IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот QUATRO » Пон Сеп 17, 2012 18:13

Пиша го в тази тема защото става на въпрос за това рали. :D
Ванката Шопов спомена в темата за Българка ,че проблемите с полицията са си от време оно по този край.
Голфа-1 и той е имал проблеми вчера . Та Краси въпроса ми е - всички тези предложения за гледане на повече отсечки дали ще могат да станат факт слет като някой заблуден такъв полицай /където им се е паднал на тях/ почне да си налага мнението и спре примерно колона с дваЙсе коли от фенове и им обърка плановете .

Трябва да се говори с организаторите и да има ясна представа от - полиция - охрана - фенове , кога , къде и как може да се преминава и гледа . Защото в противен случай не ми се мисли какво МАЗАЛО ще се получи . Имайте в предвед ,че трафика между отсечките няма да е никък слаб . Ако е нужно да се отпечатат некви такива програми и да ги раздадат на полицията и феновете за да са наясно дали имам право да мина или не ..........

пп. ЛеЛеЛе - престааам си кат ни затворЪт някъде къде не трябва, къв ша е Ужас . :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот trouble » Пон Сеп 17, 2012 18:28

Еми освен в женския затвор, но чувал съм че са доста лоши вътре и мисля, че няма да ти е добре, нищо че са жени :lol:

Относно въпроса с полицията.....да попаднеш ли на такъв полицай никой план няма да се реализира освен първия с Парчето или нормалния със 2 гледния на кой и да е етап. Сливен е арена на рали спорта не от вчера. Проблеми с полиция винаги е имало и ще има, но не съществува момент досега, в който мой план не е бил неизпълнен заради полицай. И трафик сме виждали и 7 коли в състезание също (т.е. никаква публика в неделя). Етапите никога не са били затворени между минаванията, надявам се и сега да е така. :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот QUATRO » Пон Сеп 17, 2012 18:43

Не веее чУвек - мен ме остави ,аз мойто си го знам - ама нали се сещаш ,че то от сега са недоволни някой и мрънкат и по-всякъв начин се опитват да омаловажЪт ралито ,кво ,ще е мрънкане тогава ......... Апа ти после върви им затваряй устите ........ :lol:
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот trouble » Пон Сеп 17, 2012 18:55

Перфектното рали е тясно свързано с перфектно изготвения план. Тогава няма да има оплаквания :)

В тази връзка ви публикувам рали гайда за зрители, който изготвихме с Илиян Дончев (iliandonchev) във ваша помощ. Забавлявайте се :)

IRC RALLY SLIVEN 2012 SPECTATOR'S GUIDE
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот QUATRO » Пон Сеп 17, 2012 19:24

Ееее - тук вече изби рибата . ГоУлем си брат верно ....... Е тва си е Яката РаУта - Браво ....

Дано хората го оценят :shock:
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот NikeC » Пон Сеп 17, 2012 19:40

Едно огромно БЛАГОДАРЯ, Краси. Аз като Сливналия, и редовен бръмкач из трасетата ги знам завоите и местата за гледане, но имаше и места на който ме изненада! А за другите фенове, които не са идвали тук, това ще е доста полезно :P
Шампиона не умира, той става Легенда!
Аватар
NikeC
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 20:37
Име: Николай Стамов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот OgyWRC » Пон Сеп 17, 2012 20:17

Браво, похвални усилия! Ако го споделиш и в http://www.motorsportforums.com/irc/151878-%5Birc%5D-rally-sliven-2012-a-2.html ще бъде добра реклама на състезанието ... току виж на някой от Skoda му се докара в Сливен :wink:

Не видях много от "моите" завои, но дано има повече Митсубишита, та да ви радват на обратните. Аз бих препоръчал "чешмата" близо до старта на Българка на качване, финалните километри на спускането към Стара река - най-доброто място! (там съм гледал навремето и ... тогава се запалих по спорта) Бързите части на Кипилово ... и естествено някоя бърза S-ка на спускането на Молова гора ... само заради минаването на Чоко :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот OgyWRC » Пон Сеп 17, 2012 20:28

По повод на предполагаемите проблеми с полицията имам едно предложение да взаимстваме нещо от рали Сибиу тази година. Там на всеки подстъп към отсечката имаше голяма табела от кога, до кога се затваря трасето, респективно, дали се отваря между SS. Така нямаше недоразумения и своеволия на публика или полиция/маршали. Нещо изключително просто и ефективно. Имаше си ВИП паркинги (за медии и пропуски) до табелите, след тях полицията "пълнеше" пътя подред. Подобна беше схемата и на Монте Карло тази година. Та няма нужда да откриваме топлата вода, а полицаите са най-ефективни, когато имат ясни инструкции, че ако зависи от тях няма да пуснат и един човек до трасето, за да им е спокойно ...
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот QUATRO » Пон Сеп 17, 2012 20:41

