Рали Франция 2011

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот P.Solberg » Нед Окт 02, 2011 21:10

И какво сега, имаме си нов водач в класирането? Мико ще трябва да чисти в Испания. :)
Аватар
P.Solberg
 
Мнения: 4881
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 13:47
Местоположение: Варна
Име: Владимир Гатев

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот beta_racing » Нед Окт 02, 2011 21:58

Не, Льоб си е първи заради повечето победи.
Жалко за Петер, но правилата трябва да се спазват. През 2002 и в Субару имаха подобен проблем на едно рали - след няколко проверки колата на Томи Макинен се оказа с няколко килограма по-лека и никой от Продрайв не знаеше на какво се дължи това :) Дори Дейвид Лапуърт в едно интервю беше ухилен, докато казваше, че не знаят каква е причината :) В крайна сметка след ралито дисквалифицираха Макинен заради този проблем.
Така е, правилата трябва да се спазват, независимо че (всички знаем) тези 4 килограма не дават каквото и да е предимство.
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот Code-187 » Нед Окт 02, 2011 22:08

S. LOEB 196
2. M. HIRVONEN 196
3. S. OGIER 193

Всъщност става доста по-интересно! Както на няколко пъти казва мениджъра на Ситроен, Мико е изключително бърз на макадам. Разбира се всичко това беше за да избегне въпроса за борбата в отбора му. В крайна сметка не е чак толкова далеч от истината. През последните години само Мико се държеше на прилично близко разстояние до Льоб и ако спечели титлата, ще е заслужил толкова колкото Льоб през предните години.
Пък и след 5 години никой няма да си спомня, как Латвала му е помогнал всички ще говорят, че е Световен шампион. Всички фенове тук, които се кълнат, че са обективни ще признаят че Sordo също и не по-малко е помагал на Льоб.
Въпреки разочерованието от дисквалификацията на Petter Solberg, съм много щастлив за Dani Sordo защото показа, че е състезател на ниво и същите коментари каквито има сега за Форд преди време бяха пускани и за него. Показа обаче, че когато се бори без заповеди от отбора може да се бори за победа.
На пресконференцията ми направи много лошо впечетление Olivier Quesnel как побутва Sordo и му слага чашки на главата. Другата година Sordo, ще му сложи в джоба за всичките години в Ситроен и отборните заповеди.
Аватар
Code-187
 
Мнения: 25
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 17:56
Име: Антон Симеонов

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот beta_racing » Нед Окт 02, 2011 22:29

Аз съм на мнение, че много бързо забравяме. След като Маркус се махна в края на 2007-ма, единствено Мико две години след това бе близо до Льоб - можем да видим резултатите (говоря цялостно през годината). Мико "куца" от миналата година (и най-вече самата минала година), но тази е постоянен - погледнете и ще видите, че няма под четвърто място. Сега в последните две ралита, че го подпират, го подпират, но Яри-Мати няма за какво да се бори дори и да не беше "пуснал" Мико в последните две ралита. Сметнете точките на Яри-Мати при това положение и ще видите, че нямаше да са му повече от 10-тина отгоре - той все пак губи само мястото си спрямо Мико, т.е. по едно място на рали. Какво биха помогнали на Латвала 10 точки отгоре (ако щете и 15, въпреки че не са толкова много) като видим колко има той в момента и какво щеше да е класирането, ако Мико ги нямаше?
Знам, че не е хубаво за спорта да подпират Мико или който и да е така (и не се правя на негов адвокат - просто гледам обективно на нещата), а и той самият не се чувства удовлетворен от това (кой ли пилот би?) и го е казвал неведнъж, така че хайде да не го изкарваме едва ли не Кен Блок :lol:

При Ситроен............и по скоро при пилотите на Ситроен :wink: нещата стоят доста по-различно, защото след победата си във Франция Ожие също се върна в битката, а това в Австралия нямаше кой да го предвиди :wink: Какво щеше да стане, ако Ожие не беше пуснал Льоб там 8) Как щеше да е класирането сега? Май първите трима щяха да бъдат с равни точки, а (без да смятам го казвам...ако някой му се занимава, ще е интересно да видим) :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот DimitarIliev_fan » Нед Окт 02, 2011 22:37

Доста добро рали се получи, с отразяване на много високо ниво, а сега и спорът кой ще е световен шампион става неимоверно интересен.
А относно размишленията кой с какви точки щеше да е, аз си мисля единствено за това как ако Батко не беше отпаднал последните две ралита, сигурно пак щяха да го короноват за световен шампион във Франция, както и миналата година.
Дано на последните две Льоб да няма проблеми и да направи титлите 8.
Последна промяна DimitarIliev_fan на Пон Окт 03, 2011 02:01, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
DimitarIliev_fan
 
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 15:24
Местоположение: Dundee, Scotland
Име: Явор Гочев

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот trouble » Нед Окт 02, 2011 22:44

Осеееем :)
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот beta_racing » Нед Окт 02, 2011 22:44

Да, "акотата" :mrgreen: са много, така че кой-кого подпирал и защо, както и какво щяло да се случи, ако тоя не бил отпаднал, а онзи - бил........остава ни да видим какво ще се случи в следващите две ралита.

