IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Niki Cvetkov » Съб Сеп 29, 2012 15:54

Иван Шопов написа:Хубаво е, че внасяш яснота, благодаря за информацията и жалко за Пламен.
Бъди така добър обаче и се въздържай от иронията спрямо другите участници - те не заслужават по-малко уважение.

Наистина се извинявам ако е прозвучало като ирония, не е била това целта ми. Уважавам труда и усилията на всички екипажи! Просто се отвориха разлики, Крум излезе от играта заради спукана гума ... остават много километри до края .... прав си ще видим :)
MC1 100 KL2 100 KR2 200 SQL 100 KR4 50Y!->R2+ (D/C!) 100 +SQR 400 F->CR->KL4 100 MC2

THЕ NORMAL DON'T SURVIVE
Аватар
Niki Cvetkov
 
Мнения: 475
Регистриран на: Нед Авг 27, 2006 14:41
Местоположение: София/Плевен/
Име: Николай Цветков

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот swrt » Съб Сеп 29, 2012 18:48

Ралито се развива според очакванията ми до момента.Бих обърнал внимание на три акцента за днес :
1.Най-добрия ни пилот Тодор Славов показва,че едни 5 коня отгоре може много да му помагат за времената.Уникално каране,уникален контрол и дано устиска на атаката на двата супера утре.
2. Без съмнение голям голям фурор за едната Бг "острилка" Пламен Стайков.Нещата "или или" явно допадат на публиката,а и резултатите също не са за пренебрегване.Заедно с няколко момчета от долните класове,както и незавършилите турци,Пламен Стайков вдигна адреналина на феновете.
3. Организацията клони към -0 безкрайност.Факта,че снощи не стана голяма беля,не бива да се премълчава.Публиката беше прекалено близо до един от най-трудните нощни етапи,които съм гледал . Интернет е явно слабо звено - слаб сайт и никакво обновяване преди ралито,а по време на ралито резултати "ЙОК" (както се изразиха турците).Добре,че ИРЦ умря , че щяхме да берем поредния срам .

Чисто теоритично ,ако не са изявите на Славов и Исаев,ралито е доста под нивото на България 2012,че дори и под нивото на Средна Гора и Стари Столици от тази година.Все пак си заслужава за самата история да се гледа Сливен 2012.Най-малкото ,че ИРЦ пропадна (за някои неочаквано) и за скъпия безпреспективен подарък на Някой :mrgreen: .Все пак за пореден път феновете показаха ( макар и обидно малко за този ранг рали),че не всичко е загубено у нас.На което най-много се радвам в момента.
ПЕПИ ГЬОШЕВ / МИТКО СПАСОВ - ИСТИНСКИТЕ ШАМПИОНИ ЗА 2010 ГОДИНА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
swrt
 
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 15:08
Име: Л.Драганов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот nikkeibg » Съб Сеп 29, 2012 19:28

Изображение
Гьошев след инцидента на СС 1
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот nikkeibg » Съб Сеп 29, 2012 20:06

Аз ли не виждам, но часа 23:30 в Неделя Евроспорт уж да излъчи репортаж вече то няма! Май и репортаж няма да има...
Корекция:
В Евроспорт Германия ще го има в 24:00 часа ....
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот EUROCOM RALLY TEAM » Съб Сеп 29, 2012 20:47

