РАЛИ БАРУМ

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Мнениеот BradurS » Пон Авг 27, 2007 12:37

Видео как Митко "губи" скоростите на Лансера на последната отсечка!
:arrow: http://youtube.com/watch?v=mJg73hri2Ls
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Мнениеот plm » Пон Авг 27, 2007 13:11

1. García Ojeda Enrique (E), 51
2. Iliev Dimitar (BG), 43
3. Vouilloz Nicolas (F), 40
4. Jean-Joseph Simon (F), 40
5. Travaglia Renato (I), 35
6. Isik Volkan (TR), 33
7. Solowow Michal (PL), 32
8. Navarra Andrea (I), 26
9. Fontana Corrado (I), 25
10. Czopik Tomasz (PL), 15
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот txl » Пон Авг 27, 2007 16:20

Думи на Ойеда след финала:
This position has made us the leaders of the IRC and the Peugeot brand has become one of the elite brands in the brand evaluation. We will think of taking part in the rest of the European championship competitions. I can’t confirm any plans including competitions out of the IRC yet, though.

Така че, предстои да разберем дали ще участват в останалите два кръга от ЕРШ.
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

Мнениеот beta_racing » Пон Авг 27, 2007 17:13

txl написа:Думи на Ойеда след финала:
This position has made us the leaders of the IRC and the Peugeot brand has become one of the elite brands in the brand evaluation. We will think of taking part in the rest of the European championship competitions. I can’t confirm any plans including competitions out of the IRC yet, though.

Така че, предстои да разберем дали ще участват в останалите два кръга от ЕРШ.


И аз предполагах, че след като вече са водачи в шампионата не би трябвало да го зарежат току-така...победи в IRC и ERC не биха били зле за марката, въпреки, че не се надявам да победят е ERC, разбира се!
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Мнениеот iziz » Пон Авг 27, 2007 17:14

Mмм да май ще стане напечено и в ЕРШ. Може Митко да види титлата през крив макарон.
iziz
 
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 20:29
Местоположение: СОФИЯ
Име: Николай Петров

Мнениеот Danchoni » Пон Авг 27, 2007 17:27

Ако испанеца не вземе участие Митко има голям шанс, вземе ли добри точки от двете учатия които предстоят( ако разбира се пак няма проблеми с скоростите, или нещо друго стига с теа скорости писна ми:)) аз съм почти сигурен че ша е шампион, успех!!!!
Аватар
Danchoni
 
Мнения: 175
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 23:46
Име: Йордан Ковачев

Мнениеот swrt » Пон Авг 27, 2007 20:40

Барум мина и замина,но останаха няколко запомнящи се момента.
Манията наречена РАЛИ в Чехия.Злин просто не можа да побере зрителите през тея 4 дни.Няма свободни хотели,свършила храна по магазините,няма свободни заведения.............просто няма как да спреш за две минути,че тълпата от фенове те отнася на някъде.
Организация-страхотна.Разбраха още в началото,че публиката е много повече от капацитета на града и започнаха да спират идващите коли още извън града.Фенове имаше от всички краища на Европа-скандинавци,италианци,българи,румънци,поляци и какви ли не още народности.Бяха организирани различни забавление-хокей,футбол стрелба с лъкове м/у фенове и състезатели.Самите отбори бяха предразположени да са по-отворени и по-контактни към феновете си.Пежо имаха изложен плакат на Фиат и който уцелеше гума със стрела получаваше макетче на 207.Абе веселба голяма,навсякъде и без почивка.

Самото състезание беше направено много точно.Оптимално време за гледане и преместване на следващия етап,използване и на най-малките пътеки за предвижване на феновете(всичко това се контролира и напътства от разни маршали) и осигуряване на възможно най-много инфо за развитието на ралито.
За пилотите какво мога да кажа................поне десетима местни с Н/4 са видимо по-силни пилоти от нашия Митко,но са прекалено голями "пили" и често храсти и дървета се запознават с тях.Чуждите пилоти ...............еми силни.Пежо има двама много силни пилота.Франсето е по-симпатичния и като цяло "по-точния" пилот,но Ойда е доста силов и атрактивен и като цяло по-се харесва на публиката.Фиат-еми макарони.........само проблеми и само реват.Наистина Траваля се чувства доста комфортно в тая кола,а Навара е направо страхотен пилот.Лоикс показа,че не е за изхвърляне,а Ален,заедно с Креста ми станаха любимци.Също Бети много ми хареса и като каране и като човек.
Митко .......... не знам по-горе Любо е писал какво съм казал за него,но реално не можа да "хване" публиката.За чехите българин номер 1 си остава Г.Танев.

