Рали Италия 2011

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Италия 2011

Мнениеот Mr.X » Пон Май 09, 2011 17:18

Хахаха да правилно е това. Типична англииска черта е това да се свалят звезди за всичко възможно щом е Made in UK, и "тактично" да се премълчава всичко останало, дори и да е доказано по-добро. Такива са си. Имат си самочувствие, но според мен, а и не само според мен, мисля, че е прекалеееено голямо. Но и историята им е такава, характера им е такъв, нормално. Те дори бият немците с много, при тези неща. Просто човек нетрябва да им обръща внимание и/или да ги "намества" с факти когато има възможност.
И сега ще Ви споделя една шега която тук чух от няколко човека ( от различни "фракции" местни.....рали отбори имам предвид). Става въпрос за мега уникалното събитие на 21-ви век, а именно сватбата на малкото кралче ( или принцче не го знам какво е ) и респективно медийното отразяване на събитието. Едва ли не в цял свят. Едва ли не часове нон стоп live. Само, че италианците, особенно нормалните граждани, хич и не им пука за "събитието". И в този ред на мисли, тукашните "зевзеци" измислиха една случка на която се смях с часове.
Като подарък на новото "кралско" семейство, великите автомобилостроители ( не, че великата им техническа нация има нещо останало СВОЕ) като Prodrive, Cosworth, M Sport и т.н., решили да направят специален подарък. Уникален спортен, тип рали автомобил, без аналог до момента и със всичко най- най.....сещате се. Само че на финала се оказало, че нито могат да се разберат кои какво да проектира и произведе, нито стигнали до консенсус как да изглежда. Все пак произвели една бройка, която обаче освен, че се оказала най-грозното, пардон "стилно" нещо произвеждано до момента от англичани, ами и дори неуспяла да стигне благополучно до Бъкингамският дворец понеже се счупила. :lol: :lol: :lol: :lol: . Италиански хумор малко ама поне с голям ентусиазъм го разправяха. :P
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Рали Италия 2011

Мнениеот todor hristov » Пон Май 09, 2011 21:08

То нищо не им е останало,ама по-голямата част от Ф1 тимовете са на Острова,голяма част от фирмите доработващи автомобили със състезателна цел са там също.Въпросните надменни англичани(те наистина са такива) миналите дни пуснаха кораб без алтернатива досега,откриха някакъв си център за Космически изследвания и какво ли още не.Освен това когато отида на рали си плащам 10 кинта и гледам 100-120 автомобила.Дори ми втръсва от гледане на разни Поршета,Кортини,МК1,МК2.Така,че Господине Х,истина или нередна държавица с площ не кой знае колко по-голяма от България,управлява половината Свят.Що ли?Щото са надменни...
todor hristov
 
Мнения: 680
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 11:44
Име: todor hristov

Re: Рали Италия 2011

Мнениеот beta_racing » Пон Май 09, 2011 21:22

todor hristov написа:То нищо не им е останало,ама по-голямата част от Ф1 тимовете са на Острова,голяма част от фирмите доработващи автомобили със състезателна цел са там също.Въпросните надменни англичани(те наистина са такива) миналите дни пуснаха кораб без алтернатива досега,откриха някакъв си център за Космически изследвания и какво ли още не.Освен това когато отида на рали си плащам 10 кинта и гледам 100-120 автомобила.Дори ми втръсва от гледане на разни Поршета,Кортини,МК1,МК2.Така,че Господине Х,истина или нередна държавица с площ не кой знае колко по-голяма от България,управлява половината Свят.Що ли?Щото са надменни...
Не, не, да не се отплесваме и тук :lol: :lol:
Не става въпрос кой какъв е. На всички ни е ясно Великобритания какви са били...и какви са все още независимо от територията им днес. Въпросът беше съвсем друг - като се замислиш и загледаш как говорят за техните неща. Дразнещо е как всичко тяхно е...нали :wink: Това е :D Руснаците, например, са същите. Виждал съм с очите си как в някои малки държавици като Естония, например, ги мразят заради имперското им поведение (те и на територия са.... :mrgreen:). Покрай тях и ние "намазахме" от омразата, след като чуеха говора ни...държанието им ставаше съвсем различно :twisted: :lol:

Иначе Рали Сардиния отмина и замина...и май повече няма да го видим в Световния рали шампионат... :| Живот и здраве, през 2013 година, когато Италия най-верояно отново ще има кръг в шампионата, ще разберем кое ще им е ралито.
А по същото време се проведе и Рали Коста Смералда (по същите етапи). И интересното е, че финалната арка на Коста Смералда беше съвсем друга :mrgreen: (може би и на различно място). За първи път виждам такова нещо - национално рали, провеждащо се паралелно със световното, а с различна арка :shock: :D :D

Изображение
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Re: Рали Италия 2011

Мнениеот Mr.X » Пон Май 09, 2011 22:03

todor hristov написа:То нищо не им е останало,ама по-голямата част от Ф1 тимовете са на Острова,голяма част от фирмите доработващи автомобили със състезателна цел са там също.Въпросните надменни англичани(те наистина са такива) миналите дни пуснаха кораб без алтернатива досега,откриха някакъв си център за Космически изследвания и какво ли още не.Освен това когато отида на рали си плащам 10 кинта и гледам 100-120 автомобила.Дори ми втръсва от гледане на разни Поршета,Кортини,МК1,МК2.Така,че Господине Х,истина или нередна държавица с площ не кой знае колко по-голяма от България,управлява половината Свят.Що ли?Щото са надменни...


Кратко ще ти отговоря. Не защото са надменни, а ЗАЩОТО СА ЕВРЕЙ. Силно се надявам да ме разбереш. Понеже това е отговора и на въпроса защо управляват голяма част от света.
Иначе за "доработките" - да прав си така е. Особенно когато става дума за ....формули примерно. За нормални коли може да се поспори. Немците според мен, лично мнение, са доста по напред. Не, че съм им фен де.
И въпреки всичко........уж мега техническа нация, пък си унищожиха цялото автомобилостроене. Защо ли? Защото са много добри и находчиви ли? Не вярвам. Но това е истината. Както и ...Ягуар 95% аналог с Мондео и двигател 2.0ДИЗЕЛ :shock: , при това не от вчера. За боклука Ровър, дето които не го хвана той не се попари неискам и да си спомням. И на финала "братска Индия на помощ" :mrgreen: , СМЯХ. Както и да е примерите са много. Да не разводняваме.
Истината е, че на приказки го докарват много повече, отколкото на дела. И ще ти припомня нещо. Сещаш ли се Уилсън какво коментира за България. Че нямало смисъл от такива състезания. А и не само.На мен не ми стана приятно да го слушам това от един "джентълмен". А на теб? Странно защо го каза, след като Ситроен го биха толкова категорично. Както и да е.
А за 100-120 коли. Еми бих те поканил да дойдеш насам. Дори ще ти дам един пример. СветовноНЕИЗВЕСТНАТА рали дестинация Швейцария, която е по-малка дори от България, миналият месец, на вторият кръг от шампионата си събра 102, повтарям СТО И ДВА АВТОМОБИЛА. Швейцария говорим, дето нямат никои, а и мисля, че и са нямали никои от световна класа досега. No comment просто. Имаше дори и десетина стари класики :P . И btw.......никъде не видях да се плаща. Или поне на мен никои никъде пари не ми поиска. :wink:
Аватар
Mr.X
 
Мнения: 157
Регистриран на: Съб Май 07, 2011 18:46
Местоположение: Desenzano del Garda, Brescia
Име: Георги Георгиев

Re: Рали Италия 2011

Мнениеот beta_racing » Вто Май 10, 2011 14:22

Гледам снимки от ралито и ето на какво попаднах :D Снимката е от "скока на Мики", намиращ се на етапа Монте Лерно :D
Прикачени файлове
bg_flag.jpg
bg_flag.jpg (21.96 KiB) Прегледано 46844 пъти
Изображение
"ДМ ДООР" ЕООД - гаражни и индустриални секционни врати, автоматизация на врати и портали, ролетки, pvc завеси, автоматични бариери и още много други!
Аватар
beta_racing
 
Мнения: 3975
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 19:30
Местоположение: Пловдив
Име: Дамян Киров

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта

cron