Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Дискусия за Световния рали шампионат

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот cutflash » Чет Юни 23, 2011 10:03

Rally Fan написа:Eто малко снимки и от мен....
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.245814505433277.79314.100000141891478
Като цяло останах много доволен от ралито, без да знам каквито и да било класирания. Догодина имам намерение пак да отида :mrgreen:

Супер снимки :)
http://www.assenov.net
Plamen Assenov - Cutflash®
Аватар
cutflash
 
Мнения: 565
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 11:02
Местоположение: София
Име: Пламен Асенов

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Ferjancz » Чет Юни 23, 2011 15:22

cutflash написа:
Rally Fan написа:Eто малко снимки и от мен....
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.245814505433277.79314.100000141891478
Като цяло останах много доволен от ралито, без да знам каквито и да било класирания. Догодина имам намерение пак да отида :mrgreen:

Супер снимки :)


Я го мани тоз смекаджия , Чавдарчо мамин сладък! Само се крие по храстите и се преструва, че може да прави снимки, а всъщност само бирата му е в главата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот dod0 » Чет Юни 23, 2011 15:48

GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Rally Fan » Чет Юни 23, 2011 17:59

Ferjancz написа:Я го мани тоз смекаджия , Чавдарчо мамин сладък! Само се крие по храстите и се преструва, че може да прави снимки, а всъщност само бирата му е в главата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

хахаха.... важно е какво виждат другите, а не какво е в действителност :D :D :D
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот OgyWRC » Чет Юни 23, 2011 19:18

Акрополис е състезание спиращо дъха и то не само заради пушилката :)

За пилотите няма какво да коментирам, станахме свидетели на феноменални минавания на Льоб, Ожие, Петер, Мико, Латвала, Новиков, Ал Атия, От Танак, Ханинен … отсечките бяха разнообразни и позволяваха да се види всичко от много, много бързи завои в стил Финландия (с Чавдар и Дамян заедно видяхме за какво иде реч), до класически Акрополис с много камъни и скали. Но на „бързия” макадам най-добре си личеше класата на световните пилоти, когато скорост, агресия и чиста състезателна линия са единственият път към първото място (е като изключим тактиката) :wink:

Как успяхме да видим всичко това – ами както и където си искахме! Организацията на състезанието беше на много високо ниво, като по никакъв начин не възпрепятстваше публиката, дори напротив. Е, един път хеликоптерът ни издуха от храсталака, но това беше в името на пускането на нощния етап, за който имаше опасност да бъде отменен заради многобройната публика.

В събота сутринта бяхме разпънали „шведската маса” на метър от трасето, когато колата на организатора спря и към нас дойде отговорника на отсечката. За моя изненада, човекът най-любезно ни предупреди да махнем масичката когато дойде време за етапа, а след това дълго и с видим ентусиазъм ни обясняваше къде ще е най-интересно на нощния етап и как да стигнем до мястото. Същият човек беше отговорник и за power stage-a … само 30 мин. преди старта на отсечката, интервю зоната след финала още не беше оградена, но той със завидна лекота раздаде задачи и за десетина минути всичко се изгради … но не как да е, а с много внимание към детайла … ограждащата лента не беше просто завързана, а беше хваната с безопасна игла, само и само за да не изглежда смачкана … Междувременно организаторите отговаряха учтиво на всички смислени и безсмислени въпроси от страна на публиката. Като цяло нямаше напрежение, а надделяваше положителната емоция, а общият дух предразполагаше към 100%-ова наслада от рали спорта ... безценно!

Българските фенове бяха много, бяха навсякъде по етапите и преживяха незабравимо състезание. Дълго след финала всички лица бяха озарени (особено на тези пийнали по глътка от победното шампанско), а силната емоция надделяваше над натрупаната умора. Е винаги могат да се открият пропуски, винаги има несгоди, винаги има победители и победени, но след състезание е важно да остане чувството на удовлетвореност и желанието отново да бъдем по отсечките след година – нещо което бих искал да виждам след всички ралита в България.

Поздрави на всички, които и сега се усмихват при мисълта за видяното на изминалия Акрополис, макар и все още да хрускат пясък между зъбите :D
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Ferjancz » Чет Юни 23, 2011 21:18

OgyWRC написа:...................


