IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Дискусия за Европейския рали шампионат (ERC), Intercontinental Rally Challenge (IRC) и регионалните купи на Европа

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот trouble » Вто Юли 10, 2012 19:49

Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот golf_1 » Сря Юли 11, 2012 10:26

Kраси долу-горе с преходи колко ли км ще се навъртят,че само веднъж съм ходил до Румъния,апък се каним тука 1-2 коли,и ние да видим нещо различно от 3-4 коли.... :lol:
Аватар
golf_1
 
Мнения: 978
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 13:45
Местоположение: варна
Име: Тихомир Петров Димитров

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот damnit » Сря Юли 11, 2012 11:41

По груби сметки около 1200-300 км... Може и малко повече...
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот trouble » Сря Юли 11, 2012 12:21

Да. Ралито е компактно, както това в Турция. Там имах 1100 км. (като квартал Пендик ми беше на 450 км.). Само, че там нямаше обикаляне между етапите, освен едно, щото ни омръзна да седим на едно място. То и за повече сигурно няма как, не бях запознат. Сега Сибиу ще ни е пак е на 450 км. (от Шумен). Само, че състезанието е изградено малко по различно и сега нашата група планира Добарка два пъти - Суперспециала - нощната асфалтовата (забравих й името). Това обикаляне коства около 120 км за петъка като смятаме че тръгваме от центъра на Сибиу. За съботата пак толкова още не съм смятал със точност. Други българи ще бъдат на Кринти в петъка. Ние се притесняваме, че няма да ни стигне времето от 2-рото минаване на Кринти до старта на Суперспециала, предвид тея 60 коли (2 часа рали) и затова избрахме малко по-ранната Добарка, но за сметка на това пък по далечна. На място ще решим ситуациите и ако трябва ще съкратим едно минаване. Забравих, че и шейка ако гледаш ще навъртиш допълнителни 30-40 км. Може и да няма толкова. Той се намира в североизточната част на Сибиу. Не е далече.
И още нещо. Много хубав рали гайд 2, в който е обяснено ясно и точно, че зрителите, които ще бъдат на СЕ6 или СЕ7 (те са една до друга) ще бъдат спирани на 3 км. преди старта на СЕ6, т.е. в село Расинари, където органите на реда ще им помогнат да паркират на обособен паркинг. Имайте го предвид. С колата във СЕ6 или СЕ7 не може. Освен ако не идете многооо рано там. Старта на СЕ6 и финала на СЕ7 са на 200 метра един до друг и придвижването пеш между тях е възможно (това е обяснено в рали гайда), като за това ще съдействат органите на реда, под техни инструкции (пеш разбира се). Желая на всички успех там и с вас ще се видим някъде там из горите на Карпатите :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот trouble » Сря Юли 11, 2012 21:05

Ето още 2 документа важни за зрителите на рали Сибиу 2012:

График за затваряне на етапите:

http://www.raliulsibiului.ro/en/documen ... duleEN.pdf

Списък със заявки (в сайта на IRC състезанието е похвалено като едно от ралитата с най-голям списък - 61):

http://www.raliulsibiului.ro/en/index.p ... concurenti
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот OgyWRC » Сря Юли 11, 2012 21:42

Понеже аз също мисля да намина към ралито (тази година на гледане съм го ударил) и правя план, искам да споделя с вас две пътчета по които ако минете, пътуването до/от Sibiu ще бъде малко по-дълго, но доста по-приятно (ако обичате завои и красиви гледки) Навигаторът ми силно ги препоръча, а аз си му вярвам :wink:

Transfăgărășan Тhe Top Gear host, had said about Transfăgărășan that "this is the best road... in the world" – a title the program's presenters had previously given to the Stelvio Pass in Italy.


Transalpina
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот damnit » Чет Юли 12, 2012 12:02

OgyWRC написа:Понеже аз също мисля да намина към ралито (тази година на гледане съм го ударил) и правя план, искам да споделя с вас две пътчета по които ако минете, пътуването до/от Sibiu ще бъде малко по-дълго, но доста по-приятно (ако обичате завои и красиви гледки) Навигаторът ми силно ги препоръча, а аз си му вярвам :wink:

Transfăgărășan Тhe Top Gear host, had said about Transfăgărășan that "this is the best road... in the world" – a title the program's presenters had previously given to the Stelvio Pass in Italy.


Transalpina
..

Това е наистина добра идея... Гледал съм специално този епизод на Топ гиър няколко пъти и наистина си заслужава...