Много хубаво рали,много има за разказване,но истината е,че трябва да се види на живо.Не става да се усети с приказки...............самата атмосфера е различна:едни и същи пилоти в България и Португалия се държат по един начин,а като ги видиш в Чехия,си говориш и "играеш" като,че ли сте отраснали заедно.
2001,2002 и 2007 са най-добрите години в,които съм гледал това рали.
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Мнениеот plm » Пон Авг 27, 2007 20:57

Завърши рали Барум.
Още съм със смесени чувства. Въпреки това, може да споделя нещо.
Предполагам, знаете, че отсечките там са много особени, коварни. Местните елитни пилоти ги знаят много добре и имат добри настройки на колите.
И заводските пилоти се оправиха с настройките.
Имаше отсечки със средна скорост 119 по неравно трасе.
На много бърз почти прав участък е станал трагичния инцидент, и унищоженото Субару е пак на гърбав, прав, ...глупав участък.
Какво майсторство могат да покажат пилотите на такова трасе?
Там нямат добри скоростни отсечки.
От коварните трасета си изпатиха много пилоти.
Но, така са решили, пък и това е характерно за Барум.
Имаше сравнение на Н4 и С2000.
Извода е- С2000 са малко по-бързи / но, много по-скъпи/.
Определено Пежо са по-добри. Ще се повторя - щом НТехнолоджи са правили моторите на Фиат /а те са пистари/ много трудно ще се преборят с Пежо. Вижте от клиповете колко трудно тръгват Фиатите и колко време карат на 1-ва. На писта тръгват само веднъж. Това е стар конфликт - пистари - ралиджии.
Голямо каране направи Креста. С температура в събота рано спука гума /неясно за него как/, загуби 2.28 от победителя и отиде на 90+ в генералното. Въпреки, че нямаше мотивация вече /защото беше претендент за стълбицата/ започна да кара. И завърши 4-ти.
Невиждано! Мина с около 90 места напред.
Нека припомня, че IRC е много над, или пред ЕШ. Освен Ситроен и СЖЖ / и то чрез PHsport/, чиято главна цел е ЕШ. Календара е такъв, че отклонение на Пежо и Фиат от IRC към ЕШ ще е огромен риск за главната им цел - победа в IRC.
Та ми се струва, че в Солун няма да има Пежо и Абарт.
В Чехия е нормално след състезание да се прави анализ и това е нормално. Считам, че това е задължително и си правя такъв след всяко интересно състезание, за мене си. Но, нали преди време тук ме упрекнаха силно да престана да анализирам.
Нали знаете къде има снимки и видео. Те са толкова много.
http://www.rally-mania.cz/galerie.php?g=269&au=0
http://www.pf-rallyfoto.cz/view.php?cis ... 2007082701
http://forum.ewrc.cz/topic.asp?whichpag ... IC_ID=4951
http://www.pf-rallyfoto.cz/view.php?cis ... 2007082701
и още много, много...
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот RaPiD » Пон Авг 27, 2007 21:07

Пламене ще ни улесниш ако пускаш линкове към всичко, което намериш, най-вече видео. :lol: :lol:
Аватар
RaPiD
 
Мнения: 2803
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:40
Местоположение: София
Име: Асен Иванов

Мнениеот P.Solberg » Пон Авг 27, 2007 21:07

http://don.vn.cz/photos/barum2007/ Феноменални снимки. :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот plm » Пон Авг 27, 2007 21:20

swrt написа:Барум мина и замина,но останаха няколко запомнящи се момента.
Манията наречена РАЛИ в Чехия.Злин просто не можа да побере зрителите през тея 4 дни.Няма свободни хотели,свършила храна по магазините,няма свободни заведения.............просто няма как да спреш за две минути,че тълпата от фенове те отнася на някъде.
Организация-страхотна.Разбраха още в началото,че публиката е много повече от капацитета на града и започнаха да спират идващите коли още извън града.Фенове имаше от всички краища на Европа-скандинавци,италианци,българи,румънци,поляци и какви ли не още народности.Бяха организирани различни забавление-хокей,футбол стрелба с лъкове м/у фенове и състезатели.Самите отбори бяха предразположени да са по-отворени и по-контактни към феновете си.Пежо имаха изложен плакат на Фиат и който уцелеше гума със стрела получаваше макетче на 207.Абе веселба голяма,навсякъде и без почивка.

