IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Mr.X » Сря Окт 03, 2012 22:36

Не, че ми е работа, но ми стана интересно. Значи преди време, като бяха всички тези филми около федерацията попитах един многоуважаван от мен човек за неговото мнение за създалите се ситуации и главно за реалната алтернатива - Козлеков. Недвусмисленият му коментар беше "кукла на конци". Е аз не му повярвах признавам си ( а нямах причина да не му вярвам, понеже никога не е грешил в преценките си и коментарите си). Никога не съм мислил, че е такъв човек просто (Козлеков). Е сега вече все повече си мисля, че моят приятел е бил за пореден път абсолютно прав.
Владо казва, че пари е имало, при това от държавата. Което значи, че този път две думи неможем да кажем СРЕЩУ държавата. Само, че тези пари не са достигнали там закъдето са предназначени. А и Козлеков се скрил като мишка! Какво е станало ли? Най-логичният отговор е , след като всички разбраха, че от догодина ИРС няма да има, респективно няма за какво да се натискаме, всичко което може да НЕ се дава, да се стопира, "спести" и т.н. Да , ама от догодина ще има ОБЩ шампионат и СЪЩИТЕ ТЕЗИ ЕВРОСПОРТ ще го менажират. При това за две "петилетки" :lol: . Чанев, Козлеков и т.н., отсега нататък да не очакват АБСОЛЮТНО НИЩО от новите менаджери на шампионата СЛЕД това си отношение към тях. Кико това което го е написал, цитирал е много жалко ако е истина. С такова селско държание и отношение, в следващите не 10, ами 110 години България ще е зачеркната от картата на силните рали шампионати и гостуващи тимове. Не си мислете, е чужденците "бъкел не вдяват" от ......демонстративно отношение.....
Като е бил подписван договора с промоутърите, да не би да не се е знаела ВСЯКА СТЪПКА от него. Всичко права и задължения? Те сега ли ги научават тези неща? .......Както и да е , тя смешна работа.....
И последно , след като явно тези въпросни пари към Евроспорт са били налични, но не са платени........някои ще отговори ли къде са тези пари сега, колко са и за какво ще бъдат използвани?
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот beta_racing » Сря Окт 03, 2012 22:49

Малко в страни от темата в последните няколко страници - навигаторът не Хари Хънт - Роби Дюрант днес, след извършената му операция (в неделя или понеделник - не съм сигурен), е станал на крака и вече е по-добре. Доколкото знам има сложено нещо на прешлена (планка или нещо от сорта), с което трябва да стои 1 година. Състезания не му препоръчват до края на сезона.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот EUROCOM RALLY TEAM » Сря Окт 03, 2012 22:58

Да обаче това състезание е организирано от АСК Сливен, а не от БФАС. Е и всички организатори ако се наредят пред вратата на Козлеков да чакат целеви субсидии ще стане сложно. Вярно, че Рали Сливен получава субсидия в размер на 50 000 лв. от държавата чрез БФАС, но доколкото знам тези пари не влизат в някъкъв регламентиран срок. Пак е чакане и молене на този и онзи министър. Добре бе, станете като мъже и кажете истината, кой аджаба обеща и не даде пари. То бяха големи приказки държавата, Цветанов, Десислава Танева, Кмета, обласния и други уреждачи. Не сте ли наясно, че с чужденците трябва да се работи коректно, няма шест пет парите напред и пито платено. Че е имало бай Ганьовщина ми е от ясно по ясно. И не го упреквайте Козлеков, защото в случая няма грам вина. Изключил си телефона дрън, дрън, човека не е в България.
Аватар
EUROCOM RALLY TEAM
 
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 20:33
Име: Димитър Димитров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Окт 04, 2012 00:39

Най-логичният отговор е , след като всички разбраха, че от догодина ИРС няма да има, респективно няма за какво да се натискаме, всичко което може да НЕ се дава, да се стопира, "спести" и т.н.

Георги Георгиев,къде са сега всички тези стопирани,спестени пари?
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Mr.X » Чет Окт 04, 2012 01:02

Ти мен ли питаш? Аз ли трябва да отговоря? Парите са субсидия от държавата ( или поне ЕДНА част от парите), дадени са......оттам нататък какво се е случило някои друг трябва да обяснява, не аз :wink: . Може и да не съм прав, но това ще се разбере СЛЕД като се изкажат страните по тази тема. Всъщност те Евроспорт се "изказаха"......минута и малко ....... :-). Нали не си мислиш, че те са "лошите" и не са си спазили уговорката....пардон, договора?!
И след като другата страна.....нашата, българската мълчи.....това което си ми изкарал от ЦЯЛОТО МИ мнение, е просто една хипотеза от моя страна. Мое мнение на което аз имам право (както и ти имаш право да не се съгласиш с него). :wink: А иначе когато говорим за пари ( като цяло) там има едни специалисти, на който фамилията им започва с последната буква от азбуката 8) :wink: . Доказани специалисти :D .....направо "старши научни сътрудници", "академици"..... към БАН" :mrgreen:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Окт 04, 2012 01:07

но това ще се разбере СЛЕД като се изкажат страните по тази тема

Ти,вярваш ли.че някой ще се изкаже изобщо?
просто една хипотеза от моя страна

Хареса ми,за това опитах.
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Mr.X » Чет Окт 04, 2012 01:12

:lol: Е именно......."мълчанието е злато" :wink: ....пробвано-доказано-работещо . А за хипотезата, според мен е реална.....просто е в типичен стил на "........" :lol: :wink: . От цялата работа, най-жалкото е, че тотално ще пострада не само Рали Сливен ( едно изключително хубаво, страхотно бих казал рали), публиката му ( една, ако не и най-компетентната в БГ), а и страната като цяло. При това не пред кой да е, ами пред бъдещите "шефчета" на вторият по сила ( вярвам) рали шампионат в света!!!
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Окт 04, 2012 01:14

От цялата работа, най-жалкото е, че тотално ще пострада не само Рали Сливен ( едно изключително хубаво, страхотно бих казал рали), публиката му ( една, ако не и най-компетентната в БГ), а и страната като цяло.