Оги....Оги, сериозно се замисли дали не си си сбъркал професията, никога не е късно да издадеш книга приятелю, примерно "Рали и още нещо - разкази от етапите" :mrgreen: :mrgreen: Е па много ти cе отдава прозата! Иначе благородно завиждам, само мога да гадая, какво е било. А няма ли да споделиш впечатления, така от лично наблюдение, има ли разлика между "тези" и "онези" BРЦ-та. Bcе пак ти ги гледаш нещата с малко по-друг поглед!

П.П. Навивай Еми да кара следващата седмица в Сепарева баня на дамското, пък то и за мъже ще има може и ти да дофтасаш с любимия на всички наигатор, разбираш ли :mrgreen:
3, 2, 1 старт - D4+, 120, L3заL3+ рано, D6 скача, 100, D3 неравности, 150 локви.....................мдаааааа, гаси!


Изображение
Аватар
Ferjancz
Администратор
 
Мнения: 1584
Регистриран на: Вто Май 10, 2005 14:47
Местоположение: София, Троян
Име: Павлин Калчев

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот OgyWRC » Пет Юни 24, 2011 00:08

Разлика има между WRC-тата, новите скоро ще са много по-бързи :) Но все пак рали спортът е от малкото моторни спортове при които водещ е пилота (екипажа), а не автомобила (техниката). И ако това важи по принцип за рали, то за макадамово или снежно рали, това е в пълна сила. Друго, което за пореден път ми направи впечатление е, че публиката и феновете са там, за да видят минаванията и в по-малка степен се интересуват от класирането ... нещо, което в пистовите ( групови) стартове е малкко по-различно. В този ред на мисли, нищо чудно, че Петер има толкова много фенове - кара изключително агресивно, на ръба, естествено с много грешки и това го прави малко по-бавен от "перфектните". Новиков кара в същия стил, много агресивен, но и много бърз. Латвала си го знаем, Мико май вече е минал на "скучното" ниво, но пук има много скорост. АлАтия - невероятна скорост и линия, ОтТанак - педала до метала, Ханинен - чиста скорост, Хенинг - по-скоро шоу за публиката, нямаше скорост ( а пък си спомняте какво направи миналото лято :wink: ), Кими - има скорост в минаванията, трябва му опит за да кара продължително във високо темпо, Остберг - силен карач, трябва да изгради ритъм и ще е в челото ... та по-интересно ми е да коментирам пилотите, отколкото колите ... За автомобилите само ще кажа, че имат уникално окачване!!!

... на мен газ ми се дава, друго не ми са работи ... ама явно поне две бегачки трябва да имам в бокса :roll:
To finish first, first you have to finish!
Аватар
OgyWRC
 
Мнения: 874
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 10:40
Местоположение: София, Търново
Име: Огнян Герджиков

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот dod0 » Пет Юни 24, 2011 19:36

И още един много добре направен клип ! :)

http://www.youtube.com/watch?v=yKGc_LI7qSQ
GLOBUL RALLY TEAM !!!
Аватар
dod0
 
Мнения: 502
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 14:35
Местоположение: Sliven
Име: Dobromir Ivanov

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Rally Fan » Пет Юни 24, 2011 22:57

Ето и един клип с повечко екшън :)
http://www.youtube.com/watch?v=uvBBDe-SnSg
Изображение

If you doubt - Flat Out !!!
Colin McRae
Аватар
Rally Fan
 
Мнения: 1297
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 00:26
Местоположение: Дясната Седалка
Име: Chavdar Sabev

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот nksn » Сря Апр 17, 2013 13:17

Здравейте приятели!Използвам старата тема (дано не е проблем) ,за да запитам дали има мераклии, които ще ходят на рали Акрополис тази година
nksn
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 18:44
Име: Nikolay Georgiev

Re: Рали Акрополис 16-19 Юни - 2011

Мнениеот Heaton » Пет Май 31, 2013 23:53

Поредната лесна победа за Льоб!
Аватар
Heaton
 
Мнения: 144
Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 15:59
Име: Стилян Иванов

Предишна

Назад към Световен рали шампионат

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron