IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Иван Шопов » Чет Окт 04, 2012 19:15

Оги,
Прав си естествено, но лошото е, че тези думи си ги говорим от години, но някак си се губя я желанието да се свърши работа, я правилните хора за това.
От друга страна все повече се убеждавам, че като че ли по-голямата част от "автомобилното общество" не иска тези промени. Дали, защото ще има тежък, но неминуем "преход", дали защото отдавна познатото е удобно - не знам. Знам обаче, че всичко си върви с познатото темпо и без никакъв драматизъм смея да твърдя, че само късмета ни е опазил от трагични инциденти, а тъпченето на едно място рано или късно ще ни отведе в девета глуха.

Между другото - браво за постнатите по-горе клипове и адмирации за старанието!
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Jari-Matti Latvala » Чет Окт 04, 2012 21:24

Изчистихте ли балкана след ралито?
Jari-Matti Latvala
 
Мнения: 259
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 20:39
Име: Владимир Василев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот DIMOVSKI TEAM » Пет Окт 05, 2012 07:13

Защо,когато започнахте да организирате състезанието(подготовката за краденето на парите) не се обадихте и не споменавахте името на г-н Козлеков,защо когато провеждахте състезанието (вече крадяхте парите)не се обадихте и не споменахте името на г-н Козлеков,а когато ги откраднахте и си ги разпределихте смоменавате и упреквате г-н Козлеков.
DIMOVSKI TEAM
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 12:44
Местоположение: Скопие/Велико Търново
Име: Драгослав Димовски

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот DIMOVSKI TEAM » Пет Окт 05, 2012 07:53

Mr.X написа:То и без това се видя кой дойдоха сега = абсолютно никои важен/силен екипаж........ Ама болна тема , да не я зачекваме.

Ами то от самото начало беше ясно,че няма да бъдат тук важни/силни екипажи.


Я си дайте сметка,защо до сега където се е провеждал кръг от IRC е имало репортажи а точно в България няма. Най-вероятно не им е платено на хората.


И нещо друго от към организация. Някой не им ли обясни на господата маршали и полицай,че има хора който са с пропуски за медия,фотографи и т.н. и трябва да ги допускат за да могат да снимат и да отразяват събитието. Бях свидетел как полицай и маршал се карат на фотограф от евроспорт,че нямал право да отива на въпросното място където искаше да снима,а в същото време там имаше агитка от 3-4 пияни фенове който съм сигурен,че няма да помнят кой коли са минали и въпросният фотограф остана доста изненадан от случилото се и си тръгна възмутен.
DIMOVSKI TEAM
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 12:44
Местоположение: Скопие/Велико Търново
Име: Драгослав Димовски

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Lubo » Пет Окт 05, 2012 20:15

Jari-Matti Latvala написа:Изчистихте ли балкана след ралито?


За съжаление НЕ.Много голяма мизерия след ралито.

Иван Шопов написа:Оги,
Прав си естествено, но лошото е, че тези думи си ги говорим от години, но някак си се губя я желанието да се свърши работа, я правилните хора за това.
От друга страна все повече се убеждавам, че като че ли по-голямата част от "автомобилното общество" не иска тези промени. Дали, защото ще има тежък, но неминуем "преход", дали защото отдавна познатото е удобно - не знам. Знам обаче, че всичко си върви с познатото темпо и без никакъв драматизъм смея да твърдя, че само късмета ни е опазил от трагични инциденти, а тъпченето на едно място рано или късно ще ни отведе в девета глуха.

Между другото - браво за постнатите по-горе клипове и адмирации за старанието!


Ване супер тъпото е,че се появиха пари от човек който се "смили" над ралито и накрая въпреки парите нещо не се получиха работите.Е кажи ми ако имам 1 милион да поизчистят.......е как да ги дам за автомобилизъм? Еми никак. Ще ги метна в нещо което дори и да не го дават по телевизията ще остане за по-дълго време :wink: .Омагьосан е кръга да му се не знае. Ем няма хора които да дават пари,ем дори и да се излъже някой то почти винаги го премята някой организатор или пилот.
Аватар
Lubo
Модератор
 
Мнения: 2321
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:35
Местоположение: СОФИЯ-ЛЮЛИН
Име: Любомир Симеонов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот 555 » Пет Окт 05, 2012 21:32

DIMOVSKI TEAM написа:Защо,когато започнахте да организирате състезанието(подготовката за краденето на парите) не се обадихте и не споменавахте името на г-н Козлеков,защо когато провеждахте състезанието (вече крадяхте парите)не се обадихте и не споменахте името на г-н Козлеков,а когато ги откраднахте и си ги разпределихте смоменавате и упреквате г-н Козлеков.

