 21:00

То журналистиката в световен мащаб върви надолу и Чехия не е по надалече от нас.
От това което виждам от Чешките ралита, голяма част минават през села и може би от там идват и трагедиите. Мисля си, че една част от тези които са застанали на тези забранени зони, не са истински фенове, които да преценят опасните места.
Също така си мисля, че и при тях има орязване на финансите и охраната е ограничена и затова се е стигнало то тези инциденти ...
Жалко за хората.
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот trouble » Пет Ное 23, 2012 11:51

техо7 написа:От 23-25 ноември ще се проведе Рали дю Вар.
Има подадени 177 заявки,от които 8 WRC,6 S2000 и 5 GT
Ето и някои по известни имена:
Loix - 307 WRC
Кубица - C4 WRC
Maurin - Fiesta WRC
Брийн - 207 S2000
Salanon - 207 S2000
Bouffier - R2 208


Днес е шейкдауна: http://www.dailymotion.com/video/xvb2io ... wn-hd_auto

....Даниел Елена кара 0-та в това рали, като колата е Ситроен ДС3 от клас Р1.

П.П. Възможно е и да съм в грешка, като шейка е бил вчера. А днес да има етапи. Програмата нищо не показва след 13,00 часа, но пък в графика на етапите нещо пише за 23 ноември. Със старт на 1-ви етап към 17,45 или 14,15, не мога да разбера.. Може да греша, помогнете :)....Френска работа :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот P.Solberg » Пет Ное 23, 2012 12:25

Шейкдайна бе вчера, днес има етапи. Първия е около 16 часа българско време.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот cutflash » Пет Ное 23, 2012 12:35

А какви са резултатите от Шейкдауна ?
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот P.Solberg » Пет Ное 23, 2012 12:40

По традиция - няма.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот beta_racing » Пет Ное 23, 2012 14:23

P.Solberg написа:По традиция - няма.
Малко видео от шейкдауна - http://www.dailymotion.com/video/xvb2io ... wn-hd_auto
По традиция и сайтовете на кое да е френско рали са мама мия - в това число и тези на Монте Карло и Корсика. Сайтът на Рали Дю Вар не е чак толкова добър за рали от този ранг (според мен), но поне е доста по-разбираем от горепосочените два... 8) Изключение прави сайтът на Рали Франция, който е на световно ниво, в това число и качеството на документацията.

Направи ми впечатление, че на вратите на колата на Даниел Елена няма лепенки и си помислих, че или все още (по време на направата на снимката) не са му ги залепили, или за... форлойферите няма :mrgreen:
Сега обаче гледам, че и на другите коли няма дори по време на шейкдауна и май че французите въвеждат някаква нова мода в това отношение с белите квадрати, в които има черни цифри. Поставят се горе в дясно на предното стъкло и долу на мястото на регистрационния номер в задната част на колата (как задължават всеки да си махне регистрационния номер, не знам :lol:). Имаше ги на Рали Франция тази година, има ги и на други ралита от френския шампионат, но поне там, където съм гледал (включително и на Рали Франция), плаки на вратите също имаше, а тук на Дю Вар... няма.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот P.Solberg » Пет Ное 23, 2012 14:50

За резултати се използва сайтът на федерацията им - www.ffsa.org Иначе и аз забелязах, че регистрационните номера на колите ги няма и се слагат само бели квадрати със състезателния им номер в черно, чувал съм, че във Франция раздават временни талони за ралито - сгафиш и ти взимат талона и чао. Така, че може би е заради това.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот trouble » Пет Ное 23, 2012 14:51

А може ли този факт ( с лепенките и белите квадрати ) да произтича от това, че шейкдауна е бил вчера, а техническия преглед днес. Т.е. колите още не са се "узаконили" за това състезание. За мен да прочета че шейка е преди ТП беше изненада, понеже винаги съм мислил, че е след. А може във Франция да е така.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот P.Solberg » Пет Ное 23, 2012 15:07

На всички ралита тази година са с такива номера във Франция, а и това е средна работа между официален и неофициален шейкдаун.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Национални рали шампионати - календари

Мнениеот P.Solberg » Пет Ное 23, 2012 18:08

След три етапа на рали Дьо Вар, Кубица направо набива шортите на Лоикс и компания - 45,5 секунди. Като най-малката разлика между тях бе на първия етап - "само" 10 секунди!
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта

cron