Аз донякъде се радвам, че бат Пешо не спечели, защото, ако го бяха изключили след победата, щеше да е получил удар вече :mrgreen: :mrgreen:
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот nikkeibg » Нед Окт 02, 2011 22:57

Жалко за Петър ...много жалко. Но и аз се радвам много за Сордо, догодина на Ситроен най-сетне няма да им е толкова леко с бившият им съотборник. ще има да и натрива носовете :lol: :lol: :lol:
http://www.rallypulse.com - Rally Videos, WRC, IRC, ERC, BRC Championships
Аватар
nikkeibg
 
Мнения: 706
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 13:34
Име: Angel Neshev

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот DimitarIliev_fan » Пон Окт 03, 2011 02:02

trouble написа:Осеееем :)

Грешка, :mrgreen: грешка, така става като те е яд, че не виждаш любимя пилот на най-високото стъпало на подиума.
Изображение
Аватар
DimitarIliev_fan
 
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 15:24
Местоположение: Dundee, Scotland
Име: Явор Гочев

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот DimitarIliev_fan » Пон Окт 03, 2011 02:03

nikkeibg написа:Жалко за Петър ...много жалко. Но и аз се радвам много за Сордо, догодина на Ситроен най-сетне няма да им е толкова леко с бившият им съотборник. ще има да и натрива носовете :lol: :lol: :lol:


Започва да става все по-интересно, а ако и полото направи такъв дебют направо няма да е истина.
Изображение
Аватар
DimitarIliev_fan
 
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Яну 04, 2010 15:24
Местоположение: Dundee, Scotland
Име: Явор Гочев

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот Цецо » Пон Окт 03, 2011 11:31

Егати кютека се очертава. :)

Иначе ето какви са официалните изявления за това кой е по-по-най в Ситроен. Какво всъщност се мъти в отбора и дали малкия ще се съгласи да играе втора цигулка (И СРЕЩУ КАКВО), едва ли ще разберем. Можем косвено да съдим по това което предстои да се случи....

http://www.dnevnik.bg/sport/2011/10/03/ ... a_titlata/
Цецо
 
Мнения: 169
Регистриран на: Пон Апр 19, 2010 10:49
Име: Цветан Мудров

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот Rand » Пон Окт 03, 2011 13:15

В Испания определено ще отделя повече внимание на Танак и Ханинен,защото там ще се захапят здраво,който победи той ще е новият шампион.
Според мен Себ-старши е толкова сигурен Шампион колкото са Фетел и Стонър,но това е мое мнение.
Аватар
Rand
 
Мнения: 95
Регистриран на: Чет Апр 14, 2011 13:51
Местоположение: Варна
Име: Пламен Илиев

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот popodopolo » Пон Окт 03, 2011 21:34

http://www.rallyemotion.it/news/1085-wr ... rima-guida
Това франсе ми замириса яко.....взех да го намразвам!
Не искам такъв шампионат,искам борба.... :cry: :cry: :cry:
ИзображениеМонтоя беше ненормален в годините си в отбора на Уилямс
Аватар
popodopolo
 
Мнения: 753
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 15:24
Име: Николай Атанасов

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот trouble » Пон Окт 03, 2011 21:42

popodopolo написа:http://www.rallyemotion.it/news/1085-wrc-quesnel-loeb-e-la-nostra-prima-guida
Това франсе ми замириса яко.....взех да го намразвам!
Не искам такъв шампионат,искам борба.... :cry: :cry: :cry:


Що пише тука бе Ники :mrgreen:
Изображение
Аватар
trouble
 
Мнения: 4380
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 20:32
Местоположение: Сливен
Име: Красимир Славчев

Re: Рали Франция 2011

Мнениеот beta_racing » Пон Окт 03, 2011 22:09

Че Ожие оттук нататук до края на шампионата ще играе втора цигулка :wink:
А уж бяха равни... :roll: :)
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

ПредишнаСледваща

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта

cron