Можеби на връщане ще минем от там...
"Щом се състезавам, значи трябва да побеждавам" - Фабрицио Табатон

WRC2013 - No Loeb, no H. Solberg, no P. Solberg, no Gigi Gali, no Grönholm, no Sainz, no M. Martin, no Panizzi
What kind of shit is this?!
Аватар
damnit
 
Мнения: 423
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 02:44
Местоположение: Noise City/Варна
Име: Любомир Любомиров

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот trouble » Чет Юли 12, 2012 12:05

Първия живописен път излиза пак на Питещ. Според гугъла увеличава пътя с около 40 км. и 2 часа идеално време в повече. Но наистина е много красив.

Първата постройка свързана с ралито (не знам за какво е), вече изникна:

http://www.sibiu.ro/LiveOK/cam2.html
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот дидко » Пет Юли 13, 2012 17:41

Аз ще пътувам от София и май най-прекия път до Сибиу е през Оряхово.Моля,някой ако е минавал наскоро да сподели как е пътя до Оряхово,а и в Румънско.И за ферибота,сигурно има в 3-4 часа сутринта и колко се плаща.
Благодаря!!!
дидко
 
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 22:31
Местоположение: София
Име: Деян Тонев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот trouble » Пет Юли 13, 2012 18:15

Видях информация че струва 12 лева, но не намерих инфо за часове. Виж за ферибота в Свищов беше 4 евро (не знам дали и пътниците не се таксуват отделно по 2 евро) и часовете бяха доста начесто, но първия мисля, че беше в 7 часа сутринта
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот Totogada » Съб Юли 14, 2012 12:17

OgyWRC написа:Понеже аз също мисля да намина към ралито (тази година на гледане съм го ударил) и правя план, искам да споделя с вас две пътчета по които ако минете, пътуването до/от Sibiu ще бъде малко по-дълго, но доста по-приятно (ако обичате завои и красиви гледки) Навигаторът ми силно ги препоръча, а аз си му вярвам :wink:

Transfăgărășan Тhe Top Gear host, had said about Transfăgărășan that "this is the best road... in the world" – a title the program's presenters had previously given to the Stelvio Pass in Italy.


Transalpina

Миналата година като се връщахме от Франция минахме през този път. Уникален е !!! Жалко,че не можахме да се съберем 10 човека да се пуснем с лифтчето над пътя, но лятото надявам се,че ще има повече хора и ще може да се ползва :)
Тази година на път за Франция мислим пак да минем през този път, но на обратно.
Тези, които ще ходят на ралито в Румъния, обменете си румънски леи, че на бензиностанциите, като се плаща с евро цакат(иначе бензина е колкото в България като цена ) !... и запомнете таксата за преминаване на лека кола през Дунав мост е 2 евро посока Ръмъния и 6 евро посока България. 2010г. една Румънка се помъчи да ни таксува, като автобус.... но не и мина номера. Много нагла беше, правеше се на цапната и бележка даже не искаше да дава!

дидко написа:Аз ще пътувам от София и май най-прекия път до Сибиу е през Оряхово.Моля,някой ако е минавал наскоро да сподели как е пътя до Оряхово,а и в Румънско.И за ферибота,сигурно има в 3-4 часа сутринта и колко се плаща.
Благодаря!!!

Дидко - до колкото знам, ферибота тръгва докато се съберат достатъчно коли!
Пътя е малко на коловози от тежките тирове но не е толкова фатално (по добре е от колкото дупки :D )
Colin MacRae - World Rally Champion 1995.Почивай в МИР ШАМПИОНЕ.Никога няма да те ЗАБРАВИМ!!! Изображение Изображение Изображение
Аватар
Totogada
 
Мнения: 240
Регистриран на: Пон Авг 27, 2007 16:42
Местоположение: Сливен
Име: Тодор Кирчев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот trouble » Пон Юли 16, 2012 19:01

Първия автомобил вече е в сервиза:

Изображение
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот bat_jori » Пон Юли 16, 2012 19:58

не е само хънт.не са никак лоши тези уеб камери:)http://www.sibiu.ro/LiveOK/
Аватар
bat_jori
 
Мнения: 1892
Регистриран на: Чет Юли 07, 2005 21:10
Местоположение: Костенец
Име: Георги Ваклин

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот trouble » Вто Юли 17, 2012 18:16

Информация за зрителите :):

http://www.rallymax.ro/download/IRC%20S ... 0Guide.pdf
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: IRC (VIII кръг) Рали Сибиу 19-21 юли 2012

Мнениеот prodrive » Сря Юли 18, 2012 02:45

http://www.sibiu.ro/LiveOK/cam5.html
Много радва окото шатрата на Солберг :mrgreen:
Аватар
prodrive
 
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 14:32
Местоположение: Шумен
Име: Мирослав Багержиев

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски шампионат, IRC и регионални купи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 21 госта

cron