International Rally Challange 2007

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

International Rally Challange 2007

Мнениеот P.Solberg » Пет Яну 05, 2007 15:33

Явно това ще е най-бързо набиращия скорост рали шампионат. Както е добре известно през миналата година имаше само 4 кръга, а за новия сезон те са 9. Интересът към този шампионат е огромен, поради простата причина, че е промотиран от Евроспорт и ще бъде страхотно отразяван. Жалко, че нашите управници не се сетиха къде е топлата вода и не предложиха нашето рали "България" за кръг от тази надпревара. Ето предварителния календар:
Кръг 1 - Сафари Рали Кения 9-11 Март
Кръг 2 - ФИАТ Рали Турция - 4-5 Май
Кръг 3 - Рали Ипър Белгия - 22-24 Юни
Кръг 4 - Рали Виборг Русия - 13-14 Юли
Кръг 5 - Рали Вино де Мадейра Португалия - 2-4 Август
Кръг 6 - Рали Барум Чехия - 24-26 Август
Кръг 7 - Рали Сан Ремо Италия - 27-29 Септември
Кръг 8 - Рали Валайс Швейцария - 25-27 Октомври
Кръг 9 - Рали Китай - 23-25 Ноември

Потенциалните участници в IRC през 2007-ма:
1.Жил Паници - Пежо 207 Супер 2000
2.Браян Буфе - Пежо 207 Супер 2000
3.Андреа Навара - ФИАТ Пунто Супер 2000
4.Джандоменико Басо - ФИАТ Пунто Супер 2000
5.Енрике Гарсия Ойеда - Пежо 207 Супер 2000
6.Степан Войтех - Мицубиши Лансър Ево 9
7.Никола Войлоз - Пежо 207 Супер 2000
Чуват се слухове и за Манфред Щол, че ще се пусне в някой друг кръг с Пежо 207 Супер 2000, но няма яснота по въпроса. Както се вижда участието е много сериозно и вече започнаха да навлизат сериозни спонсори - Майкрософт ще спонсорира Пежо Спорт Испания, чрез игровата си конзола ХБокс.
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Мнениеот plm » Вто Фев 13, 2007 20:58

Наближава първото рали.
Прочетох регламента за рали Сафари 2007 и ми беше многи интересно и приятно.
http://www.motorsportkenya.com/kcbsafar ... ions07.pdf
Скоро ще разберем и участниците. Ясно е, че в Африка няма да стартират всички сериозни участници.
За мен е интересно какво ще стане със С2000. Преди няколко години от ФИА дадоха "зелена светлина'' и имаше слаб интерес.
Сега се пораздвижиха нещата /в смисъл, че има вече 4 хомологирани коли/. Но, какво място ще си извоюват тези коли?
Безспорен факт е , че на този етап са зад Н4. Да, но са 2-3 пъти по - скъпи. За надеждност да не говорим. Да, тепърва ще се развиват и подобряват. И феновете в Европа са единодушни, че единствено звука им е перфектен.Каква е ситуацията в IRC според мен.
Основните претенденти ще са заводски отбори на хомологираните коли. Другите участници са частни тимове. А така надпреварата е неравностойна.
Друго за тези коли: на рали България 2006 победи Басо, а не Гранде Пунто. И тази година като дойде Соловов с такава кола ще се убедите.
Струва ми се, че най - ясно ще е на Барум, където ще стартират поне 10 коли С2000 и домакините с Н4 ще са фаворити.
И друго нещо - по нашите трасета вече няколко години няма WRC коли / и никога няма да има/, гр. Б - също. А защо са толкова силни спомените за гр. Б - лудо карани коли със срахотен звук...Това впечатлява феновете. Сега Н4 на 3000 оборота минава като ...валяк. Няма го адреналина.
Малко се отклоних, но мисля, че не пречи.
Прикачени файлове
207.jpg
207.jpg (173.78 KiB) Прегледано 4275 пъти
plm
 
Мнения: 4137
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:20
Местоположение: София
Име: Пламен Петков


Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта

cron