Страната като цяло,в смисъл?
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Mr.X » Чет Окт 04, 2012 01:20

Да, може би не се изразих правилно. "Страната като цяло" в смисъл, че за в бъдеще, следващите години европейски рали шампионат в който да присъства кръг в БГ......само в мечтите ни :roll: .
То и без това се видя кой дойдоха сега = абсолютно никои важен/силен екипаж........ Ама болна тема , да не я зачекваме. :(
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Окт 04, 2012 01:23

А ако някое рали има шанс за кръг от ЕП,това е само рали България!Тогава,лично на мен изобщо не ми пука дали ще сме кръг от ЕП с това изкуствено създадено грозно рали!Сливен,Стари Столици,Твърдица,а и Хеброс са далеч над онова л.й.о и отрочето му Средна Гора!
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Mr.X » Чет Окт 04, 2012 01:33

Jari-Matti Latvala написа:А ако някое рали има шанс за кръг от ЕП,това е само рали България!


...ако правилно съм те разбрал и това е сърказъм ( с оглед продължението на коментара ти)......... говорим на един и същ език :wink: :wink: :wink: !
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Иван Шопов » Чет Окт 04, 2012 09:49

EUROCOM RALLY TEAM написа: Вярно, че Рали Сливен получава субсидия в размер на 50 000 лв. от държавата чрез БФАС, но доколкото знам тези пари не влизат в някъкъв регламентиран срок.


Всъщност когато има определени целеви средства, то те са упоменати и е предвидено да се преведат в конкретен срок. Не съм съгласен, че не трябва да се разчита на такива сериозни ангажименти, а гаранта и длъжния да подсигури транша е БФАС.

EUROCOM RALLY TEAM написа: Не сте ли наясно, че с чужденците трябва да се работи коректно, няма шест пет парите напред и пито платено.


Абсолютно вярно и за съжаление всички попадаме под общ знаменател за тях и поемаме колективна вина. Нищо, че някои си вършат работата и се стараят да е по-добре, а други го правят все едно живота им свършва на финала на ралито.

EUROCOM RALLY TEAM написа: И не го упреквайте Козлеков, защото в случая няма грам вина. Изключил си телефона дрън, дрън, човека не е в България.


Извинявай, но не съм съгласен напълно. Замени думичката "Вина" с "Отговорност". Както доста пъти беше изтъквано "носи се отговорността", но нито веднъж не бе обяснено как аджеба и от кого. Да си част от управата на БФАС не е медал или пагон, който гордо да се вее на изпокъсаната униформа на автомобилния спорт. Това е само отговорност и задължения и колкото по-скоро се проумее от всички желаещи да "седнат" в управленските кресла - толкова по-добре.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот nikkeibg » Чет Окт 04, 2012 14:25

Аз съм готов с разширеното видео от Рали Сливен 2012. Приятно гледане:
http://youtu.be/awh0-SOs8Gc
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот NIKI WRC » Чет Окт 04, 2012 15:16

http://www.youtube.com/watch?v=Y_sGNkgIA9g&feature=plcp
Кратичко видео от мен, а повече от колегата :)
Хемингуей е казал: Има три спорта: бикоборството, алпинизама и автомобилизама, всичко останоло са игри. :lol:
Аватар
NIKI WRC
 
Мнения: 243
Регистриран на: Пон Авг 25, 2008 08:55
Местоположение: Сливен
Име: Николай Неделчев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот OgyWRC » Чет Окт 04, 2012 18:55

В големия спорт и бизнес изграждането на доверие между партньорите и „доброто име” са от първостепено значение, за което всеки сам може да се досети. Добрият имидж е нещо, което се гради с години и се губи за часове …

За да стане едно състезание част от елита, не са достатъчни добрите трасета, няколко атрактивни пилота и хубавата приятелска атмосфера по отсечките … Каква ще е ползата (общата, не личната), ако това събитие е достигнало едва до няколко хиляди „болни фена” и как по този начин ще има възвръщаемост на средствата „хвърлени” за организация и участие ... никак, този подход е порочен и обречен.

Автомобилното състезанието трябва да е атрактивно, бляскаво, да привлича широката публика и най-вече да има отлично медийно отразяване, в което да се инвестира сериозна част от бюджета. Когато веднъж се завърти колелото в тази правилна посока, състезанията ще могат да се самофинансират, а пилотите няма да се унижават пред спонсорите си ... това предполага мислене два хода напред, а не много назад в миналото! Естествено, за да се случат нещата е нужна ясна стратегия и лидери, които да имат визия за нейното прилагане!

Медиите имат силата да манипулира аудиторията и да продават рали спорта! Рали Сливен можеше да е първа стъпка в тази посока и да израсне много в партньорство с най-голямото име в бизнеса - Eurosport, но вместо това „изпаднахме безвъзвратно в канавката още на първата отсечка”.
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron