IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот QUATRO » Нед Сеп 30, 2012 22:28

Забравих да сподела ,че и аз имам забележка към организаторите - Аве дайте му на Диджея ,който бе на Дървото другия път и на него една радиостанция и да съобщава времената от отсечките и моментното класиране - бъдете сигурни ,че много от тамошните фенове ги интерисува тази информация ,а не само онова което някой тук бе писъл по-рано....... :D
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот golf_1 » Нед Сеп 30, 2012 22:36

Да кажа и аз мойте впечатления..Ралито ми хареса, имаше си от всичко...Атмосферата беше супер, исками се на всяко състезание да има поне по толкова хора, публиката подкрепяше всички на макс....Нощния етап беше супер атракция,много грешки, но и много приятни минавания,публиката аплодираше бурно..На "средна гора" , данеби да не беше с дървета и публиката нощния,че сега изведнъж тоя стана толкова опасен...Лошото беше,че тоя пясък пак излезе, а като се разхождах по рано ми изглеждаше мито..Хубаво щеше да бъде да се сложат 2 колони и да чуваме и резултатите, но аз пак казвам, че ми хареса...Времето беше просто страхотно, какво толкова не ви хареса незнам, ако го няма по интересно ли щеше да ви бъде...? Какво щяхте да правите, да си лягате да спите ли.. :lol: Както винаги почти никой не си закупи пропуск, а иначе за ядене и пукане винаги ще има...Ралито започна по сценария на Стари Столици, Пламен лека полека взе да трупа,даже тоя път разликата щеше да е още по голяма но уви..Много хора бяха разочаровани от отпадането му, направо битката за 1-во място умря...Този човек за мен е шампиона тая година,пустия късмет не го остави да си вземе Твърдица а можеби и Сливен....Тодор Славов както винаги като по конец,просто Клиото вече няма какво да му даде,Тошко взе всичко от него,и колко време не беше карал и сега просто перфектен....Игнат също даде много за публиката,може да губи време,но поне хората скачаха от кеф..И аз не можах да позная Стоян Апостолов като хакна казана, 1 минута по рано казах на един приятел,че след малко някой ще го изцепи,имаше много пясък там....Хондата на чужденците много рипаше,много добра...Видях се с много приятели,много се смяхме,запознах се с нови хора и съм много много доволен,дай боже на всяко рали да има такава атмосфера..Сливналии искаха да ми причинят алкохолно натравяне на дървото,много точни момчета, аз искам да си лягам те не ме пускат... :lol: Незнам кое точно не хареса на някой хора,нощния етап ли-еми защо не пихте на дървото и нямаше да го видите,че да ви съсдава толкова ядове,онлайн резултатите-брех голяма работа,много модерни станахме с тея телефончета,нали колите ти минават,или пък сега графика бил променен и какво стана като се промени,нещо стана ли...Нали колите си минаха бе хора,какво толкова е станало, малко по късно еее голяма работа, да ви имам проблемите...Винаги може да се желае повече,но пък чак толкова трагично както го изкараха някой хора,не смятам,явно сте били слаби компании... :lol:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот 555 » Нед Сеп 30, 2012 23:21

Рали като рали , за нашето географско положение , тамам както казват малко по на югоизток . Само дето IRS не се появи , нещо не се получи . Това беше
най глупавото харчене на пари , от страна на хора с болни провинцтални амбиций . Но какво може да се очаква от старите кадри ?
555
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 19:20
Име: Тодор Живков

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот stefanvv » Нед Сеп 30, 2012 23:32

Мдааа, провинциални амбиции :roll: Едно време цветът на автомоболния спорт в Европа се събираше в Сливеския балкан и гледахме Рали "Златни Пасъци-Албена-Сливен" с по над 100 екипажа, и който спечелеше това предизвикателство почти сигурно беше и Евро Шампион. Но това си беше едно време....
stefanvv
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 03:52
Име: Стефан Василев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот BradurS » Нед Сеп 30, 2012 23:52

Хубаво си лаем ние, но да видя как ще скимучем като излезе календара за ЕРЦ за догодина. Както ви е ясно вече ИРЦ догодина въобще няма да има.
Какви са шансовете на България ИЛИ Сливен за място из между всички ралита от ЕРЦ и ИРЦ...
J
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот stefanvv » Пон Окт 01, 2012 00:03

Тъй кат гледам, едва ли го заслужаваме ЕРЧ-то, така че трябва да си го приемем спокойно кат ни отрежат. Освен това мисля че ще се предпочетат страни с доста по-серизни финансови възможности, тук трасето няма да играе.
stefanvv
 
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Сеп 15, 2012 03:52
Име: Стефан Василев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот nikkeibg » Пон Окт 01, 2012 00:17

Ето Евроспорта смени програмата, няма да има нищо освен:
от 0:45 във Вторник: Motorsport: Inside IRC - Das Magazin zur Intercontinental Rally Challenge - Reportagen und Interviews zur aktuellen Saisonstation (30Min)
и след това в Сряда 9:00 сутринта по Евроспорт 2. Супер актуален пиков час! (30 мин)

И преди малко в Моторспорт Уикенд минутка и 30 секунди .....
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот tisho 1 » Пон Окт 01, 2012 00:50

Е защо тогава се дадоха толкова пари на ИРЦ като един репортаж от 30 мин. не пуснаха.
P.Staykov-S.Landov Mitsubishi Lancer Evo 9 No-1
Аватар
tisho 1
 
Мнения: 36
Регистриран на: Нед Апр 17, 2011 18:57
Местоположение: Сливен
Име: Тихомир Пламенов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот damon » Пон Окт 01, 2012 01:04

Огромно благодаря на Игнат и Милен! Последния път като съм се чувствал така на рали май беше 2007-ма, Рали Твърдица, като минаваше Стайков с Фиестата на спускането към Твърдица.

А другите неща от ралито - нормално, нормално...

Изображение
Safe is risky.
Аватар
damon
Администратор
 
Мнения: 2172
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 20:40
Местоположение: България
Име: Николай Китанов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот danstel » Пон Окт 01, 2012 08:30

Рали Сливен 2012 за мен ще остави само хубави спомени.
Чета тука и не мога да повярвам че има толкова много хора с негативни мнения.
Да,наистина можеше някой дребни неща да бъдат по-добре организирани,но като цяло за мене ралито си беше точно според очакванията ми.
Имах желание да се забавлявам и го направих.
Благодарение на всички пилоти,и на нас публиката се получи добър празник. :D :D :D
Имаше страхотни минавания,инциденти(надявам се без сериозни последствия),отпадания и много настроение в балкана.
Дори и времето беше с всички нас.

С две думи приятели,БЪДЕТЕ ПО-ПОЗИТИВНИ :D
"Добрите шофьори имат остатаци от насекоми по страничните прозорци"-Валтер Рьол
Аватар
danstel
 
Мнения: 116
Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 21:16
Местоположение: Исперих
Име: Hristo Hristov

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Окт 01, 2012 09:51

kiko написа:...Като за капак ФИА-джията трябваше да умува защо етанола се приема за нормално гориво (сещам се за думите на Илиев-ст. : е па да пуснем едно Ево и ние - с тоя етанол нещата се обърнаха наопаки .Сумати пари дадохме за техника и сега оппп)....


Предполагам да вземат да си разменят колите... Обаче ако тогава Пламен слага на Митко повече отколкото му слага сега с Евото не знам биоетанола ли ще се е вкиснал или какво ще е оправданието. А въпроса е защо трябва да има оправдание? Истината е, че Пламен не е от друга планета и колата не му е чак толкова бърза, а просто взима 100% от нея. Пилотите на супер 2000 в България ги карат на не повече от 70%. Доказателството е всяко рали България, където Басо и Росети с най-счупените Фиати раздават шамари и тогава нашите ТОП пилоти са си у дома, на тяхните отсечки, със същата или дори по-добра техника. Ако сега бяха дошли МИкелсен, Копецки, Ханинен, Уилкс ... нямаше да е български подиума за съжалене.

Много пъти съм си задавал този въпрос, защо не ги карат тия супери на макс ... още могат, тая кола е като влак като съм гледал италиански, френски и други ралита как ги карат там ? И стигам до отговора, че нивото определя пилотите. Това ниво толкова... Митко може да е по-бърз, но не е защото няма смисъл... или поне до Стари Столици нямаше. В момента Митко е доста по-бавен пилот от когато спечели Рали България 2008. Тогава много силен ... велик беше ... шапка му свалям.

Четох и едно изказване на Пепи, може би било шега не знам, че си говорили с Митко в сервиза, че нямало да натискат, пък после излизало май че са натискали ?! Никой и нищо не искам да засягам, ако сега ми скочи някой да ме убижда. Уважавам ги всички, но искам още и още по-силно каране и по-оспорван шампионат.
Искам Тошко да се качи поне на едно Ево, Игнат да има възможност да подготви R4 и да кара и той всяко рали. Тогава когато 6 екипажа карат за победа ще е друго :) Нивото ще се вдигне и всички ще карат на макс !!!

И защо за мен Пламен и Тошко са ТОП пилоти, защото не ги интеруса на какво са се качили карат на макс и със сърце! Пример когато Пламен с фиат С1600 поизплаши всички на Вида и не му достигнаха някокло секунди да победи и завърши 2-ри с таз двуколка, сега Тошко тупа яко с Реното ... не може повече таз колица, това бяха даже 120% от техниката :) ЕВАЛА ... БРАВО :)
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Greaddy » Пон Окт 01, 2012 12:12

Митко спомена в едно интервю,че щял да се отказва от спорта.
Аватар
Greaddy
 
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 16:38
Местоположение: Варна
Име: Лъчезар Лазаров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот BradurS » Пон Окт 01, 2012 12:39

Greaddy написа:Митко спомена в едно интервю,че щял да се отказва от спорта.

Така е. В интервюто за Евроспорт каза, че съществува възможност, но ще свърши първо сезона и тогава ще реши....
Honda - The Power Of Dreams
Аватар
BradurS
 
Мнения: 2958
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 15:23
Местоположение: Севлиево, В. Търново
Име: Ивайло Христов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот evca » Пон Окт 01, 2012 13:00

Гьошев го обърна на базик с даването на газ точно заради приказки от кьораво и сакато.Факт е,че времената се подобряват и тази година по отсечките.Факт е обаче и ,че Стайков е с по 10 сек на отсечка по-добър от времената на Евотата на Митко,Пепи и Ясен.Има си обяснение и това се нарича матанол комбинация с подобрения наречен Р кит.Разликата м/у Супер и Р4 не е толкова голяма и горивото обръща нещата в полза на Р4-ката.Трябва да отбележим,че това гориво е законно у нас.В Италия има изцепки с метанол и Супер и нещата са брутални.Въпроса е дали може да си го позволят финансово нашите пилоти и най-вече дали си заслужава.Все пак ревизията на двигателя не е евтина.Има и друг момент - дали си заслужава Супер,Р4Т или Р5 у нас ,при положение,че комбинацията метанол и Р4 е достатъчно силна.
Не се лъжете,че еди кой си пилот,ако се качи на Супер ще кара на същите 100% от възможностите си както,ако е с Ево и Р3.У нас го доказаха и Митко и Пепи и Крум и Игнат.На вън го доказаха най-големите в Н4 Пех и Лонги.
Стайков е бърз защото е добра комбинацията мощност,настройка и риск.Все пак ралитата са много км. и често се случват неприятности.
Сега малко и за ралито - пародия в цвят кражба на пари.Феновете си изкараха весело,защото си направиха атмосфера,а не защото ралито беше нещо уникално.Атмосфера може да стане и на планинско Пещера(мечето) или пък на някой къмпинг (примерно Каваци) на събор на Рали клуб България еди коя си година.Миналата седмица имаше един Тодор Славов и един Игнат Исаев.И обичайните камикадзета.Като изключим първите двама,това рали с нищо не е по-добро от останалите ралита този сезон.
Изображение
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
evca
 
Мнения: 111
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 13:43
Местоположение: София
Име: Ева Петрова

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Niki Cvetkov » Пон Окт 01, 2012 13:21

evca написа:Стайков е бърз защото е добра комбинацията мощност,настройка и риск.Все пак ралитата са много км. и често се случват неприятности.

Не коментирам горивото, защото не съм запознат... но като чета малко ме съмнява биогориво да е по-силно от състезателно такова, но и така да е съгласявам се :)
Иначе друго искам да ти кажа, където всеки път повтаряш колко рисков бил Стайков. Направи справка преди Сливен кога последно Стайков е отпадал заради катастрофа!? Тази година Митко излетя на Твърдица, Пепи на СС1 на Сливен, Крум сгреши на СС1 на Срадна Гора ... безгрешни няма !

А за подобряването на времената по отсечките не е точно така ... Чавдар беше направил справка за Твърдица и времената не вървят надолу :?

Поздрави!
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 1 госта

cron