Изключиха от спорта шампионът на Франция

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: Изключиха от спорта шампионът на Франция

Мнениеот tsveti » Пон Фев 25, 2008 16:39

dreams_for_rally написа:Не е тайна, че всички състезатели ходят да карат преди състезание.. чесно казано, ако съм на тяхно мясти и аз бих направила така..


Защо би направила така Поля?

ПП. Защо е нужно да се наизостяват завоите?! Кога ще започнем да караме, разчитайки на уменията си, а не на факта, че сме минали тези завои милион и един път (+ минали години) и видиш ли някакси ги знаем наизуст!!!
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Изключиха от спорта шампионът на Франция

Мнениеот ifcho » Пон Фев 25, 2008 17:43

Е аз си мислех, че на рали се ходи с навигатор, точно за да знаеш завоите Изображение
Peugeot's technical sophistication and competitive success confirm my belief that the automobile's progress began with and remains the fruit of sports competition' Enzo Ferrari
Аватар
ifcho
 
Мнения: 309
Регистриран на: Сря Авг 24, 2005 18:07
Име: Ivailo Ivanov

Re: Изключиха от спорта шампионът на Франция

Мнениеот RaPiD » Пон Фев 25, 2008 18:05

Смешното е, че дори наизустяването не помага на някои пилоти.
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Re: Изключиха от спорта шампионът на Франция

Мнениеот dreams_for_rally » Пон Фев 25, 2008 18:57

tsveti написа:
dreams_for_rally написа:Не е тайна, че всички състезатели ходят да карат преди състезание.. чесно казано, ако съм на тяхно мясти и аз бих направила така..


Защо би направила така Поля?

ПП. Защо е нужно да се наизостяват завоите?! Кога ще започнем да караме, разчитайки на уменията си, а не на факта, че сме минали тези завои милион и един път (+ минали години) и видиш ли някакси ги знаем наизуст!!!


Моята зрителна памет е малко слабичка и ми се струва няма да запомня завоите така лесно :lol:
Ако сега имам възможност да се състезавам бих се качила да карам преди рали защото нямам опит както казах доста пъти, тепърва се уча.. не става само с кола и пари това е ясно.
Още повече незнам къде другаде може да се тренира.. за мен не става дума за наизустяване, а за тренировка..
Ако карам вече 10-сет години по едни и същи отсечки е друго нещо..
Изображение
ИзображениеИзображение
Аватар
dreams_for_rally
 
Мнения: 280
Регистриран на: Чет Дек 06, 2007 11:41
Име: Поля Павлова

Re: Изключиха от спорта шампионът на Франция

Мнениеот tsveti » Пон Фев 25, 2008 21:59

Именно защото става дума за тренировка, то тя не трябва да е в разрез с правилниците на състезанията.
По-горе описаният факт го доказва.
''Целта не е да си по-добър от другите, целта е да бъдеш по-добър от себе си.- Уилям Фокнър''. ''Лошият човек е като въглена – ако не те опари, ще те очерни''. Анахарсис
Изображение
Аватар
tsveti
 
Мнения: 730
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 17:00
Местоположение: София
Име: Цветомира Георгиева

Re: Изключиха от спорта шампионът на Франция

Мнениеот joni_racing » Пон Фев 25, 2008 22:28

ЦВети адашке мога само да те поздравя страхотна снимка си извадила :D :D :D като модел си!!! :wink: :wink: :!:
joni_racing
 
Мнения: 67
Регистриран на: Пон Ное 12, 2007 14:39
Местоположение: SOFIA
Име: tzvetomir hristov ivanov

Re: Изключиха от спорта шампионът на Франция

Мнениеот Ogi_sh » Пет Мар 07, 2008 23:52

Можеби целта (поне за мен) на тренировката "на място" е момента в който екипажа прябва да се запознае с условията на състезанието (настилка , състояние на настилката, възможности за прилагане на особени похвати при управленито на авт. в тези условия)
Аватар
Ogi_sh
 
Мнения: 530
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 21:40
Местоположение: Шумен
Име: Огнян Христов

Re: Изключиха от спорта шампионът на Франция

Мнениеот Rally Fan » Нед Мар 09, 2008 01:48

Ogi_sh написа:Можеби целта (поне за мен) на тренировката "на място" е момента в който екипажа прябва да се запознае с условията на състезанието (настилка , състояние на настилката, възможности за прилагане на особени похвати при управленито на авт. в тези условия)

Мисля, че тези неща, които изброи се правят и учат в школите, или от хората имащи си понятие от рали-спорт ако имат добрината да помогнат. Сред българските пилоти има доста интелигентни момчета.. които си тренират според правилата.. колкото и странно да ви звучи. Според мен.. млад,неподготвен екипаж, ... не е добре да тръгва, без да не е запознат с материята на ралито в детайли... Какво, Как, Защо?!? Лично по мое мнение, тренировките ок... но на лично, странично(несъстезателно)трасе... или няколко такива. Колкото и да е трудно, ако се свикне по правилния начин.... това несъмнено ще даде резултат, и то доста висок. Аз симпатизирам на идеята, че млад екипаж от самото начало нетрябва да нарушава правилника на ралито, минавайки повече от определените от организатора пъти, през дните на регламентираните тренировки, като естествено преди това не са правени други преминавания.. нерагламентирани. Според мен... това е правилният начин, който с добра и целенасочена тренировка, може да се окаже в огоромен плюс за екипажа.. в международните състезания! :roll:
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Предишна

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 29 госта