Добър ден , или добър вечер , ей тука е истината и DIMOVSKI TEAM ви я казва . А Сливенските спецове , нищо старо не забравили ,нищо ново не научили !
555
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 19:20
Име: Тодор Живков

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Иван Шопов » Съб Окт 06, 2012 09:08

Любе,
Такива са навиците, привичките, морала и начина на мислене в много хора. Сам виждаш, че дългият преход от "социализъм към капитализъм" взима своите жертви, а в нашия спорт той все още е на стартова позиция и не иска ли, не иска да тръгне по "правия път".
Ретро играчите са се окопали като алабамски чворове, голяма част от следващото ги поколение са възпитани по същия начин, други си кютат така, че е по-лесно и в крайна сметка си се въртим на някаква детска въртележка от години.
Да, ама аз не искам да се возя на Маруся... И какво от това?
Колкото и да се опитва човек да промени нещо, толкова повече се озлобяват, сплотяват и отритват всяка идея баш готованците, егоистите и всезнайковците. По ирония на съдбата и по милост от едно време, за съжаление много, много често се оказва, че точно от тях зависи дали изобщо нещо ще се случи.
Отплеснах се...

И исках да помоля всички, които говорят за "тези пари", "откраднаха Х лв", "еди кой си присвои"... Дайте някакви факти, конкретика и/или документи, защото иначе излиза, че си говорим общи приказки ей така без тежест и подкрепа.


P.S. Любо например ми дължи едни 30 000 евро за удоволствието последния път да пием кафе заедно, но мръсника ги скри някъде и ги харчи на воля.
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Mr.X » Съб Окт 06, 2012 10:54

Наистина не ми се пише вече по тази тема, понеже всичко е един добре омагьосан кръг, но има едно нещо на което искам да обърна внимание. Някои някога да е видял РЕАЛЕН отчет на организатор относно дадено състезание? Някога да е имало такив "момент". Мисля, че само на България ( врц) имаше ОПИТ за подобно нещо, които много бързо беше "разконспириран" с доста интересни цифри.
Едва когато има РЕАЛНА прозрачност относно финансите , тогава ще се дадат отговорите на многото въпроси. Но когато искаш пари, включително и от обикновенните зрители ( под формата на открита сметка ПРЕДИ състезанието.....в което няма абсолютно нищо лошо по време на криза) е повече от нормално, да излезеш с името си СЛЕД състезанието и да кажеш: "момчета това е положението - събрахме толкова и толкова пари ОТ еди къде си, изхарчихме толкова и толкова пари за ето ТЕЗИ неща и т.н." При това положение тази тема нямаше да се води тук. Ако казуса е бил въобще дали да има рали, но без Евроспорт (понеже няма пари, ВЪПРЕКИ ПЛАТЕНИТЕ ПЪРВОНАЧАЛНО, респективно ИЗГУБЕНИ, ако въобще е платено нещо) или е имало достатъчно, но са "спрени"....темата става много "деликатна".
Но след като досега аз почти никога ( да не кажа никога) не съм видял РЕАЛЕН, детайлен отчет (нещо толкова нормално) , то тогава "господа организатори" не се сърдете на обикновенните фенове, а и не само, за това, че Ви упрекват в далавери, понеже Вие с НИЩО не сте доказали, че не ги правите!!!

Другото интересно нещо, което поне на мен ( а и маи само на мен ) ми направи впечатление. Новият президент, "ръка за ръка" със стария, а уж нямаха нищо общо, уж говориха за "ново начало". И между тях "скандалният" шест месечен президент ( които би трябвало да е тотално и срещу двамата) като.....спонсор на същото рали . :-)))) Тя смешна работа. Всички са "производни" на "фамилията" и това е...... Аз много отдавно го написах "нов бардак със старите к...и НЕ става". И жалкото е, че знам, че има достатъчно МЛАДИ качествени и с огромно желание хора, които могат много да дадат за този спорт в БГ, но...... :roll:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот cutflash » Съб Окт 06, 2012 17:06

Малко снимки от ралито и от мен...
http://www.assenov.net/gallery/index.ph ... lly-Sliven
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот suzuki_moto » Нед Окт 07, 2012 13:08

Има ли качени клипчета, представящи атмосферата на "Дървото"
suzuki_moto
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 19:46
Местоположение: veliko tarnovo
Име: kolio dimitr0v

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот EUROCOM RALLY TEAM » Пет Окт 12, 2012 11:54

„Искам да уверя всички, че отношенията между БФАС и Eurosport са отлични, но имаме поети ангажименти да изплатим поетапно задълженията. Ако го направим, следващата година ще направят репортаж за състезанието, и от 2014 г. ще бъдем обратно в календара. Но в Eurosport не искат и да чуят за „Сливен”. В момента има сериозни обсъждания на календара, защото не само рали „България” бе извадено за 2013”, поясни Козлеков.
Защо ли??????????????????????????????????????????????????????????? :oops: :oops: :oops:
Аватар
EUROCOM RALLY TEAM
 
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 20:33
Име: Димитър Димитров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Иван Шопов » Пет Окт 12, 2012 12:19

Източника е AutoBild.bg (http://autobild.bg/Рали-„България”-не-е-в-европейския-календар-за-2013-/a2127).
Нещата стават все по-странни и заприличват на "народна топка", демек топката в другото поле и барем падне някой...