Самото състезание беше направено много точно.Оптимално време за гледане и преместване на следващия етап,използване и на най-малките пътеки за предвижване на феновете(всичко това се контролира и напътства от разни маршали) и осигуряване на възможно най-много инфо за развитието на ралито.
За пилотите какво мога да кажа................поне десетима местни с Н/4 са видимо по-силни пилоти от нашия Митко,но са прекалено голями "пили" и често храсти и дървета се запознават с тях.Чуждите пилоти ...............еми силни.Пежо има двама много силни пилота.Франсето е по-симпатичния и като цяло "по-точния" пилот,но Ойда е доста силов и атрактивен и като цяло по-се харесва на публиката.Фиат-еми макарони.........само проблеми и само реват.Наистина Траваля се чувства доста комфортно в тая кола,а Навара е направо страхотен пилот.Лоикс показа,че не е за изхвърляне,а Ален,заедно с Креста ми станаха любимци.Също Бети много ми хареса и като каране и като човек.
Митко .......... не знам по-горе Любо е писал какво съм казал за него,но реално не можа да "хване" публиката.За чехите българин номер 1 си остава Г.Танев.

Много хубаво рали,много има за разказване,но истината е,че трябва да се види на живо.Не става да се усети с приказки...............самата атмосфера е различна:едни и същи пилоти в България и Португалия се държат по един начин,а като ги видиш в Чехия,си говориш и "играеш" като,че ли сте отраснали заедно.
2001,2002 и 2007 са най-добрите години в,които съм гледал това рали.

Съгласявам се с теб.
Някакси неволно сравнявам нашите условия с техните.
И вече писах за плюсовете и минусите им.
Хотелската база у нас /и на Боровец, и на Албена/ е огромна.
Идеални трасета / около Сливен например/. Стара река.
Значи, нещо друго ни липсва.
Ама, защо ли се "кося" за пореден път, след като виждам, че на тези , от които зависи им "дреме", т.е. нямат никакъв интерес.
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот plm » Пон Авг 27, 2007 21:27

RaPiD написа:Пламене ще ни улесниш ако пускаш линкове към всичко, което намериш, най-вече видео. :lol: :lol:

Асене, от 2 дни гледам много снимки от Барум.
Ще пускам линковете постепенно.
А в техния форум където видиш линк има видео или снимки.
http://forum.ewrc.cz/topic.asp?whichpag ... IC_ID=4951
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот valio » Пон Авг 27, 2007 21:29

В сайта http://www.pf-rallyfoto.cz/view.php?cis ... 2007082701 който пусна plm има страхотни снимки от рали "Златни" 1989год. те са в раздел historie
valio
 
Мнения: 271
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 21:25
Местоположение: sliven
Име: Валентин Иванов

Мнениеот plm » Пон Авг 27, 2007 21:39

valio написа:В сайта http://www.pf-rallyfoto.cz/view.php?cis ... 2007082701 който пусна plm има страхотни снимки от рали "Златни" 1989год. те са в раздел historie

Не съм ги видял, но не съм изненадан. Защото съм убеден, че в чужбина знаят много повече за нашите "златни " ралита от нас. И това не го казвам за първи път тук.
Питал съм за класиране на Златните в периода 1998-1993.
Имало го , но не го показват.
Видео от Барум
http://www.mediasport.cz/rally-cz/videa

http://ewrc.windows1.explorer.cz/2006/s ... lanek=6640
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков

Мнениеот txl » Пон Авг 27, 2007 22:05

Супер, valio добре че си намерил снимките и ни каза, аз не се бях ровил.

Изображение
Дрогманс и зад него табелите Твърдица и Шешкинград :D
Аватар
txl
Администратор
 
Мнения: 1993
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 15:42
Местоположение: България
Име: Тодор Томов

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта

cron