Оги - мисля , че не се познаваме човек - но винаги съм се възхищавал на постовете ти . Страхотни изказвания и страхотно Мислене и мнение . Поздрави ве човек ЕВАЛА .......
QUATRO
 
Мнения: 508
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 18:19
Местоположение: Пазарджик
Име: stefan itov

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот trouble » Пон Сеп 17, 2012 20:43

И тях ги зная, но количеството информация предполагаше по около 3-4 завоя на етап, най-известните... и затова избрахме тези. Нямам регистрация в моторспорт, моля тези които имат да го сложат. Бързите участъци си ги изброил, също ги препоръчвам на почитателите на скоростта :) Към тях прибавям - Завоя преди шикана на Чуката когато карат Ичера и завоя преди Чуката, когато карат Молова Гора. Въпреки спъната Българка завоите в началото на спускането към Сливен са много бързи + участъка около финала на планинското. За табелите е супер идея, освен тях имаше и табелки със стрелки, накъде са етапите...толкова беше просто :)

Такива табелки със стрелки могат да се сложат на кръстовището на Кауфланд, когато идваш от сервиза (наляво за СЕ Молова Гора и СЕ Българка), след това на кръстовището на хотел Мечта (наляво за СЕ Българка и надясно за СЕ Молова Гора) след това на Новоселски Мост (надясно за СЕ Българка) Това е най простия маршрут от Сервиза до някоя от тези две отсечки. Въпроса е за колко време ще ги откраднат.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот kiko » Пон Сеп 17, 2012 23:34

В Румъния бях очарован от елементарното инфо с табелите.Върши работа,а у нас ще е полезно за организаторите на ниско ниво :wink:

Три дена преди края на заявките нещата не са добри.За челото...май-май българин ще вземе ИРЦ победа ( не знам коя иконка да сложа :twisted: или по-подходяща ще е тази :mrgreen: ) .Ако си мислите,че някой ще планува участие 2-3-4 седмици преди дадено рали,се лъжете жестоко.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот krasio » Пон Сеп 17, 2012 23:42

trouble написа:Перфектното рали е тясно свързано с перфектно изготвения план. Тогава няма да има оплаквания :)

В тази връзка ви публикувам рали гайда за зрители, който изготвихме с Илиян Дончев (iliandonchev) във ваша помощ. Забавлявайте се :)

IRC RALLY SLIVEN 2012 SPECTATOR'S GUIDE



+1
Браво Краси,уникален си!
Аватар
krasio
 
Мнения: 93
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 03:11
Местоположение: ВАРНА
Име: Красен Косев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот omega » Вто Сеп 18, 2012 14:21

Не познавам добре етапите, но ще предложа един план за гледане в събота.Преди да се затвори СЕ 2 Моллова гора се отива на Чуката, гледа се етапа после с кола се отива до Дървото. Там гледаме СЕ 5, който ще завърши около 13,40 -13,50 и тогава би трябвало да отворят пътя до 15,00.Дори и да не го отворят има достатъчно време да се избере друго място за гледане за второто минаване(СЕ9), като се движим пеша.Така се получават 3 гледания, като всичките са на различни места.Накрая може да се види и сервиза в Сливен.
Поздравления към Славчев и Дончев за гайда - безценен!
Аватар
omega
 
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 16:23
Местоположение: Кюстендил
Име: Nikolay Yordanov

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот trouble » Вто Сеп 18, 2012 15:07

Ако изберете така, аз мога да препоръчам СЕ2 Молова Гора на завоя (най-горе в вляво), след това на СЕ5 Българка завоя (най-горе-вляво) и след това при повторното отваряне на СЕ9 Българка да се слезе до Сеирджийския.
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот omega » Вто Сеп 18, 2012 16:12

trouble написа: аз мога да препоръчам СЕ2 Молова Гора на завоя (най-горе в вляво)


До този завой се стига през гората като си оставиш колата на пътя между Дървото и Чуката - така ли е ?
Аватар
omega
 
Мнения: 221
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 16:23
Местоположение: Кюстендил
Име: Nikolay Yordanov

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта

cron