"Ангажиментът е поет от бившия председател на федерацията Александър Александров. Прибързаното му решение да включи рали „Сливен” в IRC сега коства изключването на рали „България” от календара. Отначалото си бе бомба със закъснител”

- При "свръхспешното" ОС на БФАС не бе ли едно от обещанията на Ради и УС, че календара ще бъде изпълнен, няма опасност нито за IRC, нито за каквито и да било други сътресения? Ако се поровя ще намеря дадени интервюта от тогава.
- В интервю, непосредствено след IRC "Сливен" Ради казва, че дава положителна оценка и ралито е било супер. На конкретен въпрос дали догодина пак ще има IRC отговора е утвърдителен. Е, добре, нима никой не е знаел какви ангажименти имаме към Eurosport и как тогава имаме хем положителна оценка, хем възможност за догодина?
- В друго интервю Александров споделя "„Искам да е ясно, че битка в БФАС няма. Състезанието ще е част от националния шампионат и е с виза от федерацията. Водих дълъг разговор с председателя на БФАС Радослав Козлеков и с каквото е могъл да помогне в качеството си на тази длъжност, го е направил”. Хем битка няма, хем всичко е ок, хем някой друг виновен?!
- В крайна сметка ако IRC "Сливен" е било "бомба със закъснител" и това е било ясно, защо по ангелите оревахме цялата държава, че пари няма и ще провалим състезанието? Вместо изнасилени вноски и нови дългове, по-добрият вариант е бил да се прежали първоначалната вноска и тази година то да не се състои в този формат. Логично и по-евтино! Защо тогава БФАС продължи първоначалната бомбена посока? За да изгори и Рали "България" ли, че и държавата ни като спортно понятие във ФИА?

"„Искам да уверя всички, че отношенията между БФАС и Eurosport са отлични, но имаме поети ангажименти да изплатим поетапно задълженията. Ако го направим, следващата година ще направят репортаж за състезанието, и от 2014 г. ще бъдем обратно в календара. Но в Eurosport не искат и да чуят за „Сливен”. В момента има сериозни обсъждания на календара, защото не само рали „България” бе извадено за 2013”


- Кому са нужни репортажи догодина и то на такава цена? При слабото чуждестранно участие надали какъвто и да било репортаж би бил реклама. А ако тези 135000 евро бяха вложени в български медии за целия календар дали нямаше да е в пъти по-рентабилно и по-добре за всички? И не ми казвайте, че това си е работа на организатора. Както е видно никой организатор в България няма собствените сили и средства да осигури целия бюджет на състезание от такъв ранг.
- Какво значи "ако го направим"? Обмисля се и вариант да "запалим" Eurosport ли? Яко, защо пък не?

Все си мисля, че няма как повече да се объркат нещата, но все бивам опровергаван. Докога?
Човек се учи от грешките си, БФАС - никога!!
Аватар
Иван Шопов
 
Мнения: 1223
Регистриран на: Пон Апр 18, 2005 09:37
Местоположение: София
Име: Иван Шопов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот OgyWRC » Пет Окт 12, 2012 18:36

Интересно какво пише в договора за IRC, кои са страните по него и какви искове и към кого може да се очакват?

Иначе моралните щетите са за всички любители на спорта в България.

Единственият начин да се върнем в играта е да се лобира във FIА (както обикновено), но докъде ли стигат силите там ...
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот EUROCOM RALLY TEAM » Пон Окт 15, 2012 22:24

Jari-Matti Latvala написа:Изчистихте ли балкана след ралито?


Балкана не знам, ама парка в Сливен където беше ССЕ-1 прилича на Бейрут. А трябваше Чаневи да го приведат във вид в който майките с колички да преминават нормално през алеите. Гуми разхвърлени, ленти скъсани висят, изорано, а бордюрите стоят извадени от миналата година.
Прикачени файлове
IMG_2164.jpg
гуми
IMG_2164.jpg (177.86 KiB) Прегледано 29548 пъти
IMG_2163.jpg
ленти
IMG_2163.jpg (171.83 KiB) Прегледано 29548 пъти
IMG_2162.jpg
бордюри
IMG_2162.jpg (169.6 KiB) Прегледано 29548 пъти
IMG_2161.jpg
изорано
IMG_2161.jpg (47.94 KiB) Прегледано 29548 пъти
Аватар
EUROCOM RALLY TEAM
 
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 20:33
Име: Димитър Димитров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот STESICO » Вто Окт 16, 2012 19:57

Митко , минаха повече от 20 часа след публикацията ти , ама никой от поддръжниците или организаторите не реагираха на снимките . :!: :!: :!: Сигурен съм че са ги видели , а те всъщност знаят какво са оставили .
STESICO
 
Мнения: 310
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 23:00
Местоположение: СЛИВЕН
Име: Стефан Стоянов

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 28 госта

cron