Пак може би някой ще ме обвини в пристрастност, но няма как да кажеш на черното бяло. Имах прекрасната възможност да проследя в детайли и двата отминали дни на състезанието, разочарован съм е точната дума. Организация много по малка от 0. Да започна от щаба на ралито: в хотел Спорт Палас бяха заградени 15 кв. м. с параван където беше обособен секретарията на ралито. Вътре имаше две женици, които отговаряха с незнам и немога да ви кажа. Няма информационно табло, няма указателни табели къде се намират пресцентъра, секретариата, спортни комисари и т.н. В пресцентъра бяха свършили баджовете за журналистите и се оправдаваха, че за останали заключени в някоя кола-смешки. НЯМА В ДОПЪЛНИТЕЛНИЯ ПРАВИЛНИК ТЕЛЕФОН ЗА ВРЪЗКА С ЧОВЕКА, КОЙТО Е ВРЪЗКА СЪС СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ, КОЕТО Е АБСОЛЮТНО НЕДОПУСТИМО ГОСПОДА както и поне излязъл бюлетин ако е случайно техническа грешка при отпечатването. Да преминем към официалната церемония: гола вода - гласи една българска поговорка, ами толкова пари похарчихте неможахте ли да я пипнете малко тази церемония бре. Малко представяне на пилотите, по две думи им дайте да кажат измислете нещо пораздвижете нещата. Трибуните празни и повечето зрители бяха деца в което разбирасе няма нищо лошо. След това изневиделица се появи казуса Стайков и Исаев който вся паника в тимовете им и в публиката. Така е, господин Чанев е взел нещата в свои ръце и естествено под натиска на други хора. Г-н Чанев тези неща се решават от спортните комисари, а не от директора. Да ама вие нямахте спортни комисари от БФАС, защото не ги допуснахте на рали Сливен тъй като сте били ВРЦ. Да ама при разговора с председателя на спортните комисари един културен немец, най учтиво обясни, че такъв казус те не са решавали. Това е бил проблем за Българския шампионат. Иди и се оправяй. Да преминем към ССС-1 слава на бога, че всичко се размина само с този инцидент - голям късмет са извадили и момчетата. Пълна глупост е този етап да се кара на фарове и дори да се ползва точно това трасе за скоростна отсечка. Зрителите буквално очертаваха трасето. Нямаше водещ и озвучаване който да внася информация за резултатите на всяка една кола, защото се виждаха само светлини пушилка и нищо повече. Днес поне ме зарадва едно нещо - страшно много публика която заслужаваше да види повече или поне това за което беше дошла, жалко. Пълно затъмнение както казаха по горе в постовете в сайта на ралито за резултати и новини. И наистина е срамно да научаваме за новините и резултатите от чешки сайтове. Доста има да се работи за спорта в родината ни. Пожелавам успех на всички в утрешния ден, много приятни емоции и успешен финал.
Аватар
EUROCOM RALLY TEAM
 
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 20:33
Име: Димитър Димитров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот veskon4o » Съб Сеп 29, 2012 21:27

Това рали се превръща в пълен провал.... щом и Евроспорт решиха да не го излъчват......
Аватар
veskon4o
 
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 17:40
Име: Veselin Zlatev

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот madGRaF » Съб Сеп 29, 2012 21:43

Ралито е много интересно даже, а това, че Евроспорт отмениха репортажа говори много зле за тях! Сами си вкарват автогол. Днес аз гледах на Стара река и Тошко ми напълни душата уникални минавания 8) Стайков също много натискаше, но жалко, че отпадна. При второто минаване явно си личеше, че Гьошев няма да се даде без бой.
Изображение
Аватар
madGRaF
 
Мнения: 288
Регистриран на: Нед Май 01, 2005 14:52
Местоположение: Велико Търново
Име: Пламен Илиев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Greaddy » Съб Сеп 29, 2012 21:54

veskon4o написа:Това рали се превръща в пълен провал.... щом и Евроспорт решиха да не го излъчват......

http://www.start.bg/lenta/tv-programa/evrosport.html - Ето я програма на ЕвроСпорт и пише,че ще има репортаж.
Аватар
Greaddy
 
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 16:38
Местоположение: Варна
Име: Лъчезар Лазаров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот peterco » Съб Сеп 29, 2012 22:08

Срамота бе Митко... Пепи Гьошев се радва на трасето, а ти ревеш, като момиченце...

[quote]Димитър Илиев: „Трасето на отсечката „Стара река 2" е много опасно и решихме да върнем много газта и да караме сигурно, но явно сме били по-предпазливи отколкото е трябвало и загубихме доста време. Отсечката наистина е много опасна и според мен дори трябва да се отмени от организаторите. Доколкото зная много други пилоти са имали проблеми там и са отпаднали. Утре ще я караме на спускане и ще бъде още по-опасно – буквано за оцеляване. Там на практика няма никакъв път, само камъни. Въпреки това всичко върви по план за нас. Утре продължаваме в същия дух."[/quote]
Успех на всички сърцати мъже и жени в рали шампионата!

Auto: VAZ 21081, Dacia Logan 1.4 MPi, Peugeot 206 GTi
Аватар
peterco
 
Мнения: 63
Регистриран на: Съб Ное 25, 2006 23:42
Местоположение: Сливен
Име: Петър Петров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот veskon4o » Съб Сеп 29, 2012 22:43

Greaddy написа:
veskon4o написа:Това рали се превръща в пълен провал.... щом и Евроспорт решиха да не го излъчват......

http://www.start.bg/lenta/tv-programa/evrosport.html - Ето я програма на ЕвроСпорт и пише,че ще има репортаж.

Ми аз гледам ей тука http://tv.eurosport.bg/ . Първоначално го имаше ама го махнаха преди около час - два.
Аватар
veskon4o
 
Мнения: 47
Регистриран на: Пет Юли 20, 2012 17:40
Име: Veselin Zlatev

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот ftabaton » Съб Сеп 29, 2012 22:55

ПАРОДИЯ...............
1. Пристигам вчера в 16.00 в сервизния парк, транспаранти реклами добре подредено, екипажите в предстартова треска , всичко е ОК!!!
2. Отивам на откриването /стадиона супер неподходящо място/ и кво да видя пародия на арка без естакада. Малко публика и то основно от деца и добре че Жоро Иванов представяше екипажите, че ако беше някой местен невежа кой знай какви глупости ще да наговори.
3. Специален етап №1 - Поредната издънка на организатора. Облаци от прах /може би повече от на макадам/минимална видимост и за публика и най-вече за състезателите за които беше истинско геройство да намерят пролука в прашната пелена покрила целия парк. Не им ли стана ясно още миналата година на господата Чаневи, Магунев и т.н., че това е точното място за провеждане на специален етап в града!!!!
4. Случаят „Стайков, Исаев“ поредната издънка на ръководството на ралито. Питам ви господа защо двата екипажа трябваше да стартират на 3 минути зад колона, та нима техните автомобили са по различни от останалите!!!!! При това положение колоната трябваше да бъде разделена на групи - ИРЦ /ама то такова имаше ли нямаше ли???????/, източна купа и републикански шампионат!!!!!
5. Тази сутрин СЕ2 съм на шикана на разклона на Карандила, полицията ме праща в гората на безопасните места НЕМОЖЕ!!!!!
6. СЕ5 - отново лоша организация. Пред колите на пожарната и линейката не трябваше да и ма никаква публика и добре че турското пунто дойде бавно че иначе не ми се мислеше какво можеше да стане!!!
7. Полицията - не ги опреквам хората за безпорядъка, колата за безопасност може да ги насочи къде да има публика, къде да се позиционират фотографите и операторите!!!!
8. Състезателите - Жалко за Пламен Стайков невероятно каране /някой бащи тепърва ще берат ядове с него/. Тодор Славов много добро владеене на автомобила и завидна скорост. От чужденците ми хареса единствено Роберт Консани!!!!
За утре пожелавам на успешен финал на всички екипажи и отлична оценка на организатора от наблюдателя на БФАС!!!!!!
Аватар
ftabaton
 
Мнения: 354
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 09:30
Местоположение: Твърдица, Стара Загора
Име: Христо Христанов

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот bat_jori » Съб Сеп 29, 2012 22:55

по страшно е другото -тез от европа дето се интересуват от ралито се дивят защо е такава каша с резултатите и какво става.rally-base нямат окончателни времена за след 2 отсечка,горкият Плуто:(.
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот kiko » Съб Сеп 29, 2012 23:04

Ка6ata stana pri mom4etata ot neta.te gorkite nemaha idea koi za kavo se bori i kara,a i 3 etapa info im doide v pove4e.taia spirtarka na paco mnogo obyrka ne6tata - fia nabludatela ne znae6e kakvo zna4i alternativno gorivo,a na6ite se 4udiha kyde da go dianat :))))
sori za maimunicata.
Изображение
Аватар
kiko
 
Мнения: 1209
Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 14:08
Местоположение: София
Име: Генади Димитров

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот Victor » Нед Сеп 30, 2012 00:40

А дали е нормално посред нощ, когато екипажите трябва да почиват, да дъни музика в хотела, все едно сме на дискотека, баси?!?!!! :x
Аватар
Victor
 
Мнения: 242
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 18:45
Местоположение: София
Име: Виктор Георгиев

Re: IRC (XI кръг) Рали Сливен 28-30 септември 2012

Мнениеот RS_TURBO » Нед Сеп 30, 2012 00:59

Тея от Евроспорт нещо си направиха тестис със зрителите... до сега съм седял пред ТВ-то(което атка мразя да гледам) да чекам палячовците да пуснат 20мин. си репортажче... е лягам си вече тва е адската тъпотия. На инфото на Булсат-а пише от 02:30 ИРЦ Сливен хахах как няма ад седя до 02:30 да разбера, че няма да го пуснат... адската тъпотия.
Вчера гледахме суперспециални, негативно съм настроен. Тва с чакането по 3 мин. да мине кола си беше общо взето мъка... според мен неправилно конфигуриран етап. От пилотите ми харесаха няколко човека но не мога да преценя така на един етап и то суперспециален... Иначе като цяло според мен си е провал...
No Boost, No Bottle, Just Pure THROTTLE!!!!!
Аватар
RS_TURBO
 
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Юни 08, 2005 17:44
Местоположение: Провадия
Име: Тихомир Тенев

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта